1

Temat: Chodnik

Jak wam się podoba nowy chodnik w Kobiernicach i Porąbce? Ja myśle że w nastepnej kolejności powinni zrobić chodnik w Czańcu z Krzyżówki w strone Kościoła. Co myślicie o tym?? Doczekamy się czy znowu na Czaniec braknie pieniędzy. A może "Pan Jan" coś wie na ten temat albo już działa coś w tym kierunku. big_smile

2

Odp: Chodnik

to nie jest temat tabu i taki chodnik oczywiście powstanie, co jest już uzgodnione, a było to wszystko upublicznione już dawno na zebraniu wiejskim.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

3

Odp: Chodnik

tak, napewno chodnik będzie, tylko nie wiadomo czy za 10 lub 20 lat smile  czaniec musi spłacić "dług" za halę gimnastyczną". do tego czasu nie ma mowy o ŻADNYCH poważnych inwestycjach w Czańcu

4

Odp: Chodnik

Rozmawiałem osobiście z jedną z osób z urzedu gmniny i potwierdziła budowę tego chodnika na początek 2006 rok. Więc myślę że temat nieaktualny do maja 2006.

To tylko POLSKA !!!

5

Odp: Chodnik

PJ trzymam cię za słowo i poczekam do maja, ale i tak uważam, że bardziej by się przydał chodnik u nas niż w Porąbce  smile

6

Odp: Chodnik

chodnik jest tam potrzebny ale coż nie oszukujmy się, poczekamy jeszcze troszke........ poza tym widzicie w Porąbce na ulicy bodajże Krakowskiej wymalowano linie osi jezdni, a w Czańcu????? pomażmy sobie .............     aha sznowny adminie  nie tak dawno pisałem tu wyznaczeniu osi jezdni, Ty wtedy kontrowałeś  mówiąc, że musi byc też linia na obrzezu albo chodnik, wiec zapraszam na wycieczke do Porąbki i tam możesz pooglądać ............

tempus fugit

7

Odp: Chodnik

Może by tak pomyśleć z jakich środków zostały te inweestycje zrobione! Czy macie drodzy forumowicze że to środki rady gminy! Ja mam pewności że te inwestycje pochodzą ze środków urzędu marszałkowskiego i starostwa powiatowego!

To tylko POLSKA !!!

8

Odp: Chodnik

PJ   po tym artykule w kronice beskidzkiej to ja już bym nie liczył na ten chodnik w maju, ale jak masz takie wejscia w gminie to zapytaj teraz o tą kanalizacje!!!

9

Odp: Chodnik

Linie wam namalowano tyle ze goscie ktorzy to robili byli nawaleni i malowali czarna farbe. ale mniejsza o linie drogowe. Chodnik w porabce i kobiernicach był juz bardzo dawno planowany i musiał byc wykonany gdyż chodziło o bezpieczenstwo przedewszystkim dzieci które musiały przechodzic ulicą bielska(w porąbe) i krakowską(kobiernice) do szkoły. Pobocze było małe, wiec dzieciaki oraz dorosli idacy tymi trasami byli narażeni na niebezpieczeństwo ze strony jeżdzacych tam aut osobowychora cieżarówek. Są to trasy wojewódzkie na których róch samochodowy jest bardzo duzy. Wiec chyba to dobrze ze w pierwszej kolenosci zbudowano chodniki tam gdzie najbardziej były potrzebne!!!!

10

Odp: Chodnik

No a czy przez Czaniec nie odczuwasz wzmożonego ruchu Strażaku??
Zobacz ilu robi sobie skróty jadąc z Bielska do Andrychowa!!
Przecież ludzie też chodzą z "krzyżówki" w stronę kościoła!!
Nie wiem, czy w Porąbce jeżdżą gimbusy, jeśli tak, Twoje założenie o dzieciakach mija się z celem.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

11

Odp: Chodnik

strazak napisał/a:

Linie wam namalowano tyle ze goscie ktorzy to robili byli nawaleni i malowali czarna farbe. ale mniejsza o linie drogowe.

bardzo  smieszna uwaga:P nie wiem, czy w  życiu caly cza towarzyszy Ci takie poczucie humoru!!!!!





strazak napisał/a:

Są to trasy wojewódzkie na których róch samochodowy jest bardzo duzy. Wiec chyba to dobrze ze w pierwszej kolenosci zbudowano chodniki tam gdzie najbardziej były potrzebne!!!!

Tak dla porzadku przez Kobiernice przebiega Droga Krajowa!!!!!!!!!!!



Tak w ogole to ta rozmowa nie mam sensu, ponieważ budowy wspominianych chodników finansowali zarządcy dróg (czyli GDDKiA oraz i Wojewódzki Zarzad Dróg-czy cos podobnego;p

tempus fugit

12

Odp: Chodnik

"dr"   jest sens rozmawiać, bo inaczej to forum nie miało by racji bytu. Nawet jeżeli budowe chodników finansowali zarządcy drogi a nie gmina, to napewno gmnina postulowała i domagała sie od tych właśnie zarządców budowy tego chodnika. A ta rozmowa jest o chodniku, który powinien powstać jak najszybciej, ale patrząc na sprawy kanalizacji to może być z tym problem.

13

Odp: Chodnik

masz częściowo rację Pawle!!!

co do chodnika od "krzyzowki" to najlepiej jakby "nasi" radni powiatowi zadziałali w tej sprawie!!!!! problem tkwi w tym, że obaj radni powiatowi wybrani w Czańcu nie są mieszkańcami naszej miejscowości!!!!:(( stąd też główne zinteresowanie bedą przejawiali tylko i wyłącznie w okresie wyborczym

tempus fugit

14

Odp: Chodnik

A ja widziałem w ubiegłym tygodniu geodetów robiących pomiary przy tej drodze.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

15

Odp: Chodnik

wow są 2 możliwości:
1) pomiary są robione i zaniedlugo rozpocznie sie budowa chodnika,
2) pomiary są robione i budowa nie zacznie sie predko  noo do wyborow sie zacznie napewno:)

ciekawe który wariant okaże sie trafny:)

tempus fugit

16

Odp: Chodnik

Na Zagłeboczu 7 lat temu chodzili i robili pomiary związane z oświetleniem drogi a do tej pory ani jedna lampa nie powstała, także ja bym nie liczył na szybkie prace przy tym chodniku smile

17

Odp: Chodnik

Wszystko to gdybanie, więc ja dorzucę coś jeszcze od siebie.
Geodeci mogą się także pojawić na zlecenie firm kartograficznych dla aktualizacji ich map, tak więc nigdy nic nie wiadomo co z tego wyniknie.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

18

Odp: Chodnik

Zwracam sie z uprzejmą prośbą aby ktoś ponownie poruszył ten temat a mianowicie CHODNIK z krzyżóki do koscioła Osoby zarzadzające naszymi podatkami i uwzględniające budżet na dany rok chyba ponownie zpomnieli o czańcu i bezpieczeństwie nie tylko dzieci ale również osób które codziennie przecierają w tamtym kierunku i spowrotem własną scieszkę Może to i moja własna ścieszka życia Tyle wariatów jest na drodze mało to nieszczęsc wokół nas to jeszcze czekamy na własne aby ktoś wkońcu wział pod uwagę ten niewielki odcinek drogi. Wszystkie wioski dookoła są już odremontowane i przystosowane do rekreacji wśród turystów którzy przyjeżdzają do nas odpoczywać. Już nie wiem czy nasze władze cos wogule robią ?? sad Poprostu nic tylko załamywać rece w obecnej sytuacji a i nosić odblaski nocą .............

19

Odp: Chodnik

Do tego szykuje się remont na Sole w Kętach, co wydatnie przyczyni się do wzmożenia ruch na czanieckiej drodze.
Temat chodnika, jak i każdy inny, mogą "ruszać" wszyscy, w tym także i Ty. Nie musisz się więc prosić.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

20

Odp: Chodnik

Chyba coś zacznie się dziać w sprawie chodnika z krzyżówki w strone Roczyn. W dzisiejszej Kronice Beskidzkiej pisze, że w tym roku ma być robiony remont drogi K.K. Wojtyły i przy okazji chodnik w miejscach w których go brakuje. Bądźmy dobrej myśli wink

21

Odp: Chodnik

Nie zdradzę wszystkiego, ale powiem tylko, że będzie się działo smile !!!

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

22

Odp: Chodnik

Widzę że bierzesz przykład z polityków którzy przegrali ostatnie wybory. Oni mówili że mają porażające informacje, ale też ich nie chcieli zdradzać.  wink Napisz co jeszcze będzie robione oprócz tego remontu drogi i budowy chodnika.

23

Odp: Chodnik

Moje wróble ćwierkają, że zakres robót obejmie odcinek o długości ok. 3,1km, od skrzyżowania z drogą powiatową Czaniec-Porąbka od skrzyżowania drogą powiatową Czaniec - Zagłębocze - Bulowice i dalej w kierunku Andrychowa. Na tym odcinku zostanie: przebudowana nawierzchnia drogi wraz z lokalnymi wzmocnieniami do 80 kN/oś; wyremontowana, przebudowana i wybudowana kanalizacja deszczowa i urządzenia odwodnienia drogi, m.in. przepusty, w celu odprowadzenia wody z drogi powiatowej i dróg wlotowych; wybudowane zatoki autobusowe, wybudowany brakujący odcinek chodnika na długości ok. 850 m.

Ruch jest już duży, a po wyremontowaniu drogi zwiększy się jeszcze (do tego z roku na rok przybywa samochodów) i moim zdaniem zapomniano o przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną (w obrębie szkoły).

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

24

Odp: Chodnik

Miałem być tajemniczy bo nie wiedziałem czy można już o tym mówić, ale Zenon napisał prawie wszystko, więc nic dodać (może trochę), nic ująć.
Dodam tylko, że być może uda się poprowadzić chodnik po samą granicę Czaniec/Roczyny.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

25 Ostatnio edytowany przez Zenon (2008-01-12 16:58:31)

Odp: Chodnik

Skąd takie przypuszczenie, że sie uda?
Moim zdaniem na razie nie ma na to szans. Przynajmniej nic na to nie wskazuje.

Dodam jeszcze, że będzie przebudowany most na Młynówce i centrum Czańca.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.