Temat: Dlaczego OSP Czaniec prosi społeczeństwo o 1% podqatku dla LKS Czanie,

Szanowni mieszkańcy, przedsiębiorcy Nasze wsi, jako Były Prezes OSP Czaniec i na dzień dzisiejszy 27 letni członek Naszej OSP zwracam się do Szanownych Państwa o finansowe wsparcie naszej jednostki w formie 1 procentu podatku prz rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym. Szanowni Państwo wiem, że większość z z Was sprawdza od czasu do czasu nową stronę internetową OSP i gdy w dniu dzisiejszym lub wcześniej byliście gośćmi tej strony zauważycie, że nowy zarząd zachęca przekazanie 1%  Ludowemu Klubowi Sportowemu w Czańcu zamiast własnej jednostce. Faktem jest, że OSP nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego i nie może indywidualnie zracać się do Państwa o ten 1 %. Jest jednak możliwość przekazania 0,5 % podatku dla naszej jednostki dgy w rozliczeniu podatkowym PIT w rubryce odpisu 1 procenta wpiszecie Państwo:
KRS -0000116212 , a w rubryce dodatkowe informacje wpiszecie : " OSP Czaniec 43 - 354 " i wówczas jednostka Nasza mimo,że nie jest zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego o trzyma 0,5 procenta każdej dokonanej wpłaty.

2

Odp: Dlaczego OSP Czaniec prosi społeczeństwo o 1% podqatku dla LKS Czanie,

KRS który Pan podaje to:

Aktualna nazwa:    ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w Warszawie
Forma prawna:    ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ
REGON:    007024050
NIP:    5260251411

Czyli 0,5 % zabierają sobie jako prowizje w centrali.....

Osobiście uważam, że jest wiele bardziej potrzebujących ludzi w Czańcu i gminie niż zdrowe i silne chłopaki z OSP. Niech się dogadają z Bułką i odśnieżają chodniki albo grabią liście na jesieni byli tak aktywni w kampanii wyborczej że na pewno Bułka z Płonką mają być za co wdzięczni...... dostaną zresztą nowy samochodzik w 2012 roku zamiast nowego gimbusa dla dzieci.

Tyle komentarza bo mam nerwa i mógłbym napisać za dużo.... hmm

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy