576

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

To o czym pisze Pani Marta jest spójne i klarowne. Wielka szkoda, że przy okazji zawiązywania się Ekomuzeum powstają kontrowersje wycelowane w najbardziej aktywną radną aktualnej rady. To wiele mówi. Myślę, że pan Gałuszka bojąc się o swój stołek, pomimo emerytury będzie próbował ośmieszać konkurentów pana Bułki w nadchodzących wyborach metodami godnymi tej gminy. Przypominam, że Rada Gminy jest organem uchwałodawczym i kontrolnym, wójt wykonawczym. Wójt i urzędnicy realizują zadania przegłosowane przez radnych. Radni rządzą gminą, sekretarz odpowiada za pracę urzędu gminy. W warunkach gminy Porąbka ta zależność jeszcze nie dotarła do decydentów. Kiedy to się stanie???

577 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-05-20 09:00:03)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Szanowna Pani Marto
Widzę, że powstaje bardzo ciekawa inicjatywa. To wspaniały pomysł, by łącząc atrakcje gmin budować turystykę. Trzymam kciuki za sukces i jednocześnie deklaruję swój czas i pracę w tym projekcie jeżeli tylko mogę się w jakiś sposób przydać. Wspaniale byłoby opracować trasy rowerowe szlakiem znanych i nieznanych pamiątek historycznych.

Rozumiem też pani rozgoryczenie. Przykro to powiedzieć, ale sama w pewien sposób jest Pani sobie winna. Tu nie chodzi o niską czy wysoką kulturę, ale o to jak ktoś jest odbierany. Sama Pani napisała "Niestety często w pewnych kręgach jesteśmy postrzegani tylko przez pryzmat jednej roli i niejako wtłaczani w jej konwenanse, w myśl zasady, że 24 godziny na dobę jesteśmy tylko tą jedną rolą." To niestety prawda, ale jest też drugi aspekt w NLP nazywany kotwicą. To bardzo prosta reakcja człowieka. Działanie jej podam na prostym przykładzie. Jacyś ludzie się pokłócili i w kłótni rozeszli. Po pewnym czasie się znów spotykają. Ich odczucia na swój widok natychmiast lądują w punkcie rozstania czyli kłótni. Będzie to trwało tak długo puki się nie pogodzą. Tak działa nasz mózg i nic na to nie poradzimy.

Dziwi się Pani reakcjom ludzi? Ja nie. W tej sytuacji działa jeszcze jedna kotwica, zagrożenie! Tu nie chodzi o zagrożenie utraty władzy, ale kłopoty utrudniające życie i pracę.
To proste, przenieśmy się 40 lat wstecz. Wujo Stachu bardzo porządny, miły sympatyczny i czynny człowiek wstępuje do ORMO. Wstępuje bo wydaje mu się, że będzie walczył ze złem. Jaka jest reakcja ludzi na wuja Stacha? Zaczynają go unikać, uważają na to co mówią w jego obecności i generalnie pilnują się. To normalna reakcja człowieka, w tym wypadku nie ma znaczenia, że wujo Stachu to porządny gość. Dla nie rozumiejących tekstu pisanego podkreślam, że nie porównuję SNG do ORMO, ale mówię o normalnych ludzkich zachowaniach.

Napisała Pani " Niestety korzystając z mojego prawa i obowiązku pytania, już Pan radny Adam Sopiak wyraził prośbę do Wójta, by zatrudnić ze dwie osoby do odpowiadania na pytania i interpelację." Dziwi się pani takiej wypowiedzi? Przecież to normalna reakcja. SNG (mam tu na myśli Ignaca) , z którym jest pani kojarzona jeżeli pyta, to nie po to by się dowiedzieć, ale po to by wysmarować kolejny wniosek da sądu. Dla wielu powstała kotwica, SNG = atak, który wiąże się z bezsensowną pracą, uwagą skierowaną na to by nie wylądować w sądzie czy uniknąć kolejnej skargi czy donosu. Te czynności odrywają od normalne pracy i zaburzają jej rytm.
To samo działa również w drugą stronę. Gminniak doszukał się w pani wypowiedzi, że ktoś doniósł na Panią do UG i wpadł w zachwyt, nie tylko SNG donosi. Przeczytałem pani tekst kilka razy szukając podstaw takiej wypowiedzi Gminniaka i nie znalazłem. Tak właśnie działają kotwice.
Bardzo żałuję, że dała Pani się zaszufladkować. Z drugiej strony opracowała pani ostatni Kurier Sołecki. Czy napisała pani w nim o wspaniałej inicjatywie międzygminnej, w którą się pani serem zaangażowała? A co możemy tam wyczytać? Informacją można manipulować, ale kij ma zawsze dwa końce.

578

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wojt Gok i LKS Czaniec szykuja nam impreze taka powtorke z rozrywki-Dni Czanca.Atrakcje niesamowite!!!Orkiestra Moderato Potok Zespol Czaniec...na koniec trzeba zaspiewc..... Ale to juz bylo...tylko ze to powraca co roku jak bumerang....

579

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Dawno mnie tu nie było a ile się wydarzyło. Pani Marta ma rację z tym przekazywaniem informacji sekretarzowi. Tylko ile złego się wydarzyło gdy ci co przekazują przekręcają jej słowa a sekretarz zaraz to wykorzystuje na sesji. Czy ja jestem z tego zadowolony? No tak to tylko zbanowany może twierdzić. Wogóle to jak pisałem o donosicielstwie to był żart albo taka prowokacja i znów tylko zbanowany niczego nie zrozumiał. Ale przepraszam czy te dwie osoby z Porąbki opowiedziały Gałuszce to co opowiedziały z życzliwości do Pani Marty? A może celowo tak zrobiły żeby udowodnić, że Pani Marta nie chce ścieżek rowerowych i spływów kajakowych. A może Gałuszka celowo tak to powiedział. To jak na dłoni widać, że wszystko co chce Sopiak to będzie zrobione bo swoich trzeba wspierać. A jak coś chce Pani Marta np. lamp na Zagłęboczu to dostanie figę. Przecież wójt i sekretarz nie będą Pani Marty wspierać tylko za wszelką cenę będą twierdzić, że ona nic nie zrobiła i żeby jej na nową kadencję nie wybierać. Bo jak ktoś jest mądry to zagraża władzy. Władza potrzebuje przepraszam głupków, którym wszystko wciśnie, a oni wszystko przegłosują bo się na niczym nie znają. Pani Marta i Pan Kocemba to co innego. Z nimi tak łatwo nie ma. No to trzeba ludziom powiedzieć, że to oszołomy i szaleńcy i ludzie na nich nie zagłosują. SNG to mogłoby wreszcie zacząć pisać w Kurierze o różnych aferach bo ludzi to czytali i czekają na drugi numer. Tylko w takim tempie to się niewiele dowiedzą.

580

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Prawdę prawisz gminniaku, tempo nie jest oszałamiające. Ale może to i lepiej. Nadmiarem afer otoczymy się jak murem nieszczęść. A mur, jak to mur - głową nie przebijesz. Głów używajmy do obalenia tych nadzwyczajnie nieudolnych władz. Kolejne Dni Czańca i kolejne rozczarowanie. Czy jest w tej gminie ktoś, kto zaproponuje coś świeżego i niezapomnianego?

Prawdę też prawisz, gdy piszesz o wsparciu swoich radnych. Przedszkole w Kobiernicach będzie osobistym sukcesem Sopiaka i Żelichowskiej. A w kampanii władze będą nas przekonywać, że Pani Marta niegodna jest naszych głosów, bo niczego nie zbudowała, nie wyremontowała. Jakby radni byli od budowania. Radni mają stanowić wszechstronne prawo lokalne, sprawiedliwe i przychylne dla wszystkich. Nie tylko dla wybrańców władzy. Pamiętajmy, że Pani Marta uchroniła nasze sołectwo przed likwidacją, a radny Nalborczyk z radnym Rodakiem zaznaczają swoją obecność i niczego dla Czańca nie zrobili, choć są władzy mili i pomocni.