1

Temat: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Zapraszam do przeczytania artykułu z w/w numeru kroniki beskidzkiej i czekam na komentarze - info na czaniec.pl aktualności.
Moje podsumowanie - I PO CO TO NAM!!!!!!!

To tylko POLSKA !!!

2

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

właśnie!! należy tą sprawą zainteresować media!!!

3

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

jak dobrze zrozumiałem, przyczyną nieoficjalną wstrzymania budowy kanalizacji sanitarnej w Czańcu były i są plany odłączenia sie od Gminy Porąbka. No spoko........ tylko, że sprawa ta najprawdopodobniej wyjasni się za okolo 12 miesięcy, kiedy to bedziemy po wyborach samorządowych i znowu ucichnie ta sprawa. Tak i to tego czasu najprawdopodobniej bedzie wstrzymana budowa kanalizacji no to mamy czego CHCIELISMY!!!!!!!!!
Tak na marginesie, budowa kanalizacji w Kobiernicach odbywała sie tez za "nasze" pieniądze. 
pozwole sobie sparafrazować powiedzenie i żekne:CZANCZANIN MĄDRY PO SZKODZIE:))))))

tempus fugit

4

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Jak się nie myle to chyba w gminie zastępcą wójta jest Jan W. a oprócz tego są nasi radni. Czy oni wogóle coś tam robią albo coś działają?? mad Nie chodzi mi tu o tą kanalizacje ale patrząc na ostatnie lata to cały czas coś się robi w Kobiernicach i Porąbce a u nas NIC.

5

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Jakich sobie Radnych Czaniec Wybrał Takich Ma I Nawet Ma V-ce Wójta!

To tylko POLSKA !!!

6

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

pawel napisał/a:

.......... ale patrząc na ostatnie lata to cały czas coś się robi w Kobiernicach i Porąbce a u nas NIC.

Pawle 3 lata temu zakończono wielkim wysiłkiem finansowym budowe hali sportowej przy SP, przez dosc dlugi czas splacano kredyt zaciagniety na ta inwestycje. Stąd nie było pieniedzy, poza tym coś w Twoim zdaniu racji jest,w końcu Czaniec jest teraz w "opozycji" jak to "nasi"-wasi radni mawiają!!!!!!!!!!

tempus fugit

7 Ostatnio edytowany przez pawel (2005-11-06 00:12:38)

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

"nasi" miałem na myśli że reprezentują Czaniec, bo ja ich też nie wybierałem. cool Pisząc to że się nic nie dzieje to miałem na myśli raczej takie drobiazgi które dla gminy nie są wiele kosztowne a mieszkańcom bardzo by były  przydatne - przykład: na Zagłęboczu stoją 3 słupy przy drodze na których  można zawiesić lampy i była by oświetlona droga na dł. 100m, a tak to mamy Porąbke lepiej oświetloną niż Las Vegas. Takich drobiazgów  znajdzie się więcej po całej wsi.

8

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

A może by zebrać tych, którzy teraz płacą za używanie kanalizacji i przekonać do  wypowiedzenia umowy. Szambo przecież za takie same pieniądze może opróżniać firma z choćby z Kęt). Może to science fiction ale okazuje się, że trzeba zastosować niekonwencjonalne metody.

A tak poważnie.
Głównym powodem, który przyświeca idei budowy kanalizacji jest ochrona środowiska, czyli realizowanie przez gminę obowiązku tworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju. To nie jest jakieś tam chciejstwo czy niechciejstwo ale wyraźnie nałożony na gminę obowiązek, od którego najwyraźniej nasza władza się uchyla. Wstrzymanie realizacji tego rodzaju inwestycji z powodów których nie ma (nie została jeszcze, jak wynika z treści protokołu Nr 32/2005 z XXXII Sesji Rady Gminy w Porąbce, rozpoczęta procedura zmierzająca do utworzenia samodzielnej gminy w Czańcu) jest sprzeczna z prawem.
W tym miejscu można by również podyskutować o fantastycznej wręcz umiejętności jaką posiada radny Krzysztof P. w umiejętności godzenia obowiązków radnego (wszak zasiada w szanownej Komisja Budżetu, Samorządu, Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego) i tych, wynikających z faktycznego (jak czytamy w artykule z Kroniki Beskidzkiej) prowadzenia działalności gospodarczej, czyli panowania nad interesem własnym i społecznym zarazem. Ciekawe.
A swoją drogą zauważcie co dzieje na naszym podwórku jak ktoś się wychyli z szeregu i włoży kij w sprawnie działające trybiki. Nie chodzi mi tutaj o gminę w Czańcu. To tylko pretekst. Dobry jak każdy inny. Zobaczcie co się dzieje. Jest takie stare przysłowie - uderz w stół a nożyce się odezwą. Tyle tylko, że to nie prywatny folwark a wspólnota, w której mieszkańcy z mocy prawa decydują o realizacji zadań wynikających ze swoich potrzeb, pod ustawowym nadzorem państwa.
Uważam, że uchwała została podjęta z naruszeniem przepisów prawa na co nasi radni powinni zareagować w odpowiedni sposób.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

9

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Dodałbym że pan Radny Krzysztof P zakupił sobie podobno działki na palenicy! - ciekawe czy ta transakcja była całkiem zgodna z prawem! A teraz są do sprzedania za "troszku" większe pieniądze!

To tylko POLSKA !!!

10 Ostatnio edytowany przez banan11 (2005-11-07 13:28:22)

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

To jest karygodne i przez naszych radnych powinno być jak najszybciej skierowane do władz wyższych instancji!
A co będzie jeśli po kilku latach okaże się, że np.nie będzie gminy Czaniec?! A może pomysł nie wypali, kto nam odda stracone pieniądze?
A nawet jeśli to dojdzie do skutku to na pewno nie za kilka miesięcy, nie za rok, ale ZA KILKA LAT!! Czy to oznacza że do tej pory nie będzie u nas żadnych inwestycji? Czy to znaczy, że "nowa" hala rozpadnie się na kawałki, czy dzieciaki ze szkół będą głodować i uczyć się w zimnych szkołach, czy rzeka Domaczka zamieni się w jedno wielkie gów***, bo nie będzie kanalizacj, a jedynie pan Krzysztof wyjdzie na tym dobrze!!!?? mad

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

11

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Ciekawe co na to wszystko nasz wspaniały v-ce wójt "Pan Jan".

12

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

temat ucichł na forum, w kioskach nowe wydanie kroniki i wszystko po staremu, czyli jaby nigdy nic......... smutna jest ta polska rzeczywistość

tempus fugit

13 Ostatnio edytowany przez Zenon (2005-11-13 23:03:12)

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Niestety takie nasze FORUM drrze. PoGadany sobie i co z tego. :((

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

14

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

no niewiem,ale w sobote było zebranie w sprawie gminy i mają coś tam zamiar robić.ale co to już niewiem,pewno za niedługo sami sie o tym przekonamy.

15 Ostatnio edytowany przez Zenon (2005-11-15 18:19:24)

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

W aktualnościach nic nie ma o zebraniu. sad
A może ktoś był i pokusi się o króciutką relację.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

16

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Nic o zebraniu nie wiedziałem może było ściśle TAJNE!!!!

To tylko POLSKA !!!

17 Ostatnio edytowany przez banan11 (2005-11-15 13:50:59)

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

? pierwsze słyszę.. ja także nie wiedziałem nic o zebraniu...
dopisek: banan11, 15 listopad 2005, 12:49 [CET +1]
...podobnie jak ludzie, którzy współpracują z czaniec.pl

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

18

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

ciekawe...... w końcu jawnośc ponad wszystko:))
z tymi zebrankami jest tak, że sa to spotkania oso, które zajmują się tym tematem i dlatego też nikt nic zasadniczo nie wie:)  no coż czas ucieka, argumentów jakoś nie widać.....   toż to czysta gra na emocjach!!!pojawiły sięhasła typu, JEŚLI NIE JESTES ZA GMINĄ CZANIEC, TO ZNACZY, ŻE JESTEŚ PRZECIWKO CZAŃCU   
mnie jakoś taka retoryka nie przekonuje......   a jak narazie to argumentow brak i tylko wszyscy radni sobie JAJA z nas urzadzają naszym kosztem:(

tempus fugit

19

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

Zeby sie tylko nie okazalo ze ta cala akcja "Gmina Czaniec" to tylko poprostu zwykla kielbasa wyborcza i propaganda prowadzona przez osoby kandydujące na radnych w przyszłych wyborach. smile

20

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

kandydujacych na radnych i nie tylko na radnych:)))))

tempus fugit

21

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

No to jak jest z tym zebraniem "widmo"? smile
Było, czy nie?
Pytanie do dusi: Może masz jeszcze parę szczegółów?

Młodzi nie zawsze robią to co im się każe!

22

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

zebranie pewnie bylo,a Dusia po prostu zna któregos aktywiste:))))

tempus fugit

23

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

A moze to bylo zebranie tych przyszłych kandydatów na radnych. Pewnie omawiali strategie jak nam jeszcze w glowach namieszac i co do tej kielbasy wyborczej jeszcze dodac. smile

24

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

to było zebranie osób,którzy są za utworzeniem nowej gminy.niewiem nic co było omawiane na tym zebraniu ale myśle że pewno zaniedługo się dowiemy.może te zebrania odbywają się pocichu aby osoby z sąsiedniej wsi(Porąbka) o tym fakcie nie wiedzieli.wstrzymali nam kanalizacje to i mogą jeszcze coś paradoksalnego wymyślić.znam osobe co była na tym zebraniu i stąd o nim wiem.

25

Odp: Kronika Beskidzka - 3 XI 2005 strona 6 - KROK do Rozwodu

No i jasna sprawa. Nikt nic nie wie sad

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.