801

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Stamtąd nie sprzątną, bo pewnie nie mają na to umowy... lol

802

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wiesz... mieszkałem w Bielsku - zawiozłem na śmietnik. Tam jest DROGA. Wystawione KONTENERY, pracownik mi nawet pomógł wypakować.

A wiesz jak jest u nas? Polna droga, ciężko ten przybytek nawet zauważyc, błoto i syf. Przynajmniej tak było jak byłem tam ostatnio. I jeszcze NIGDY tam nikogo nie spotkałem.

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

803

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Jak pisali SIWZ na przetarg, skoro był? A gdzie pozacenowe kryteria oceny ofert?

804

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Ja nie wiem czy to co było i jest do tej pory można "pszok" nazywac. Ot jezdzili tam ludzie tak jak i ja i zostawiali smieci.

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

805

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

PSZOK-a w naszej gminie nie było do tej pory. Wójt ociągał się z organizacją długo łamiąc w ten sposób ustawę.
Czy PSOK został już uruchomiony? Nie wiem. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu przetargu zostało opublikowane 16 października ale do tej pory nie ogłoszono uruchomienia punktu. Przynajmniej nie ma takie informacji ani w BIP, ani tutaj: http://www.porabka.pl/
Teraz i tak tam jest lepiej. Gdy przetarg wygrał REMONDIS a Atra była podwykonawcą plac wołał o pomstę do nieba. Jak wyglądał można obejrzeć tutaj: http://www.sng.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=192:gospodarka-mieciowa-baza-transportowo-magazynowa-15-padziernika-2013&catid=49:komentarze-sng&Itemid=153

PSZOK ma spełniać wymagania określone w przetargu ale czy droga dojazdowa też?

PS
t0m nie bądź taki nerwowy. Nie po to tu piszemy, żeby sobie ciśnienie podnosić. Nie mam i nie miałem zamiaru cię atakować. Zachęcam jednak do choćby pobieżnego przejrzenia tematu, od początku. Mnóstwo informacji o naszej gminnej gospodarce śmieciowej, linki do dokumentów. Polecam. Co do PSZOK to moje największe wątpliwości budzi oczywiście ograniczenie ilości i godziny otwarcia. PSZOK ma być dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla PSZOK.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

806

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

ja na tej drodze już raz załatwiłem oponę. Mam nadzieje że ją jakoś czymś choć wysypią.

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com