1 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-11-09 09:35:40)

Temat: Znak z pomiarem prędkośći

Witam, zastanawia mnie sensowność znaku z pomiarem prędkości, który został zamontowany jadąc od kościoła w stronę krzyżówki.
Znak jest umieszczony około 100 metrów pod kościołem, gdzie prędkości się przecież tak nie uzyskuje.
Przecież taki znak powinien być umieszczony przed mostkiem ale jadąc od strony krzyżówki. Tam samochody nabierają sporej prędkości.
Jak zwykle nic z głową nie zrobione w Czańcu.

2

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Ja się zastanawiam w ogóle nad sensem takiego czegoś. Chyba chodzi tylko o  to żeby dać zarobić producentowi takiego badziewia. Ten co jeździ jak wariat to ma w nosie takie zabawki odpustowe. Większy chyba pożytek ze znaku informującego o kontroli prędkości ponieważ działa bardziej psychologicznie.

3

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Nie zgadzam się z Wami. Nie wiem czy byliście kiedyś na Słowacji. Tam przy wjeździe do każdej wsi stoi taki "niby" radar. Od razu przypomina jaką szybkością jedziesz i ostrzega o przekroczeniu. Dodatkiem do tego są bardzo wysokie kary w przypadku przyłapania przez policję przekraczania dozwolonej szybkości, czego u nas brakuję. A że idiotów nie sieją, to na pewno część kierowców będzie testować to urządzenie. Dajmu mu popracować a dopiero potem będziemy oceniać.

4

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

slavo83 napisał/a:

Witam, zastanawia mnie sensowność znaku z pomiarem prędkości, który został zamontowany jadąc od kościoła w stronę krzyżówki.
Znak jest umieszczony około 100 metrów pod kościołem, gdzie prędkości się przecież tak nie uzyskuje.
Przecież taki znak powinien być umieszczony przed mostkiem ale jadąc od strony krzyżówki. Tam samochody nabierają sporej prędkości.
Jak zwykle nic z głową nie zrobione w Czańcu.

slavo83 urządzenie na razie jest wyłączone i odwrócone ale pomiar powinien być dla samochodów jadących właśnie od krzyżówki. Urządzenia takie montuje się przy tej krawędzi pasa, którym się poruszamy, a nie po przeciwnej stronie. Osobiście uważam, że ograniczenie do 50 na całym odcinku od krzyżówki do ul. Bukowskiej jest idiotyczne.

5

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

xnoname napisał/a:

Osobiście uważam, że ograniczenie do 50 na całym odcinku od krzyżówki do ul. Bukowskiej jest idiotyczne.

Popieram. Spokojnie do ulicy Koralowej może być więcej niż 50 km/h. Dopiero później przed mostem jest przejście dla pieszych i gdzieś tam mogłoby stanąć zarówno ograniczenie, jak i sam "radar".

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

6

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Odcinek drogi od ul. Karpackiej do Kalinowej mierzy 513 metrów. Dozwolona prędkość - 50 km/h. Jadąc więc z taką prędkością pokonujemy go w niecałe 37 sekund. Gdy zwiększymy prędkość do 60 km/h, ul. Kalinową miniemy po niecałych 31 sekundach. W tym przypadku zyskamy więc ok. 6 sekund. A gdy zwiększymy prędkość do 70 km/h, trasę tę pokonamy w nieco ponad 26 sekund. Tu zyskujemy w stosunku do jazdy z prędkością 50 km/h 10 i pół sekundy.
Gdyby postawić znak z ograniczeniem do 70 km/h, czy 90 km/h kierowcy i tak będą jeździć nieco szybciej. Czy warto ryzykować życie lub zdrowie dla 10 sekund?
Co więc jest idiotyczne?


Problem z ruchem pojazdów przez Czaniec to problem braku BDI. DK52 można by było już wyprostować na mapach. Od dawna faktycznie przebiega przez Czaniec.


PS
Do obliczeń przyjąłem uproszczenie - ruch jednostajny. W rzeczywistości przejazd jest nieco dłuższy biorąc pod uwagę przyspieszanie i hamowanie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

7

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Zenon napisał/a:

...
Co więc jest idiotyczne?


....

Idiotyczne jest to, że i tak 99% kierowców jedzie tam z większą prędkością niż 50 km/h , a drogówka urządza tam sobie tylko punkt do poprawy statystyk. I niestety takich miejsc w całej Polsce jest wiele, stawia się ograniczenia często tylko i wyłącznie na podstawie czyjegoś widzimisię a nie na podstawie analiz.

8

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

A to ciekawe. Chętnie bym taką analizę obejrzał.
W okolicach radaru było już kilka poważnych wypadków. Niestety także śmiertelnych. Prawdopodobnie to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Czańcu.   
A czy próbowałeś przejść się po pasach pod kościołem? Nie chodzą tam często ale kilka razy miałem dylemat. Czy wejść na pasy, czy jednak odpuścić pędzącemu na łeb i szyję szalonemu kierowcy. W latach szkolnych jedno przejście przez drogę o mało nie przypłaciłem życiem. Może przez to w tej sprawie nie jestem obiektywny. A! W tym miejscu zginął także mój pies.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

9

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Witam, oto odpowiedź z Zarządu Dróg dla wszystkich ciekawych tematu:

   "W odpowiedzi na interwencję skierowaną w dniu 9 listopada br. Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku - Białej wyjaśnia co następuje:
wyboru miejsca  lokalizacji  wyświetlacza prędkości rzeczywistej,  dokonano na podstawie sygnałów kierowanych przez mieszkańców  do Urzędu Gminy. Według zgłaszających pojazdy rozwijają nadmierną prędkość na odc. od kościoła do mostu, co stwarza zagrożenie dla pieszych przekraczających jezdnię na przejściu dla pieszych przy moście.
Uprzedzając ewentualną, kolejną  interwencję informujemy także, że wyświetlacz zostanie zdemontowany po okresie testowym,  trwającym dwa tygodnie.

inż. Wiesław Kubiś
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych"


- Czyli dwa tygodnie testu psychologicznego i tyle.

10

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Hmm, ciekawe czego ten test ma dowieść i dlaczego dwa tygodnie? Będą jakieś wnioski, statystyki?
Skoro ma mierzyć prędkość pojazdów jadących od kościoła, to dlaczego zamontowany jest po lewej stronie...?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

11

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

jorgus napisał/a:

Nie zgadzam się z Wami. Nie wiem czy byliście kiedyś na Słowacji. Tam przy wjeździe do każdej wsi stoi taki "niby" radar. Od razu przypomina jaką szybkością jedziesz i ostrzega o przekroczeniu. Dodatkiem do tego są bardzo wysokie kary w przypadku przyłapania przez policję przekraczania dozwolonej szybkości, czego u nas brakuję. A że idiotów nie sieją, to na pewno część kierowców będzie testować to urządzenie. Dajmu mu popracować a dopiero potem będziemy oceniać.

Tylko zauważ, że wszyscy którzy jeżdżą u nas ile fabryka dała wjeżdżając do Słowacji od razu przypominają sobie ile można tam jechać. Dotyczy to również pozostałych krajów ościennych.  Zgadzam się z tym, że u nas brakuje odpowiednich kar jak na Słowacji czy w pozostałych krajach. Niestety tylko wysokie kary mogą spowodować, że kultura jazdy się zmieni i będzie bezpieczniej. Zabawki które montuje Zarząd Dróg niczego nie zmienią a termin testowy 2 tygodnie to już w ogóle jakiś absurd.  Być może za dwa tygodnie ta zabawka przejedzie do innej Gminy. Być może to taki wóz Drzymały żeby Zarząd Dróg mógł się pochwalić działaniem. Ja się tylko zastanawiam, kto jest sponsorem tej zabawki, czy przypadkiem nie Gmina skoro zgłaszali taki problem.

12

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

admin napisał/a:

Hmm, ciekawe czego ten test ma dowieść i dlaczego dwa tygodnie? Będą jakieś wnioski, statystyki?
Skoro ma mierzyć prędkość pojazdów jadących od kościoła, to dlaczego zamontowany jest po lewej stronie...?

Też mnie to zastanawia, ale widocznie u nas wszystko robi się odwrotnie, więc slavo83 zwracam honor to ja się myliłem.

13

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Znak wrócił ponownie, ale dodatkowo przed przejściem "pod kościołem" pojawiły się światła ostrzegawcze zasilane panelami solarnymi.
Według mnie - dobry krok.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

14

Odp: Znak z pomiarem prędkośći

Zauważyłem, że światła czasami nie świecą. Może te solary są za słabe?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.