1

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Też byłem w szoku jak w południe widziałem ekipę montująca lustro. Uśmiech samoistnie pojawił się na twarzy smile

2

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ostatnio rozmawiałem z dzielnicowym.
Dowiedziałem się, że KP w Kobiernicach wystosuje pismo do powiatu w sprawie wyjazdu.

radny napisał/a:

szanowni mieszkańcy z moich informacji radny waligóra złożył interpelację na sesji powiatu w sprawie organizacji ruchu w centrum Czańca przedstawił DWA ROZWIĄZANIA od strony andrychowa sygnalizacja świetlna od strony kęt wałek zwalniający.MYŚLĘ IŻ 8 maja na zebraniu waligóra przedstawi państwu odpowiedż na interpelację zarządu drogi powiatowej a projektował drogę pan Zaniat

Zobaczymy co p.Waligóra w tej sprawie zadecyduje.

3

(8 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obiło mi się o uszy, że Pan Makowski chce wynająć budynek dla Biedronki. Powiem, że to w dosyć wiarygodne osoby wspominały o tym.

Może ktoś to potwierdzić?

4

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Uważam, że zdanie policji może pomóc wyjaśnić pewne kwestie. Opinia służb potwierdzająca nasze zdanie może pomóc w sprawie. W tym celu przydałby się kontakt z dzielnicowym, którym jest mł.asp. Paweł Botko, który odpowiada za swój rejon. Postaram się z nim porozmawiać w najbliższym czasie i napiszę o tym na forum.

W sprawie podpisów można zrobić małą akcję bezpośrednio przy wyjeździe z parkingu i prosić o opinie (oraz ewentualny podpis) mieszkańców/użytkowników opisywanego wyjazdu.

admin napisał/a:

Zenon napisał:

    Ważniejszą kwestią jest dołączenie do niego jak najwięcej podpisów. Wniosek powinien odzwierciedlać opinię możliwie szerokiego kręgu osób, w tym lokalnych notabli.

I na to mam pomysł - petycja online + zainteresowanie społeczeństwa przez publikację na czaniec.pl i zachętę do podpisywania petycji "na klik".

Zgadzam się, bo to na pewno przyśpieszy zbieranie głosów.
Ale w ten sposób nie trafimy do wszystkich, którzy mogą być zainteresowani tematem (osób nie korzystających z dobra internetu) smile

Niestety jestem zmuszony do codziennego korzystania z objazdu hmm. Od wczorajszego popołudnia most jest zamknięty w obu kierunkach - szlabany z każdej strony wraz z odpowiednim oznaczeniem.

6

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Widzę, że nie jestem jedyny, który zauważyła błędy projektowe.
Z tymi światłami to idealny pomysł, tylko teraz jak przekonać podmioty publiczne do postawienia sygnalizacji na tym skrzyżowaniu?

mcbuko napisał/a:

Ze swojego doświadczenia z jazdy po Czańcu ( a kręcę się tam dośc dużo w celach zawodowych) jak widzę rejestrację KWA lub KR to wolę się usunąc z drogi ( POZDROWIENIA DLA LAJKONIKÓW)

W KR chyba mają inne priorytety nauki jazdy smile bo faktycznie KRki często jeżdżą brawurowo.

7

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

Cóż, trzeba było na to jednak wpaść na etapie projektu.

Masz całkowitą rację, projektant dał delikatnie mówiąc "ciała". Teraz jedynie można zrobić elementy pomagającego w użytkowaniu rozjazdów.

Oznakowanie o którym wspominasz byłoby idealne, natomiast wątpię aby u nas powstało (powiat będzie się wykręcał od dodatkowych kosztów).

Sądzę, że najlepiej byłoby napisać wniosek do Powiatowego Zarządu Dróg w B-B, w który odpowiednia argumentacja powinna przynieść oczekiwany efekt.

Pozdrawiam,

8

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam forumowiczów,

Często przebywam w centrum Czańca (taka praca) i zauważyłem, że po przebudowie panuje mały bałagan komunikacyjny.

1) Wyjazd z parkingu jest źle zaprojektowany - wyjeżdżając z parkingu w kierunku krzyżówki nie widać samochodów nadjeżdżających od strony Górnego Czańca (sukcesywnie zasłaniają widok samochody zaparkowane na parkingu). Trzeba podjechać i wystawić przód samochodu na jezdnie, aby dostrzec czy coś nie jedzie.

2) Kierowcy jadący od dołu, często nie zauważają wysepki i jadą po jej lewej stronie (pasem przeznaczonym do skrętu na parking). Można się tylko domyślić jakie mogą być konsekwencje takiego manewru na położonym dalej przejściu dla pieszych.

W ciągu dnia można średnio naliczyć ok 5-7 sytuacji wymuszenia pierwszeństwa przez wyjeżdżających z parkingu.
Natomiast w sprawie wysepki rekord jaki naliczyłem to 7 kierowców. Codziennie jakieś 2-3 samochody "lecą" przeciwnym pasem.
Konsekwencje mogą być różne, miejmy nadzieje, że do niczego poważnego nie dojdzie smile

Propozycje poprawy:
Ad. 1) Postawienie lustra, które w miarę ułatwiłoby wyjazd z parkingu.
Ad. 2) Wcześniejsze poinformowanie znakiem ostrzegawczym o "wysepce" (coś takiego jak w Bieruniu bądź Skomielnej białej).

Pozdrawiam,
arttas

PS. Wybaczcie za mały elaborat. smile