1

Temat: Wyjazd z parkingu w centrum.

Witam forumowiczów,

Często przebywam w centrum Czańca (taka praca) i zauważyłem, że po przebudowie panuje mały bałagan komunikacyjny.

1) Wyjazd z parkingu jest źle zaprojektowany - wyjeżdżając z parkingu w kierunku krzyżówki nie widać samochodów nadjeżdżających od strony Górnego Czańca (sukcesywnie zasłaniają widok samochody zaparkowane na parkingu). Trzeba podjechać i wystawić przód samochodu na jezdnie, aby dostrzec czy coś nie jedzie.

2) Kierowcy jadący od dołu, często nie zauważają wysepki i jadą po jej lewej stronie (pasem przeznaczonym do skrętu na parking). Można się tylko domyślić jakie mogą być konsekwencje takiego manewru na położonym dalej przejściu dla pieszych.

W ciągu dnia można średnio naliczyć ok 5-7 sytuacji wymuszenia pierwszeństwa przez wyjeżdżających z parkingu.
Natomiast w sprawie wysepki rekord jaki naliczyłem to 7 kierowców. Codziennie jakieś 2-3 samochody "lecą" przeciwnym pasem.
Konsekwencje mogą być różne, miejmy nadzieje, że do niczego poważnego nie dojdzie smile

Propozycje poprawy:
Ad. 1) Postawienie lustra, które w miarę ułatwiłoby wyjazd z parkingu.
Ad. 2) Wcześniejsze poinformowanie znakiem ostrzegawczym o "wysepce" (coś takiego jak w Bieruniu bądź Skomielnej białej).

Pozdrawiam,
arttas

PS. Wybaczcie za mały elaborat. smile

2

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

arttas napisał/a:

PS. Wybaczcie za mały elaborat. smile

Nie ma się co wstydzić, zwłaszcza, że piszesz w słusznej sprawie.
Mogę się tylko z Tobą zgodzić, że całość jest źle zaprojektowana - zwłaszcza ta nieszczęsna wysepka.

Na skrzyżowaniu kard. Wojtyły z Kościelną i wyjazdem z parkingu powinno powstać rondo (taki mały placek jak na przykład w Kozach czy Kętach-osiedlu). Jeśli tego nie zrobiono na etapie opracowania, to teraz już musztarda po obiedzie, teraz jedyne wyjście to lustro.

Co do wysepki i jadących w stronę Górnego Czańca, postawiłbym znaki tak jak piszesz i na środku wysepki dał takie oznakowanie:

http://www.cdkpolska.com.pl/slupki.php?type=all&lang=pl

Widziałem dużo takich rozwiązań w regionie Warmii i Mazur, gdzie były wysepki tak właśnie oznakowane (duży żółty słupek znacznie się wyróżniał spośród innych znaków), a na dodatek strzałka była pokryta LED-ami, które zasilane były z przydrożnego kolektora słonecznego i w nocy wyglądało to świetnie - pulsująca strzałka widoczna z dużych odległości.
Cóż, trzeba było na to jednak wpaść na etapie projektu.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

3 Ostatnio edytowany przez arttas (2011-03-28 17:19:53)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

banan11 napisał/a:

Cóż, trzeba było na to jednak wpaść na etapie projektu.

Masz całkowitą rację, projektant dał delikatnie mówiąc "ciała". Teraz jedynie można zrobić elementy pomagającego w użytkowaniu rozjazdów.

Oznakowanie o którym wspominasz byłoby idealne, natomiast wątpię aby u nas powstało (powiat będzie się wykręcał od dodatkowych kosztów).

Sądzę, że najlepiej byłoby napisać wniosek do Powiatowego Zarządu Dróg w B-B, w który odpowiednia argumentacja powinna przynieść oczekiwany efekt.

Pozdrawiam,

4 Ostatnio edytowany przez Zenon (2011-03-28 18:25:16)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Swego czasu, przed wyborami dyskutowaliśmy na forum jaką to pseudorewitalizację zaserwował nam Wójt wraz z czanieckimi radnymi. Moja ocena w kwestii centrum Czańca jest niezmienna. Czegoś takiego można się tylko wstydzić. Jak się okazuje arttas również zauważył wiele błędów projektowych, które mogą nawet zagrażać życiu. A więc podziela niejako moją ocenę. A może w takim razie należy centrum zamknąć i poddać ocenie fachowców-biegłych? Czy istniejące rozwiązania spełniają normy? Czy zastosowane rozwiązanie nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców i użytkowników drogi? Być może moja propozycja jest zbyt radykalna ale jak dojdzie do tragedii (odpukać w niemalowane ...) to może być już za późno.
Moim zdaniem lustro nie rozwiązuje problemu. Od strony Górnego Czańca często, sam widziałem, nadjeżdżają spieszący się nie wiadomo gdzie mieszkańcy grodu Kraka. Lustro nie oddaje dobrze odległości, więc wielu kierowców będzie stać jak tylko w okolicach strażnicy pojawi się samochód.
Moim zdaniem rozwiązaniem jest zainstalowanie "inteligentnych" świateł, które włączają czerwone światło jak kierowca zbliża się do przejścia dla pieszych z nadmierną prędkością (na odcinku przed szkołą jest ograniczenie do 40 km/h. To proste i skuteczne rozwiązanie. Takie światła są w Hałcnowie przed kościołem i ręczę wam są cholernie skuteczne. Jak kierowca stosuje się do dozwolonej prędkości nie musi przystawać, a jak nie, to (za karę) musi swoje odstać na czerwonym świetle.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

5

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Potwierdzam teorię ZENONA.Takie światła doskonale spełniają swoja rolę i bardzo przydały by się w centrum Czańca.Ze swojego doświadczenia z jazdy po Czańcu ( a kręcę się tam dośc dużo w celach zawodowych) jak widzę rejestrację KWA lub KR to wolę się usunąc z drogi ( POZDROWIENIA DLA LAJKONIKÓW)

6

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Widzę, że nie jestem jedyny, który zauważyła błędy projektowe.
Z tymi światłami to idealny pomysł, tylko teraz jak przekonać podmioty publiczne do postawienia sygnalizacji na tym skrzyżowaniu?

mcbuko napisał/a:

Ze swojego doświadczenia z jazdy po Czańcu ( a kręcę się tam dośc dużo w celach zawodowych) jak widzę rejestrację KWA lub KR to wolę się usunąc z drogi ( POZDROWIENIA DLA LAJKONIKÓW)

W KR chyba mają inne priorytety nauki jazdy smile bo faktycznie KRki często jeżdżą brawurowo.

7

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Zenon napisał/a:

Moim zdaniem rozwiązaniem jest zainstalowanie "inteligentnych" świateł

Owszem, jest to pewne rozwiązanie, jednak mogłoby się obejść i bez świateł. Gdyby na tym spornym, niebezpiecznym miejscu zaprojektowano rondo, to chcąc czy nie chcąc jadący z Górnego Czańca i tak musieliby zwolnić.
Niestety mamy to co mamy i może wspólnymi siłami uda nam się wystosować jakąś petycję, pismo, czy po prostu wylać komuś "żal" na biurko.

Na chwilę obecną nasze propozycje:
1) Lepsze oznakowanie, zarówno pionowe jak i poziome, włączając w to duże żółte słupki U5a
2) Instalacja sygnalizacji świetlnej.

Uważam, że Zenon, który jest dobry w szukaniu informacji, paragrafów, ustaw i uchwał, znajdzie coś ciekawego i razem (może bez zakładania komitetu "protestacyjnego" smile ) wystosujemy pismo do odpowiednich osób.

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

8 Ostatnio edytowany przez Zenon (2011-03-29 21:56:02)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Jak się okazuje rewitalizacja jest nie tylko nieprzyjemna dla oka, ale stwarza realne zagrożenie dla nas - mieszkańców. Mamy więc prawo wspólnie coś z tym zrobić. Nie bądźmy bierni - zapraszam was do dyskusji.

Teraz już nie ma co zastanawiać się co by było gdyby - ronda nie ma i nie będzie. W takim stanie najlepszym rozwiązaniem są światła i o to trzeba się starać. Słupki U5a i owszem, ale uważam, że będą notorycznie urywane, a przede wszystkim nie przyczynią się wydatnie do zdejmowania nogi z gazu.

Co do wniosku.
Wniosek należy złożyć zarządcy drogi (Władze powiatowe?). Moim zdaniem wniosek nie musi zawierać podstawy prawnej.
Ważniejszą kwestią jest dołączenie do niego jak najwięcej podpisów. Wniosek powinien odzwierciedlać opinię możliwie szerokiego kręgu osób, w tym lokalnych notabli. Jeżeli będzie to wniosek kilku osób - krzykaczy z czanieckiego forum, to nie wróżę mu większego powodzenia.

A może któryś z naszych radnych zajmie się koordynacją działań. Nic nie robi tak dobrze politykom jak kontakt z wyborcami. Może Wy - Radni macie jakieś pomysły co z tym jajem zrobić.
   
Myślę, że dobrze by było najpierw zasięgnąć opinii policji. Nie wiem jaka będzie - nam może się po prostu, subiektywnie rzecz biorąc, wydawać, że centrum Czańca jest źle zaprojektowane i niebezpieczne.

Z drugiej strony to centrum jest dla nas - obywateli Czańca, więc przede wszystkim nasza opinia powinna być brana pod uwagę. Zresztą taki miał być cel rewitalizacji? Dla przypomnienia - rewitalizacja jest w tym znaczeniu zespołem działań z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego, ekonomii i polityki społecznej, których celem jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym zespole.

I w tym duchu należy prowadzić dalszą kampanię. Przecież nie mamy w centrum Czańca węzła komunikacyjnego tylko funkcjonalną (brrr...), przywróconą do życia (brrr...) przestrzeń publiczną. 


Dobry przykład dał w podobnej sprawie p. Kocemba - przy okazji tutaj, życzę im powodzenia:

http://www.kobiernice.pl/ik/wniosek_gddkia.pdf

Na marginesie.
Proszę zwrócić również uwagę na przejście dla pieszych przy moście na Młynówce, a w szczególności na znak D-6. Dla przypomnienia - oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych w poprzek drogi. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących.
Jadąc od strony Kęt znak D-6 jest po prostu niewidoczny - sami sprawdźcie - zasłonięty jest przez rosnące nieopodal drzewo. I tak, kierowca nie ma nawet szansy zastosowania się do obowiązku zmniejszenia prędkości! Znaki poziome (zebra) również są niewidoczne z powodu ukształtowanie jezdni (chyba przez garb). Moim zdaniem w tym miejscu powinny zostać zainstalowane inne, bardziej skuteczne oznaczenie przejścia np. nad drogą z górnym oświetleniem zebry widocznym z daleka.

PS
macbuko to nie teoria, to praktyka

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

9

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Zenon napisał/a:

Co do wniosku.  Wniosek należy złożyć zarządcy drogi (Władze powiatowe?).

Najpierw musimy wniosek sporządzić, wyrazić nasze obawy, sprzeciw, itp.

Zenon napisał/a:

Ważniejszą kwestią jest dołączenie do niego jak najwięcej podpisów. Wniosek powinien odzwierciedlać opinię możliwie szerokiego kręgu osób, w tym lokalnych notabli.

I na to mam pomysł - petycja online + zainteresowanie społeczeństwa przez publikację na czaniec.pl i zachętę do podpisywania petycji "na klik".

Zenon napisał/a:

Moim zdaniem w tym miejscu powinny zostać zainstalowane inne, bardziej skuteczne oznaczenie przejścia

Moim zdaniem jest to kolejny absurd poprowadzenia chodnika raz jedną stroną jezdni, a za 200 metrów drugą stroną przez następne przejście. Ten temat już był poruszany i nawet padały nazwiska komu za to "dziękować".

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

10

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

admin napisał/a:
Zenon napisał/a:

Co do wniosku.  Wniosek należy złożyć zarządcy drogi (Władze powiatowe?).

Najpierw musimy wniosek sporządzić, wyrazić nasze obawy, sprzeciw, itp.

Zenon napisał/a:

Ważniejszą kwestią jest dołączenie do niego jak najwięcej podpisów. Wniosek powinien odzwierciedlać opinię możliwie szerokiego kręgu osób, w tym lokalnych notabli.

I na to mam pomysł - petycja online + zainteresowanie społeczeństwa przez publikację na czaniec.pl i zachętę do podpisywania petycji "na klik".

Zenon napisał/a:

Moim zdaniem w tym miejscu powinny zostać zainstalowane inne, bardziej skuteczne oznaczenie przejścia

Moim zdaniem jest to kolejny absurd poprowadzenia chodnika raz jedną stroną jezdni, a za 200 metrów drugą stroną przez następne przejście. Ten temat już był poruszany i nawet padały nazwiska komu za to "dziękować".

Chodnika nie przebudujemy. Nazwiska znamy ale nie ma co do tego wracać.

A co myślisz o opinii policji? Chociaż podsunąłem ten pomysł, to mam wiele obaw. W przypadku pozytywnej opinii policji - pozytywnej w sensie poprawności istniejących rozwiązań, nasze szanse na powodzenie znacznie maleją. Wszak z władzą zarządca drogi chętnie się w takim przypadku zgodzi. A może ktoś kto nas czytuje jest z branży i potrafi nam to wytłumaczyć - wyjaśnić jaki może być finał pytania policji?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

11

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

W związku ze staraniami o kolejny etap przebudowy Kard Karola Wojtyły Pan Bułka będzie musiał przygotować  projekt budowy chodnika (do czego zobligował się wcześniej), bardzo możliwe że projekt chodnika będzie musiał powstać jeszcze w tym roku. Proponuję w ramach walki ze stereotypami typu mądry Polak po szkodzie, zainteresować się tematem o wiele wcześniejszym etapie niż powykonawczym. Wówczas mamy szansę nie dopuścić do chodnika po dwóch stronach drogi i wtedy nie trzeba się zastanawiać nad tym co zrobić, żeby poprawić.

12 Ostatnio edytowany przez arttas (2011-03-30 10:22:38)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Uważam, że zdanie policji może pomóc wyjaśnić pewne kwestie. Opinia służb potwierdzająca nasze zdanie może pomóc w sprawie. W tym celu przydałby się kontakt z dzielnicowym, którym jest mł.asp. Paweł Botko, który odpowiada za swój rejon. Postaram się z nim porozmawiać w najbliższym czasie i napiszę o tym na forum.

W sprawie podpisów można zrobić małą akcję bezpośrednio przy wyjeździe z parkingu i prosić o opinie (oraz ewentualny podpis) mieszkańców/użytkowników opisywanego wyjazdu.

admin napisał/a:

Zenon napisał:

    Ważniejszą kwestią jest dołączenie do niego jak najwięcej podpisów. Wniosek powinien odzwierciedlać opinię możliwie szerokiego kręgu osób, w tym lokalnych notabli.

I na to mam pomysł - petycja online + zainteresowanie społeczeństwa przez publikację na czaniec.pl i zachętę do podpisywania petycji "na klik".

Zgadzam się, bo to na pewno przyśpieszy zbieranie głosów.
Ale w ten sposób nie trafimy do wszystkich, którzy mogą być zainteresowani tematem (osób nie korzystających z dobra internetu) smile

13

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Co do centrum - podzielam opinie przedmówców - jest zaprojektowane fatalnie. Łuki poziome o wielu promieniach (zacieśniające się), kombinacje łuków poziomych z pionowymi i do tego ten lekki s pod kościołem skrzyżowany ze skrzyżowaniem... masakra. Projektant, albo dostał nierealne do zrealizowania wymagania, albo zna się, ale co najwyżej na projektowaniu ścieżek rowerowych a nie dróg po których jeździ po kilka tys. pojazdów dziennie.
Co do parkingu - dwie rzeczy - zabijają mnie kierowcy, którzy na skrzyżowaniu KK Wojtyły i Kościelnej próbują skręcać w lewo pod Ludowy... pomimo wyraźnego znaku nakazującego jazdę prosto lub w prawo. Druga sprawa jednak wzbudza we mnie pewne wątpliwości. W ostatnią niedzielę wyjeżdżając z Kościelnej w lewo w KK Wojtyły nie ustąpiłem pierwszeństwa wyjeżdżającemu z parkingu pod Ludowym w tym samym kierunku. Pomyślałem - facet wyjeżdża z parkingu, ja jestem na drodze więc mimo, że ja skręcam w lewo, to ja mam pierwszeństwo. Później jednak mnie olśniło, że w sumie to tam jeszcze jest droga idąca spod ośrodka, która zdaje się jest drogą publiczną. Znaku określającego rodzaj skrzyżowania nie ma - wątpliwości - i owszem. Poza tym widoczność w prawo również przy wyjeżdżaniu z Kościelnej jest żadna. Nie dość, że mało kto przestrzega tej 40stki postawionej pod górką, to jeszcze skrzyżowanie jest tak ukształtowane, że skręcając w lewo trzeba stanąć tak, że widoczność w prawo zasłania albo jeden słupek, albo drugi, albo... żona... lol

14 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:24:00)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

-

15

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Jaki gospodarz takie inwestycje.
Wójt dostał od mieszkańców Czańca mandat na kolejne 4 lata czyli generalnie mieszkańcy są szczęśliwi więc teraz nie biadolcie nad rozlanym mlekiem.
Trzeba było myśleć w listopadzie nad urnami.
Macie szansę za 4 lata coś zmienić w naszej gminie.

Młodzi zostali w domach, a emeryci i renciści za was wybrali, panie z KGW nie jeżdżą autami widać im centrum Czańca bardzo się podoba smile

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

16

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Ale to nie jest śmieszne bo (odpukać) jeśli komuś stanie się jakaś krzywda (/wypadek) to sie może o jakieś paragrafy zahaczyć jesli chodzi o narażenie ludzkiego zdrowia lub życia

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

17

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Morlinek, a czy Wójt jest projektantem? Wójt zlecił zaprojektowanie komuś, kto się na tym "zna" i bierze pieniądze, Wójt wcale nie musi mieć pojęcia jak ma wyglądać wyjazd czy wjazd, to ma wiedzieć projektant. Druga sprawa, że na 99, 99% sprawą nie byłeś zainteresowany na etapie najważniejszym, jakim jest faza projektowania i pewno właśnie z tego powodu po Twojej stronie jest większa odpowiedzialność za taki stan rzeczy niż po stronie Wójta. Teraz narzekać nie ma, co, należy teraz dołożyć sporo starań, żeby poprawić jak się tylko da ten skrajnie niebezpieczny wyjazd. Ja osobiście dałbym zakaz wyjazdu z parkingu i prosto, za to dałbym nakaż skrętu w prawo czy w stronę Andrychowa. To by było najbezpieczniejsze, niestety dla kierowców to by było bez sensu.

18 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2011-04-04 14:32:21)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

A słyszałeś Galler kiedyś takie pojęcie jak nadzór inwestorski.
A o inżynierach ruchu drogowego?

Wójt jest gospodarzem tego terenu i wójt odpowiada za podległe sobie jednostki i ludzi.
Pozwolił na realizacje takiego projektu więc ponosi 100% odpowiedzialność.

To kto jest winny? Mieszkańcy, fatum jakieś, czy bliżej niespersonalizowana istota nieziemska ?

Jeżeli wójt za nic nie odpowiada i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją gminę to trzeba było wybrać stracha na wróble, też za nic nie odpowiada i tańszy w utrzymaniu.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

19

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

szanowni mieszkańcy z moich informacji radny waligóra złożył interpelację na sesji powiatu w sprawie organizacji ruchu w centrum Czańca przedstawił DWA ROZWIĄZANIA od strony andrychowa sygnalizacja świetlna od strony kęt wałek zwalniający.MYŚLĘ IŻ 8 maja na zebraniu waligóra przedstawi państwu odpowiedż na interpelację zarządu drogi powiatowej a projektował drogę pan Zaniat

20

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Witam Wszystkich.
Szanowny Panie/Pani Morlinek,
Pan Galler jest urodzonym oportunista (czytaj: czlowiek pozbawiony tozsamosci) ktory zaneguje wszystko i wszystkich, tylko dlatego aby negowac. Panskie spostrzezenia na temat odpowiedzialnosci wojta za wszystkie decyzje podjete w Gminie sa merytorycznie i intelektualnie uzasadnione. Wojt Gminu Porabka jest wysoko platnym urzedasam ktory w zadnej kadencji za nic nie odpowiadal i odpowiadal nie bedzie. Dlaczego? Zapytac mozna. Otoz dla tego, iz zawsze znajdoowali sie i znajduja  ludzie pokroju Pana Gallera ktorzy udziela mu rozgrzeszenia bez "zalu za grzechy" i "pokuty". Karierowicze finansowi  pokroju Wojta Bulki moga egzystowac w spoleczenstwie, ponoc demokratycznym tylko wtedy  jezeli jego wasalami sa ludzie pokroju Pana Gallera. Ludzie "mierni ale wierni" chcialo by sie powiedziec. Mamy nastepne cztery lata niekompetentnych rzadow Bulki bo ludzie pokroju Gallera posiedli tylko niewielka ilosc wiedzy o jego niekompetencji z poprzedniej kadencji. Panie Galler , Bulka ponosci calkowita odpowiedzialnosc za decyzje Gminy, tak samo jak Pan je ponosi w obrebie Swojej rodziny. No chyba, ze jest Pan jednostka nieodpowiedzialna lub zdemoralizowana.

Pozdrawiam,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

21 Ostatnio edytowany przez Zenon (2011-04-04 21:08:40)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Zgadzam się - jaki gospodarz takie inwestycje. Dodam jeszcze jacy gospodarze takie inwestycje.


Największa głupotą jest to, że jedyne centrum jakie miał Czaniec zostało w całości poświęcone na węzeł komunikacyjny. Węzeł, czyli coś, co co do zasady ma służyć wyłącznie dla zaspokojenia potrzeb kierowców. I to nie tych, którzy przyjeżdżają na pocztę do lekarza, sklepu czy zawożą dzieci do szkoły. Tylko dla przejeżdżających tranzytem w większości nie mieszkańców Czańca. (Slavo83 - a niby dlaczego nie można się zatrzymać w centrum? Furmanką?) A wszystko to odbyło się za nasze pieniądze pod pretekstem rewitalizacji. Właśnie do przeprowadzenia  r e w i t a l i z a c j i  Radni zobowiązali Wójta jako osobę zobowiązaną do wykonania uchwały - to do tego był zobowiązany wójt. Miał poprowadzić projekt, który po prostu s****. A radni nic z tego sobie nie zrobili, a przecież to Rada sprawuje nadzór nad Wójtem. Tak więc winnych zaniedbań można bez większego problemu wskazać.
Nie zgodzę się ze slavo83, że nie można skręcać w lewo. A dlaczego nie! Bo widać, że takie jest w tym miejscu zapotrzebowanie - na skręt w lewo. Tak skręcał mój pradziad, mój dziad, mój ojciec i tak skręcam ja. To rewitalizacja miała przywrócić centrum Czańca do właściwej mu funkcji. Nigdy wcześniej nie było w tym miejscu trasy ekspresowej, na której priorytetem jest płynność ruchu z odpowiednią prędkością. Może przypomnę znaczenie słowa REWITALIZACJA (łac. re+vita ? dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie), bo czasami zdaje mi się, że nie wszyscy to łapią. Na pewno nie chodziło tutaj o szerokie znaczenie tego słowa a raczej o znaczenie zespołu działań z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego, ekonomii i polityki społecznej, których celem jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym zespole.
O taką rewitalizację zabiegali mieszkańcy a inwestor został zobowiązany z racji swoich kompetencji do zadbania o szczegóły.


Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszystkich pomysłów, które uprzykrzą jeszcze bardziej życie nam mieszkańcom Czańca. Żadnie lustra i żadne garby nie wchodzą w rachubę. Należy zadbać o to, żeby kierowca wyjeżdżający z parkingu, jeżeli nie widzi nadjeżdżających pojazdów zarówno od strony Andrychowa jak i od Kęt, mógł bez obawy o życie i zdrowie wjechać na drogę. Tylko światła i to takie o których pisałem wcześniej - jak w Hałcnowie są rozwiązaniem, które daje gwarancję przywrócenia bezpieczeństwa i porządku. Mam nadzieję, że p. Waligóra również podziela moją opinię w tym zakresie i w tym właśnie kierunku poprowadzi sprawy.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

22 Ostatnio edytowany przez arttas (2011-04-04 21:22:14)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Ostatnio rozmawiałem z dzielnicowym.
Dowiedziałem się, że KP w Kobiernicach wystosuje pismo do powiatu w sprawie wyjazdu.

radny napisał/a:

szanowni mieszkańcy z moich informacji radny waligóra złożył interpelację na sesji powiatu w sprawie organizacji ruchu w centrum Czańca przedstawił DWA ROZWIĄZANIA od strony andrychowa sygnalizacja świetlna od strony kęt wałek zwalniający.MYŚLĘ IŻ 8 maja na zebraniu waligóra przedstawi państwu odpowiedż na interpelację zarządu drogi powiatowej a projektował drogę pan Zaniat

Zobaczymy co p.Waligóra w tej sprawie zadecyduje.

23

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Sporo papraniny w tej inwestycji... ktoś z porąbki pewnie pomyśli "ci kapciorze nigdy nie zadowoleni" dodam tylko że z badziewu nikt się nie cieszy

Per Aspera Ad Astra

24

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

arttas napisał/a:

Zobaczymy co p.Waligóra w tej sprawie zadecyduje.

Toś cie się obudziły. A gdzie były te radne gminne i powiatowe jak projektowano centrum?
Przecież już wtedy było wiadomo,że Makowscy będą budować pawilon. No, trzeba było zdążyć na wybory, więc byle jak byle było. A tak w ogóle to co Waligóra ma do decydowania, przecież nie jest specjalistą od inżynierii ruchu drogowego, od tego jest Zarząd Dróg Powiatowych. Chyba, że jestem w błędzie i w Czańcu o wszystkim decyduje p. Waligóra razem z radnym. Oni przecież wiedzą lepiej, zresztą jak zwykle. Pozwólcie niech was uszczęśliwią raz jeszcze, tym razem za własne pieniądze bo gdzie indziej są ważniejsze potrzeby. Pamiętajcie, Czesław Bułka buduje gniazdko na następne kadencje.

25

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

szanowny panie sąsiad czytać mojego wpisu pan nie umiesz waligóra złożył interpelację  do zarządu dróg o zmianę organizację ruchu ale po twoim języku widać iż wiedza twoja na temat pozwoleń na budowę mała jeszcze nie dawno na tym forum pisano kto co buduje koło cmentarza ty wiedziałeś winni lewiatana radny .projektu który był uzgadniany przez wszystkim mądrych winni radni.proponuję pan niedoszły wójt zakłada kolejną hybrydę więc mądrości proponuję tam zostawić .a nie rozrabiać myślę iż błąd pana projektanta czas naprawić .najbliszą  inwestycją w czańcu są remonty ośrodka zdrowia.domu kultury .z przebudową dachów też to robią projektanci zapraszam do urzędu projekt do wglądu bo znowu będzie narzekanie ..........