..... o tak załóżcie stowarzyszenie ludzi którzy wszystko wiedzą najlepiej. Zwróćcie się do Wójta o fundusze na działalność, na zakup kanapy na której wszyscy pięcioro się zmieścicie i do woli będziecie mogli narzekać i tworzyć plany walki z władzami wybranymi w wyborach, niektórzy nawet maja ochotę obalić rząd.....
Zatroskany, proszę nie przesadzaj, powołujesz się na prawo, na szczęście, żyjemy w kraju gdzie o winie decydują sądy i grono krzykaczy nie ma wpływu na ich decyzje. Policja, prokuratura, kuratorium mają obowiązek zareagować na donos, przeprowadzić postępowanie wyjaśniające, które    o niczym nie przesądza. Kuratorium już swoje czynności przeprowadziło, a ich wynik przeciwników Pani dyrektor nie zadowolił. Tworzą nowe oskarżenia i nowe donosy.
  Niszczenie dobrego imienia szkoły również powinno zostać ukarane. Szkoły która przez lata osiąga bardzo dobre wyniki dydaktyczne
i wychowawcze. Szkoły, która dzięki pracy Pani dyrektor, pomocy władz gminy i rodziców jest piękną, dobrze wyposażoną placówką.
  Chcecie nowego dyrektora....pewnie przyjdzie na to czas, tylko czy on będzie chciał pracować z Panem Kubisiem?
Myślę, że dla skontrolowania pracy innych placówek oświatowych w naszej gminie pan Kubiś powinien mieć możliwość pracy w innych szkołach.
Już widzę tę radość dyrektorów i nauczycieli. Dyrektorzy i koleżanki ze szkół w których pan Kubiś pracował dużo mogą o panu powiedzieć, czas żeby poznali inni. Może nowa, lepsza władza stworzy etat donosiciela gminnego, mieszkańcy bardzo go polubią.

Panie Kubiś ?????? coś się panu mylą daty i miejsce gdzie należy kierować pytania. Przecież Pan ciągle jest pracownikiem szkoły i te wszystkie pytania i zażalenia powinien pan rozwiązywać w swoim miejscu pracy. Niech Pan już przestanie nas zamęczać tunzyjską historią z przed trzech lat tylko niech Pan powie o co tak na prawdę panu chodzi. Jest Pan inteligentnym, wykształconym, ambitnym facetem i z pewnością ma pan jakiś cel,
którym nie jest zepsucie atmosfery w szkole, czy dokuczanie szefowej. To chyba tak Panu wychodzi przy okazji. Czy dobrze mi się zdaje, że ma Pan dość robienia fikołków, rzucania piłki i postanowił Pan zawalczyć o posadę ........ Myślę, że metody, którymi Pan się posługuje zapędzą pana na zieloną trawkę.

...staram się jak mogę ale nigdy nie doścignę guru

Zatroskany, a może zatroskana widać, że jest dobrze poinformowany, nawet zna nr paragrafu....... taka wiedza płynie z wezwania na przesłuchanie w prokuraturze?

"...sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...".

mówiąc te słowa babcia wręczyła Pawlakowi granaty, mam nadzieję, że Zatroskany nie nawołuje do rozwiązań siłowych, ktoś może poczuć się zastraszony....

Wieszczu - czy ja podważam zasadność skargi? kontrola się odbyła wydano zalecenia, które zrealizowano (przeczytaj odpowiedź Pani Dyrektor do kuratorium) realizacja zaleceń została ponownie skontrolowana, nie wydano nowych zaleceń i po sprawie.
Pan Sławomir popełnił pewnie nie jeden błąd i pomyłkę, niektóre pewnie celowo. Jak np. tą z oskarżeniem o niezgodne z regulaminem świadczeń socjalnych pobraniem pieniędzy na wyjazd. Słyszałem, że Pan Sławomir powołał się na regulamin który powstał rok po wycieczce!!!???

życzę wszystkim miłego weekendu

Jest wielu sprawiedliwych w UG ale muszą siedzieć cicho  Dobrze, że są fora internetowe

No i taka z Ciebie Morlinku szemrana opozycja. Ja w opozycji byłem w czasach słusznie minionych kiedy za odmienne zdanie można było, w najlepszym wypadku dostać pałą po plecach, a donos kolegi z pracy kończył się szykanami, a i więzieniem.
Chyba niektórzy tęsknią za taka demokracją, bo jaka to niesprawiedliwość gdy po donosie i kontroli Kurator nie wystąpił do Wójta z wnioskiem
o odwołanie dyrektora, a czujny informator nie dostał nagrody. Jaka to sprawiedliwość, że donos do prokuratury nie skutkuje aresztowaniem tylko prowadzi się ciągnące latami śledztwo. Jaka to sprawiedliwość, że podważa się dowody oskarżenia..... na szczęście jeszcze nie wszyscy zwariowali
i potrafią oddzielić ziarno od plew.

Czyli mamy proste rozwiązanie wszystkich problemów - całkowita wymiana wszystkich władz w gminie. Proponuje jeszcze wymienić połowę mieszkańców, tę która niewłaściwie głosuje. Dajcie nam władzę, a my zrobimy porządek......ale wybory dopiero co były....
Jakbym słyszał parlamentarnych opozycjonistów.

Panie Kocemba, czy nie uważa Pan że zamieszczając treść pisma pokontrolnego z kuratorium należałoby jednocześnie zamieścić odpowiedź Pani dyrektor do kuratorium. Pan na pewno się z nim zapoznał, inni może również by chcieli.
   Cienka linia odgradza informowanie od pomówienia.....

Gdy wychodzę na spacer z psem bardzo doceniam jego spokój, opanowanie, nie reagowanie na ujadanie kundli zza płotów. jednak czasem i on ma dość i musi głośno zaszczekać.
    Czytając to forum, mam wrażenie, że wylewają na nim żale osoby, które poległy w ostatnich wyborach do władz gminy i już teraz rozpoczęły nową kampanię wyborczą, starają się jak najbardziej zaszkodzić osobom kierującym gminą, doszukują się układu....( już to przerabialiśmy)
To specjaliści od krytykanctwa i może dbania o własne interesy. Doskonale pamiętam jak jeden z forumowiczów zrobił aferę na pół Polski gdy podczas powodzi woda pojawiła się w jego piwnicy. Z kolei pan nauczyciel może nabrał ochotę na pokierowanie szkołą swoją silną ręką, a może jest to jego sposób na karierę polityczną.
    Każdy kto  kieruje zespołem ludzi doskonale wie jak "cenny" jest pracownik, który zamiast pomagać w pracy zespołowi robi krecią robotę. Wysyła anonimy, donosy, podważa autorytet i decyzje przełożonego, wręcz spiskuje przeciw niemu. To wszystko oczywiście w trosce o dobro szkoły i dzieci.
   Jak wynika z lektury forum pan nauczyciel jest skuteczny i doprowadził do kontroli szkoły. Jak znam życie każda kontrola coś znajdzie, wyda nakazy i zalecenia, pewnie i tak było tym razem.
To jednak nie zadowoliło wrogów p. dyrektor i trzeba było rozpętać nową wojnę. Tym razem wytoczono jeszcze cięższe armaty łącznie z zarzutami kryminalnymi. Łatwo obrzucić kogoś publicznie błotem, jednocześnie mówiąc o represjach i mobbingu....
Mam nadzieję że mój głos nie zostanie potraktowany jak głosy moich poprzedników będących tutaj w mniejszości, ale uważam, że dyskusja polega na podawaniu argumentów i kontrargumentów, a opinia publiczna sama wyrabia sobie zdanie.