1

Temat: Prawo jazdy na samochód powyzej 3,5t

Jaki może być koszt? Czy ktoś kto ma prawko na kat. B od około 6 lat, będzie miał łatwiej? Czy są to zupełnie inne zasady obowiązujące podczas kierowania i poruszania się autem ciężarowym? Z góry dzięki za wszelkie sugestie, podpowiedzi i opinie.

2

Odp: Prawo jazdy na samochód powyzej 3,5t

Najprościej zapytać w ośrodkach szkolenia (najbliższy w Kętach). Ceny są różne w zależności od ośrodka. Ale prawo jazdy to dopiero początek wydatków. Aby jeździć zawodowo należy zaliczyć kwalifikację, a to jest wydatek większy niż kurs prawa jazdy. Twój staż na kategorii B nie ma wpływu na przebieg szkolenia kategorii C. A co do techniki prowadzenia samochodu ciężarowego ,jeżeli ktoś nie ma tego "COŚ" to kierowcy z niego nie będzie. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.

3 Ostatnio edytowany przez lstr (2017-11-17 08:34:32)

Odp: Prawo jazdy na samochód powyzej 3,5t

Skoro już masz prawo jazdy na kat. B, to zdanie na prawko na inne kategorie moim zdaniem jest już znacznie łatwiejszą sprawą. przede wszystkim masz tą przewagę, że znasz już przepisy ruchu drogowego, potrafisz się zachować na drodze, wiesz czego się spodziewać. Posiadasz więc znacznie większe doświadczenie.
Otwartą kwestią pozostanie więc tylko nauka teorii - a trochę tego jest, bo cały czas dorzucają coś nowego.
Aktualne testy można tutaj znaleźć: https://www.ltesty.pl/
A tutaj aplikacja do ściągnięcia z aktualnymi pytaniami na Andka: https://play.google.com/store/apps/deta … sty.Ltesty

4

Odp: Prawo jazdy na samochód powyzej 3,5t

Tak właśnie widzą jazdę samochodem ciężarowym lub autobusem ludzie którzy nigdy nie siedzieli za kierownicą takich pojazdów. Tutaj obowiązują całkiem inne przepisy(jest ich dużo więcej), inna jest technika jazdy, inne pole widzenia wokół siebie. Za kierownicą ciężarówki musisz myśleć nie tylko za siebie ale także za innych.  Życzę powodzenia na kursie i na egzaminie i nie jest to sarkazm z mojej strony.

5

Odp: Prawo jazdy na samochód powyzej 3,5t

Prawko to raz, a nie można zapominać o uprawnieniach... Niestety bez tego nie bardzo można co wozić. Widze, że jest tu pare kierowców. Gdzie robiliście ADRy? ja znalzłem z katowic https://www.koal.com.pl/. Daleko ale piszą że szybko sie robi, a zależy mi na czasie. Polecicie coś u nas?