1

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To już są szczyty. Tyle festynów, dożynek, wycieczek, akcja lato i zima, zajęcia dla dzieci i młodzieży. To jest nic. Co trzeba zrobić, żeby mądrale zaczęli szanować ciężką pracę? A remonty GOK w Porąbce i termomodernizacja DK w Czańcu? Ciągle mało? To zróbcie więcej.

2

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na stronie Urzędu Gminy od dawna są linki do wszystkich inwestycji z kwotami i zdjęciami. I to są wyjątkowe sukcesy gminy Porąbka, tylko trzeba je docenić.

3

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ale czasy się zmeiniają, stare umowy się rozpadają, a na nowe nie ma szans.

4

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie wszystkie obietnice są do zrealizowania. Nie ma cudotwórców w gminie. Na pewno nie są nimi osoby związane z SNG.

Życie w smrodzie mnie nie rajcuje i wypraszam sobie takie łatki. Chude portfele dotyczą mieszkańców gminy. Nie mam na myśli urzędników. Zwłaszcza po podwyżkach. Skąd to wyborca wie – masz jakieś dowody? Tak się zachłystujecie SNG, że cytują dokumenty, opierają się na przepisach prawa. Mieszkańców to nie obchodzi. Liczą pieniądze. Kanalizacji nie ma i nie będzie. To co pozostaje? To co mamy. W fosach płynie co się zmieści. Jaką macie alternatywę. Jaki pomysł? I to taki, który można realizować od zaraz. Macie?
Pan Kocemba zaproponował 6 zł, a nie 7zł. Skąd wziął kalkulację? Komu zabrał pieniądze, żeby dodać do systemu odbioru śmieci? Przecież na nagraniach często pada stwierdzenie, że za pomysłem radnego muszą iść źródła finansowania. Gdzie pan Kocemba znalazł pieniądze na obniżkę ceny za odbiór śmieci?

SNG jest bardzo pewne siebie. Czytam wypowiedzi od dłuższego czasu. SNG publikuje kontrowersyjne teksty. Niekiedy bardzo osobiste. Czy tego nam właśnie potrzeba w gminie Porąbka? Czy sukcesem SNG jest to, że wielu mądrych ludzi nie podejdzie do wyborów samorządowych, gdyż boją się nadmiernej krytyki? Wątpliwe. Krytyki może i czasem uzasadnionej, ale pamiętajmy, że mentalność wsi jest inna. I ma prawo być taka.
Istnieje kilka „drażliwych” tematów, na które mieszkańcy reagują najmniej nerwowo, bo dotyczą ich chudych portfeli. Przykład – wpis pana Kocemby – „Ano powiedzał. na posiedzeniu komisji budżetu Rady Gminy Porąbka w dniu 20 listopada 2013 roku, są na to dowody.” Temat dotyczy odprowadzania ścieków do rowów. Gdzie te dowody? Sprawa ścieków dotyczy większości mieszkańców gminy. Ja chętnie dowiem się jakie wyjście z tej trudnej sytuacji proponuje pan Kocemba. Przecież też postulował o obniżkę ceny za odbiór śmieci i poniósł porażkę.