1

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

po to jest forum że wypowiadamy się "bezosobowo" więc ja tez zostanę anonimowo. Ja nie pytam Pana czy jest pan radnym czy może jego najbliższym znajomym, czy jest Pan z Porąbki czy z Czańca.. więc oczekujmy od siebie tego samego.

wystarczy się przejść na taką imprezę żeby dowiedzieć się kto bierze w tym udział a kto nie.

a co do bogatszych i biedniejszych paczek - w każdej miejscowości powinny się znaleźć osoby, które tak samo jak "Ci ludzie" potrafią zorganizować takie coś, włożyć to swój czas, swoje nerwy, swoje serce i którzy cieszą się i doceniają jak te dzieciaki dziękują im jednym uśmiechem.
a zabrzmiało to jakby Pan był przeciwny takim akcją z racji tego że nie w każdej miejscowości jest to organizowane..? śmieszne.. Nie powinno być dobrych ludzi bo jest ich za mało - żałosne podejście..
a chodziło mi o staranie się o pieniądze od sponsorów, o datki od nich.

2

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

nie z pomocy społecznej tylko z alkoholówki.. i może jakaś 1/10 części jest finansowana.. a jak Pan myśli reszta funduszy się z "nieba bierze".  Jeśli Pan chce się dowiedzieć konkretnie skąd się biorą proponuje włączyć się w organizacje  powyższej imprezy i podzielić się później doświadczeniami, a nie mówić o Pańskich domysłach.

a na temat radnych to słyszałem , ze P.Waligórze proponowali ale on się nie zgodził więc P. Gąsiorek się zdecydował. - TAK SŁYSZAŁEM..

i co czy te nasze słuchy się pokrywają?

3

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Chce się podzielić moimi uwagami o kandydatach na wójta. Z moich obserwacji wynika, że man P. Kocemba "wypłynął na fali powodzi " jako kandydat na wójta.Gdzie był do tej pory, czy go gmina nie interesowała,aż do wyborów. Pan Chwała jest trochę dwulicowy, układa się z innymi, a kończy z innymi.. co mu obiecali?
Pan Bułka jest jaki jest, raz lepiej raz gorzej, ale czy ma być wójtem dożywotnio?
Pan Gąsiorek - zarzucacie mu odłączenie Czańca, ale nie zajmował się on tym sam, byli inni, o których się nie mówi,
On dużo załatwiał dla Czańca (zwłaszcza dla młodzieży z Domu Kultury), inni byli przeciwni temu. Dążył by rada sołecka składała się, nie tylko z radnych, ale i z  innych ludzi (15 osób), którzy też decydują o Czańcu - o tym się też nie mówi. Pomaga innym, chodzi po sponsorach, nie wstydzi się tego - ale o tym się też nie mówi. Mówią, że zadaje się z Plebanem - przepraszam , ale inni kandydaci - o tym się tez nie mówi. Czaniec jako wieś nie jest jednolita, nie jest zjednoczona. Był przykład już nie jeden raz i teraz, znając życie, też tak będzie. Nie uważam, że P. Gąsiorek jest złym kandydatem na wójta, wielu osobom pomógł i każdego wysłuchał. Razem z P. Mydlarz nie raz załatwiali różne sprawy. Jest bezinteresowny, nie raz już to pokazał (słyszał ktoś o mikołaju dla dzieci z patologicznych rodzin?) Starzy radni to , niektórzy tylko figuranci lub ludzie , którym jest obojętne czy to będzie wójt z Czańca czy z Porąbki. Wiem dużo o P. Gąsiorku bo pracuje z jego znajomymi  i dużo o nim słyszałam. Startuje z PiS-u , gdyż oni go poparli, a byli radni poparli P. Bułkę -  a jego odtrącili.

a takie pytanie jeszcze mi się nasuwa..
Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się, czy któryś z tych wypowiadających się cwaniaków był chodź raz na zebraniu wiejskim, na radzie, na sesji? czy tylko potrafią cwaniakować i wypowiadać się "bezosobowo" ??

4

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
bezstronny napisał/a:

Proponuje zainteresować się ile Pan Gąsiorek osiągnął dla Czańca..

Między innymi to był powód, dla którego nie odpisałem od razu, zostawiłem sobie kilka dni na przypomnienie jakiegoś ważnego osiągnięcia. Mogę się oczywiście mylić, w swojej opinii, dlatego skoro kolega ma inne zdanie to bardzo proszę o wymienienie. Tylko proszę pamiętać, że mówimy o kandydacie na wójta i wymienianie np. ?zabrał głos?, ?wnioskował? itd. jest równoznaczne z brakiem osiągnięć.
Co do wojny z Porąbką to może najwyższy czas wywalić ludzi pokroju Pana Gąsiorka i zakopać topór wojenny. Wojna z Porąbką będzie tak długo jak długo sami ją będziemy podniecać .
A kolegi nick jest mocno nietrafiony.

GREGOR napisał/a:

geronimo uspokój hormony i nie niszcz porządku na forum

Według mnie to właśnie guru niszczy porządek na forum, a rzeczywiście moderator nie powinien pozwolić na obrażanie i szykanowanie ludzi przez guru i interweniować.

Wg mnie na tylu mieszkańców naszego Czańca tylko on podjął próbę startowania na wójta, gdzie są inni, lepsi wg Pana? Oni chyba podwinęli ogon i dalej służą Panu Wójtowi, gdyż mają swoje prywatne interesy...
Trzeba mieć odwagę, aby mimo krytyce podjąć się tego.
A co do osiągnięć Pana Gąsiorka to słyszałem, że przyczynił się  do wielu rzeczy , no cóż, ale inni zbierają laury.
A co do wojny z Porąbką, to domaganie się równego traktowania uważa Pan za coś złego? Może ktoś w końcu zacząłby traktować te wszystkie cztery sołectwa na równi a nie Porąbkę nad trzema?

5

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pan Gąsiorek?
Zastanawiając się dłużej na tym nazwiskiem, można stwierdzić, ze jest to jeden z bardziej udzielających się społecznie mieszkańców Czańca.  Kłótliwy..? czy ja wiem.  Niestety z obserwacji da się zauważyć, że jeżeli ktoś nie potrafi się wykłócać w dzisiejszym społeczeństwie to nie osiąga nic.

Proponuje zainteresować się ile Pan Gąsiorek osiągnął dla Czańca..
a co do "wojny" z Porąbką to istnieje od zawsze.. przed Panem Gąsiorkiem również była.
Ja bym był za NIM!