126

Odp: Kandydat Na Wójta

Stare polskie powiedzenie mówi: "Wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi". Od jakiegoś czasu obserwuję dyskusję na Waszym forum i dochodze do wniosku że za sprawą niektórych dyskutantów jest wykorzystywane do odwracania uwagi mieszkańców gminy od rzeczywistych problemów.
Jakich? Chociażby dlaczego fundusze gminne wykorzystywane są do dofinansowywania zadań powiatu, a taka sytuacja ma miejsce w przpadku przebudowy drogi Czaniec -Roczyny. Czy starostwo powiatowe nie jest w stanie pozyskań na ten cel środków unijnych lub ze zródeł rządwych?
Po sąsiedzku życzymy aby centrum Czańca nie rozpadało się jak rondo w Kobiernicach, czy chodnik od GS do Zawodzia, który i tak musi zostać rozebrany jeżeli ma zostać wykonane oswietlenie uliczne na tym odcinku. Ciekawe czy ktos wie dlaczego?
Jak chcecie miec  kanalizację to zaglądnijcie na

http://www.kobiernice.pl/kanalizacja.php

i się dowiecie dlaczego użytkownicy,  ci z Czańca również, płacą za ścieki jak w Londynie.

127

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad teraz to już nie pisz 'wasze forum' ale nasze:)

Per Aspera Ad Astra

128

Odp: Kandydat Na Wójta

OK! GREGOR, macie najfajniejszą stronę w gminie, jeżeli sądzisz że jest nasza to niech tak bedzie, mówie za siebie nie wiem co z innymi, ale myślę, że podzieliliby moje zdanie. Wiem, że wielu Was czyta, może nie wszyscy piszą. Nie popadnijcie w samouwielbienie bo to juz mogiła. Nara

129

Odp: Kandydat Na Wójta

Sasiad nikt tu z nas nie popada w samouwielbienie wierz mi a jeśli tak to wygląda to sprostowuje że to nie prawda ,widzisz jeszcze coś jako sąsiad możesz powiedzieć co widzą twoje obiektywne oczy smile

Per Aspera Ad Astra

130

Odp: Kandydat Na Wójta

OK,OK GREGOR. Do każdej dyskusji potrzebna mała różnica zdań  albo rózne widzenie tematu, a czasami odrobina humoru.

131

Odp: Kandydat Na Wójta

zgadzam się:) jesteś z Roczyn tak?

Per Aspera Ad Astra

132

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR, sąsiad to sąsiad, dobry sąsiad jet ważniejszy jak rodzina, z którą utrzymuje się kontakty lub nie a sąsiad wiadomo na wieki.

133

Odp: Kandydat Na Wójta

w sumie... racja:)

Per Aspera Ad Astra

134

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR napisał/a:

zgadzam się:) jesteś z Roczyn tak?

Gregor czytaj dobrze posty wcześniejsze, z nich jasno wynika, że "sąsiad" to sąsiad z Kobiernic a nie z Roczyn
"...Po sąsiedzku życzymy aby centrum Czańca nie rozpadało się jak rondo w Kobiernicach, czy chodnik od GS do Zawodzia, który i tak musi zostać rozebrany jeżeli ma zostać wykonane oswietlenie uliczne na tym odcinku. Ciekawe czy ktos wie dlaczego?
Jak chcecie miec  kanalizację to zaglądnijcie na http://www.kobiernice.pl/kanalizacja.php i się dowiecie dlaczego użytkownicy,  ci z Czańca również, płacą za ścieki jak w Londynie."

135

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:

Jakich? Chociażby dlaczego fundusze gminne wykorzystywane są do dofinansowywania zadań powiatu, a taka sytuacja ma miejsce w przpadku przebudowy drogi Czaniec -Roczyny. Czy starostwo powiatowe nie jest w stanie pozyskań na ten cel środków unijnych lub ze zródeł rządwych?

Drogi sąsiedzie jak jesteś tak dobrze zorientowany to chyba wiesz, że gmina dofinansowuje również inwestycje w Kobiernicach, ale mam nadzieję, że Twoje przemyślenia nie mają na celu wszczęcia kłutni bądz jakich kolwiek niesnasek między Czańcem a Kobiernicami. Jak powinno Ci być wiadomo wszystkie gminy powiatu dofinansowują zadania powiatu jeżeli chodzi o budowę chodników. Gmina Porąbka nie jest w tym względzie wyjątkiem. Przebudowa drogi Czaniec-Roczyny jest realizowana dzięki pozyskanym środkom unijnym, w innym przypadku pewno nie było by to możliwe.

136

Odp: Kandydat Na Wójta

domyślałem się że sasiad jest z kobiernic chciałem sprawdzić czy się przyzna tongue

Per Aspera Ad Astra

137

Odp: Kandydat Na Wójta

xnoname
Przebudowa drogi Czaniec-Roczyny jest realizowana dzięki pozyskanym środkom unijnym, w innym przypadku pewno nie było by to możliwe.

Jak to jest naprawdę?

Wnerwiłem się do białego, straciłem trochę czasu ale może było warto. Więc kilka uwag. Gmina nie dofinansowuje inwestycji w Kobiernicach. Gmina jest jedna a jej władze mają zapewnić harmonijny rozwój. Przebudowa drogi Czaniec ?Roczyny nie jest realizowana za środków unijnych, ba nawet ze środków rządowych. Ani Unia Europejska ani polski Rząd na ten cel nie wydały złamanego grosza. Przetarg na realizację tego zadania został ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej 28.08.2009 roku. Tytuł zadania, ?Przebudowa drogi powiatowej 4479S Czaniec-Roczyny-Andrychów w miejscowości Czaniec.? Rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nastąpiło  w dniu 05.10.2009 r. Za najbardziej korzystną ofertę wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum utworzone przez firmy  Roboty Budowlane, Inżynierskie SATBUD Robert Satława, Gilowice oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EDAR Edward Mucha  Leśna. Termin wykonania zadania do 15.07. 2010.
Brak jest jakichkolwiek informacji jakoby projekt był finansowany ze środków pomocowych, a jak ci powinno być wiadomo to projekty realizowane ze środków jakichkolwiek powinny być opatrzone taką informacją.
Więc co jest finansowane ze środków unijnych? Ze środków unijnych jest realizowany projekt pod nazwą  "Rewitalizacja centrum Czańca". Postępowanie przetargowe na wykonanie tego zadania zostało ogłoszone przez wójta gminy 02.03.2010 roku.  W dniu 30.03 2010 r. za najlepszą ofertę wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlano -Handlowe SOŁA Czesław Kłarnarczyk Rynek Główny 3,32_600 Oświęcim. Projekt jest opatrzony klauzulą ?Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2007-2013?.
Widać gołym okiem, że są to dwa oddzielne projekty.
Zadanie powiatowe nie zostało wykonane w terminie. Z tego co mi jest wiadomo trzeba było przeprojektować most, jego nośność była zbyt mała aby mogły jeździć po nim samochody 30 tonowe a takie w Czańcu są. 
Dotacja na realizację zadania ?Przebudowa drogi powiatowej 4479S Czaniec-Roczyny-Andrychów w miejscowości Czaniec.? Została podjęta uchwała radą gminy    Nr XLI/311/10 Rady Gminy Porąbka z dnia 27 maja 2010 r. w sprawie udzielenia przez Gminę Porąbka pomocy finansowej dla Powiatu Bielskiego w formie dotacji celowej na wykonanie zadania dotyczącego przebudowy drogi publicznej, powiatowej nr 4479S Czaniec ? Roczyny ? Andrychów w miejscowości Czaniec. Kwota dotacji 338.000.
W planie finansowym gminy na 2010 r. brak jest takiej pozycji, dokonano więc koniecznym zmian w budżecie. Wszystkie informacje pochodzą z Biuletynów Informacji Publicznej umieszczonych na stronach gminy Porąbka i Powiatu Bielskiego. Polecam, jak się okazało to ciekawa lektura.
Jest nieprawdą, że wszystkie gminy dofinansowują zadania powiatu. Zarówno gminę Porąbka jak i Powiat Bielski trudno szukać na listach zatwierdzonych projektów do dofinansowania. Powinno ci być wiadomo, że na lata 2008-211 realizowany jest Narodowy Program Budowy Dróg Lokalnych, pilotowany przez MSWiA. Budowane są tak zwane? schetynówki? Program skierowany jest do gmin i powiatów, wyłącznie. Wśród beneficjentów programu jest gmina Łodygowice. Jestem ciekaw czy stosowne wnioski składała gmina lub powiat. O to możesz sam zapytać w tych instytucjach, a może napiszą na forum o tym radni.
Udzielając dotacji powiatowi gmina straciła co najmniej drugie tyle. Absorpcja środków pomocowych w gminie jest na poziomie 1 % budżetu gminy.
Odnośnie kłótni pomiędzy mieszkańcami lub niesnasek. Jestem daleki od tego. Mieszkańcy gminy mają prawo wiedzieć jakie projekty są realizowane przez gminę. Mają również prawo wiedzieć z jakimi efektami pracują opłacani przez nich urzędnicy.

sąsiad

138

Odp: Kandydat Na Wójta

Gregor ja cię nie pytam ską jesteś. Co was tak rozpiera ta ciekawość? A może jestem z Czańca. I co wy na to. A... dajmy temu lepiej spokój. Kultura konwersacji to podstawa. Ciekawe by było gdyby zarejestrował się na forum wójt albo przewodniczący rady gminy. Pzrypuszczam, że mógłby to i owo sę dowiedzieć.
Nara

139

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad masz wielkiego plusa za tę informacje mnie by się nie chciało szukac... a jeżeli chodzi o to skąd jesteś to przez ciekawośc nie musisz sie denerwować skoro wspomniałes o kulturze konwersacji

Per Aspera Ad Astra

140 Ostatnio edytowany przez xnoname (2010-08-20 22:36:24)

Odp: Kandydat Na Wójta

http://rpo.silesia-region.pl/index.php? … katrodzic=

http://um.bielsko.pl/web/index.php/Fund … owego.html   Działanie 6.1 ,Poddziałanie 7.1.2

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5607 … ident=7602

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5550 … ident=5530

http://bip.wilamowice.pl/BIP.aspx?Sel=5 … ident=8979

http://bip.wilamowice.pl/BIP.aspx?Sel=5 … ident=8070

http://bip.jasienica.pl/BIP.aspx?Sel=53 … ident=8602

http://bip.jasienica.pl/BIP.aspx?Sel=53 … ident=7538

http://bestwina.pl/index.php?str=11&id_uchwaly=446

                                                                                                   

Uchwała Nr XLII/386/10
Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach
z dnia 23 marca 2010 r.
w sprawie udzielenia przez Gminę Czechowice-Dziedzice pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Bielskiego, przeznaczonej na wykonanie zadań na drogach powiatowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

141

Odp: Kandydat Na Wójta

Od siebie dodam, że właśnie po to przeprojektowano most na 30T aby otrzymać dotację UE.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

142

Odp: Kandydat Na Wójta

Xnoname wykonałeś dużą pracę ale o tym innym razem.
Czy ten mały "x'" oznacza, że należysz do X Menów i jesteś zwolennikiem telekinezy. Pytam z ciekawości do dość interesujący temat. Czy to tylko takie sobie uogólnienie.

sąsiad

143

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Od siebie dodam, że właśnie po to przeprojektowano most na 30T aby otrzymać dotację UE.

czyli witajcie tiry w Czańcu:/  dobrze, że póki co mamy 7,5t na wjazdach, ale co dalej???

tempus fugit

144

Odp: Kandydat Na Wójta

przy tych tirach nowo wyremontowana droga wg mnie długo nie będzie taka ładna a po zimie wyjdą błędy robotników...

Per Aspera Ad Astra

145

Odp: Kandydat Na Wójta

troche odchodzimy od tematu, dlatego może mały powrót i stąd moje pytanie jak myślicie kiedy odbędzie sie oficjalno-uroczyste smile otwarcie drogi i centrum po "remoncie"?:D

tempus fugit

146

Odp: Kandydat Na Wójta

Zakończenie prac w Centrum ma się zakończyć w ostatnich dniach sierpnia, tak wynika z planu, ale widok przygotowanego odcinka obok apteki to trochę jak ruchome piaski, może ktoś znów wjedzie na to ciężarówką. We wtorek 17 sierpnia widziałem pana wójta w Centrum, chyba tylko jak zbliżają się wybory to się pokazuje. Następna okazja na dożynkach, może wtedy przecięcie wstęgi?  Ucichła też sprawa ronda na Krzyżówce, ktoś powie, że nie ma miejsca, to niech weźmie zdjęcie satelitarne i zobaczy jakie są możliwości. Porównajmy sobie natężenie ruchu w Czańcu na Krzyżówce a w Wilamowicach, gdzie zrobili rondo.

147

Odp: Kandydat Na Wójta

ja myśle że na dożynkach  będzie otwarcie

Per Aspera Ad Astra

148

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,
Przez pewien czas myslalem, ze ten watek nosi tytul "Kandydat na Wojta". Ku mojemu przerazeniu dyskusja przerodzila sie w dyskusje o sprawach na ktore w obecnej fazie nie mamy juz najniemszego wplywu. Dyskutujem o wszystkim tylko nie o meritum sprawy: kim bedzie nasz przyszly Wojt? Kogo powinnismy wybrac? Drodzy Panstwo mamy duza szanse na Wojta, kontynuatora zgnilej i smierdzacej tradycji czerwonej nomenklatury. Wiesniacy obudzcie sie.
Z glabokiem Szacunkiem dla Waszagp intelektu,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

149

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR, ty jesteś fajny gość, tak to przynajmniej odbieram na falach internetu. Powiedz, napisz mi kto to taki ten "guru", teksty ma "niesamowite". A może ktoś inny wie, broń boże nie bytam o imię i nazwisko. Jak wy to znosicie, no dobra wolność słowa.

150

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad z tego co do tej pory wywnioskowałem to guru jest nie byle kim, napewno oczytany i wysoko wykształcony gość umie pojechać każdemu ale w sposób pełny kultóry co z pewnością zauważyłeś a jak dla mnie jego nick to strzał w 10 pod tym względem smile a co do odbiegania od tematu to racja wybory tuż tuż a o kandydatach głucho na razie, oby się tylko nie okazało że będzie 1 pan bułka...

Per Aspera Ad Astra