76

Odp: Kandydat Na Wójta

Jestem prawie pewny, że rewitalizacja centrum będzie wykorzystana w kampanii przez obecnych radnych.

77

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR, troszke mnei niepokoi ze w takej dyskusji biorą udział raptem cztery osoby z okolo 3500 zarejestrowanych użytkowników...
Galler,no to jest pewna sprawa,to jest swoja drogą kuriozum, ze bedą sobie wycierac "usta" inwestycją gminy z której cztery lata temu sie chcieli wypisac...

78

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni adwersarze,
Jak juz wczesniej mowilem , uzywanie slow ktorych samemu sie nie rozumie nie nalezy do dobrego tonu. Uzywanie slowa " rewitalizacja " w kontekscie "centrum", "wsi" czy "gminy"
jest takim absurdem  jak powiedzenie pewnego wodza " jestem za a nawet przeciw" . Myslalem , ze jeden idiota tego kalibru wystarczy na okres jednego pokolenia. Mylilem sie w calej rozciaglosci. Panowie  "rewitalizujcie" swoje szare komorki. I to by bylo, w samej rzeczy poprawne uzycie slowa "rewitalizacja".
Z glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

79

Odp: Kandydat Na Wójta

Rewitalizacja (łac. re+vita ? dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie) ? działanie skupione na ożywieniu zdegradowanych obszarów miast, np. poprzemysłowych, którego celem jest znalezienie dla nich nowego zastosowania i doprowadzenie do stanu, w którym obszary zmieniają swoją funkcję.
Rewitalizacja jest pojęciem stosowanym najczęściej w odniesieniu do części miasta lub zespołu obiektów budowlanych, które w wyniku przemian gospodarczych, społecznych, ekonomicznych i innych, utraciły częściowo swoją pierwotną funkcję i przeznaczenie. Rewitalizacja jest w tym znaczeniu zespołem działań z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego, ekonomii i polityki społecznej, których celem jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym zespole.

Przywroca do zycia Czaniec....

80

Odp: Kandydat Na Wójta

guru napisał/a:

Szanowni adwersarze,
Jak juz wczesniej mowilem , uzywanie slow ktorych samemu sie nie rozumie nie nalezy do dobrego tonu. Uzywanie slowa " rewitalizacja " w kontekscie "centrum", "wsi" czy "gminy"
jest takim absurdem  jak powiedzenie pewnego wodza " jestem za a nawet przeciw" . Myslalem , ze jeden idiota tego kalibru wystarczy na okres jednego pokolenia. Mylilem sie w calej rozciaglosci. Panowie  "rewitalizujcie" swoje szare komorki. I to by bylo, w samej rzeczy poprawne uzycie slowa "rewitalizacja".
Z glebokim Szacunkiem,
guru

masz na myśli mnie?

Per Aspera Ad Astra

81

Odp: Kandydat Na Wójta

w ogóle zauważyłem że większośc użytkowników nie pali się do robienia postów...

Per Aspera Ad Astra

82

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Jaqbek,
Termin "Rewitalizacja" w zasiegu globalnym mial , ma i bedzie mial tylko jedno znzczenie ' przywrócenie do życia, ożywienie - przywrócenie ludziom starym i niesprawnym sprawności fizycznej i sił witalnych". To , ze jakis kolejny dupek w ministerstwie infrastruktury postanowil zaadoptowac to slowo (bo brzmi dobrze i nik za bardzo nie wie co oznacza) nie upowaznia
srednio inteligentnych ludzi do jego uzywania w takim kontekscie. Po prostu nie wypada.
Nie zasmiecajmy jezyka polskiego na potrzeby kolejnych ekip nieudacznikow z centrali czy terenu. Definicja ktora Pan przedstawia nie jest zadna "rewitalizacja" tylko starym , komunistycznym " planem rozwoju gospodarczego miast i wsi". Nazywajm sprawy po imieniu
a wtedy przecietny Kowalski bedzie w stanie uczestniczyc w zyciu publicznym swojego terenu.
Z glebokim szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

83

Odp: Kandydat Na Wójta

rewitalizacja-srewitalizacja wróćmy do tematu smile

Per Aspera Ad Astra

84

Odp: Kandydat Na Wójta

http://www.bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx?file=7719.pdf&fname=Informacja%20o%20wyniku.pdf

? z tego wyniki niezbicie że firma wykonuje ?rewitalizację? i UG Porąbka za to właśnie płaci.
Z głębokim szacunkiem czy i nie, nie istotne, ale istotnie (ironia) guru sporo odbiegłeś od tematu przewodniego.

85

Odp: Kandydat Na Wójta

W takim wypadku poprosze o jakies polskie slowo na okreslenie tego co dzieje sie obecnie w "centrum "Czanca Panie Guru..........a i prosze wziasc sie za edytowanie Wilkipedi wszak nie mozna pozwolic aby znajdowaly sie tam komunistyczne okreslaenia i na dodatek krazyly w XXI wieku.

Forumowiczow brak bo jak tu mozna dyskutowac skoro zasiadaja w lozy sami wszechwiedzacy,znajacy sie na wszystkim ale jak to mowia krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje.

86 Ostatnio edytowany przez WOJCIECH (2010-07-10 14:22:23)

Odp: Kandydat Na Wójta

Apeluję o zmiane tonu rozmowy, na bardziej łagodny i lużniejszy.
Guru wszyscy uznajemy za trolla jak sądze, więc nie piszmy o nim z nim i do niego, a nei przybierajmy jego jezka, zgoda?
Zgadzasz sie Jaqubek?

87

Odp: Kandydat Na Wójta

dobra panowie , dość podziałów na trolle i reszte każdy ma prawo do dyskusji pod warunkiem że nie jest obraźliwa i w miare w temacie sie mieści a propos tematu aż trudno uwierzyć że gmina sama na to kase wyłożyła coś mi tu brzydko pachnie... a wam?

Per Aspera Ad Astra

88

Odp: Kandydat Na Wójta

gregor, ale co w tym dziwnego ze robią remont ostatniego z czterech centów wsi wchodzących w skład gminy?

89

Odp: Kandydat Na Wójta

to bujaków juz po remoncie? kurde ale jestem w tył... szkoda że czaniec jak zawsze ostatni

Per Aspera Ad Astra

90

Odp: Kandydat Na Wójta

dobra, koniec z oftopiciem:)
Jak będą jakieśnowe informacje n/t wyborów to trzeba pisac
na szczęście jes tutaj więcej wątków niż jeden:)

91

Odp: Kandydat Na Wójta

jak znowu nikt się nie zgłosi na kandydata to w akcie desperacji sam wystartuje lol

Per Aspera Ad Astra

92

Odp: Kandydat Na Wójta

a wiek cie puszcza?:P na wójta trzeba mieć 25 lat:)

93

Odp: Kandydat Na Wójta

no to postartowane smile

Per Aspera Ad Astra

94

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Wojciechu!
Dziękuje za szczere zainteresowanie moją skromna osobą. Przebywając w szpitalu gdy rozgorzała dyskusja o moim kandydowaniu na stanowisku wójta nie mogłem w niej uczestniczyć. Dlatego czynie to teraz. Osoby zainteresowane trwaniem obecnego układu wpadły w panikę po mojej publicznej wypowiedzi w dniu 18 maja 2010 roku w trakcie wizyty Premiera Tuska w Kobiernicach i umyśliły sobie, że zamierzam kandydować na wójta. Otóż zamiaru takiego nigdy nie miałem, jeżeli podejmę taką decyzję to zapewniam,że mieszkańcy Czańca dowiedzą się o niej pierwsi. Może być Pan pewien, że nie zabraknie mi ani determinacji ani poczucia odpowiedzialności. O tym na tyle. Chciałbym się podzielić moimi przemyśleniami o "alkoholu i skarpetkach". W dniu 18 maja 2010 roku nie mając nic lepszego do roboty w domu miałem prawie 150 cm wody po wcześniejszej wizycie pod sklepem monopolowym postanowiłem zatelefonować do Premiera Tuska, który przebywał w tedy w Małopolsce i zaprosić Go do Kobiernic z gospodarska wizytą. Wcześniej chciałem zaprosić  wójta Czesława Bułkę ale  nie mogłem bo przebywał służbowo na Węgrzech gdzie wyjechał bodajże w dniu 14.05.2010 roku, a więc w dniu rozpoczęcia działań przeciwpowodziowych na terenie gminy. Ufam, że była to tak ważna wizyta, że sprawy działań przeciwpowodziowych mogły poczekać, chociaż złośliwi mówią, ze była to nieodparta chęć zażycia kąpieli termalnych w zaprzyjaźnionym Turkeve.  Do Porąbki wrócił akurat w najbardziej niesprzyjającej dla niego chwili. W obecności kamer i Premiera nie miał nic do powiedzenia.
Co więcej, "ośmielony używkami" zaprosiłem Premiera Tuska oraz Wojewodę Śląskiego do domu mojej córki, o zgrozo zaproszenie zostało przyjęte.  Uczynił bym podobnie bez względu na to kto były premierem. Z niejaki zdumieniem stwierdziłem, że wśród osób, które weszły do budynku znalazł się Czesław Bułka, którego akurat nie zapraszałem. Wrodzona gościnność oraz kultura osobista mojej córki spowodowała, że nie usłyszał "temu panu już dziękujemy".
Cała sytuacja była zapewne dla niego jednym wielkim szokiem, z którego ochłonął za dni kilka i dopiero wtedy podjął kontr działania. Rolę szczególną otrzymał napływowy mieszkaniec Porąbki bodajże o nazwisku Szopa ale o tym może innym razem.
Jestem w trakcie opracowywania oceny poziomu przygotowania władz samorządowych do działań kryzysowych i żywię przekonanie,ze znajdzie się dla niej miejsce na stronach serwisu Czaniec.pl. Chętnie podyskutuję o sprawach ważnych i mniej ważnych dla mieszkańców gminy.

Ignacy Kocemba, Kobiernice

95

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Ignacy

Miło mi iż dyskusja na forum Czaniec.pl w której biorę udział zatacza coraz szersze kręgi.
Ondośnie raportu który Pan przygotowywuje, zaznaczam że jestem jedynie zwyczajnym użytkownikiem, nie  mającym wpływu co znajduje się na portalu. Chciałem zapytać, jakiego rodzaju to będize raport. Czy będize to raport z punktu widzenia mieszkańca poszkodowanego przez wodę, byłego pracownika służb  mundurowych, czy opozycycji dla obecnej władzy gminnej.Chciałem również poprosic o doprecyzowanie poziomu wody w Pana domu, gdyż nie zrozumiałem czy chodzi  o piwinicę czy część mieszkalną.

WOJCIECH

96

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja chciałem przyłączyć się do dyskusji i zapytać czy mający tutaj tyle do powiedzenia Pan Wojciech Faber zamierza startować w nadchodzących wyborach? Na wójta i tak Pan za młody Panie Wojciechu

97

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam panie Marcinie.
Sam jestem autorem posta, informującego iż kandydat na wójta musi ukończyń 25 lat.
Nigdy nie miałem i nie mam ambicji pełnenia urzedu Wójta Gminy Porabka.
Proszę wszystkich wszem i wobec, by mojego pojawienia sie na forum nie traktować jako kampanii wyborczej, gdyż takowej nie prowadzę, poprostu uznałem iż jako mieszkaniec czańca mam prawo powymieniać swoje poglądy z innymi,  zwłaszcza iż tak mało osób na powyższym forum to robi,a jeśli odczytuje Pan iż mam wiele do powiedzenia to dziękuje. Podkreślam, iż nigdy nie miałem zamiaru taić swoich personaliów na forum. Jezeli Pan wie z kim pisze, byłym zobowiązany gdyby Pan równiez ujawnił swoje personalia, skoro innych przedstawia Pan z imeinia i nazwiska.
Pozdrawaim

98

Odp: Kandydat Na Wójta

Więc  jeśli nie wójt to na radnego Pan się chce dostać. Już raz się nie udało więc trzeba drugi raz wystartować do "korytka" władzy?? i właśnie Pan rozpoczął swoją kampanię wyborczą??

99 Ostatnio edytowany przez WOJCIECH (2010-07-22 14:03:47)

Odp: Kandydat Na Wójta

Napisałem powyżej, iż NIE PROWADZĘ kampanii wyborczej.
(Gdyby mi zależało na promocji nazwiska, chyab podawałbym je w każdym poscie, prawda?:))
Żałuję iż nie przedstawił się Pan, gdyż w takiej sytuacji nie będę odpowiadał na personalne ataki. pozdrawiam.
Podkreślam, że jestem zwykłym użytkownikiem, forum, który che wymienic opinie z innymi osobami:)

100

Odp: Kandydat Na Wójta

Pozdrawiam!

Panu Wociechowi odpowiem tak. Jeżeli wichura porwie Panu dach to jakie ma znaczenie czy miał Pan strych czy poddasze. Identycznie ma się rzecz z powodzią. To jedni nazwią piwnicą inni nazwią sutereną. Istotne są straty i zniszczenie. Biegły rzeczoznawca orzekł, że tynki w mojej "piwnicy" nalezy zbić do wysokości dwóch metrów, naturalnie po wczesniejszym wysuszeniu ścian. Niestety gminni urzednicy w czasie szacowania strat nie wiedzieli co w znaczeniu ustawy zalicza się do kondygnacji podziemnej. Jest to pojecie z zakresu prawa budowlanego i zostało sprecyzowane rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. /Dz.U. Nr 75 poz. 690 /.
Odnosnie mojej autorskiej oceny stopnia przygotowania do działań kryzysowych to poiera się ona na nastepujących elementach:
- ustawa o zarządzaniu kryzysowym
- Plan reagowania kryzysowego dla Gminy Porabka
- dziennik pracy sztabowej, nazwy tego dokumentu bywają różne, z okresu powodzi,
- doswiadczenia własne oraz mieszkańców Kobiernic z czasu powodzi, albo moczenia skarpetek jak woli wójt Bułka.
Moja przeszłość mundurowa ma w tym przypadfku zasadnicze znaczenie. Pracując, a w zasadzie służąc uczestniczyłem w przygotowaniu niezliczonej ilości planów mniej lub bardziej kryzysowych. Byłem równiez członkiek kilku sztabów zarządzania kryzysowego. Pracując  za granicą studiowałem plany dział kryzysowych w innych państwach. Troche się tego uzbierało.Opozycją dla nikogho nie byłem i nie jestem. Podobnie jak wielu mieszkańców gminy chciałbym żyć w przyjaznym i czystym otoczeniu. Chciałbym aby "władza" nie okłamywała mieszkańców i z odrobiną pokory wysłuchała co mają do powiedzenia. Ludzie doskonale wiedzą jak chcieliby żyć nie należy im tylko w tym przeszkadzać.Chciałbym aby ze słownika języka polskiego znikło słowo "załatwianie" a zastąpiło go "zarządzanie". Nikt nam nie musi niczego załatwiać, ani wójt ani starosta, ani wojewoda ani premier czy prezydent. Wszystkie te osoby maja zarządzać z pożytkiem dla nas wszystkich. Kto tego nie rozumie to 'kiep".

Ignacy Kocemba

Lubię z kim prowadzę dyskusję dlatego przedstawiłem się z imienia i nazwiska. Nie zachęcam do tegoż samego uczestników forum ale byłoby przyjemnie gdyby za okreslonymi pogladami stały konkretne osoby.