1

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Witam serdecznie .
Ja powrócę do tematu wychodzenia urzędniczek na zakupy w czasie pracy i znam sposób na zlikwidowanie tego procederu.  A przykładem może być gmina Kozy , gdzie kilka lat wstecz załatwienie sprawy w urzędzie w piątek przed połódniem graniczyło z cudem , a wszystko za sprawą piątkowego targu . Jednak pięć lat temu , kiedy na stanowisku wójta pana Kine zastąpił pan Kućka i dotarły do niego wiadomości o takich spacerach podwładnych urzędniczek to po kolejnym wyjściu pań na zakupy wyszedł przed urząd i czekał . Kiedy wróciły powiedział, że mogą iść do domu a w dniu dzisiejszym mają urlop. Wierzcie że naprawdę pomogło,  wystarczyło wprowadzić troszkę nawet nie dyscypliny a obowiązkowości . Może pomogły wójtowi  nawyki , gdyż w przeszłości był wysoko postawionym oficerem. Dodam tylko , że obecnie praca urzędu jest bardzo wysoko oceniana przez mieszkańców Kóz.                                                                      Pozdrawiam.

2

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam.
  U mnie dwa lub trzy lata temu był po kolędzie syn naszego wirtuoza. Wszedł, dobrze, że powiedział " dobry wieczór" po czym siedząc jak pień czekał, a na co sami sobie odpowiedzmy. Jednak przyczyna tego procederu jest taka, że my sami tego uczymy naszych "kolędników" , gdyby nie dostawali pieniędzy to by się nie doczepiali do księży podczas kolędy.  A pieniądze dostają nie wiem za co , bo w kosciele też charytatywnie nie działają tylko, i tu cytat " jak chcecie, żeby zagrać ładnie to trzeba dać więcej bo jak nie to będzie tylko na kilku piszczałkach".  A nawiasem mówiąc nie każdy chce wpuszczać do domu obce osoby a panowie o których mowa nawet nie pytają czy mogą wejść.

                                                                                              Pozdrawiam.

3

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie .
            Mój krótki komentarz do wyborów : jak sobie wybraliśmy tak będziemy mieć.
   Myślę, że pozostaje pogratulować wyników wygranym i mieć nadzieję, że ta kadencja
   nie będzie się opierała wyłącznie na konfliktach pomiędzy radnymi z Czańca a pozostałymi.
                             

                                                                                                         Pozdrawiam.

4

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam.
Masz PJ rację, faktycznie pan Waligóra w niedzielę wyglądał jakby go coś trapiło, aż się chciało podejść ,  goscia przytulić,  pogłaskać i nastawić ramię do wypłakania.

5

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie . 
Lista przedstawiona powyżej wygląda naprawdę ciekawie, a na dodatek są to osoby które jak wynika z ich krótkiego przedstawienia się wczoraj , chcą rozmawiać z pozostałymi radnymi a nie , tu cytat pani Mydlarz " WALCZYĆ , WALCZYĆ , WALCZYĆ , BIĆ GŁOWĄ W MUR " . Mam nadzieję, że możliwie największa grupa z tego grona będzie reprezentować nasze interesy w radzie gminy.  A później może ktoś przedstawi mieszkańcom Czańca REALNE konsekwencje dalszych prób podziału i można stworzyć coś takiego jak Komitet Utrzymania Czańca w Gminie Porąbka.  Zebrać podpisy (dlaczego nie) , nie będzie ich mało , a po tym co się obecnie dzieje w radzie i po solidnej informacji to przypuszczam , że niejeden chętnie wykreśliłby swoje nazwisko z poprzedniej listy . I wtedy "grupa chcąca trzymać władzę" może zobaczy, że to nie tylko garstka młokosów jest za utrzymaniem jedności .
I przyznaję rację pawlowi, bo gdyby cztery lata wstecz pan Waligóra został wójtem, to Gmina Porąbka była by z pewnością DOBRA.  Tak więc widzimy, że tu się nie rozchodzi o Czaniec, Porąbkę itd. tylko o ludzi , a ci przychodzą , odchodzą  i mogą po sobie zostawić coś dobrego lub wielkie bagno, które trzeba długo czyścić .

                                                                                                             Pozdrawiam.

Dodano: 7.11.2006, 11:43:20

Witam wszystkich .
Dziś w Kobiernicach usłyszałem od znajomego, że niektórzy tamtejsi kandydaci nawet cieszyliby się gdyby w Czańcu ponownie wybrano obecnych radnych. Dlaczego???  Przypuszczam, że nie ze względu na udaną współpracę, a z  powodu prostej matematyki i zasad ekonomii.
                 Nawiązując do wypowiedzi PJ, że my tu gadu gadu, zwracam się
           z apelem -  pomóżmy tym, którzy chcą zmian i nie chcą dopuścić do kilkuletniego
           zatrzymania rozwoju Czańca. Są to ludzie młodzi i dynamiczni, wytyka się im brak
           doświadczenia, ale jeżeli posiada się chęci do pracy i współpracy to doświadczenie
           przyjdzie samo.  Nie przekonamy ludzi zapatrzonych w postać pana Waligóry,
           ale rozmawiajmy z niezdecydowanymi i zachęćmy do głosowania ludzi młodych,
           którzy tu mają najwięcej do ZYSKANIA - lub STRACENIA.

6

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam ponownie. Jeżeli mogę się odnieść do dzisiejszego , nie ukrywajmy, spotkania wyborczego , zwołanego pod pretekstem zebrania wiejskiego to wnioski z tego co usłyszałem wyciągam takie,  iż każdy kandydat który nie jest zamieszczony na liście przedstawionej powyżej przez PJ jest zły "Judasz Czańca" , nie wspomnę już o głośnym wypowiedzeniu się za pozostaniem Czańca w obecnej gminie (jeden tak powiedział) i zaatakowała go armia "moherowych beretów" . Następnie jak to ujął pan Gąsiorek , ich program jest do wglądu w ulotkach , niestety czarno-białych ponieważ nie są ludzmi zamożnymi, a w jednym z kolejnych wystąpień zaprosił nas do obejrzenia ich spotu wyborczego w telewizji publicznej - oj biedni ci nasi radni.
I jeszcze bardzo ważna sprawa, mianowicie Gmina Czaniec. Jeżeli wybierzemy ludzi , których celem nadrzędnym będzie rozpad gminy, to mało tego że ten proces będzie trwał kilka lat ,  w ciągu których wtedy z pewnością pozostałe sołectwa będą blokować wszelkie inwestycje w Czańcu, to może się to skończyć tak jak np.w Rybarzowicach , gdzie również chciano się rozłączyć z Buczkowicami , MSWiA po odniesienu się do sprawy przez wojewodę nie wydało zgody na takie rozłączenie z kilku powodów, które u nas również mają rację bytu. I co potem , pochylimy głowę i wszystkich przeprosimy . A w obecnej gminie naprawdę mamy wielki potencjał i turystyczny i przemysłowy .  Na tym kończę moje, nie ukrywam, stronnicze rozważania i obawiam się, żeby poczynania grupy pana Waligóry nie zbliżyły nas nie do wspaniałej samodzielnej gminy, a do czegoś bardziej podobnego do Ciemnogrodu . Pozdrawiam.

7

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie .
Tak jak napisał dr, mnie również zaskoczyło to agresywne zachowanie  i docinki w stosunku do osób , które nie są związane z panem prowadzącym to " zebranie wiejskie" , ale po zebraniu na zewnątrz to mnie już prawie powaliło , kiedy pewna troszkę starsza pani powiedziała do jednego z kandydatów ,  że tacy jak on to Judasze Czańca , po czym wsiadła do swojego srebrnego Lanosa i trzasnęła drzwiami .  Skąd tyle nienawiści , nie wiem . A pan WW będąc w porządku powinien odmówić prowadzenia tego zebrania , bądź chociaż powstrzymać się od stronniczych komentarzy .  I nie jest wobec tego dziwne , że taka niezdrowa atmosfera na "zebraniach wiejskich" zniechęca dużą grupę młodej spoleczności czanieckiej do uczestnictwa w nich .   Pozdrawiam .

8

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie . Powracając do tematu , który i tak nie jest pierwowzorem napisanym przez PJ  , dotyczącego samodzielności lub nie Czańca i czytając argumenty stawiane przez forumowiczów , nie mogę się powstrzymać od komentarza , że przecież czy gminą będzie Porąbka , Czaniec czy inny Pcim Dolny to i tak sukces a przez to zadowolenie mieszkańców zależy od osób kierujących tą dużą czy mniejszą jednostką i od ich zaangażowania .   Pozdrawiam .
Mój X także wyląduje przy młodszych kandydatach.

9

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

A nawiasem mówiąc , to pozdrowienia po moich wypowiedziach przekazuję do wszystkich , również tych o odrębnych poglądach i do Ciebie drogi yogibear też .                              Pozdrawiam serdecznie

10

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie.  Zgadzam się z częścią wypowiedzi zioma , że każdy powinien przemyśleć na kogo oddać głos , ale kolejne jego słowa już mnie tak nie porywają .  Wiadomo było , że przed wyborami wróci temat Gminy Czaniec. Niestety to nie jest wcale takie piękne jak to przedstawiają niektórzy kandydaci , chociaż o tym wiedzą , ale żeby zebrać głosy .... , no cóż , za 4 lata do tego znowu wrócą .  Wykonując teraz taki manewr z samodzielnością , to można by to porównać do wejścia z deszczu pod rynnę , gdyż część swojego gminnego długu byśmy dostali w prezencie a wszystkie inne koszty o których wspomniał PJ by trzeba było "załatwić" a od kogo , może następny kredyt ? Szczerze nie widzę zbyt okazałej przyszłości dla nowej gminy startującej z takiej pozycji . Może kiedyś jak sytuacja się zmieni to nad tą sprawą będzie można się poważnie i REALNIE zastanawiać , ale osobiście myślę , że do tego czasu [ między innymi za sprawą tych wyborów] może się okazać , że już nie chcemy odrębności , a przekonamy się , że jednak DUŻY MOŻE WIĘCEJ .  Jak się go odpowiednio pokieruje , a możliwości są naprawdę DUŻE .                        Pozdrawiam .

11

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

witam serdecznie .   Tak więc wychodzi na to , że nawiązując do tematu tego forum tylko Jolka trafnie wytypowała kandydata .  Ale to może i dobrze , gdyż jak większość osób podkreśla ,  przewaga wyborców chce zmian w naszej radzie . A chętnych do kandydowania z poza obecnej rady nie łatwo było wytypować . Wygląda , że będą znaczne zmiany , OBY NA LEPSZE .  A nam chyba nie pozostaje nic innego jak komuś z tej 19 zaufać i zagłosować .                                                                                                                                    Tylko na kogo ???                                          Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

12

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam srdecznie .   No cóż teraz to już wszystko wiadomo , kto chce poznać nazwiska kandydatów to są na stronach PKW , bardzo ładnie , czytelnie , okręgami . Czaniec Górny -8 szt. kandydatów do rady , a Czaniec Dolny - 11 szt.      Zobaczymy jak będzie wyglądać , nazwijmy to , kampania .                   Pozdrawiam.

13

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam.     Cóż Twoja wiedza w tym temacie również nie jest mała dr. , więc pytanie można by skierować też do Ciebie.  Ale forum nie istnieje chyba do prowadzenia kampanii czy gminnej kampanijki , więc pomińmy czy ktoś z nas gdzieś kandyduje, chociaż po wypowiedziach można odkryć z kim kto "sympatyzuje" .   A nawiasem mówiąc miał być tylko jeden kandydat na urząd wójta , ale z przecieków wynika  , że znany już pan W W ,  też jeszcze będzie próbował coś osiągnąć , jednak wracając do tematu to ja stawiam na pana CZ B .  Chociaż jestem mieszkańcem Czańca nie uważam że wójt musi być koniecznie "nasz" jak to często słyszę .  Ważne jaki jest i co robi , a nie gdzie mieszka . A z tej dwójki ... no cóż , każdy z nas ma swoje poglądy i opinie , a wyniki zobaczymy . W każdym razie uważam , że zagłosować trzeba . A nazwiska kandydatów na stanowiska radnych zobaczymy wkrótce , ponieważ  jutro mija czas ich zgłaszania .                   POZDRAWIAM .

14

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Faktem jest , iż nie ma ograniczeń w ilości kadencji urzędowania wójta  ( nic takiego w ordynacji nie znalazłem ) poprzednio zostałem wprowadzony w błąd i tym sposobem również mogłem przypadkowo przedstawić błędną opinię .  Jednak odwiedzając dość często to forum z przykrością stwierdzam , że niestety nie wielu urzytkowników tutaj zagląda , więc nie wiele osób i ja wprowadziłem w błąd .  Ale kontynuując temat zainicjowany przez P J ,  może ktoś z ma już jakieś "przecieki" na temat personali kandydatów którzy mają nas reprezentować przez następne lata .  A to , że zostały powołane "tylko" trzy komitety to kto wie , może to krok w dobrym kierunku i kandydować będą osoby naprawdę zainteresowane dobrem gminy.                  Pozdrawiam .

15

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam serdecznie.    Poprzednio napisałem , że już się formują grupy kandydatów do wyborów samorządowych . Dla sprostowania to komitety wyborcze już powstały , które miały być , już istnieją ponieważ wczoraj tj. 25. 09. 2006r. minął termin ich rejestrowania.  Teraz jeszcze pozostała wewnętrzna kwestia tych komitetów kogo wystawią na poszczególne stanowiska i z którego obwodu .  Mam nadzieję , że będą to osoby dla których warto będzie poświęcić chwilkę w dniu wyborów i odwiedzić lokal wyborczy.                       Pozdrawiam.

16

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam wszystkich .  To moja pierwsza wypowiedz na tym FORUM ,  ale z tego co wiem to nasz obecny wójt chyba nie może kandydować na  kolejną kadencję , więc któryś z poprzednich gości może mieć problemy ze zdobyciem koszulki za trafny typ .  A tak poważnie to już słychać o formujących się grupach , chętnych zarządzać naszą Gminą , nie chcę szerzyć plotek , ale coś już się dzieje .  Nie będzie chyba komitetu wyborczego SLD bo chyba koło przestało istnieć , a było tam kilku ludzi chcących pchnąć coś do przodu . A nasi obecni i zresztą poprzedni Radni , z całym szacunkiem do ich osiągnięć , w mojej okolicy nie cieszą się dużym powodzeniem . Moim skromnym zdaniem powinniśmy odmłodzić troszkę naszą Radę , która nie będzie patrzeć na kożyści dorażne i jeszcze czasem prywatne tylko na to , że w tej naszej gminie będziemy jeszcze długo mieszkać i aby nasze pociechy za lat kilka nie chciały uciekać gdzieś , gdzie jest lepiej .    Chyba na pierwszy raz mojej obecności to wystarczy "przynudzania" .      POZDRAWIAM .