1

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

jasne świadomość jest ogromna, nasza gmina wiedzie prym w pozyskiwaniu funduszy, co krok mamy odnowione drogi,  skomunalizowane, inwestycja goni inwestycje, odbiór śmieci i podatków jest coraz niższy, od lat mamy dofinansowania do ekologicznych źródeł energii - bomba porostu jest idealnie,

2

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

no to kolejne 5 lat straconych, świadomość głosujących o naszej gminie jest powalająca,

3

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

odpowiedzi ze strony kandydatka z cyklu kopiuj wklej to trochę słabo możne dlatego nie chce się spotykać z wyborcami, na spotkaniu trzeba trochę meteorytyki a nie sloganów z internetu, o jakiej rozbudowie i modernizacjo kandydat mówi a co z obietnicami złożonymi w obecnej kadencji ?  z tego co wiem do składania obiecanek to ten kandydat jest dobry

4

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Obserwator napisał/a:

Tak jak już pisałem wcześniej Pani Tylza nie ma nic do zaoferowania, wydaje się jej, że na koniu pod nazwą "Antybułka" dojedzie do urzędu. Ta strategia przyniosła klęskę już cztery lata temu i tym razem nie spodziewajmy się że będzie inaczej. Pan Paweł to nie Pan Bułka i choćby tysiąc razy ktoś tu to powtórzył to nic to nie zmieni. Wizja kolejnej klęski powoduje że sztab ucieka się do coraz brudniejszej kampanii tylko po to by zdyskredytować kontrkandydata. Nie przeceniałbym jednak siły przekazu postów sztabu Pani Tylzy na tym forum, tu zagląda kilkanaście osób z zdeklarowanymi preferencjami.
Idiotyczne hasła beton, układ itp w to już nikt nie wierzy oprócz paru skonfliktowanych z gminą krzykaczy których Pani kandydat przyjęła do swojego sztabu. Takich ludzi na szczęście jest garstka. Najgorsze jest to że kilku z tych awanturników może dostać się do rady (oby nie) bo to wróży tylko anarchię kłótnie i upadek naszej gminy.  Większość tych ludzi podobnie jak Pan Kocemba czy Pani Tylza nie jest w stanie współpracować z resztą dla dobra gminy.

no to poszły argumenty.... brawo

5

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Proszę pamiętać iż obecny układ bardzo mocno walczy o przetrwanie osoba p.Zemanka daje im możliwość dalszego trwania i rozwoju, widać jakie środki są przeznaczane na "oplakatowanie" gminy,
sprawa nr. 2 dlaczego p. Zemanek nie chce debaty? ma jakieś obawy?
dlaczego nasza gmina jest na szarym końcu pozyskiwania środków z UE, dlaczego jest tak słabo z dopłatami gdzie sąsiednie gminy korzystają z tego od lat (i proszę nie wspominać o dopłatach do oczyszczalni jak ktoś się w to zagłębia to wie)
p.Zemanek nie ma za wiele sukcesów, poza obietnicami i szerokim uśmiechem , trzeba być mocnym optymistą aby widzieć poprzednie lata rządzenia sądzić iż z takim wójtem czekają nas zmiany,
co do radnych to proszę przeglądnąć sprawozdania z posiedzeń - kilku radnych obecnej kadencji (aktualnie również kandydaci)  nawet nie zabrało głosu - kompletnie nic nie znalazłam, przecież te posiedzenia rady to jałowy dysput, a to rada ma być organem kontrolnym nad wójtem,  a jak to możliwe skoro radni jak roboty podnoszą łapki gdy p.Czesław lub p.Paweł puszczą oczko,
kolejna sprawa to kwestia zarządzania pracą samego urzędu - jak to możliwe iż urząd się rozrasta przybywa biur nowych urzędników a proste sprawy załatwia się tygodniami, z życia wzięte "nie udało się jeszcze tego zrobić bo pani X jest na urlopie a ja nie potrafię" odp jednej z urzędniczek, może jeśli skończy się robienie zakupów w czasie pracy to będzie więcej czasu, nie uogólniam gdyż są ludzie gdzie można coś sprawnie załatwić np. Urząd Stanu Cywilnego, ale reszta to dramat, ostatnio słyszałam jak nadali numer na nowej posesji - zdublowali adres z istniejącym od 40 lat domem - porostu profesjonalizm.
dlaczego przetargi na duże kwoty wygrywają z reguły te same firmy? co bardziej zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi,
proszę podyskutujcie o obecnym stanie tej gminy bo to wiele pokazuje jak może to wyglądać w przyszłości

6

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Nie trzeba byc Sherlockiem aby przypuszczac kto moze łożyc na bilbordy p.Pawła w koncu przez lata znajomosci nabyl z prywatą w tej gminie, znajomosci owszem ale poza tym to niewiele, prosze nie mowic iz mamy młodego kandydata i on teraz zmieni obraz urzedu - co robił przez ostatnie lata?  Ja nie widze zadnego efektu

7

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Drodzy Panstwo, obecna władza już swoje pokazała - czas na zmiany, i to w każdym zakresie działania naszej gminy, na pewno tego nie zagwarantuje obecny włodarz Paweł Zemanek, notabene te wszystkie bilbordy musiały sporo kosztować komuś naprawdę zależy na utrzymaniu status quo, a i jeszcze jedno w razie wygrania Pawła Zemanka to co p.Czesław bedzie vice wójtem? - ja dziekuje za takie zmiany

8

(3 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wydała oświadczenie dopiero jak sie media zainteresowały - cała sprawa bedzie dzis w Radiu Bielsko oraz Kurierze Radia Bielsko
A oświadczenie jak zwykle masło maślane -  żadnych konkretów  - -widzieć problem a go rozwiązać to dwie różne rzeczy

9

(3 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

tak władzae Gminy dbaja o mieszkańców
http://www.mamnewsa.pl/newsy,15000-andr … a---video-

dzieci do szkoły to chyba pontonem moga płynac - a Gmina i Pani Sołtys na to  - "za rok znowu bedzie bedzie lato" - brawo dla Urzedników  i oczywiście Radnych (nieocenionych - szczere złoto) za pomoc w poprawie stanu technicznego drogi - Czaniec jest z Was dumy !!