Temat: Wybory Samorządowe 2018

Wybory samorządowe już w tym roku, myślę, że można powoli rozkręcać temat. Co rusz słyszę o różnych kandydatach w gminie Czernichów to u nas też chyba już jakieś przymiarki mają miejsce, a może sami wykreujemy i wypromujemy jakiegoś kandydata?

2

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Typować zawsze można nazwiska, ale jeśli chcesz wyłonić idealnego kandydata, najpierw trzeba spisać cechy takowego.
Najczęstszą cechą decydującą o oddanym głosie jest popularność danej osoby, a dopiero później inne przymioty.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

3

Zgadzam się jak najbardziej z Twoją opinią, że niestety o tym kto zostaje wybrany decyduje popularność i to jak kto potrafi się sprzedać. Natomiast jeżeli określimy cechy idealnego kandydata to może się okazać, że nikt nie spełnia wymogów, lecz zawsze można wówczas "promować" tego, który się do tego ideału zbliżył.Można spróbować określić taką listę przymiotów, którymi powinien się legitymować kandydat na wójta, radnego.
Rzucę pierwsze kilka cech:
1. Uczciwość,
2. staranność,
3. punktualność,
4. osoba dobrze zorganizowana,
5. osoba elokwentna ale nie zarozumiała,
6. osoba prezentująca postawę służebną, mająca świadomość, że to ja jestem dla ludzi, a nie ludzie dla mnie,
7 ....

można na pewno dołożyć jeszcze kilka cech do czego zachęcam, a jak pojawią się kandydaci to będziemy mogli ich "wypunktować" wg tej listy.

Staranność, punktualność, elokwencja... Dobrze by kandydaci takie cechy posiadali.
Ale jeżeli pojawi się ktoś, kto w prostych, siermiężnych nawet słowach powie co zrobić by dług Gminy z roku na rok się nie powiększał, jak pozbyć się długu istniejącego (który już chyba oscyluje wokół 10% budżetu sic!), wyremontuje choć jedną drogę gminną na rok, ba zatrzyma chociażby degradację już istniejących to może nie być staranny, punktualny, elokwentny...

Dodano: 2018-03-27 23:16:31

No cóż, minął miesiąc i... cisza.
Czyżby poprzeczka została powieszona zbyt wysoko? Dług Gminy, drogi gminne - tak, to niewdzięczne tematy.
To może chociaż Ci uczciwi, staranni, punktualni, dobrze zorganizowani?
Nie lękajcie się Panie i Panowie kandydaci.
Te lub podobne pytania wcześniej czy później i tak padną. smile

5

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - BEZPARTYJNI - RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA
Ares: Czechowice-Dziedzice
Pełnomocnik wyborczy: Andrzej Antoni Płonka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BIEZPIECZNA GMINA
Adres: Kasztanowa 1, 43-353 Porąbka
Pełnomocnik wyborczy: Katarzyna Anna Jezierska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM
Adres:    Liliowa 5, 43-354 Czaniec
Pełnomocnik wyborczy: Tadeusz Harat

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZE KOBIERNICE”
Adres:    Sportowa 38, 43-356 Kobiernice
Pełnomocnik wyborczy: Ignacy Kocemba

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY GŁOS
Adres:    Stawowa 12, 43-356 Bujaków
Pełnomocnik wyborczy:    Krzysztof Adam Marek

źródło: http://bielsko-biala.kbw.gov.pl

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

Wybory za miesiąc a tu cisza jak makiem zasiał. Jedno jest pewne, Czesław Bułka nie będzie już wójtem, na skromnym banerze rozwieszonym na parafialnym płocie w Porąbce dziękuję mieszkańcom. Okoliczności rezygnacji są dość niejasne, plotek nie chce powtarzać a z komitetu p. Płonki nikt nie ma odwagi powiedzieć prawdy. Kompromitacją tego komitetu są okoliczności porzucenia p. Bułki przez wiernych do bólu radnych z Czańca. Czy  nie czas aby p. Mydlarz i jej ekipa dała sobie spokój?  Czy to rozbicie komitetu Rodzina Prawo Wspólnota Bezpartyjni to nie jest powtórka z historii kiedy Czaniec miał być gminą?  Dla mnie to sianie zamętu w gminie, destrukcja, próba zachowania wpływów i stanowisk. Myślę, że czekaliśmy długo ale teraz nadszedł czas na zmianę. Ci którzy mieli na działanie przez dwadzieścia lat, nie są w stanie zrobić już nic pozytywnego.

7

Niestety nie ma jeszcze opublikowanych list kandydatów. W dwóch okręgach najwyraźniej nie zgłoszono żadnych kandydatów gdyż Gminna Komisja Wyborcza opublikowała "Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej w Porąbce z dnia 18 września 2018 r. w sprawie wezwania do dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych w okręgu wyborczym nr 2 w Bujakowie oraz okręgu wyborczym nr 12 w Porąbce w wyborach do Rady Gminy Porąbka zarządzonych na dzień 21 października 2018 r." . Jak wynika z tego obwieszczenia termin zgłaszania upływa w dniu jutrzejszym tj. 24.09.2018r. po tej dacie (chyba, że nikt się nie zgłosi) możemy się spodziewać list kandydatów. Drogi Janie Małolepszy mnie również zastanawia ta nadzwyczajna cisza, która nigdy wcześniej nie miała miejsca. Jedno co do mnie dociera pocztą pantoflową to to, że na stanowisko Wójta kandyduje Pani Marta Tylza-Janosz startująca z KWW GMINA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM - pełnomocnik wyborczy Tadeusz Harat oraz Pan Paweł Zemanek startujący z KWW-BEZPARTYJNI - RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA - pełnomocnik wyborczy Andrzej Płonka.

8

Gdzie można znaleźć listę kandydatów do Rady Gminy? Chodzą słuchy że nie ma zbyt wielu chętnych.

Na wójta to już wiadomo Tylza i Zemanek. Tylza myślę że bez szans już na początku sobie nagrabiła, atakiem na LKSy.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

9

Obserwator napisał/a:

Gdzie można znaleźć listę kandydatów do Rady Gminy? Chodzą słuchy że nie ma zbyt wielu chętnych.

Na wójta to już wiadomo Tylza i Zemanek. Tylza myślę że bez szans już na początku sobie nagrabiła, atakiem na LKSy.

Listy będą na BIP urzędu jak je opublikuje Gminna Komisja Wyborcza na razie tak jak pisałem do jutra jest przedłużone zgłaszanie kandydatów w dwóch okręgach gdzie nie było nikogo zgłoszonego.

10

Obserwator napisał/a:

Konkrety, gdzie i kiedy z kim ile razy. Bez tego to tylko plucie i szkalowanie w stylu jednego pana nazywanego szarą eminencją. Czyżby lks-sy miały prowadzić kampanię w tym stylu? A może to tylko nasz czaniecki lks a reszta trzymie się od tego na dystans. O spotkaniach na stadionie już krążą legendy.

Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-09-23 21:44:53)

11

Wystarczy poczytać co pisze Pani Tylza na fb. Z resztą to nie pierwszy jej atak na LKSy kto bywał na sesjach rady ten wie. Nie podoba się Pani, że tak dużo z budżetu przeznaczane jest na kluby. Kto dostaje najwięcej ten najwięcej straci. Kto odpowiedz Pan sobie sam. Ale jak pisałem a z reguły w tej kwestii się nie mylę Pani Tylza znów obejdzie się smakiem. Sama to przewidziała zgłaszając się ponownie do Rady Gminy.

12

Obserwatorze, trochę się mylisz, żeby nie napisać że kłamiesz. Polecam sprawdzić najpierw informacje. Do tej pory Twoje wpisy były raczej merytoryczne.
Czytałem wpisy Marty na FB i nie dopatrzyłem się tego co Ty. Że chodzi o " nie tylko LKS-y"? Czy to źle, że wnioskowała aby organizacje takie jak KGW, Towarzystwa Przyjaciół..., i wiele innych (można sprawdzić) otrzymywały jakieś niewielkie granty? Nie każdemu się to podobało, ale już działa, czego wcześniej nie było. I wcale LKS nie musi mieć mniejszych  dotacji, a co więcej przez działalność Marty, LKS  wiele zyskał, bo na czyj wniosek powstał w naszej gminie fundusz obywatelski, które to pieniądze w tym roku  zostały przeznaczone na automatyczne zraszacze murawy.
Jeszcze kwestia Twojej "pomyłki ". Marta nie kandyduje do Rady Gminy.

Ostatnio edytowany przez artur2 (2018-09-24 09:11:32)

13

Obserwator napisał/a:

Wystarczy poczytać co pisze Pani Tylza na fb. Z resztą to nie pierwszy jej atak na LKSy kto bywał na sesjach rady ten wie..

Na fb p. Tylza napisała: " Nagród Edukacyjnych Gminy, wprowadzenie nowych działań dla stowarzyszeń (nie tylko, jak to było na sport dla LKS) dofinansowanych z budżetu, uchwalenie nowego statutu gminy, zwiększenie wpływów do budżetu z opłaty targowej z 1000 zł rocznie do 35.000 zł (Wójt tłumaczył, że podpisał umowę z LKS Porąbka że mogą sobie pobierać opłaty na działalność poza budżetem) itp.Bo gmina to nie prywatny folwark, a wspólnota mieszkańców."

Oto atak na lksy.  Wójt robi przekręt, pieniądze zamiast do budżetu idą na "jakieś cele sportowe", są poza kontrolą społeczną, nie wiedzą o nich radni a tym bardziej mieszkańcy. Czym się skończyło w Porąbce? LKS Zapora Porąbka nie posiada drużyny seniorskiej. 
Rozumiem, że  Obserwatorowi jawność życia publicznego szkodzi, mnie nie. Tak na marginesie, ilu mieszkańców naszej gminy gra w I drużynie LKS Czaniec?  Sprawa szkolenia dzieci i młodzieży pozostaje dla mnie poza dyskusją i warta jest każdych pieniędzy. Więc ich do dyskusji nie mieszajmy.
Tak więc Obserwatorze trzeba pisać prawdę i tylko prawdę, bo prawda zło zwycięża.

14

Widać z Panów wypowiedzi, że niewiele wiedzą na temat realiów. Macie Panowie wiedzę teoretyczną podobnie jak wasz kandydat czyli Pani Tylza. A jak się ma teoria do praktyki wystarczy porozmawiać z tymi którzy usiłują coś robić w tej Gminie. Działacze LKS Czaniec wiedzą na pewno ile trzeba zachodu i starań,  ile trzeba poświęcić własnego czasu żeby Klub utrzymać na jako takim poziomie. Wielu krytykom wydaje się, że oni tylko biorą pieniądze i wydają nie wiadomo na co. Proszę spróbować podziałać w jakiejś organizacji to się Panowie przekonacie jaki to miód.
Ale to nie temat tej dyskusji. Zostawmy LKSy w spokoju one same sobie poradzą wystarczy im nie przeszkadzać i o to też apeluje do Pani kandydat.

O tym, że Pani Tylza startuje też do rady tylko słyszałem, takie wieści po Czańcu chodzą, listy kandydatów nie znalazłem, ale jeżeli to nieprawda to tym lepiej dla Gminy.

Ostatnio edytowany przez Obserwator (2018-09-24 11:47:57)

15

I znowu Pan chybił, bo akurat działam w "jakiejś " organizacji i wiem ile trzeba starań aby sprawnie działać i pozyskiwać na tę działalność środki czy to gminne, powiatowe, unijne czy też jeszcze inne. Ale działamy i zdobywamy.
A gdybym miał tutaj publikować jako fakt co jak Pan "słyszałem " o poszczególnych kandydatach..., ale nie zamierzam. Może Panu łatwo pisać publicznie niesprawdzone kłamstwa.

16

Lista Kandydatów na Radnych:

Okręg nr 3 :
Tomasz Nalborczyk,
Rafał Harat,

Okręg nr 4:
Zdzisława Konopnicka-Dwornik,
Marek Drzewiecki,

Okręg nr 5:
Mirosław Kizner,
Sabina Iskierka-Hassny,

Okręg nr 6:
Łukasz Rodak,
Krzysztof Pszczółka,

Okręg nr 7:
Tomasz Borecki,
Bogdan Harat,

Okręg nr 8:
Maria Mydlarz,
Wojciech Bakalarski,

Źródło: PKW    https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geogra … ittee_stat

Kandydaci na Radnych Powiatowych z Czańca

Grabka-Grzechynia Gabriela

Bakalarski Zygmunt

Wojtyła Stanisław

Młynarska-Mazur Alicja

Michalski Mirosław

Źródło: PKW https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geogra … _council/4

I tu taka moja dygresja - przy tylu kandydatach do powiatu znów możemy nie mieć swojego przedstawiciela w tym organie. Dla przykładu z Porąbki kandydatów jest tylko dwóch.

Ostatnio edytowany przez xnoname (2018-09-24 19:08:37)

17

Obserwator napisał/a:

Widać z Panów wypowiedzi, że niewiele wiedzą na temat realiów.  Zostawmy LKSy w spokoju one same sobie poradzą wystarczy im nie przeszkadzać i o to też apeluje do Pani kandydat.
.

P. Obserwatorze, to p. zaczął temat z lks-ami, więc może należałoby temat podsumować.
Sprawy się mają ta, trochę realiów.

LKS Porąbka, prezesem był p. H. Jurczak, radny z komitetu Rodzina Prawo Wspólnota. Klub zasłynął „kolorowymi” zawodnikami, którzy zabijali tęsknotę za Czarnym Lądem telefonując do rodziny. Naturalnie za rozmowy płacili podatnicy, to znaczy My, mieszkańcy Gminy Porąbka.  Wybierana opłata targowa, miała trafiać do klubu, gdzie trafiała nie wiem. Teraz trafia tam gdzie jej miejsce, tj. budżet gminy. Stan na dziś, brak drużyny seniorów. Widocznie nie ma na nią zapotrzebowania.

LKS Kobiernice, prezesem był p. S. Mika, kandydat na radnego z komitetu Rodzina Prawo Wspólnota, chciał wygrać z p. Kocembą, nie wygrał. Rozstanie z klubem raczej burzliwe, ciekawie to opisywał p. P. Konieczny wybrany na prezesa . Obecny prezes to M. Wrona.

LKS Bujaków, prezesem był p. A. Tomiczek, radny z komitetu Rodzina Prawo Wspólnota. Radny, który stwierdził, że w Bujakowie kanalizacja jest niepotrzebna.  Za radowanie podziękowali mu mieszkańcy a za prezesowanie członkowie klubu. Informacji nie sprawdzonych nie będę podawał.

LKS Czaniec, prezesem był p. W. Waligóra, radny powiatowy z komitetu Rodzina Prawo wspólnota, bliski współpracownik lidera komitetu p. Płonki.  Czerwiec 2015 roku, p. W. Waligóra składa prezesurę. Na przeszkodzie stanęły sprawy zawodowe – sic!  Na temat działalności p. W. Waligóry  można by było pisać dużo i długo. Jest wręcz osobą niezastąpioną.

Z klubem „od  dziecka” związany jest p. P. Zemanek, obecnie wice wójt. Niebawem kandydat na wójta.

Lks-y które popierały p. Cz. Bułkę zapłaciły srogą cenę, sprzątanie po tej „ekipie” trwa, sprawy idą w dobrym kierunku, może być normalnie. Myślę, że tego oczekują mieszkańcy Gminy Porąbka.

Mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co idą ich podatki, tym bardziej, że wszystkie stadiony wraz z budynkami stanowią własność gminy, Mieszkańców.
Normalność to transparentność,  trudno jest jednak szukać w Internecie sprawozdań finansowych, może jeszcze nie czas, ale ufam, że tak będzie.

Co się zaś tyczy moich preferencji wyborczych, to proszę mi nie sugerować tego lub innego kandydata. Może wybiorę trzecią drogę i nie zagłosuję?

Może tego dużo, ale mniej się nie dało.

18

Populistyczna propaganda żywcem wzięta z wypowiedzi tzw zbawców Gminy, tak podsumuję ten Pański wywód.
Może się mylę ale LKS nie kandydują. Wystarczy już tego. To nie miejsce żeby opluwać kluby i ich działaczy.

19

Obserwator napisał/a:

Populistyczna propaganda....

P. Obserwatorze, ja podałem realia o których p. pisał. Ale prawda nie jest wygodna, widzę.  Proszę obalić chociażby jedno z opisanych zdarzeń, proszę wskazać miejsce gdzie ubliżyłem komukolwiek lub oplułem. Opowieści nie potwierdzonych nie podaję.  Proszę o konkrety.

Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-09-25 08:59:53)

20

Dziś na stronie PKW pojawiło się oficjalne potwierdzenie listy kandydatów na wójta. Z jednego można być zadowolonym. W końcu rządzić będzie osoba młoda i perspektywiczna. Obu kandydatów znam osobiście więc wybaczcie, że będę pisał o nich po imieniu. Marta - bo od pań wwypada zaczynać - wieczna wojująca opozycjonistka, która "z niejednego pieca chleb jadła". Głównie wojowała z układem wikłając się w inne (w poprzednich wyborach z niejakim Ignacym Kocembą, który dziś walczy o przetrwanie  - wystawia zaledwie 3 kandydatów w Kobiernicach). Jej głównym problemem jest niestety brak zaplecza. Świadczy o tym chociażby fakt, że w Kobiernicach wystawia mieszkańców Czańca. Powyborczy układ z ludźmi Kocemby jest oczywiście możliwy, ale pierwsze ci ludzie muszą przejść... Na codzień Marta pracuje w sąsiedniej gminie (nb. w jednotce samorządowej o ile się nie mylę) a w samej radzie gminy i w urzędzie jej powiązania są raczej... "mało stabilne".
Pod tym względem dużo lepiej wypada Paweł. Przejął, co naturalne, wiele powiązań poprzedniego wójta. Osobiście wydaje mi się, że tych bardziej wartościowych powiązań, ale to już moja subiektywna ocena jego ludzi. To jest jego handicap, ale jednocześnie może to być jego przekleństwo. Bo starego układu wszyscy mają już naprawdę dość. Pytanie czy Paweł będzie potrafił pokazać różnicę, bo że ona jest - nie mam wątpliwości...
Nie można również wykluczyć możliwości współpracy Marty z Pawłem w następnej kadencj, zwłaszcza, że żadne z nich nie kandyduje do innych stanowisk.
Bardzo mnie ciekawi, jak do tego stanu ustawi się kościół. Bo, że się ustawi to nie mam wątpliwości. Paweł co prawda był kiedyś ministrantem, ale czy ktoś jeszcze o tym pamięta i czy to ma jakieś znaczenie? Wątpię.
Na podsumowanie warto zauważyć, że w końcu znowu będziemy mieć wójta z Czańca. Może to coś zmieni... Daj Boże.

21

Obserwator napisał/a:

Populistyczna propaganda żywcem wzięta z wypowiedzi tzw zbawców Gminy, tak podsumuję ten Pański wywód.
Może się mylę ale LKS nie kandydują. Wystarczy już tego. To nie miejsce żeby opluwać kluby i ich działaczy.

Ale kandydata na Wójta to można opluwać. Przed tamtymi wyborami ludzie byli straszeni, że p.Marta zlikwiduje stołówkę w szkole, że zwolni połowę pracowników w Gminie. Teraz zaczyna się powtórka z rozrywki? Tak jak napisał powyżej artur2, p.Marta była za stworzeniem funduszu Sołeckiego z którego w tym roku pieniążki zostały przekazane na LKS Czaniec dokładnie na system do nawadniania murawy. Zanim kogoś oplujesz to się zastanów nad informacjami które ktoś ci szepnął do ucha albo czytaj ze zrozumieniem.

Ostatnio edytowany przez janko2 (2018-09-27 22:05:44)

22

t0m napisał/a:

Bardzo mnie ciekawi, jak do tego stanu ustawi się kościół. Bo, że się ustawi to nie mam wątpliwości. Paweł co prawda był kiedyś ministrantem, ale czy ktoś jeszcze o tym pamięta i czy to ma jakieś znaczenie? Wątpię.
.

Jak to co? Przywróci inkwizycję. P. Marta jako "pierwsza czarownica" zostanie postawiona przed przed trybunałem inkwizycyjnym, który na początek zrobi próbę wody, jak nie pomoże zastosuje się do innych zaleceń czcigodnych Sprengera i Kramera.  P. Tylza ma tyle "wrednych  grzechów na sumieniu, że na pewno coś się znajdzie. Niemniej jest kilka grzechów głównych. Jest kobietą, co w wieku dziecięcych wykluczyło ją z grona ministrantów. Jest wykształcona, ma tytuł doktora co w mniemaniu np. p. Mydlarz ją dyskwalifikuje jako kandydata na  wójta. Ma wiedzę, zna prawo z zakresu funkcjonowania samorządu. Ma odwagę głosić własne poglądy, umie je bronić. NIE JEST UWIKŁANA W ŻADNE UKŁADY. Nikomu nic nie jest winna, co pozwala zachować jej niezależność. Mam wymieniać dalej?  Czy już może wystarczy żeby rozpalić stos?
Zebranie było bardzo ciekawe, najciekawiej było jak p. Wojtek sterował końcówką zebrania. Jeżeli dobrze dosłyszał to padało kilkakrotnie "Paweł, Paweł to nie zebranie wyborcze". Jeżeli coś przekręciłem to przepraszam, ale momentami robił się duży hałas. Jeżeli ktoś słyszał lepiej to proszę mię poprawić.
Myślę, że scenka charakterystyczna. Czy tak będzie wyglądało zarządzanie gminą?  Ktoś z drugiego szeregu będzie wołał Paweł, Paweł?

23

Zawsze znajdą się tacy, którzy będą z niej próbowali zrobić Joannę d'Arc...
A co do uwikłania w układy... cóż jest jeszcze ktoś taki? Każdy jest w jakimś układzie. Choćby rodzinnym. Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby osoba, ktora pełni funkcję kierowniczą w placówce samorzadowej, która startuje w wyborach wójta, ktora od dwóch kadencji jest radnym, byla niezależna i niepowiazana. Bajka albo utopia. Dwa miejsca, gdzie może się to zdarzyć...
A że pracownicy gminy i gminnych jednostek się jej boją... cóż, sama do tego doprowadziła...

Ostatnio edytowany przez t0m (2018-09-28 11:22:30)

24

Ale czego się boją? że ich zwolni? Przecież jeżeli wygra wybory to sama nie będzie pracować czy też nie wymieni kadry na nową.

25

t0m napisał/a:

Bardzo mnie ciekawi, jak do tego stanu ustawi się kościół. Bo, że się ustawi to nie mam wątpliwości. Paweł co prawda był kiedyś ministrantem, ale czy ktoś jeszcze o tym pamięta i czy to ma jakieś znaczenie? Wątpię..

Chciałbym jeszcze raz wrócić do powyższego pytania.  Co prawda mamy oddzielone sacrum od profanum ale nie do końca.  Osoby demonstracyjnie okazujące swoje uczucia religijne nie po raz pierwszy kandydują do rady gminy, byli radnymi i są. Przewodniczącym rady gminy jest kościelny z Kobiernic, który zresztą kandyduje ponownie, co więcej kandyduje  wraz z nim z komitetu Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota również Józef Fabia, jak mówili mi znajomi z Kobiernic p. Fabia jest szafarzem.
Kandydaci wręcz wyznaniowi.
Mam jednak wątpliwości czy takie kandydowanie nie przysparza czasem kościołowi kłopotów? Czy autorytet instytucji zaufania publicznego jakim jest Kościół nie ucierpi na skutek działalności mniej lub bardziej związanych z nim ludzi? Nie brakuje krytycznych uwag na temat pod adresem przewodniczącego i innych radnych, którzy porzucili Cz. Bułkę i przeszli do P. Zemanka. Czy czasem nie przełoży się to na negatywne komentarze pod adresem Kościoła? Są to sprawy poważne i traktuje je z należyta powagą. t0m zalecał bym więc więcej rozsądku i powagi zanim poruszy jakiś temat.
Jeżeli zaletą kandydata na wójta jest to, że kiedyś był ministrantem, to byłbym w stanie przytoczyć nazwiska wielu ludzi, którzy w dzieciństwie byli ministrantami a skończyli jak najgorzej.

Dodano: 2018-09-30 10:49:41

Czytam program Pawła i nie wiem śmiać się czy płakać.  Panie Zemanek, bardzo proszę rozliczyć się ze swoich dotychczasowych dokonań. Odpowiadał p. za wiele ważnych spraw w gminie. Proszę więc dlaczego gmina oddała środki na likwidacje skutków powodzi. Proszę wytłumaczyć nam wszystkim dlaczego zrezygnowała ze środków na budowę kanalizacji w Bujakowie? Dlaczego gminni urzędnicy zrezygnowali ze środków przyznanych na budę internetu szerokopasmowego?  Dlaczego w centrum Czańca mamy betonową pustynię? Gdzie ta obiecana zieleń? Drobiazg. Dlaczego został rozebrany grzybek?  Dlaczego, dlaczego itd....
Jeżeli tak ma wyglądać "dynamiczny rozwój" to ja dziękuję. Z kim p. chce ten dynamiczny rozwój organizować. Z p. Mydlarz, specjalistką od inwestycji na ul. Kruczej? P. Boreckim i Nalborczykiem? Gdy się prześledzi ich aktywność w radzie gminy to zasłynęli z ustawicznego milczenia.  Nawet p. przewodniczący Drabek nie ma oszałamiających wyników.
Niech nam p. powie jak i dlaczego doszło do odsunięcia Czesława Bułki? Czy był to zamach pałacowy czy zdrada?  Kto zdradził? Kto był organizatorem?  Jak to się stało, że przez 20 lat p. wspierał Cz. Bułkę a teraz wbił mu p. nóż w plecy. Jak to się stało, że nie nadaje się nawet na zastępcę/ 
Kiedy spotkanie z wyborcami?

Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-09-30 10:50:33)