1

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Witam forumowicze! Gratuluję zwycięzcom. Szacunek dla pokonanych! Moim skromnym, nic nie wnoszącym zdaniem "song" zrobił swoją robotę i okazał się samobójstwem dla GPM. Gdzież się podział Pan Jan? Zamilknął przed wyborami, milczy po wyborach. Hmmm, ciekawe!

2

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Arturze, ktoś mądrzejszy ode mnie kiedyś powiedział, że wina zawsze leży po środku. Nie mam nic do pani Marty, nawet życzę szczęścia i powodzenia, ale chyba niestety, jak ktoś tu już wspomniał, kandydaci na radnych z GPM nie pomogli Pani Marcie w kampanii w takim stopniu jak pomogli kandydaci z RPW Panu Zemankowi. Może się mylę jeśli tak zwrócę honor po wyborach.
Oczy mnie już bolą od czytania tej negatywnej kampanii z jednej i z drugiej strony dlatego jeszcze raz dziękuję kandydatom za odpowiedzi na nasze pytania, bo to właśnie jest według mnie polityka i tym powinni się zająć kandydaci, a nie przekrzykiwaniem i rzucaniem kłód. Ale jak pisałem nie znam się na tym, może tak musi być. Jak napisałem - niech wygra lepszy i ja porówno życzę kandydatom szczęścia 21.10.

3

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Witam forumowicze! Dziękuję kandydatom za trud, wysiłek i odpowiedź na pytania, w tym moje. Doceniam i szanuję! Brawo! Zapewniam kandydatów, że bardzo pomogliście mi dokonać wyboru tymi odpowiedziami jak i swoimi stronami internetowymi. Obu z Państwa życzę powodzenia 21.10! Jak to mówią - niech wygra lepszy!
BTW - "song wyborczy" - nie wierzę w to co zobaczyłem i usłyszałem. W mojej skromnej opinii to naprawdę dobrze nie wygląda i jest trochę niesmaczne. Być może miało być śmiesznie i na luzie, ale chyba poszło to w złą stronę. I co to ma wspólnego z tą zapowiadaną kampanią "fair play" i z poszanowaniem dla drugiego kandydata? Po tym arcydziele jestem pewien, że współpracy nie będzie i to raczej nie z winy Pana Zemanka. Dla mnie osobiście strzał w kolano, jak nie w serce. Ale co ja tam się znam. Może jestem za głupi by to zrozumieć i ogarnąć. Pozdrawiam

4

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dobry Wieczór forumowicze! Pytanie do Pana Jana: a czy wyśmiewanie i obrażanie ludzi również należy do zachowań, które są obrzydliwe i świadczą o braku elementarnych zasad? Bo co do banerów i plakatów w 100% się z Panem zgadzam!

5

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A to najmocniej przepraszam Panie Janie. Czarnym charakterem być nie potrzebuję, bo mój głos podobnie jak i Pański, nic w tej debacie nie znaczy. Ja mam jeden głos przy urnie, Pan podobnie, a ja nie mam parcie żeby udowadniać wszystkim jaki jestem fajny, a ktoś inny zły. Ja sobie już z tego zdałem sprawę i nie chcę zaśmiecać forum, a Panu życzę wszystkiego dobrego na dalszej drodze i żeby się jak najszybciej Pan zbudził ze snu i zaczął patrzeć na świat trochę pozytywniej i z większą miłością i szacunkiem do ludzi (nawet jak ich Pan uważa za wrogów).To naprawdę nie boli. Do zobaczenia przy urnie!
Moje pytania:
1. Proszę o sformułowanie maksymalnie 5 deklaracji, które składa Pani / Pan wyborcom w swojej kampanii.
2. Jaki główny cel Gmina powinna realizować przez najbliższe 4 lata?
3. Jakie Pani / Pana zdaniem inwestycje gminne Gmina powinna realizować w pierwszej kolejności?
4. Proszę o wskazanie 3 głównych problemów naszej Gminy.
5. Na realizację jakich gminnych inwestycji należy pozyskiwać środki zewnętrzne np. unijne?
6. Co zmieniłaby Pani / Pan w przestrzeni publicznej w naszej Gminie?
7. Czy realna jest współpraca dla dobra Gminy z drugim kandydatem po wyborach?
Dziękuję i pozdrawiam

6

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Witam! To chyba ja jestem tym "podpalaczem" wink Jeśli tak, to niech Pan się Panie Janie o mnie nie martwi, że zdrowiem wszystko w porządku. Nie wypaliłem się, cały czas śledzę Pana "wypociny", ale mimo bardzo dużej liczby postów nic nowego Pan do rozmowy nie wnosisz także szkoda czasu na jakąkolwiek polemikę z Panem, bo żyjesz Pan w swoim "utopijnym" świecie pełnym zamachów, układów, eminecji i Bóg wie czego jeszcze. Piszesz Pan jedno i to samo cały czas. Powtórzę się, oczerniasz Pan i obrażasz ludzi, wypisujesz wiersze, zarzucasz kłamstwa i atakujesz wszystkich, którzy Panu nie pasują, a innych oskarżasz o coś co sam Pan robisz. Pół pozytywnego komentarza Pan nie napisałeś, a wydaje się Panu, że jest Pan "celebrytą" i świat kręci się wokół Pana, bo rzuca Pan jakimiś hasłami co się ładnie sprzedają. Wiem taka psychologiczna mechanika, że ludzie nie przeczytają co ktoś zrobił dobrze, ale o zamachach stanu, rządzeniu z tylnych siedzeń itp. już tak. Osobiście żal mi jest Pana, bo widać ile w Panu jest nienawiści i wrogości, którą wylewa Pan na tym forum. Także z troski o Pana zdrowie ograniczam swoje wypowiedzi.  Pozdrawiam

7

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Janie, jeśli ktoś jest mało inteligentny i sprawia mu radość zrywanie plakatów i banerów to ja za kogoś takiego odpowiadać nie zamierzam, bo w dowodzie go wpisanego nie mam. Druga sprawa, bo za chwilę mi Pan zarzuci kłamstwa i nieprawdę, "okaże się Pan internetowym krzykaczem" nie oznacza, że już Pan nim jest także zacytuję "nie gorączkuj się" Pan. Rzuca Pan zdania o układzie i o rządzeniu z tylnych siedzeń, a nie chce Pan podać dowodów czy szczegółów. Dość poważne tematy tak myślę, ale bez konkretów puste słowa. Zauważyłem, że ma Pan dar przerzucania wszystkiego na obecną władzę i sklejania cytatów, aby się Panu zgadzało i żeby można było uderzyć w rządzących. Dobiłem do 10 postów i cierpliwie będę czekał na Pana odpowiedź. Dziękuję

8

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

I tak też zrobię Szanowny Panie, cierpliwie poczekam na odpowiedź. To prawda moje nędzne 8 postów, może nawet nic nie wnoszących, ukrywa się przy Pańskich 75. Czapki z głów. Mam nadzieję, że poprze Pan swoje teorie spiskowe konkretami, szczegółami i dowodami, a nie okaże się Pan internetowym krzykaczem, który rzuca różne hasła w postach, bo się ładnie sprzedają

9

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Doprecyzuję moje pytanie o konkrety: kto będzie rządził w drugim, trzecim i czwartym szeregu jeśli wygra kandydat, którego Pan nie popiera? Kto zasiada w tym gminnym układzie? Przypuszczam, że pierwsze i drugie pytanie dotyczy tego samego. Podziel się Pan wiedzą z nie oświeconym człowiekiem. Na razie tyle pragnę się dowiedzieć o resztę będę mącił i jątrzył później. Bo, że jeden z kandydatów na Wójta według Pana jest odpowiedzialny za wszystko co się dzieje to już wiemy, zrobił zamach stanu przejął całe 20 lat na swoje barki i odpowiada za to, że bociany odlatują na zimę z gminy Porąbka i trawa jest zielona, to wiem i zapamiętam, drugi kandydat zrywał plakaty to też już ze 3 razy padło, zapamiętam, szare eminencje, tajne spotkania to słyszę codziennie w wiadomościach, tylko czekam na taśmy prawdy z tych konspiracji wink

10

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Średniowiecze może nie, bo chociażby Inkwizycji już nie ma, a i na stos nas nie skażą wink O duchu praw? Hmmm... Trójpodział władzy Monteskiusza mówi Wikipedia. A to słyszałem smile Ja wolę Księgę Ksiąg i "nie miałbyś władzy (...), gdyby Ci jej nie dano z góry (czy jak kto woli gdyby Ci jej nie dał Ojciec mój, który jest w Niebie - różne tłumaczenia). Odciąga Pan moją uwagę łapiąc za słówka, a to moja specjalność wink Czekam na KONKRETY! Zdaję sobie sprawę, że znaleźć je ciężko, ale tak wytrawny gracz na pewno da radę!

11

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Komisariat? To jest myśl! Ale jak Pan wspomniał dzisiaj nie wolno mieć odmiennego zdania, bo zaraz jest to atak na daną osobę i walka polityczna. Także nie mielibyśmy co robić na tym komisariacie, przynajmniej ja. A co do KONKRETÓW (wspomnianych przez Pana kilka postów wcześniej): drugi, trzeci, czwarty szereg? Któż to taki? Cóż to za ludzie? Pan widocznie wie więcej, proszę się podzielić! Gminny układ? Czekam na KONKRETY! Nie lubi Pan oczerniać, a dla mnie bez KONKRETÓW to jest oczernianie i rzucanie słów na wiatr. I na koniec proszę: wiemy już, że RPW to zło, w każdym poście Pan to nadmienia (może i tak jest, nie nam to osądzać, bo władza, chcąc nie chcąc, na koniec, pochodzi od Boga), a ja życzę sobie zalety osoby przez Pana popieranej. No chyba, że nie popiera Pan nikogo i jest tylko antyRPW to wszystko wyjaśni. Dziękuję za uwagę!

12

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Mam swój typ odnośnie Pana Jana, ale anonimowość internetowa ma swoje prawa także wierzę, że (jeśli prawdziwe są moje sugestie) sumienie ruszy forumowicza (radnego?), a jeśli nie to nikogo nie obrażam tylko łapię za słówka i jako detektyw badam i pytam smile A co do szeregów, to nie ja rzuciłem temat tylko mój ulubiony forumowiczów wink Z tej wypowiedzi wnioskuję, że  szereg = tylne siedzenie i Pierwszego znamy, piątego znamy (padło nazwisko i czemu piąty?) i dlatego pytam o drugi, trzeci i czwarty szereg! Z czystej ciekawości.

13

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Marku, przepraszam Janie, pluje Pan jadem w jedną stronę, a jakieś komplementy dla ludzi, których Pan popiera? Rzucam wyzwanie, bo zalety zawsze znaleźć ciężej niż rzucać błotem w kogoś kogo się nie popiera wink I któż będzie rządził w drugim, trzecim i czwartym szeregu? Przepraszam, że się powtarzam, ale zżera mnie ciekawość smile

14

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Marku, przepraszam Janie, a kto będzie rządził z drugiego, trzeciego i czwartego rzędu. Prosił Pan o konkrety to i ja proszę o konkrety.

15

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Cześć i Czołem Rodacy! Panie Janie z taką polityczną osobowość radzę się wstrzymać z kandydowaniem do Rady naszej małej Ojczyzny i poczekać jeszcze rok do wyborów parlamentarnych. Każda partia Pana przyjmie wink To nie My to Oni; musisz przeprosić za 20 lat, za brata, ojca, szwagra, kota; szare eminencje i marionetki; tajne kolaboracje i spotkania; nic nie robili i trzeba po nich naprawiać; spiski i zamachy; przewroty pałacowe i zdrady smile Czerpie Pan wzory wypowiedzi od naszych Zbawców i Magnatów z Wiejskiej wink Naprawdę nie potrzeba mi (myślę, że większości z nas) tej polityki straszenie, wyciągania i wylewanie pomyj, czarnej wizji świata itp. Ludzie myślą przede wszystkim o własnym dobru (jak dobrze żyć, dzieci wykarmić i wyedukować i być szczęśliwymi), a nie czy rządzą Kasty, Oligarchowie czy Klany. Tego się bójmy, bo on ma mocne plecy, tego zlinczujmy na forum, bo się wtrąca i wydaje mu się, że jest niezastąpiony. Konkrety Panie Janie, konkrety, a nie straszenie RPW jak Babą Jagą. Taka moja luźna opinia wink

16

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dzień Dobry ( Dobry Wieczór) Wszystkim! Pierwsze plakaty wiszą (dla oka widać dobre drukarnie: proszę o adres wink) , programy już są lub są zapowiedziane, zaczynają się spotkania wyborcze (tajne już ponoć są, coś więcej Panie Janie) miejmy nadzieję, że czeka nas merytoryczna walka kandydatów na Wójta jak i radnych naszej małej Ojczyzny. Moje detektywistyczne oko wyłapało gdzieś propozycję debaty. Moje pytanie więc Co o tym sądzicie? Ja jestem za, ale tylko z konkretnymi pytaniami od ludzi! Z innej płyty Panie Janie kiedy poznamy Pana program i obietnice wyborcze, bo wyczuwam w Pana wypowiedziach polityczną osobowość wink