1

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

No to mamy wyniki:
Nowym Wójtem Gminy Porąbka został Paweł Zemanek, który w ostatnich latach był wice wójtem Gminy Porąbka.

Otrzymał 4347 głosów, a jego konkurentka Marta Tylza - Janosz - 2625 głosów.

2

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zenon napisał/a:

Została uruchomiona strona internetowa MARTA TYLZA-JANOSZ - https://www.martatylzajanosz.com

I Pan Harat już ma kwiatka w swoim opisie smile
"Ukończyłem studia magisterskie z Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania
i Informatyki (PODAĆ UCZELNIĘ)." Czy napisanie kilku zdań o sobie wymaga naprawdę tak wiele???

3

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Brawo Jasiu - że zacytuję klasyka.
A teraz skup się i postaraj się czytać ze zrozumieniem. Nie piszę o firmach, bo generalnie lata mi to koło pukla, natomiast piszę o LUDZIACH, którzy mając 1200 - czy nawet 1500 zł w miesiącu płacą niskie czynsze. Czy tym ludziom też dowalimy czynsze rynkowe?
I nie wysilaj się Jaśku drogi na odpowiedź. Przegadałem temat z Martą.
Pozdrawiam.

4

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wiesz Jasiu, odniosę się do postu na FB pani Marty z 14.09 o wysokościach czynszów w mieszkaniach i lokalach gminnych. Mam wrażenie że Pani Marta nie do końca wie kto mieszka w części mieszkań, należących do zasobów gminy. Czasem mieszkają tam ludzie, którzy na przeżycie miesiąca mają 1200 - 1300 zł. Czy w takim przypadku TEŻ trzeba podnosić czynsze? Czy wysiedlać ich z mieszkań? Hmm, zastanówmy się gdzie w takim razie jest funkcja opiekuńcza gminy?
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia przy urnach 21.10.

5

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Obserwator napisał/a:

Nie wiem czy admin zanotował moje pytania do Pani kandydat.
1. Kto będzie wicewójtem i dlaczego Pan Kocemba.
2. W jaki sposób zagwarantuje pracę zwolnionym pracownikom brygady, tak żeby działało to na zasadach rynkowych i opłacało się gminie.
3. Ile zabierze OSP i LKS-om żeby dać innym, bo żeby dać innym trzeba komuś zabrać.
4 Żeby korzystać z środków unijnych trzeba mieć wkład własny. Skąd ma Pani zamiar wziąć wkład własny skoro kasa pusta. Kredyty? 
5. Jak chce Pani poprawić szkolnictwo skoro Pani radni chcą zamknąć szkołę w Porąbce.
6. Co w przypadku kiedy Pani radni znów będą w mniejszości? a na to się zanosi. Czy będzie Pani współpracowała z radnymi, z którymi Pani teraz nie chce współpracować?

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę.

7. Gospodarka mieszkaniowa w gminie. Od ostatniego zebrania jestem żywo tą sprawą zainteresowany Pani Marto.

6

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A jakież to souveniry Pan Paweł rozdaje? Ostatnio jestem w budynku urzędu gminy prawie codziennie i jakoś nie zauważyłem, baaaa, nie dostałem souveniru.
Ponadto, jeśliby nawet takowe rozdawał, to pewnie zostałyby zakupione z funduszu komitetu, a nie ze środków gminy. Obawiam się, że gdyby wydatki na kampanie wyborczą pochodziły ze środków gminnych (w domyśle z budżetu gminy Porąbka), to najbliższe lata Pan Paweł spędził by w pomieszczeniu z firanką w kratkę.

7

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Detektyw napisał/a:

Cześć i Czołem Rodacy! Panie Janie z taką polityczną osobowość radzę się wstrzymać z kandydowaniem do Rady naszej małej Ojczyzny i poczekać jeszcze rok do wyborów parlamentarnych. Każda partia Pana przyjmie wink To nie My to Oni; musisz przeprosić za 20 lat, za brata, ojca, szwagra, kota; szare eminencje i marionetki; tajne kolaboracje i spotkania; nic nie robili i trzeba po nich naprawiać; spiski i zamachy; przewroty pałacowe i zdrady smile Czerpie Pan wzory wypowiedzi od naszych Zbawców i Magnatów z Wiejskiej wink Naprawdę nie potrzeba mi (myślę, że większości z nas) tej polityki straszenie, wyciągania i wylewanie pomyj, czarnej wizji świata itp. Ludzie myślą przede wszystkim o własnym dobru (jak dobrze żyć, dzieci wykarmić i wyedukować i być szczęśliwymi), a nie czy rządzą Kasty, Oligarchowie czy Klany. Tego się bójmy, bo on ma mocne plecy, tego zlinczujmy na forum, bo się wtrąca i wydaje mu się, że jest niezastąpiony. Konkrety Panie Janie, konkrety, a nie straszenie RPW jak Babą Jagą. Taka moja luźna opinia wink

Sam bym tego lepiej nie napisał!
Pozdrawiam serdecznie!

8

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Małolepszy. Powtarzasz się Pan. Mieszasz Pan tylko po to żeby mieszać. Jeśli ma Pan naprawdę ważne wiadomości, to proszę je upublicznić, ale w postaci dokumentów! Bo póki co to czytam ZAMACH na Bułę, Waligóra kręci gminą... Chłopie! Ogarnij się! KONKRETY! A nie domniemania!

9

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ja jestem ZA!
1. Komunikacja w gminie, jakie kandydaci mają plany na usprawnienie komunikacji Czaniec/Porąbka -> Bielsko?
2. Śmieci, czemu nie można odbierać jednocześnie śmieci papierowych, tworzyw i bio?
3. Pozyskiwanie środków UE na inicjatywy proekologiczne, jak, kiedy ?

10

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Widzę dwa obozy. Pawła i Marty. I wzajemne obrzucanie się oskarżeniami. Że ta konfabuluje, a ten jest zdrajcą. DEBATA kochani, bo dopóki polityka będzie polegała na obrzucaniu się oskarżeniami, to będzie wielkie G. Pytam po raz wtóry, co kandydaci chcą zrobić dla swojej gminy dobrego?

11

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ja mam tylko kilka pytań do kandydatów lub ich sztabów. Jestem z Czańca i o Czaniec pytam. Czy jest szansa na poprawienie komunikacji Bielsko - Czaniec? Czasem wyjazd z naszej wsi wymaga ekwilibrystki na zasadzie Czaniec -> Kęty -> Bielsko, lub Czaniec -> Andrychów -> Bielsko. Kolejna sprawa dotyczy projektów UE, między innymi na dofinansowanie fotowoltaiki lub kolektorów słonecznych - sporo gmin już zainwestowało w takie rozwiązania - u nas.... trochę cisza (chyba że się mylę). Wywóz śmieci - w każdym normalnym miejscu - przyjedzie śmieciara i wrzuci worki niebieski i żółte, a u  nas - nie, albo to, albo to. Czy  nie da się tego załatwić? Czy śmieci są takim problemem dla gminy? Jeśli tak, to może warto zmienić firmę która nas obsługuje?
Chciałbym zarówno od P. Marty , jak i od P. Pawła uzyskać odpowiedzi, bo póki co, to żadnych jasnych deklaracji ze strony kandydatów nie ma.

12

(1 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Czy ktoś z szanownych użyszkodników forum, korzysta z usług w/w firmy?
Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na ich temat.
Niestety TP odmówiła mi instalacji, tłumacząc się warunkami technicznymi i szukam jakiejś sensownej alternatywy.