1

Temat: Czanieckie drogi

tak władzae Gminy dbaja o mieszkańców
http://www.mamnewsa.pl/newsy,15000-andr … a---video-

dzieci do szkoły to chyba pontonem moga płynac - a Gmina i Pani Sołtys na to  - "za rok znowu bedzie bedzie lato" - brawo dla Urzedników  i oczywiście Radnych (nieocenionych - szczere złoto) za pomoc w poprawie stanu technicznego drogi - Czaniec jest z Was dumy !!

Załączniki:

Ikona załącznika 20161004_151319.jpg 1.01 mb, 121 pobrań od 2016-10-10 

2

Odp: Czanieckie drogi

Na zdjęciu "droga" wygląda fatalnie choć zdjęcie, jak to zwykle ze zdjęciami bywa, nie oddaje w pełni realnej rzeczywistości. Pani Izabela Czernik na swoim fanpage'u zamieściła film przedstawiający drogę podczas ostatnich opadów https://www.facebook.com/izabela.czerni … nref=story ... i pyta "Tylko do kogo to teraz zgłaszać?"

Przyznam, że sytuacja jest nieciekawa i bez woli załatwienia sprawy ze strony gminy niewiele da się zrobić. Na pewno trzeba pisać pisma. Z ustnych zapewnień po czasie nic nie zostaje. Trzeba złożyć wniosek o urządzenie drogi. Trzeba wybrać się na obrady komisji i dopominać się wybudowania drogi. Na sesji RG zapytać radnych i wójta, co zamierzają zrobić w waszej sprawie. Trzeba "nękać" radnych, a zwłaszcza radnego z waszego obwodu wyborczego. Są obowiązani kierować się dobrem wspólnoty samorządowej oraz utrzymywać stałą więź z mieszkańcami. To radny w pierwszej kolejności powinien przyjąć i zgłosić problem drogi do rozpatrzenia radzie gminy i wójtowi.

Zgodne z  ustawą o drogach publicznych do  zarządcy drogi (w tym przypadku to wójt gminy Porąbka) należy między innymi opracowywanie projektów planów rozwoju sieci oraz planów finansowania budowy, przebudowy, remontu i utrzymania dróg, nabywanie nieruchomości pod pasy drogowe, pełnienie funkcji inwestora.
Sęk w tym, że żaden przepis prawa nie określają ani kolejności ani terminów budowy dróg. Wszystko zależy od środków finansowych, jakimi dysponuje gminy, a wójt  ma swobodę w zakresie realizacji tego typu inwestycji.

Poczytaj zresztą wyrok Sądu Administracyjnego w Gdańsku  z dnia 12.10.2009 roku (sygn. akt III SA/Gd 413/09). Stwierdzono w nim, że jednostka samorządu terytorialnego  samodzielnie decyduje o zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty, a nałożenie przez przepisy na samorząd obowiązku budowy drogi nie prowadzi do powstania po stronie mieszkańca ani żadnego innego podmiotu uprawnienia na podstawie, którego przysługiwałoby mu żądanie o budowę przez gminę drogi.  Więcej tutaj: http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/iii- … 816c2.html

PS
Z fejsowych komentarzy:
...na Lustrzanej to samo.
Są też nawet gorsze drogi w Czańcu niestety mało kto tym się przejmuje,a najmniej władze gminy i sołectwa .

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

3

Odp: Czanieckie drogi

Aż nam gmina wydała oficjalne stanowisko w sprawie ul. Bławatków:

http://porabka.pl/index.php?str=41&id=1281

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

4

Odp: Czanieckie drogi

Wydała oświadczenie dopiero jak sie media zainteresowały - cała sprawa bedzie dzis w Radiu Bielsko oraz Kurierze Radia Bielsko
A oświadczenie jak zwykle masło maślane -  żadnych konkretów  - -widzieć problem a go rozwiązać to dwie różne rzeczy