Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Dlaczego warto zakupić OC przez internet?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi posiadać każdy zarejestrowany samochód. Za przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej grożą kary finansowe, które - w przypadku aut osobowych - mogą wynieść nawet 3700 zł. Nie masz czasu na wizyty w placówkach ubezpieczycieli? Kup polisę przez internet.

Jak wynika z raportu firmy doradczej KPMG, Polacy chętnie poszukują informacji o ubezpieczeniach w internecie. Jednak większość ankietowanych mimo wszystko decyduje się na podpisanie umowy bezpośrednio z agentem. Tymczasem zawarcie umowy przez internet (choćby za pośrednictwem serwisu Rankomat.pl) może przynieść znacznie więcej korzyści.

1. Oszczędności nawet do kilkuset złotych

Podwyżki ubezpieczenia OC sprawiają, że kierowcy zaczynają szukać oszczędności. Decydując się na wykupienie obowiązkowej polisy przez internet, możesz zyskać nawet kilkaset złotych (biorąc pod uwagę różnicę w wysokości składki między najdroższą a najtańszą ofertą). Ponadto niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują dodatkowe rabaty dla klientów kupujących polisę online. Przykładowo, ubezpieczenia Axa zawarte przez internet to aż 15% zniżki.

2. Możliwość porównania dostępnych ofert

Korzystając z porównywarek ubezpieczeń, otrzymujesz zestawienie ofert firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu możesz przeanalizować je pod kątem kosztów. Biorąc pod uwagę fakt, że przy wyborze polisy OC wystarczy kierować się ceną, otrzymujesz od razu gotową odpowiedź na pytanie, na którą ofertę się zdecydować.

3. Szybkie i wygodne zawieranie umowy

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia OC online, oszczędzasz czas i zapewniasz sobie wygodę. Nie musisz kontaktować się bezpośrednio z agencją ubezpieczeniową. Wystarczy wejść na stronę porównywarki ubezpieczeń, która działa na takiej samej zasadzie jak agent ubezpieczeniowy. Podając wiarygodne informacje na temat posiadanego pojazdu oraz swoje dane, jeszcze tego samego dnia otrzymasz wykaz z ofertą firm ubezpieczeniowych. Po wyborze konkretnej opcji należy dopełnić kilku formalności - jednak wszystko robisz bez wychodzenia z domu.

4. Możliwość wypowiedzenia umowy OC

Po podpisaniu umowy OC nie musisz obawiać się, że podjąłeś niewłaściwą decyzję. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub po prostu znalazłeś korzystniejszą opcję, możesz wypowiedzieć umowę zawartą na odległość. Wystarczy, że nie później niż w ciągu 14 dni złożysz wypowiedzenie w formie pisemnej, uwzględniając takie informacje jak: numer polisy, dane pojazdu, dane ubezpieczającego.

Czy to nie wystarczające powody, które potwierdzają zasadność wykupu ubezpieczenia OC przez internet?


Najnowsze filmy: