1

Temat: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

Witam wszystkich ktorzy zainteresowali sie tym wątkiem. Jestem osoba spoza Czańca. Uważam jednak że Czaniec jest ciekawą okolicą i wartą zwiedzenia. Jeśli ktoś chciałby polecić coś czego nie mozna nie zobaczyć bedąc w Czańcu to proszę o wpis:)

2

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

1. zabytkowy dwór w Czańcu
2. zaporę (jaz)
...

3

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

W Czańcu jest unikatowa budowla hydrologiczna. Można rzec - rzeka przepływa nad rzeką (jedna z rzek to kanał).

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

4

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

A idąc szlakiem zielonym z Porąbki, wzdłuż rzeki Soły do centrum Porąbki, a dalej doliną Wielkiej Puszczy na Palenicę, a z Palenicy na Bukowski Groń, gdzie zobaczyć można największe skupisko limb w Beskidzie Małym!
LIMBA to przedstawiciel rodziny sosnowatych, drzewo występujące tylko w wysokich położeniach górskich, przy górnej granicy lasu i w piętrze subalpejskim: Alpy, Karpaty, a w Polsce tylko w Tatrach. Drewno cenione, zwłaszcza w meblarstwie, jednak nie pozyskiwane, ponieważ limba jest u nas pod ochroną.
Dlatego uważam, że jest to cenny zakątek naszego Czańca, niestety wiedzą o nim tylko nieliczni!

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

5

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

może ma ktoś zdjęcia tych limp? chciałbym zobaczyć co to jest smile

6

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

Witam! smile
Jestem z Pomorza i będę w maju przejazdem w Czańcu. W zwiazku z tym mam drobne pytanie: czy dwór w Czańcu jest dostępny do zwiedzania przez zwykłego śmiertelnika?? smile Jego wnętrza??
Jeśli nie, czy istnieje możliwość kontaktu z obecnym właścicielem?? Gdzie go szukać??
Serdeczne dzięki za info smile

7

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

Niestety Megi, muszę Cię zmartwić. Dwór jest niedostępny dla zwiedzających, a kto jest obecnym właścicielem do końca nie wiadomo.
Pamiętam, gdy ktoś podpalił dwór strażacy mieli ciężko poinformować o tym fakcie właściciela (nie wiem też czy ostatecznie znalazły się jego dane...)

Pozdrawiam

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

8

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

właściciel jest znany.... nie jestem pewien ale slyszałem o jakiejś firmie.......... losy tegoż obiektu są dość nieciekawe od dawien dawna i niestety obiekt coraz bardziej podupada:((((( coż niech żyją konserwatorzy zabytków i opieka nad obektami zabytkowymi w Polsce:(((((((((((

tempus fugit

9

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

Wielkie dzięki za odzew smile

admin napisał/a:

Pamiętam, gdy ktoś podpalił dwór strażacy mieli ciężko poinformować o tym fakcie właściciela (nie wiem też czy ostatecznie znalazły się jego dane...)

Czyli mam zacząć od straży pożarnej jako ew. informatora wink

dr napisał/a:

losy tegoż obiektu są dość nieciekawe od dawien dawna i niestety obiekt coraz bardziej podupada:(((((

Nie tylko tego, niestety sad
A i konserwatorów zabytków nie aż tak często jak mogłoby się wydawać należałoby obarczać winą (choć powszechne jest niszczenie zabytków z uwagi na wymagania jakie stawiają... konserwacji).

Wielka szkoda, że nie można obejrzeć dworu.
Ale nie odpuszczę tak łatwo,  jeszcze popróbuję smile
Skoro może to być przedsiębiorca - jego dane powinny być jawne w ewidencji działalności gospodarczej smile

10

Odp: Czaniec jako miejscowowść turystyczna

Można obejrzeć dwór z zewnątrz... całkiem fajnie wygląda...

słyszałem, że jest (albo był) tam jakiś tunel prowadzący gdzieś.....

jeśli ktoś poszukuje informacji na temat dworku, to służymy pomocą big_smile