1

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja również od niedawna przyglądam się Waszemu forum jak również dzisiaj pobiegłem na forum kobiernickie i zajrzałem do Porąbki; to co wyczytałem zmusiło mnie do wyrażenia swojej opinii o zbliżających się wyborach i kampanii przedwyborczej.
I tak się nam szczęśliwie poukładało że w tych wyborach mamy w kim wybierać jak i na radnych tak i na wójta gminy, gminy ,która faktycznie przez ubiegłe lata została daleko w tyle za innymi gminami nawet tymi ze ściany wschodniej nie porównując nas do gmin z wojew. ościennych.Przykładem dla nas mogą być gminy nawet ościenne czy to gmina Kozy,Wilamowice czy Bestwina mówię to gdyż znam je dobrze z racji wykonywanej profesji.
Przyczyny leżą tylko po stronie urzędu, bo to on jest w zasadzie odpowiedzialny za rozwój gospodarczy i ekonomiczny naszych sołectw.

Działania urzędu , które w tym roku obserwujemy są to działania pro wyborcze, zresztą kultywowane od jakiegoś okresu. Przez  cztery lata prawie nic a w roku wyborczym ,jakiś chodnik, jakiś nowy dywanik asfaltowy czy nowy mostek . Dobrze że w tym roku nasza gmina otrzymała pokażną subwencję na usuwanie skutków powodzi- ponad 2mln zł , bo bez takiego zastrzyku
pewnie nie byłoby ani chodników ani dywaników. Pozostałoby tylko betonowe Centrum Czańca.

Mając na uwadze przyszłość naszej gminy musimy to wszystko brać pod uwagę.
Sprawując  urząd wójta przez 12 lat obecny wójt (zresztą kolega, któremu kiedyś powiedziałem , że kolegą jest dobrym ale na wójta się nie nadaje) wpadł w biurokratyczną rutynę i przez to mobilnie niewydolny. Żle się kieruje urzędem "rodzinnym" - (tak nazywają nasz urząd w sąsiednich gminach), są sytuacje kiedy niezręcznie jest mu podejmować pewne decyzje,natomiast tamtejszym pracownikom jest to na rękę.

Mam nadzieję że wyborcy wezmą te argumenty pod uwagę przed postawieniem znaku x przy nazwisku kandydatów.
Kampania jak kampania są zdania za obecnym układem i wręcz żądające zmian tych jest znacznie więcej.
Kogo wybrać ?
Jedna z opcji ,jeśli zostanie obecny wójt, to i tak Rada Gminy na pewno nie będzie taka sama.
Jeśli przewodniczącym Rady będzie konkretny gość to wójt po jakimś czasie może się pakować rozwiązanie niepopularne po wyborach- lepiej mu tego zaoszczędzić.

Inna opcja ,że zostanie stary podobny układ - my jako społeczeństwo tejże gminy powinniśmy się pakować bo za parę lat będziemy wstydzić się skąd pochodzimy.

I jeszcze jedna z kilku opcji- chyba najbardziej rozsądna zmieni się cały układ. Jeśli tak to kto byłby tam najlepszy? Powiem tak, trzeba wśród wszystkich komitetów wybrać ten, który przedstawi nam taki program. Program, który byłby dla nas mieszkańców najlepszy.

Przeglądając strony poszczególnych komitetów łatwo zauważyć że tylko dwa komitety bo dzisiaj ukazał się program komitetu PO mają program  wyborczy . Nie trudno zauważyć że PO ma program przepisany z szablonu. Komitet Nowa Gmina ma na swojej stronie dość realny program,w którym zapisano wszystko to co powinno się tam znależć nie ma tam żadnych obiecanek są natomiast zawarte problemy ,które wymagają pilnej realizacji, coś w rodzaju biznes planu. Musieli się porządnie do niego przyłożyć, zresztą czytając CV poszczególnych kandydatów widać że są to ludzie młodzi pełni zapału  ,wykształceni - mają wizję wprowadzenia gminy do gmin z pierwszych stron gazet . Niezależnie od sytuacji w jakiej  znajdą się po wyborach należy  im się uznanie .Dowiedziałem się dzisiaj że nawet kampanię wyborczą robią taką jakiej jeszcze w gminie nie było. Bo czy w ogóle kiedyś była.

Natomiast na forum kobiernickim P. Gamza z komitetu obecnego wójta tłumaczy że po co pisać program, robić kampanię jak wszyscy się znają.
A w ogóle to skąd takie zacietrzewienie tej osoby w absurdalnym  pisaniu -chyba jest w jakiś sposób uzależniony od obecnej władzy , dzisiaj przyszedł się pożalić na tutejsze forum.
Słyszałem że to ten sam Pan ,który w czasie akcji ratowania wałów Soły w Kobiernicach przez dzielnych strażaków z całej gminy oraz tamtejszych mieszkańców pojawił się w stroju cyklisty z kaskiem na głowie nacieszyć oczy wywołując u tamtejszych uśmiech i żenadę podobnie jak jego starszy kolega z tego samego komitetu, który podobno wstawiony odbijał się od ratujących wał.

Wybaczcie nie będę polemizował na tym forum tylko z braku czasu.
Pozdrawiam forumowiczów.