1

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Krzychu masz racje.

2

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Przepraszam Wszystkich za to że zbyt dużo napisałem.

3

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

alkoholik92 napisał/a:

możliwe sposoby. .... Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem było by przesunięcie pieniędzy na zakup tych pojazdów do PSP (dla niewtajemniczonych "Państwowa Straż Pożarna"). Zakupiony pojazd użytkowany by był 3 -4 lata w PSP a później przekazany do OSP. W PSP auto zostanie przetestowane w najtrudniejszych warunkach, wykorzysta się go w 100%. OSP po tych kilku latach dostanie prawie nowy samochód. Bo tak szczerze po co lepszy. I tym oto sposobem Wilk syty i Owca cała.
Marzenia.......

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jeżeli chodzi o przekazanie samochodu z PSP to wielki nonsens , ponieważ uczestnicząc w tegorocznym kursie ćwiczyłem na tym samym samochodzie co 18-ście lat temu . Więc pytam się po co nam "nowy" stary samochód bojowy skoro nasz ford ma 10 a star ponad 20-ścia lat . Nadszedł więc czas aby zastąpić go nowoczesnym sprzętem. Myślę że moje zdanie popierają pan Wójt i Komendant Gminny chyba że się mylę iż życie, zdrowie i mienie mieszkańców nie jest dla nich priorytetem .Pozdrawiam .Fireboy.

4

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

.. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem było by przesunięcie pieniędzy na zakup tych pojazdów do PSP (dla niewtajemniczonych "Państwowa Straż Pożarna"). Zakupiony pojazd użytkowany by był 3 -4 lata w PSP a później przekazany do OSP. W PSP auto zostanie przetestowane w najtrudniejszych warunkach, wykorzysta się go w 100%. OSP po tych kilku latach dostanie prawie nowy samochód. Bo tak szczerze po co lepszy. I tym oto sposobem Wilk syty i Owca cała.
Panie alkoholik92 wszystkie jednostki w naszej gminie należące do KSRG mają nowe samochody a pan teraz chce, żeby Czaniec dostał nowy czyli stary samochód z PSP. Nie wiem jak u pana w jednostce ale my będziemy święcić nowe auto a nie stare. Po ponad 20-sto letniej służbie Stara 244 chyba się należy .Poza tym jak panu się podobają stare samochody to zapraszam na giełdę a nie do salonu.
Panie morlinek1 używając takich stwierdzeń jak **Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości i żaden rzeczowy argument do nich nie dociera.** uważam za niesmaczne i niestosowne.Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

5

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Panie morlinek1 napisał pan**Ty i inni wychodzicie z założenia że jak Porąbka dostała nowa furę my też chcemy.
Jak małe dzieci a może w Czańcu powinna być wielka przyczepa z super pompą bo są powodzie albo wóz drabiniasty lub podnośnik - nie wiem ale chciałbym żeby ktoś np I sekretarz Gałuszka  nad tym panował i jakoś działania OSP w gminie koordynował. Otóż taka pompa jest w osp Kobiernice nowa i właśnie ją docierają.  A co do GOPR-u to z tym śmigłowcem jak najbardziej do nich.   Panie Kocemba może się pan czuć oszukany tak jak i druhowie naszej straży bo nowego samochodu w tym roku nie będzie. Może w przyszłym.Życzę miłego dnia i pozdrawiam.

6

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Nie wiem dlaczego zazdrościcie tych samochodów w Porąbce.Mieli pomysł i możliwość więc go wykorzystali.Żyjemy w 21-m wieku .Jak przyjeżdżają goście to trzeba ich przyjąć z honorami i uszanować.Skoro nie potrafisz się z tym pogodzić to  czym ma straż ugościć  przybyłe jednostki;chlebem i solą.Ja nie ośmieszam innych druhów tylko staje w ich obronie przed takimi forumowiczami jak Ty panie morlinek 1.

7

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Witam i pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.Przykro mi jest stwierdzić , że pokropkiem nazywacie przekazanie nowych samochodów w Porąbce.Zazdrość przemawia przez Wasze wypowiedzi i zachowujecie się jak małe dzieci, którym mama nie kupiła lizaka.Samochód MAN został zakupiony po części z pieniędzy gminnych ,krajowego systemu i innych dotacji.Natomiast Iveco z kasy UE.A to ile kto zarabia w GMINIE to mnie nie interesuje.

8

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Nie pozwolę obrażać jednostki w Czańcu, ponieważ nasza straż nie nabija nikomu kasy. A co do zrywania i rozklejania plakatów wyborczych nasza straż nie brała w tym udziału, gdyż jak już wcześniej zaznaczyłem jesteśmy apolityczni.Odnośnie sprawozdań finansowych to obecnie nasza strona internetowa jest w modernizacji a kolega skarbnik na wczasach [zaznaczam ,że za własne pieniądze a nie społeczne].Pozdrawiam.

9

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Witam Cię serdecznie Galler. My strażacy nie mamy nic do ukrycia. Wrota naszej remizy gdzie garażują nasze furmanki są dla każdego otwarte. Spotykamy się w każdy poniedziałek w godzinach od 16-19. Można przyjść porozmawiać, spojrzeć prosto w oczy i wylać swoje żale na temat naszej straży. Tylko czy starczo odwagi stanąć twarzą w twarz druhom, którzy ratują ludzkie życie i mienie a także dbają i modernizują stary sprzęt aby zawsze był w gotowości i służył społeczeństwu naszego kraju. Zapraszam FireBoy

10

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowna Bibi. Wicepremier Pawlak obiecał nam strażakom ochotnikom kilka lat temu, że jako czynni członkowie biorący udział w akcjach ratowniczych pójdziemy wcześniej na emeryturę. Słowa nie dotrzymał. Dlatego też nie głosowałem na niego ani też jego partię. Z własnego doświadczenia wiem i to co zauważyłem nasza jednostka jest apolityczna. Żyjemy wolnym demokratycznym kraju i każdy głosuje na kogo chce; czy na Pana Bułkę czy też na Pana Gałuszkę na mnie niestety nie zagłosował nikt. A co Pana Gałuszki Komendanta Gminnego to chyba ma swojego przełożonego czyli Prezesa Gminnego Pana Wójta, który jako jego pracodawca ma pieczę nad finansami i rozporządzeniami w sprawach OSP. Sprawozdanie z działalności OSP Gminy Porąbka w roku 2011     http://kobiernice.pl/sites/default/file … p_2011.pdf
Pozdrawiam.

11

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Witam i pozdrawiam Pana Morlinek1. Nie wiem jakie jednostki forumowicz miał na myśli używając sformułowania (poszczególne) o które jednostki chodzi. Jeżeli chodzi o naszą straż  to ze zbiórki publicznej uzyskana kwota to 5.647.63 zł. a jeżeli chce Pan poznać całokształt finansów to zapraszamy na Walne zebranie, które odbędzie się na początku przyszłego roku. Jednocześnie informuję, że wszystkie operacje finansowe są prowadzone prawidłowo nad którymi ma kontrolę Komisja Rewizyjna. Sprawozdanie z działalności OSP Gminy Porąbka w roku 2011     http://kobiernice.pl/sites/default/file … p_2011.pdf
Pozdrawiam.

12

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowna Kamilo. Dziękuje Ci z całego serca, że wspierasz naszą straż pożarną. Kilku forumowiczów postanowiło zburzyć ład i porządek naszej jednostki (za mycie samochodów pożarniczych, które są własnością gminy.) "Nasze zatruwanie środowiska polega na spłukaniu błota z opon i karoserii po akcjach w terenie a nie czyszczenie silników oraz podwozia. A plac przed remizą to nie ulica ponieważ nie odbywa się tam stały ruch pojazdów.

13

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowna Pani Bibi. Do czego służą sanie lodowe i ponton to forumowicze wiedzą. A skąd się wzięło 20 samochodów w naszej gminie tego niestety nie wiem . Dlaczego na zadymienie w kotłowni przyjeżdża 52 strażaków. Więc odpowiadam Pani na to pytanie. jeżeli dzwonimy pod nr. 998 i w dodatku z zastrzeżonego numeru; widząc dym podajecie państwo, że pali się dom przy ul. takiej czy takiej a później się rozłączacie. Co robi dysponent w PSP. wysyła wszystkie najbliższe jednostki. Dlaczego? Po pierwsze: pali się dom ( jak został powiadomiony) czyli jest zagrożenie życia ludzkiego co jest priorytetem. Po drugie: zagrożone są sąsiednie zabudowania mieszkalne lub gospodarcze. Dlatego Szanowna Pani Bibi wyjeżdża tyle strażaków ze względu na zgłoszone zagrożenie a rąk do pracy nigdy nie za wiele. Polecam Pani pracę w aparacie powietrznym przez 30 min jest skuteczniejsza niż miesięczny aerobik. Ja też pracuję, płacę podatki i nie żałuję że część moich profitów przeznaczona jest na straż pożarną. Gdyby nie starania zarządów naszej jednostki ze 115-to letnim stażem dalej jeździlibyśmy furmankami. Jak już zaznaczyłem w swojej poprzedniej wypowiedzi pomagamy społeczeństwu przy usuwaniu gniazd szerszeni, skutków powodzi przy wypadkach komunikacyjnych i pożarach. Trudno udzielać pierwszej pomocy nie posiadając odpowiedniego sprzętu ratownictwa medycznego, czy też jeździć do pożarów ponad 20-sto letnim starem. Skoro posiada Pani zdrowy rozsądek to proszę spróbować zjeść obiad nie używając noża, widelca i łyżki.

Strażak z ponad 20-sto letnim stażem.

14

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

kamila napisał/a:

Proszę wskazać przepis zabraniający w naszej gminie mycia samochodów na placach.
   Słusznie Fire Boy zauważył, że plac przed remizą to nie chodnik.
        Pretensje należy skierować do uchwało dawcy.
   Jan Paweł II
     " Słowo Boże głosi się swoim życiem a nie ustami "


Szanowna koleżanko Kamilo.Widzę że brać strażacka nie jest Ci obca .Dziękuję Ci za wsparcie na forum.Nas społeczników jest mało a biurokratów coraz więcej.My strażacy ochotnicy działający w Krajowym systemie -ratowniczo - gaśniczym nie robimy tego dla pieniędzy, tylko by pomagać społeczeństwu naszego Sołectwa , Gminy i Kraju .98 % społeczeństwa naszego kraju ma zaufanie do strażaków ochotników  którzy jadą  do wypadków  szerszeni powodzi i pożarów.Nasza straż po  przeglądzie w dniu 18.07.2012r. uzyskała maksymalną ilość punktów 50/50.

15

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowny kolego Morlinek1 widzę ,że jeszcze nie doświadczyła Cię żadna klęska żywiołowa .Niech tak będzie bo my Rycerze Floriana pomagamy ludziom a nie obrabiamy im tyłka. A woda czyli według Ciebie ścieki wpadają do kanalizacji (mapy do wglądu w Urzędzie Gminy). A   ludzi którzy dużo mówią a mało robią w naszej  miejscowości nie brakuje .Może Twoim marzeniem było zostać strażakiem ale w swoje szeregi nie przyjmujemy konfidentów.Fanatyk OSP CZANIEC.

16

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

morlinek1 napisał/a:
krzys napisał/a:

Wystarczy pomyśleć co się stanie gdy się złapie gume mając tylko 2 koła na tylnej osi, a mając 4 auto może nadaj jechać do akcji.

No to kupcie sobie 3 osiowy będzie miał 6 kółek bo można złapać 2 gumy naraz.
Albo najlepiej amfibię na gąsienicach, a co i tak to za gminną kasę to można sobie takich zabawek nakupić, że świat nie widział.

Załącznik do Uchwały Nr XL/280/06
Rady Gminy Porąbka z dnia 03 sierpnia 2006 roku
REGULAMIN UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU
NA TERENIE GMINY PORĄBKA
Rozdział 1
Wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku
na terenach nieruchomości


3. Zabrania się mycia pojazdów samochodowych w pobliżu potoków, cieków wodnych i na
ulicach oraz napraw nieawaryjnych samochodów na parkingach, placach itp.

No niech ja was druhowie zdybie kolejnym razem jak przed remizą na chodniku myjecie swoje furmanki to zaraz Wójtowi Bułce doniosę i zdjęcia porobię, że jego własne zakazy łamiecie.

Na BP jechać fury myć tam jest myjnia dla ciężarówek a nie chemie i inne badziewne środki na ulicę wylewać !!!

Z jednej strony ratujecie, a z drugiej zatruwacie?? O wy huncwoty jedne !!!
Wszystko ścieka do Domaczki, a potem do Soły.

P.S

Szanowny kolego Morlinek1, nie wiem czy wiesz że straż jest instytucją społeczną.
Wszystkie jednostki w naszej Gminie wykonują mycie samochodów przed remizą, nie stać nas na mycie samochodów na stacji BP, więc używamy płynu do mycia naczyń "Ludwik" miętowy posiada atest PZH - PKUW 24.51.32-30.00 przyjazny dla środowiska. Najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy najmniej robią społecznie. Plac przed remizą to nie chodnik a jak jesteś taki hojny to przyniesiemy ci paragon za
mycie na BP. Pozdrawiam Fanatyk OSP Czaniec.