1

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

zgłosić na policję, jak najbardziej, sądzić się nie zamierzam - żyjemy na wsi, nie potrzebuje być wytykany palcami przez ludzi bo większość akceptuje takie zachowania z racji iż sami robią to samo. dzięki za numer na komisariat w kobiernicach, jak mi nerwy puszczą z pewnością zadzwonie.

2

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

skoro jest jak mówisz, poczekam do przyszłego roku. jeśli nic się nie zmieni, tzn sprawa wywozu śmieci zostanie nadal nie rozwiązana to gdzie można takiego naszego wójta pośpieszyć? i czy ktoś może się orientuje czy wogóle nasza gmina na takie plany gdzieś zapisane? gdzie znaleźć treść ustawy zobowiązującej gminy do przyszłego roku wprowadzić ryczałt za śmieci?

3

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Witam. Chciałbym kontynuować temat spalania śmieci w naszej pięknej wsi. Otóż mam wspaniałą sąsiadkę, która 365 dni w roku, każdego wieczora, odpala swój reaktor na śmieci (piec C.O.). I tak już jakieś 15 lat, każdego dnia wdycham toksyczny dym z jej komina. Czy wprowadzenie ryczałtu na wywóz śmieci w naszej gminie płatnego łącznie z podatkiem od nieruchomości jest aż taką wielką trudnością? Już mnie krew zalewa z tą babą. Człowiek stara się żyć zdrowo, dobrze się odżywiać a tu taka oszczędna ... co sobie wodę w bojlerze chce za darmo zagrzać będzie mnie truć co wieczór. Co grozi za palenie śmieci w piecu i jaka jest realna szansa na to, że jeśli zgłoszę sprawę lokalnej policji sąsiadka poniesie jakieś REALNE konsekwencję? Dla upomnienia przez policję albo zbyt małej szkodliwości społecznej czynu wojować nie zamierzam. A może jakaś wspólna petycja do władz gminy w tej sprawie? Myślę że znalazło by się wielu którym smród palonych śmieci nie jest obojętny... Może ryczałt od wywozu śmieci jest dobrym pomysłem?! W wielu gminach takie rozwiązanie funkcjonuje - jedni sobie chwalą (czyste powietrze i okolica bo ludzie nie wyrzucają śmieci i popiołu gdzie popadnie), inni znów narzekają bo przecież lepiej wydać 200 zł rocznie na browary i wódę niż na wywóz śmieci płatny ryczałtem. Wyobraźcie sobie nasze piękne góry bez dzikich wysypisk śmieci, puszek po konserwach (bo w piecu się nie chcą palić). Czy zastanawialiście się kiedyś jakiego rodzaju śmieci można znaleźć w naszych lasach? TYLKO I WYŁĄCZNIE TAKIE KTÓRYCH NIE DA SIĘ W PIECU SPALIĆ! Zróbmy z tym w końcu porządek. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie - nam samym, naszym dzieciom, przyrodzie.
Czekam na wasze propozycje rozwiązania tej śmierdzącej sprawy jak również na wszelkie odpowiedzi na mój post, zarówno tych co są przeciwni paleniu śmieci jak i trucicieli nas wszystkich smile