26 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2015-04-22 09:06:10)

Odp: Rady sołeckie, zebrania wiejskie - prawa i możliwości

Organizacja, której podobno nie ma wyraziła opinię:)
W głosowaniu na sołtysa wzięło udział bez mała 160 osób. Na Panią sołtys nie zagłosowało jedynie 7 wyborców. Czy wybór był przesądzony? Nie! Mogło nie zagłosować 80 osób i pani Kawłatow sołtysem by nie została.
Powyższy głos jest już na szczęście głosem wyjącego na puszczy. Z powodu takich opinii znienawidzona społecznie organizacja przeszła w niebyt a ludzie z nią związani przegrywają wszystkie wybory.
Mieszkańcy Kobiernic biorący udział w zebraniu, z którymi wczoraj rozmawiałem jednogłośnie podkreślali spokój i rozwagę na zebraniu. Byli zadowoleni z merytorycznych i rzeczowych wypowiedzi. Jeżeli trafił się nie przemyślany głos, sala go wyeliminowała. To się mieszkańcom podobało.
Ludzie chcą spokojnej i konkretnej pracy, organizacja która przeszła w niebyt nie potrafi zapanować nawet nad środkami przez siebie założonymi np. forum kobiernickim. Tam możemy przeczytać tylko spam o domkach w Słupsku itp. Pojawił się jeden głos o zebraniu wiejskim, ale natychmiast został przykryty górą bzdetów. Na szczęście to forum jeszcze panuje nad sytuacją:)

27

Odp: Rady sołeckie, zebrania wiejskie - prawa i możliwości

Witam po przerwie!
Co tu tak cicho? Tyle się dzieje wokoło, a tu jak makiem zasiał. smile
Oto czas wyborów nastał, z kulminacją w przyszłą niedzielę. Dokonamy mianowicie wyboru Prezydentów. Tego głównego, a w Czańcu również lokalnego (czyt. Sołtysa). Odbędą się także wybory Rady Sołeckiej.
Powyżej czytamy samochwałę, jak to społeczność Kobiernic doskonale sobie z tym poradziła. Mowa nawet o przełomie! smile
 Są też i życzenia z "plamą" w tle. No cóż, jak widać nie wszystkie społeczności wiejskie są tak dobrze poinformowane, zorganizowane, uświadomione i jednomyślne jak ta kobiernicka. Nic tylko pozazdrościć.
A przed wyborami w Czańcu chodzą słuchy o jakichś kandydatach? Jakieś preferencje? Zalecenia? Wnioski z minionej kadencji? Może ktoś coś wie?
Miłej niedzieli! smile