176

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

   
. Proszę zatem kandydatów o odpowiedź o ich stosunek do aborcji i ...myślistwa. Tylko tyle i aż tyle.

I tak po raz kolejny przekroczyliśmy granice śmieszności.
Teraz poważnie. Po tych wyborach już nic nie będzie takie jak było. Wynik wyborów jest nieprzewidywalny. Wszelkie szacunki to wróżenie z fusów.
Jednego jestem pewien 22 października obudzimy się w innej rzeczywistości.  Mieszkańcy naszej gminy oczekują zmian. Zachodzi jednak pytanie. Na ile są gotowi te zmiany przeprowadzić? Tyle i aż tyle.
Jeśli chodzi o powiat. O interesy gminy w powiecie mają zadbać radni powiatowi anie wójt.

177 Ostatnio edytowany przez jakub (2018-10-10 10:59:38)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Obserwator napisał/a:

Nie wiem czy admin zanotował moje pytania do Pani kandydat.
1. Kto będzie wicewójtem i dlaczego Pan Kocemba.
2. W jaki sposób zagwarantuje pracę zwolnionym pracownikom brygady, tak żeby działało to na zasadach rynkowych i opłacało się gminie.
3. Ile zabierze OSP i LKS-om żeby dać innym, bo żeby dać innym trzeba komuś zabrać.
4 Żeby korzystać z środków unijnych trzeba mieć wkład własny. Skąd ma Pani zamiar wziąć wkład własny skoro kasa pusta. Kredyty? 
5. Jak chce Pani poprawić szkolnictwo skoro Pani radni chcą zamknąć szkołę w Porąbce.
6. Co w przypadku kiedy Pani radni znów będą w mniejszości? a na to się zanosi. Czy będzie Pani współpracowała z radnymi, z którymi Pani teraz nie chce współpracować?

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę.

7. Gospodarka mieszkaniowa w gminie. Od ostatniego zebrania jestem żywo tą sprawą zainteresowany Pani Marto.

178

Odp: Wybory Samorządowe 2018

jakub napisał/a:

7. Gospodarka mieszkaniowa w gminie. Od ostatniego zebrania jestem żywo tą sprawą zainteresowany Pani Marto.

Kubusiu, wystarczy przeczytać program wyborczy Pani kandydat. Znajdzie w nim pan odpowiedz na wszystkie nurtujące  cię pytania.
Z programu p. Zemanka możemy sie dowiedzieć, że ma wizję czy coś tam.

179

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Wiesz Jasiu, odniosę się do postu na FB pani Marty z 14.09 o wysokościach czynszów w mieszkaniach i lokalach gminnych. Mam wrażenie że Pani Marta nie do końca wie kto mieszka w części mieszkań, należących do zasobów gminy. Czasem mieszkają tam ludzie, którzy na przeżycie miesiąca mają 1200 - 1300 zł. Czy w takim przypadku TEŻ trzeba podnosić czynsze? Czy wysiedlać ich z mieszkań? Hmm, zastanówmy się gdzie w takim razie jest funkcja opiekuńcza gminy?
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia przy urnach 21.10.

180

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Jakubie, wszystko wyjaśniła na spotkaniu, również o kryteriach dochodów i zamożności mieszkańców.
Zapraszam dziś na spotkanie, pewnie znowu temat będzie poruszony.

181 Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-10-10 15:14:26)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

jakub napisał/a:

Wiesz Jasiu, odniosę się do postu na FB pani Marty z 14.09 o wysokościach czynszów w mieszkaniach i lokalach gminnych.

Posłuchaj Kubuś, jestem przekonany, że Pani Tylza-Janosz doskonale wie, co mówi i pisze. Polityka, o ile to można nazwać polityką czynszową w gminie Porąbka ma charakter patologiczny. Dotychczas była wypadkową bliżej nie sprecyzowanych powiązań i woli p. wójta.  To dlatego na ostatniej komisji p. Bułka nie został upoważniony przez radnych do przedłużenia umów bez przetargu. Jak nazwać sytuację kiedy bardzo dobrze prosperująca firma płaci 2 zł z kilkoma groszami za salę, którą wykorzystuje do działalności biznesowej?
Jak nazwać sytuacje kiedy w poprzedniej kadencji p. Żelichowska, przewodnicząca komisji rewizyjnej, nie płaciła za teren, który używała pod zabudowę garażu? Zaczęła płacić po kontroli RIO. Nikt w urzędzie o tym nie wiedział?
O ile mi wiadomo trwają prace nad nowymi przepisami, wysokość czynszu będzie powiązana z dochodami najemcy. Naturalnie musi uwzględniać standard mieszkania.

182

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Brawo Jasiu - że zacytuję klasyka.
A teraz skup się i postaraj się czytać ze zrozumieniem. Nie piszę o firmach, bo generalnie lata mi to koło pukla, natomiast piszę o LUDZIACH, którzy mając 1200 - czy nawet 1500 zł w miesiącu płacą niskie czynsze. Czy tym ludziom też dowalimy czynsze rynkowe?
I nie wysilaj się Jaśku drogi na odpowiedź. Przegadałem temat z Martą.
Pozdrawiam.

183 Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-10-10 20:44:46)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

jakub napisał/a:

Brawo Jasiu - że zacytuję klasyka.
I nie wysilaj się Jaśku drogi na odpowiedź. Przegadałem temat z Martą.
.

Brawo Kubuś, jak chcesz to potrafisz. Ja takich wejść nie mam

184

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Drodzy forumowicze - Wasze pytania do kandydatów zostały zebrane w całość, a duplikaty zostały usunięte i tak do P. Marty i P. Pawła poleciały nurtujące Was pytania.
O odpowiedziach będę informował na bieżąco.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

185

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Właśnie się dowiaduję, że kandydatka na Wójta Pani Marta Tylza-Janosz wraz ze swym sztabem prezentuje swój program w poszczególnych miejscowościach Gminy. Czy mogę prosić o informację kiedy i gdzie takie spotkania są jeszcze planowane?
I idąc za ciosem, czy podobne spotkania organizuje drugi z kandydatów Pan Paweł Zemanek? Jeżeli tak, to kiedy i gdzie?
Będę wdzięczny za informację. Dziękuję.

186 Ostatnio edytowany przez artur2 (2018-10-11 07:59:57)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Jeszcze będą dwa spotkania. Pierwsze w niedzielę 14 października o godzinie 11.00 w budynku OSP w Wielkiej Puszczy i drugie w czwartek 18 października o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Porąbce.
  Niestety w Bujakowie nie było już wolnych terminów na wynajęcie sali.

187

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Jak czasami czytam, komentarze na wydałoby się poważnych stronach, to nasze "wypociny" to dziecinne igraszki.
A teraz o wyborach, aby pozostać w temacie. Radny otrzymuje dietę, miesięcznie 500 zł jako zwrot kosztów.
Radni składają oświadczenia, na koniec kadencji jeszcze nie ma. Ostatnie to 2017 r. Pytanie. Jak dieta wpływa na dochody radnych?
Zasadniczo nie, ale są trzy ciekawe przypadki.
Przewodniczący p. Drabek w 2017 r. z umowy o prace miał 10 665 zł, z diety radnego 15.784 zł. Dla wielu emerytów czy rencistów to całkiem niezły dochód.
Pani radna Mydlarz z emerytura miała 31 579 zł z diety 9 987 zł. Też ciekawe uzupełnienie dochodu.
Pan Borecki w 2017 r. to zazwyczaj przebywał na bezrobociu, na umowę zlecenie zarobił 641 zł. Z diety 6 600 zł.
Wnioski mozna wyciągać różne, najlepiej niech każdy zobaczy.

188

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Jaką ma pan obecnie dietę.
Ile będzie wynosić pana wynagrodzenie w przypadku zostania zastępcą wójta.

189

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Wójt za 2017 r. 145 980 zł
Zastępca wójta 2017 r.131 612 zł, całkiem niezła kasa,  277 592 zł razem
Całkiem niezła kasa.

190 Ostatnio edytowany przez t0m (2018-10-11 14:24:03)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Na dziś maksymelne miesięczne wynagrodzenie wójta to 4800 + 2100 dodatku. Pensja przyzwoita, ale żeby to było jakieś straszne halo to bym nie powiedział... Za te pieniądze ciężko o dobrego fachwca w dziedzinie zarządzania.

191 Ostatnio edytowany przez Zenon (2018-10-11 20:40:23)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

Na dziś maksymelne miesięczne wynagrodzenie wójta to 4800 + 2100 dodatku.

T0m. Oj nieładnie. Piszesz bzdury i jest mi przykro. Zupełnie pominąłeś dodatek specjalny, którego wysokość wynosi od 20 do 40% sumowanego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Nie wspomniałeś również, że po pięciu latach pracy wójtowi przysługuje również dodatek za wieloletnią pracę, który wynosi 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i wzrasta o 1% za każdy kolejny rok pracy, aż do 20%.
Policz teraz.

Na podstawie - ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych


Ha. I przy okazji wyszło na jaw, że wójt jest pracownikiem samorządowym - art 36 USTAWA z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

192

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Zenonie, pięknie to wyłożyłeś.
Kilka ciekawostek z informacji o kandydatach na radnych z listy kww Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota.
Zacznę od kobiety. P. Mydlarz stwierdza: "Obiecuję rzetelnie reprezentować moich wyborców". Pani Mydlarz, a co z pani "nie wyborcami"? Mieszkańcami Czańca oraz pozostałych miejscowości. Tych "nie wyborców" będzie pani reprezentować nierzetelnie? Czy może nie będzie ich pani reprezentować wcale? Czy pani wyborcy to jakaś uprzywilejowana kasta, której się należy "rzetelne reprezentowanie? Wniosek wydaje się prosty. Liczą się tylko swojacy.
  Ciekawie prezentuje się również pan Drabek, przewodniczący rady gminy.
Z notki dowiadujemy się, ze pan Drabek to "przedsiębiorca". Za żadne skarby nie mogę się dowiedzieć jaki rodzaj działalności prowadzi pan "przedsiębiorca". Z oświadczenia majątkowego za 2017 r. wynika, ze jest zatrudniony od 1 maja 2016 roku w parafii Św. Urbana w Kobiernicach. Może teraz tak to się nazywa? Naturalnie dane mogą być nieaktualne, coś mogło zmienić na przestrzeni roku 2018.
Wreszcie pan Sopiak. Radny od 1994 roku, piękny wynik. Dowiadujemy się ni mniej ni więcej, że pan Sopiak to "budowniczy remizy". Ciekawe co na to mieszkańcy Kobiernic?  Czyżby jednostka szczycąca się swoim założeniem w 1889 roku musiała czekać na swoją strażnicę aż do rozpoczęcia "ery" A. Sopiaka? Czyżby przed p. Sopiakiem nie było w Kobiernicach żadnych działaczy ochotników?  Przed panem było ich ze trzy pokolenia. Nic nie robili? Czekali na pana?  P. Sopiak. Kto panu pisał tą notkę?.