1

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

budując dom w gm. porąbka w 2007r nie dostałam pozwolenia na ekologiczną oczyszczalnię ścieków, gdyż w planie była kanalizacja. obecnied na terenie gdzie mieszkam jest b. wysoki poziom wód gruntowych, które wpływają do szamba. cała wieś spuszcza ścieki do rowów melioracyjnych czy strumyków, jezeli stawka będzie 20 zł za m3 ścieków- ja zużywam wody 25 m3 na 3 miesiace, co daje łącznie 500 zł + cena wody 200, nie stać mnie na płacenie ponad 200 zł za te media, pomijam, iz cena za wode jest zawrotna. powiem szczerze, że gdybym miała tą świadomość co teraz, w życiu nie wybrałabym tego, ani innego miejsca w tej gminie. jak zrobia kanalizacje i wprowadza wywoz smieci po 10 zl od mieszkanca to nie bedzie mnie stac na mieszkanie tu tongue

2

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

40 zł za mnie, męża i 2 dzieci- jedno do roku drugie do 6 lat. a u sąsiadów czwórka dorosłych też tą samą stawkę płacić będzie ... tak... ciekawe jakie lobby zmusiło do zmian dotychczasowych sposobów wywozu? odnosi się to do całego kraju. skoro bierze się władza za śmieci, to może warto by zaglądnąć do pieców w kotłowniach, bo tam często takowe są przerabiane na energię i w wiosce szaro. może tak kompleksowo pójść?

3

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Drodzy Państwo, ja jak ten Filip z Konopi tu wyskakuję, ale czy mogę prosić o informację na temat opłaty za wywóz śmieci- jaka to kwota i czy są jakieś obostrzenia co do zbierania odpadów- np. kubeł metalowy na popiół, plastikowy na mokre odpady czy szklany na inne smile z góry dziękuję za odpowiedź

aaaa, i jaka częstotliwość wywozu?