26

Odp: List intencyjny

Moim skromnym zdaniem, jeżeli nasi kandydaci zamiast promować swoją osobę obniżają starania innych takim zachowaniem jak zrywanie plakatów (bądź osobiście, bądź przez ludzi) to prezentują umysł 6 latka. Jest to typowe zachowanie dla dzieci, a kandydują do za Wójta Gminy bądź Radnego. Po raz kolejny apeluję o wielokrotne przemyślenie wszystkich argumentów przed zaznaczeniem na karcie do głosowania.

27

Odp: List intencyjny

mówiąc krótko reprezentują swój poziom

Per Aspera Ad Astra

28

Odp: List intencyjny

P.Prezesie57
W swoim Liście Intencyjnym "zaczyna" Pan działalnośc od roku 1985. Na zapytanie "sąsiada" dodaje Pan jeszcze parę lat ,których Pan "nie ukrywał" ale zapomniał dopisać.Interesuje mnie w jakich okolicznościach musiał Pan opuścic szeregi MO.
ż poważaniem

29

Odp: List intencyjny

Czekam na odpowiedż p. Prezesie 57!

30

Odp: List intencyjny

Szanowny Panie Prezesie 57,

Osmielam sie poprzec prosbe Pana/Pani Yale. Uwazam ja za bardzo zasadna z punktu widzenia uczciwosci spolecznej. Zyciorys kazdego czlowieka zaczyna sie w momencie jego urodzenia a konczy sie w dniu jego spisania albo w dniu smierci. Nie mozliwym jest pisanie zyciorysu w sposob wybiórczy jak to na przyklad czyni "zacny" kandydat na Wojta Gminy Porabka, Pan Ignacy Kocemba. Prosze Pana aby nie szedl Pan w jego "szemrane" slady, gdyz zachowanie Pana Kocemby jest co najmniej dyskusyjne.
Zycze elekcji i owocnej pracy po otrzymaniu mandatu.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

31

Odp: List intencyjny

guru napisał/a:

Szanowny Panie Prezesie 57,

Osmielam sie poprzec prosbe Pana/Pani Yale. Uwazam ja za bardzo zasadna z punktu widzenia uczciwosci spolecznej. Zyciorys kazdego czlowieka zaczyna sie w momencie jego urodzenia a konczy sie w dniu jego spisania albo w dniu smierci. Nie mozliwym jest pisanie zyciorysu w sposob wybiórczy jak to na przyklad czyni "zacny" kandydat na Wojta Gminy Porabka, Pan Ignacy Kocemba. Prosze Pana aby nie szedl Pan w jego "szemrane" slady, gdyz zachowanie Pana Kocemby jest co najmniej dyskusyjne.
Zycze elekcji i owocnej pracy po otrzymaniu mandatu.

Zatroskany,
guru

Zatroskany guru, z czytaniem to u pana kiepsko a z pamiecią jeszcze gorzej. Najzwyczajniej zapomniał pan swojego życiorysu. Prosiłem o niego kilkakrotnie inni forumowicze również. Kilku starało sie go nawet napisać. I co i nic. Nie pouczaj pan innych, ani Prezesa ani Kocemby ani kogokolwiek. Jeżeli jest pan jak żona Cezara to do roboty. Czekamy. Ja panu pomogę. Życiorys lub CV jak kto woli zaczynasię tak: urodziełem się........ Potem ocenimy jakie ma pan "szemrane" ślady. Kocemba był w Czańcu i trzeba go było zapytać co, gdzie, i kiedy  robił, zapewne by odpowiedział. Pan nie poszedł na spotkanie, czego sie pan bał?  Trzeba było pójść jak inni, i zapytać.
Zachęcam wszystkich forumowiczów, napiszmy zbiorową petycje do guru o jego życiorys.

32

Odp: List intencyjny

Szanowny Panie Sasiedzie,

Serdecznie Panu gratuluja powrotu do cywilizowanego jezyka. Po raz pierwszy zwraca sie Pan do mnie przez "Pan", z male litery wprawdzie ale godnie. Dziekuje Panu za to serdecznie. Wracajac do Pana pytan, odpowiedz na nie nie jest zbyt skomplikowana: ja nie kandyduje na zaden urzad  i dla tego moj zyciorys jest moja prywatna sprawa. Gdyby Pan Kocemba pozostal na swojej, pozal sie boze "zasluzonej" emeryturze nigdy nie mialbym powodu przypominac jego ogromnych zaslug dla zbrodniczego systemu lat osiemdziesiatych i dziewiedziesiatych.
Jezeli ktos staruje na stanowisko publiczne , liczyc sie musi z tym, ze jego przeszlosc stanie sie wlasnoscia publiczna, bedzie "talemnica Poliszynela". Rzekoma tajemnica, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi. Ja  wylamalem sie z tej, w sumie obrzydliwej zasady i jestem z tego dumny.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

33

Odp: List intencyjny

Panie sąsiedzie prawdą jest że osoby publiczne a raczej oddające sie sprawom publicznym powinny ujawnic swój życiorys w całości jak mamy głosować na kogos kogo nie znamy?

Per Aspera Ad Astra

34

Odp: List intencyjny

GREGOR napisał/a:

Panie sąsiedzie prawdą jest że osoby publiczne a raczej oddające sie sprawom publicznym powinny ujawnic swój życiorys w całości jak mamy głosować na kogos kogo nie znamy?

Panie Gregor, zgadzam się z panem, pan Kocemba opublikował swój życiorys, proszę go porównnać z życiorysami innych kandydatów. Skąd ta pewność, że nie opublikował wszystkiego, skąd ta pewność, że coś ukrywa. A może się tak tylko wydaje guru? Gregor byłeś na spotkaniu?

35

Odp: List intencyjny

guru napisał/a:

Szanowny Panie Sasiedzie,

Serdecznie Panu gratuluja powrotu do cywilizowanego jezyka. Po raz pierwszy zwraca sie Pan do mnie przez "Pan", z male litery wprawdzie ale godnie. Dziekuje Panu za to serdecznie. Wracajac do Pana pytan, odpowiedz na nie nie jest zbyt skomplikowana: ja nie kandyduje na zaden urzad  i dla tego moj zyciorys jest moja prywatna sprawa. Gdyby Pan Kocemba pozostal na swojej, pozal sie boze "zasluzonej" emeryturze nigdy nie mialbym powodu przypominac jego ogromnych zaslug dla zbrodniczego systemu lat osiemdziesiatych i dziewiedziesiatych.
Jezeli ktos staruje na stanowisko publiczne , liczyc sie musi z tym, ze jego przeszlosc stanie sie wlasnoscia publiczna, bedzie "talemnica Poliszynela". Rzekoma tajemnica, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi. Ja  wylamalem sie z tej, w sumie obrzydliwej zasady i jestem z tego dumny.

Zatroskany,
guru

Panie guru!
Dlaczego nie poszedłeś pan na spotkanie i nie zapytałeś co cię trapi i nurtuje, dlaczego nie śpisz pan po nocach? Trzeba było pójść i zapytać. Z tego co wiem to Kocemba był już osoba publiczną  wcześniej, zanim zaczął kandydować na stanowisko wójta. Kto chce może poczytać. To, że nie odpowiada to pańskim wyobrażeniom to inna sprawa. Jak pan jesteś taki dumny ze swoich zasad to trzeba było dla zasady pojść na spotkanie i się zapytać. Panie guru, czego się pan bałeś?  Miałeś pan tak bliskko.

36

Odp: List intencyjny

Szanowni Panstwo,

Wyjasniam wszystkim a Panu Sasiadowi w szczegolnosci: Pan Ignacy Kocemba kandydat na stanowisko Wojta Gminy Porabka, zatail w Swoim zyciorysie, w sposob swiadomy szczegoly o okresie sluzby w  szeregach MILICJI OBYWATELSKIEJ w okresie od 1979 roku do roku 1989 ( obejmujacy okres Stanu Wojennego) http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/14 . Pan Ignacy Kocemba w Swoim Oswiadczeniu Lustracyjnym z dnia 25 pazdziernika 2010 roku
http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/30 potwierdza nieprawde w rozumieniu Ustawy Lustracyjnej: z dnia 18 października 2006  http://www.msz.gov.pl/Ustawa,lustracyjna,12665.html

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

37

Odp: List intencyjny

OŚWIADCZENIE

W ZWIĄZKU Z WIELOKROTNYM ZARZUCANIEM MI POPEŁNIENIA SZEREGU PRZESTĘPSTW PRZEZ INTERNAUTĘ POSŁUGUJĄCEGO SIĘ NIKCNAMEM GURU W DNIU 27.10.2010.  ZŁOŻYŁEM STOSOWNE ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE OKREŚLONYM W ARTYKULE 212 ORAZ 216 KODEKSU KARNEGO. CZYNNOŚCI WSTĘPNE W TEJ SPRAWIE WYKONAŁA KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BIELSK-BIAŁEJ, KTÓRA DOKONAŁA STOSOWNEGO ZABEZPIECZENIA DANYCH U ADMINISTRATORA PORTALU. PO WYKONANIU TYCH CZYNNOŚCI SPRAWA ZOSTAŁA SKIEROWANA DO SĄDU REJONOWEGO W ŻYWCU.

NIGDY NIE PRZYPUSZCZAŁEM, ŻE PRAWA DO DOBREGO IMIENIA BEDĘ MUSIAŁ DOCHODZIĆ NA DRODZE SĄDOWEJ. SZANUJĘ PRAWO INNYCH DO WYRAŻANIA SWOICH POGLADÓW ORAZ OPINII LECZ NIE MOGE SIĘ GODZIĆ NA OSZCZERSTWA. DZISIAJ DOTYKAJĄ MNIE, JUTRO MOGA DOTKNĄĆ KAŻDEGO KAŻDEGO Z WAS.

IGNACY KOCEMBA

38

Odp: List intencyjny

Mnie by to nie dotknęło jeśli byłyby nie prawdą ....hmmmm

Per Aspera Ad Astra

39 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-18 12:06:12)

Odp: List intencyjny

Gregor a jak napisze o tobie klamstwo tu i owdzie to tez bedziesz udawal ze cie to nie obchodzi.....moze cie to nie obchodzi bo jestes tutaj anonimowy-tak teoretycznie-sa sprawy z ktorych sie nie zartuje i chyba powinienes to wiedziec masz juz swoje lata...ale chyba jestes zdecydowanie za mlody aby odroznic rzeczy wazne od mniej waznych....
Podam ci prosty przyklad-moze dobitny-jesli ktos powie o twojej matce ze jest.....(kazdy niech sobie dopisze sam) nie dotknie cie to???? a przeciez wiesz ze to klamstwo-mozesz to olac ale pytanie gdzie twoj honor,pozwolisz sobie aby ktos obrazal twoja matke,jesli jej nie szanujesz to pewno tak ale jesli darzysz szacunkim to raczej nie przelkniesz tego...nie wiem moze sie myle,moze jestem starej daty a teraz wychodzicie z zalozenia ze nie wazne co mowia byle by mowili...ja sie z tym nie godze!!!


A skoro tak sie zaglebiacie w zyciorysy to moze ktos mi napisze dlaczego P.Chwala tak wybiorczo przedstawil nam swoje zycie......dzis dotarla do mnie gazetka
Unika odpowiedzi czym sie teraz zajmuje-padly pytania...-lakoniczna odpowiedz typy korporacja finansowa jest strasznie mialka-pracuje w tajnych sluzbach czy moze nie ma sie czym chwalic......a okreslenia typu"zarzadznie zasobami ludzkimi,realizowanie celow biznesowych firmy" nic nie mowia a maja w zamierzeniu ladnie brzmiec to tak jak o sprzataczce mozna napisac -konserwator powierzchni plaskich-ladnie brzmi ....takie moje spostrzezenia po lekturze...

A Pan prezes nabral wody w usta pewno pociagnie tak do niedzieli....

40

Odp: List intencyjny

Szanowny Panie Kocemba,

Skladajac  "Zawiadomienie O Przestepstwie Określonym W Artykule 212 Oraz 216 Kodeksu Karnego" otworzyl Pan przyslowiowa "Puszke Pandory". Mowiac jasniej  wywołal Pan dla Siebie mnóstwo nieprzewidzianych trudności i kłopotów. Bardzo chetnie spotkam sie z Panem w sadzie aby pokazac swiatu kim Pan naprawde jest. Obiecuje , ze o szczegolach postepowania wyjasniajaco-sadowego osobiscie i na biezaco informowal bede ninnjesze forum i lokalna prase.
Do zobaczenia, mam nadzieje juz w niedlugim czasie.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

41

Odp: List intencyjny

Witam wszystkich.

Mogę tylko potwierdzić słowa Pana Kocemby. O wszczęciu postępowania został powiadomiony właściciel domeny oraz serwera czaniec.pl, a w dniu dzisiejszym o prowadzonej sprawie zostałem poinformowany przez funkcjonariuszy prawa.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

42

Odp: List intencyjny

Szanowni Panstwo,

Moj pierwszy poste dotyczacy "szemranej" przeszlosci Pana Ignaca Kocemby ukazal sie 24  lipca 2010 roku. Czy nie jest dla Panstwa zastanawiajacym fakt , iz Pan Kocemba czekal do dnia 27 pazdziernika 2010 roku  ze " ZŁOŻYNIEM STOSOWNEGO ZAWIADOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE OKREŚLONYM W ARTYKULE 212 ORAZ 216 KODEKSU KARNEGO" a z upublcznieniem go az do dzisiaj t.z. 18 listopada 2010, czyli na trzy dni przed wyborami. Proces sadowy na ktorym staniemy oko w oko z panem Kocemba nie mogl odbyc sie przed wyborami na stanowisko Wojta Gminy Porabka ( mogl sie odbyc jezeli "zawiadomienie" zostaloby zlozone natychmiast po 24 lipca ) gdyz po jego zakonczeniu "szanowny" byly funkcjonariusz nie mniej "szanownych" bylych sluzb zostalby przez potencjalny elektorat wyslany na "polityczna emeryture" z ktorej, gdyby mial troche wiecej rozsadku nigdy nie powinien byl wracac. Pan Kocemba doskonale o tym wiedzial i jako sprytny "oficer operacyjny" skrzętnie i po mistrzowsku wykorzystal (doladnie tak samo jak przyjazd Tuska do powodzian w Kobiernicach) do Swoich doraznych celow.
Sprawa dojrzala do tego aby ja jak najbardziej naglosnic. Pan Kocemba "rzucil rekawice" a ja ja z satysfakcja podnosze. Panie Pulkowniku do zobaczenia w SĄDZIE REJONOWYM W ŻYWCU a moze najpierw przed obliczem Prokuratorow IPN-u. Obiecuje Szanownych Panstwa informowac na biezaco o postepach w tej sprawie.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

Odp: List intencyjny

Szanowni Państwo
Przekazuje informacje jaką otrzymała nasza firma w ramach skargi o przestępstwo znieważenia
Pana Ignacego Kocemba - link poniżej

http://czaniec.pl/policja.jpg

Pozdrawiam

44

Odp: List intencyjny

panie Jaqbek ma Pan racje i zgodze się z panem w 75% jeśli by ktoś obraził bliska mi osobę od razu bym reagował natomiast jesli nalatywałby na mnie nie dotknęłoby mnie to tak dotkliwie a już na pewno nie tak że wystąpiłbym do sądu ludzie gadają i gadać będą kiedyś im się znudzi takie jest moje zdanie pozdrawiam

Per Aspera Ad Astra

45 Ostatnio edytowany przez guru (2010-11-19 01:55:54)

Odp: List intencyjny

Szanowni Panstwo,

Dowody "przestepstwa" zniewazenia, ktorego ponoc sie dopuscilem w stosunku do mieszkanca Kobiernic ( http://czaniec.pl/policja.jpg ), zabezpiecza Wydzial Do Walki Z Przestepczoscia Gospodarcza Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Bialej.
Drodzy Panstwo nie jestem pewien czy ja zwariowalem czy swiat wokol mnie oszalal.

Panie Pulkowniku,

W sposob absolutny i niewybaczalny przecenilem Panska pomyslowosc i zdolnosci manipulacyjne. Zawiodlem sie rowniez na Panskich mozliwosciach intelektualnych. Czy Pan w Swoim bezgranicznym zadufaniu, naprawde uwaza, ze wszyscy wokol Pana to idioci? Zdrowy rozsadek ma swoje granice, które w zadufaniu łatwo przekroczyć. 
Do milego.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

46 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-19 05:05:05)

Odp: List intencyjny

A sprawdziłeś regulamin organizacyjny komendy?
Może tym się właśnie tam zajmują?
Może wszyscy pozostali policjanci usuwają skutki powodzi tak jak urzędnicy UG w Porąbce?
Może jesteś zorganizowany gospodarczo?
Może nerwy ci puszczają?

Z walki ludu z wyższymi klasami pochodzą wszystkie prawa wydane w interesie wolności.  ? Niccol? Machiavelli




Pofatygowałem się na BIP

http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/portal/KWK/322/3131/Tryb_kierowania.html

na BIP-ie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nie znalazłem, i czytam:


Do zadań Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą należy:


   1. monitorowanie i analizowanie stanu zagrożeń w zakresie przestępczości gospodarczej w województwie i na tej podstawie wskazywanie głównych kierunków działań komórek do walki z przestępczością gospodarczą nadzorowanych przez Komendanta jednostek organizacyjnych Policji;
   2. nadzorowanie realizacji wybranych zadań komórek do walki z przestępczością gospodarczą nadzorowanych przez Komendanta jednostek organizacyjnych Policji;
   3. wykonywanie czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych w sprawach własnych oraz w przypadkach konieczności udzielenia nadzorowanym przez Komendanta jednostkom organizacyjnym Policji wsparcia ze względu na niedostateczne możliwości realizacyjne w działaniach prowadzących do wykrycia sprawców przestępstw gospodarczych:
      a) trudnych do ustalenia z powodów znacznego stopnia skomplikowania działań wykrywczych i dowodowych,
      b) obejmujących swym zasięgiem obszar kilku powiatów,
      c) wymagających stosowania obserwacji lub specjalistycznych środków technicznych we współdziałaniu w tym zakresie z innymi jednostkami organizacyjnymi Policji;
   4. organizowanie i koordynowanie współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości gospodarczej z funkcjonującymi na obszarze województwa śląskiego organami wymiaru sprawiedliwości, organami administracji rządowej i samorządowej, instytucjami kontrolnymi oraz innymi organami ochrony prawnej;
   5. udział w opiniowaniu dokumentacji dotyczącej udostępniania dokumentów niejawnych do postępowania karnego w zakresie przestępczości gospodarczej;
   6. sprawdzanie informacji o osobach fizycznych i podmiotach gospodarczych w bazach danych: Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych, Policyjnego Systemu Sprawdzeń Osób, Policyjnego Systemu Sprawdzeń Podmiotów, Krajowego Systemu Informacji Policyjnej oraz Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

47

Odp: List intencyjny

Szanowny Panie Zenonie,

Zawsze czytam Panskie posty z wielka uwaga. Ze wzgledu na ich ciekawy merytoryczno-informacjiny charakter ich lektura nie jest w zaden sposob marnowaniem mojego limitowanego czasu. Ostatni Pana post, w moim przekonaniu odbiega jednak  od tej normy. W zwiazku z tym mam pytanie: czemu sluzyc mialo Panskie kopiowanie rozdzialu " Do zadań Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą należy" Komendy Wojewodzkiej Policji w Katowicach oraz pytania zadane na wstepie Pana wypowiedzi? Jakie jest Panskie przeslanie zawarte w tym poscie? Przyznaje z zazenowaniem, pogubilem sie.

Z glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

48

Odp: List intencyjny

Jakoś nie mogę się w tym rozdziale doczytać zadań nie związanych z przestępczością gospodarczą. Dlaczego ten wydział prowadzi sprawę? Stąd moje pytanie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

49

Odp: List intencyjny

Szanowny Panie Zenonie,

Dziekuje za wyjasnienie. Jestem zobowiazany. Odpowiedz na Panskie pytanie jest, moim zdaniem stosunkowo prosta i znana mi z czsow STAREGO SYSTEMU. Koles poprosil kolesia o przysluge w celu przestraszenia "niepokornego". Czekam z "niepokojem" na pozew sadowy. Ha Ha Ha. Bedzie to ciekawy proces , szczegolnie jezeli przez niewiedze, naiwnosc lub zwykla glupote elektoratu Pan Pulkownik Ignacy Kocemba zostanie Wojtem Gminy Porabka.

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

50

Odp: List intencyjny

Dla jasności. Nie popieram Pana stylu prowadzenia dyskusji. Czepiał się Pan nie tylko p. Kocemby. W dyskusji są pewne reguły i granice. Jeżeli zna Pan konkretne fakty, to powinien Pan je upublicznić.
Jakoś do tej pory nie dał Pan jednak nikomu szansy ich poznania.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.