1

Temat: Może policzymy dziury na drodze?

niedawno widziałem kolizję przy przedszkolu, jak koleś chciał wyminąć dziurę. Pech chciał, że z naprzeciwka jechał inny samochód..... i ....... kaboom

2

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

A jechaliście drogą na Zagłębocze? bo tam to dopero jazda :-)
Wstyd, żeby taka droga, która prowadzi choćby na stadion LKS (już nie wspomne o dojeździe tą drogą do domu) była w takim stanie!!!  No ale cóż chyba pani sołtys ma ważniejsze sprawy na głowie!

3

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

wiki napisał/a:

  No ale cóż chyba pani sołtys ma ważniejsze sprawy na głowie!

ojoj znowu mylimy pojęcia ulica Zagłębocze jest drogą powiatową wiec jej remont leży w gesti starostwa powiatowego wiec najlepszym adresatem takich skarg jest radny powiatowy z Czańca!!! a nie sołtys!!!!

tempus fugit

4

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

[quote=dr
ojoj znowu mylimy pojęcia ulica Zagłębocze jest drogą powiatową wiec jej remont leży w gesti starostwa powiatowego wiec najlepszym adresatem takich skarg jest radny powiatowy z Czańca!!! a nie sołtys!!!!

Sory ale to ty mylisz pojęcia bo Pani Sołtys jest  przedstawicielem mieszkańców Czańca i to ona w imieniu mieszkańców powinna występować w takich sprawach do radnych powiatowych a nie żeby każdy mieszkaniec chodził z osobna. To nie jest jakaś sprawa która dotyczy tylko jednego mieszkańca, bo dojazdz do stadionu i mieszkańcy całego Zagłębocza to jest spora grupa ludzi. Więc ta spraw jak najbardziej leży w gesti Pani Sołtys żeby ją załatwić w imieniu mieszkańców.

5

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

pawel napisał/a:

Sory ale to ty mylisz pojęcia bo Pani Sołtys jest  przedstawicielem mieszkańców Czańca i to ona w imieniu mieszkańców powinna występować w takich sprawach do radnych powiatowych a nie żeby każdy mieszkaniec chodził z osobna. To nie jest jakaś sprawa która dotyczy tylko jednego mieszkańca, bo dojazdz do stadionu i mieszkańcy całego Zagłębocza to jest spora grupa ludzi. Więc ta spraw jak najbardziej leży w gesti Pani Sołtys żeby ją załatwić w imieniu mieszkańców.

Bez przesady także radni są po to, aby reprezemtować mieszkańców (przynajmniej w teorii tak jest). Zgadzam sie, że ta droga to jest problem wileu mieszkańców, jednakże zawsze pojawia sie argument po co remontować, skoro kanalizacja za jakis czas bedzie robiona!!! poza tym ta droga szczególnie sypie sie do skladu pana Łyczki (wiadomo czemu)!!!
Podkreślam, że nie jestem obrońcą pani sołtys, jednak nie zwalajcie całej odpowiedzialności na nią!!! w końcu na Zagłęboczu mieszka jedna radna gmina. Poza tym czy radny powiatowy jest osoba nietykalną, że tylko sołtys może mu wskazać sprawy do załatwienia??????
a może Urząd Gminy Pawle może zabrać się za rozwiązanie tego problemu???????

tempus fugit

6

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

aha soltys jest przedstawicielem mieszkańców a radni kim są??????? wiem, że u nas radni są sami dla siebie wybrani w nie całkiem demokratyczny sposób!!!

tempus fugit

7

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Zgadzam sie, że ta droga to jest problem wileu mieszkańców, jednakże zawsze pojawia sie argument po co remontować, skoro kanalizacja za jakis czas bedzie robiona!!! poza tym ta droga szczególnie sypie sie do skladu pana Łyczki (wiadomo czemu)!!!

   
             Dr o czym ty mówisz?? zrobienie kanalizacji na Zagłęboczu potrwa "conajmniej" ładnych pare lat! Więc co to za argument żeby nie remontować drogi skoro będzie kanalizacja? A poza tym droga już przed sładem pana Łyczki była taka sama!!!!! Zresztą jak przejedziesz się dalej tą drogą to sam zobaczysz. A zanim zrobią kanalizację (już nie mówiąc o remoncie drogi) już dawno nasze pokolenie zaniknie :-(


Pozdrawiam.

8

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

od jakiegoś czasu o cokolwiek ktolkolwiek w Czańcu prosi (chodzi o remonty) odpowiedź pada jedna: remonty wykonywane bedą doraźnie, ponieważ....( i tu pada odpowiedź, którą ja używam)
ale faktem jest ze jeśli ulica Zagłebocze nie bedzie szybko remontowana to zaniedlugo bedzie trzeba tam jeżdzić poczymś, co nie przypomina w ogóle drogi (już właściwie jest to niepodobne do drogi)
Szansą są fundusze europejskie, tylko nie wiem, czy ktokolwiek w starostwie powiatowym  myśli o tej drodze:(

tempus fugit

9

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Zgadzam się ze "droga" na Zagłębocze już właściwie nie przypomina drogi! A przypominam, że jest ulicą łączącą dwa województwa!!!!! Ale to także dla niektorych nie jest argumentem.
   Fakt faktem, że już niedługo będzie możną tą drogą poruszać się tylko pieszo (o ile jeszcze nie złamie się nogi w jakiejś dziurze)!!!  Ale cóż co to obchodzi tych z "wyższej półki".

Podrawiam.

10

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

wiki napisał/a:

Zgadzam się ze "droga" na Zagłębocze już właściwie nie przypomina drogi! A przypominam, że jest ulicą łączącą dwa województwa!!!!! Ale to także dla niektorych nie jest argumentem.
   Fakt faktem, że już niedługo będzie możną tą drogą poruszać się tylko pieszo (o ile jeszcze nie złamie się nogi w jakiejś dziurze)!!!  Ale cóż co to obchodzi tych z "wyższej półki".

Podrawiam.

.. zgadzam się, że ta droga jest beznadziejna! Chyba najgorsza w Czańcu, a przecież jest to duża, ważna ulica! Druga sprawa to jest oświetlenie tej ulicy, co zresztą już było poruszane. Od stadionu do "krzyża" jest zupełnie ciemno i jak dobrze kojarzę to sprawa nowego asfaltu a na pewno oświetlenia jest już poruszana od kilku ładnych lat.. jak widać bez skutku. sad

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

11

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Dla mnie wytłumaczenie że będzie kanalizacja jest troche śmieszne, bo jak remontowali droge na Bukowiec to nikt nie myślał o kanalizacji, która teraz zmierza na Bukowiec. Patrząc na to z drugiej strony i nie znając planów przebiegu rur kanalizacyjnych to nie przypuszczam żeby one biegły centralnie pod drogą Zagłębocze ani w jej bliskim sąsiedctwie a już napewno nie przez te górki za stadionem. Kanalizacja to jest tylko najprostsze dla gminy. powiatu i Pani Sołtys wytłumaczenie żeby nic nie robić. A co do składu opałowego to na mostku pomiędzy kościołem a krzyżówką jest znak ograniczający tonaż do 15 ton, więc Pan Łyczko powinien chyba posiadać zgode z gminy albo zarządcy tej drogi na przejazd codziennie samochodem o masie 40 ton, a jeżeli nie posiada takiej zgody a byłaby ona wymagana to łamie przepisy ruchu drogowego.

12

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

.. no zgadza się! Ty to wiesz, ja to wiem, wszyscy to wiedzą.. ale i tak nic na to nie poradzimy sad

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

13

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

pawel napisał/a:

A co do składu opałowego to na mostku pomiędzy kościołem a krzyżówką jest znak ograniczający tonaż do 15 ton, więc Pan Łyczko powinien chyba posiadać zgode z gminy albo zarządcy tej drogi na przejazd codziennie samochodem o masie 40 ton[...]

POSIADA!

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

14

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

potwierdzam słowa admina z tego co jest mi wiadome pan Łyczko i kilka innych osób posiada zezwolenie na niestosowanie się do wyżej wspomnianego zakazu!!! hmm rozumie ale tu po prostu na usta sunie sie pytanie rówmi i równiejsi???? ale z drugiej strony lepiej niech niektorzy mają takowe pozwolenie i niech coś się w czańcu dzieje!!!!!!

tempus fugit

15

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Ciekawe czy ten co wydawał to zezwolenie przewidział że droga na Zagłębocze tak szybko się rozpadnie. Może Pan Łyczko powinien się teraz dożucić na remont tej drogi.

16 Ostatnio edytowany przez WayDac (2005-04-14 22:29:02)

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

pawel napisał/a:

Ciekawe czy ten co wydawał to zezwolenie przewidział że droga na Zagłębocze tak szybko się rozpadnie. Może Pan Łyczko powinien się teraz dożucić na remont tej drogi.

.. ja osobiście wątpię, żeby się dorzucił. No chyba, że droga na Zagłębocze się kompletnie rozpadnie to pan Łyczko dorzuci się na odcinku do swojego składu a dalej nie. Tak naprawdę to najgorszy odcinek tej drogi to jest do tego składu bo od LKSu jest już w "miarę" przejezdna. Druga sprawa to cysterny z paliwem do Kółka Rolniczego, traktory, kombajny - ta droga musi być naprawdę dobrze podsypana inaczej każdy nowy asfalt do roku czasu będzie wyglądał jak ten obecny.

P.S. Osobiście uważam, że nikt z tą drogą nie będzie robił, bo pan Łyczko poniósłby wielkie straty jak by ta droga była rozkopana i nie przejezdna. Wydaje mi się, że wychodzi się tu z takiego założenia: ?jeździmy zanim się ciężarówka nie zapadnie inne samochody nas nie obchodzą? Liczy się pieniądz a nie droga. A rozgrzebana droga to brak przejazdu, co się równa brak pieniądza? No, co się będziemy oszukiwać.. sad

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

17

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Dziury w większości zostały załatane!! Mi najbardziej dokuczała taka jedna dziura na 'krzyżówce' big_smile

18

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

A ja chciałem pogratulować pomysłu łatania dziur na kard. K.Wojtyły kilka dni temu.
Szkoda było pieniędzy, bowiem łatanie dziury pełnej wody dało efekt jaki dało. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi - polecam się przejechać się odcinkiem Górnego Czańca - nie zauważycie że coś było łatane!!

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

19

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

Nie wiem jak sie łata takie wyrwy w aswalcie,ale napewno nie zalewa sie ich betonem zwłaszcza na deszczu i gdy ruch jest wcale nie mały .Ale to napewno pomysl Pana Bułki a jak by ktos nie wiedział to  Wójt naszej Gminy ,którego nigdy w Czancu nie widziałem a nasi radni lepiej zeby sie poradzili jakiegos dobrego psychiatry i Pani sołtys na czele z nimi wszystkimi .To jedna banda nieudacznikow,robiacych cos czego nie widac a juz napewno nie w Czańcu bo to Wies o ktorej Gmina juz dawno zapomniała a PODATKI Z NASZEJ WSI SA NAJWIEKSZE W GMINIE !
Pytam gdzie chodniki,gdzie przejscia dla pieszych ,gdzie wiele innych niezałatwionych spraw ,wszystko na papierkach a Gmina od lat wymawia sie ile to dała pieniedzy na budowe sali gimnastycznej w szkole nr 1,a tak naprawde to prawie cała kasa to kuratorium oswiaty.Wiec pytam Was na tym forum czy najwazniejsze jest dalsze popieranie ,,Pani Sołtys" i wszystkich nieudolnych radnych!i dalsze pisanie bzdur na tym forum że wszystko jest ok bo tak naprawde jest BEZNADZIEJA! I wszyscy odwiedzajacy nasza miejscowosc jezeli nie chcecie stracic zawieszenia lub zostać rozjechanym na drodze od koscioła do krzyżówki to OMIJAJCIE CZANIEC SZEROKIM ŁUKIEM! BO TU NADAL RZADZI STARA NOMENKLATURA,I NIESTETY PARAFIANIE HA HA HA !
Pozdrawiam! Mieszkaniec Zadupia w Gminie Porabka!

20

Odp: Może policzymy dziury na drodze?

dawid napisał/a:

Wiec pytam Was na tym forum czy najwazniejsze jest dalsze popieranie ,,Pani Sołtys" i wszystkich nieudolnych radnych!i dalsze pisanie bzdur na tym forum że wszystko jest ok bo tak naprawde jest BEZNADZIEJA! I wszyscy odwiedzajacy nasza miejscowosc jezeli nie chcecie stracic zawieszenia lub zostać rozjechanym na drodze od koscioła do krzyżówki to OMIJAJCIE CZANIEC SZEROKIM ŁUKIEM! BO TU NADAL RZADZI STARA NOMENKLATURA,I NIESTETY PARAFIANIE HA HA HA !
Pozdrawiam! Mieszkaniec Zadupia w Gminie Porabka!

Właśnie chodzi o to, by nie pisać bzdur, a spróbować zadziałać w konkretnej sprawie. Rozmowa jest ważna. Tylko, że my tu na forum urządzamy sobie pogaduszki po to, by zwolennicy  i animatorzy gminnego układu mogli nam robić wodę z mózgu. Jestem zwolennikiem działania opartego na solidnych podstawach i poprzedzonego solidną merytoryczną dyskusją. Niestety mało takich na forum. Nasz administrator nie może okiełznać co bardziej wyrywnych obywateli i zamyka wątki, które dotykają zbyt wrażliwych strun reżimu gminnego.

Pozostaje nam więc tylko gadanie? Wymyślmy instytucję, która w opozycji do gminy będxie potrafiła działać w interesie mieszkańców!!!