1

Temat: Walne zebranie

Mam pytanie do koleżanek i kolegów-chciałbym się dowiedzieć na kiedy przewidziane jest walne zebranie i o której godzinie się odbędzie?

2

Odp: Walne zebranie

Prawdo podobnie 27 lutego a godziny jeszcze nie znam

3

Odp: Walne zebranie

A może mi ktoś przybliżyć dlaczego Pan Czernik ustąpił ze stanowiska, a objął je ktoś, kto nie ma doświadczenia ani styczności ze strażą (chyba że się myle)?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

4

Odp: Walne zebranie

ja również dołączam się do pytania poprzednika

Per Aspera Ad Astra

5

Odp: Walne zebranie

banan11 napisał/a:

dlaczego Pan Czernik ustąpił ze stanowiska,?

Czy było by to w ogóle możliwe? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić nasza straż, bądź co bądź, ale wyniesioną na bardzo wysoki poziom przez Pana Czernika bez niego samego. Więc niezbyt oryginalnie, ale ja też przyłączam się do pytania?

6

Odp: Walne zebranie

Szanowni forumowicze, a przedewszystkim mieszkańcy naszej wsi i sponsorzy jednostki OSP Czaniec dziękuję za długoletnią współpracę, dyż trwała naprawdę długo bo aż od 1996 roku kiedy to zostałem skarbnikiem OSP, a nastepnie od 2001 roku jako Prezes aż do dnia 27 lutego 2011 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że co niektórzy za moment mogą stwierdzić, że moja rezygnacja z dalszej prezesury podyktowana była przegranymi wyborami i brakiem w nich poparcia ze strony naszych druhów chcę wyjaśnić, że nie jest to prawdą, gdyż wszyscy druhowie i osoby, które były uczestnikami obchodów dnia strażaka w maju 2010 roku były swiadkami mojej zapowiedzi o rezygnacji z funkcji Prezesa i członka zarządu z dniem końca kadencji czyli zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło sie w dniu 27 lutego 2011 roku. Jeżeli zaś chodzi o fakt dleczego zrezygnowałem z dalszej prezesury odpowiem stereotypowo " nadszedł czas na zmiany i nalezy dać szansę młodszym", którym życzę powodzenia. Kwestia wyboru nowego zarządu była bez mojej i starego zarządu, a przynajmniej bez wiekszego jego składu. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie co do wyboru nowego Prezesa mogę stwierdzić tylko tyle, że wybrali go z pośród siebie wcześniej wybrania kandydaci do zarządu, a kto w tym gronie był to już oficjalnie wiadomo wiec nie musze wymieniać nazwisk.
Z poważaniem - Bogumił Czernik.  Login mimo wszystko pozostaje bez zmian.

7

Odp: Walne zebranie

Pan Czernik umieścił poprzeczkę bardzo wysoko i nowemu Zarządowi na pewno nie będzie łatwo. Nie mniej jednak nowemu Zarządowi i Prezesowi życzę powodzenia i sukcesów.

8

Odp: Walne zebranie

Szanowny panie CZARNIK to pana myślenie to oni to nie ja .Powiedz pan już mam doś  Damiana c , PIOTRA,jacka ,BABKI DZIADKA ,dariusza , a nie boję się i muszę  ONI SIĘ WYBRALI. CHWAŁA panu za lata pracy i proszę zejść z głową do góry i wypoczywać od czasu do czasu coś doradzić podpowiedzieć  przyjść   na piwko CZANIEC TO NASZA WSPÓLNA WIEŚ I WSZYSCY POWINIŚMY SIĘ SZANOWAĆ OSP BYŁA JEST I BYĆ MUSI I WIELE INYCH ORGANIZACJI .CZY NOWY PREZES SOBIE PORADZI CZAS POKAŻE OSP CZANIEC TO GRUPA FAJNYCH LUDZI ITAK CZYMAC

9

Odp: Walne zebranie

szkoda tej decyzji wg mnie, jeśli ktoś robi coś z pasją to musi to robić dobrze, szkoda że niektórzy nie są w stanie tego docenić, co do byłego Pana prezesa to życzę miłego wypoczynku i powodzenia!

Per Aspera Ad Astra

10

Odp: Walne zebranie

Szkoda, że Pan ustąpił ("Właściwy człowiek, na właściwym miejscu"), ciekawe jak się teraz losy potoczą OSP.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

11

Odp: Walne zebranie

A czy jesteśmy godni poznania personaliów nowego Prezesa?

12

Odp: Walne zebranie

Hihi, galler nie ma RSS-ów na aktualności czaniec.pl smile)
Pan Waligóra został prezesem.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

13

Odp: Walne zebranie

Szanowni forumowicze i zainteresowani obecnym "nowym zarządedm OSP Czaniec" postaram sie udzielić żetelnej informacji co do skkładu osobowego aby zapobiec niepotrzebnym domysłom tym bardziej, że do chwili
działania starego zarządu na wszelkie informacje czy też pytania od powiadał "bawar" i ja. Mówiąc szczeże nie wiem czy ktoś z nowego grona zarządu zajmie się stroną internetową jednostki a tym bardziej czy w przyszłości będzie mógł lub chciał odpowiadać na Wsze pytania. Dlatego też po raz ostatni udzielę Wam w sumie rzecz biorąc jawnych informacji co nowego składu zarządu skoro sami  tego nie uczynili: Prezes - Wojciech Walgóra, wiceprezes - Piotr Kleczar, wiceprezes naczelnik - Damian Czernik , wicenaczelnik - Jacek Winiarczyk, sekretarz - Jacek Kowalski, skarbnik - Dariusz Kolber, członkowie - Andrzej Błasiak, Janusz Kojder, Tomasz Nalborczyk, Roman Soj, Marek Sporek - ds. młodzieży. Komisja Rewizyjna: Przewodniczący - Ryszard Kołek, członkowie : Wiesław Czernik, Marian Iskierka.

14 Ostatnio edytowany przez banan11 (2011-03-21 09:51:07)

Odp: Walne zebranie

Na pytania forumowiczów prawdopodobnie nie będzie już żadnych odpowiedzi, bo nowa ekipa już zrobiła nową stronę osp, na nowym adresie, a więc odcina się od czaniec.pl.
Wygląda na to,że trzeba będzie zamknąć to subforum OSP.
Ciekawe dlaczego?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

15

Odp: Walne zebranie

Zmiany postępują. Mam tylko nadzieję, że OSP nie zacznie się zamieniać w pogotowie, lks czy miejsce politycznych spotkań.

16

Odp: Walne zebranie

Szanowni Państwo. Tak obserwuję co ostatnio dzieje się w różnych organizacjach w naszej miejscowości i dochodzę do wniosku że jak w najbliższym czasie będą wybory na przewodniczącego Koła Gospodyń Wiejskich to też na pewno zostanie wybrany pan Wojciech Waligóra. Nie mam nic do pana Wojtka ale dajmy już spokój bo nic też wielkiego pan Waligóra ostatnio dla nas nie robi. Naprawdę nie było już nikogo innego na to stanowisko w OSP? A na koniec jak tak będą za prezesury pana Waligóry jeżdzić do pożaru jak jezdzi pogotowie ratunkowe na naszym terenie ostatnio to czarno to widzę. Mam tu oczywiście na myśli czas i zaangażowanie. Pozdrawiam.

Odp: Walne zebranie

Szanowni Państwo
Od kilku dni otrzymuję pytania dlaczego nowa strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu jest na innym adresie.
Odpowiadam : NIE MAM POJĘCIA, a z nową stroną OSP czaniec.pl nie ma nic wspólnego (nikt nas także nie zawiadomił o uruchomieniu nowej strony) !
Strona www.osp.czaniec.pl istniała jak się nie mylę od 9 lat. Aktualizacje były robione, może niekiedy z lekkim przesunięciem,
ale były. Zgodnie z porozumieniem z poprzednim Prezesem OSP oraz Zarządem
w zamian za zrobienie strony, utrzymanie jej oraz aktualizację i zmiany
nie pobieraliśmy pieniędzy, lecz mieliśmy miejsce w kalendarzu
na informację o nas - mam nadzieję iż poprzedni Pan Prezes Czernik potwierdzi to.
Jeszcze około miesiąca temu rozmawialiśmyz Panem Czernikiem na temat wyglądu zupełnie nowej, rozbudowanej i ciekawej graficznie strony OSP, której szczegółów nie udało nam się już ustalić z przyczyn wiadomych.
Na stronę mieliśmy pomysł i wstępny projekt. Oczywiście, z naszej strony była gwarancja "niezmienności ceny", czyli dotychczasowe 0 PLN.

Ponadto doszły nas słuchy o plotce, jakoby to nowa strona powstała dlatego, że czaniec.pl chciał otrzymać pieniądze od OSP
Kategorycznie zaprzeczam - nie chcieliśmy żadnej złotówki od OSP nawet po zmianie zarządu nie spotkaliśmy się z żadnym z nowych członków Zarządu OSP w kwestii prowadzenia strony www.
w temacie strony Odebrałem tylko od byłego Prezesa Czernika płytę z aktualizacjami - co także jest wykonane. Niestety nie wiem kto rozpowszechnia takie kłamstwa, ale proszę mi wierzyć skoro przez 9 lat nie chcieliśmy pieniędzy od OSP i zawsze wspieraliśmy OSP na skalę naszych możliwości, to czemu by się to miało nagle zmienić!?
Tym wpisem chcę uciąć krążące plotki i spekulacje.
Pozdrawiam
Przemysław Jakimowicz

18

Odp: Walne zebranie

Szanowny Panie Przemku. Potwierdzam pańskie słowa co do kwestii uruchomienia strony i warunków jej obsługi,
czyli braku pieniężnego rozliczenia. Faktem również jest, że w miesiącu grudniu 2010 roku lub styczniu bieżącego roku rozmawialiśmy na temat rozbudowy i zmiany zasad dotyczących wprowadzania danych przez osobę / osoby upoważnione przez OSP, nic jednak nie mogę odpowiedzieć na temat jakichkolwiek dyskusji na temat ewentualnych płatności w przyszłości. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z mojej strony pragnę serdecznie podziękować Tobie jak również Panu Maćkowi za długoletnią współprace.
Z poważaniem - Bogumił Czernik.

19

Odp: Walne zebranie

Chcę tylko wyrazić swoje zdanie,które niech będzie z mojej strony podsumowaniem całokształtu działalności byłego Pana Prezesa.
Mimo tego,że nie byłem bezpośrednio związany ze strukturami OSP,dziękuję Panu Czernikowi za zaangażowanie i w mojej opinii chęć dokonywania pozytywnych zmian.
Powinniśmy o tym pamiętać.

20

Odp: Walne zebranie

Dopowiem jeszcze.
Mam wrażenie,że OSP odcina się od dobrych sprawdzonych praktyk,  /tradycji / i chce otworzyć swoją nową kartę w historii stawiając na swoją niezależność.
Pozostaje życzyć powodzenia na nowej drodze.
Pozwolicie Państwo /forumowicze/,że porozmawiamy  o TYM  za jakiś czas...  .

21

Odp: Walne zebranie

Tak moim skromnym zdaniem obserwatora "z boku"... zmiany były konieczne, ale czy koniecznie w tym kierunku... nie do końca jestem pewien...

Odp: Walne zebranie

Szanowni Państwo
W dniu dzisiejszym tj. 23 marca 2011 roku o godzinie 19:00
odwiedziła mnie delegacja OSP Czaniec w składzie
Jacek Kowalski, Damian Czernik, Marcin Borowczyk.
Wręczyli mi pismo z podziękowaniami za współpracę
i prośbą o wyłączenie strony www.osp.czaniec.pl
oraz zakładki forum prywatnego OSP -> link do treści pisma poniżej
http://osp.czaniec.pl/rezygnacja_osp.jpg
Zgodnie z tą prośbą strona www.osp.czaniec.pl jest już wyłączona,
gdyż mają nową pod innym adresem.
Natomiast wyłączenie forum ma na celu nie upolitycznianie
zmian w zarządzie OSP i samego OSP (pozostawiam bez komentarza).
Forum prywatne OSP zostało zlikwidowane, natomiast wątki dotyczące spraw OSP (bo czasami warto o nich dyskutować), będziemy tworzyć w dziale "Z życia OSP"

Pozdrawiam
Przemysław Jakimowicz

23

Odp: Walne zebranie

Brawo !!!
profesjonalne posunięcie !!!
Mam nadzieję,że historia przyzna nam rację.

24

Odp: Walne zebranie

"nam" ???