26

Odp: Chodnik

Zenonie, masz może jakieś informacje jak ma wyglądać "centrum" Czańca?
Mówiono bowiem już kiedyś o rondzie, później tylko o dodatkowym pasie do skrętu w prawo wyjeżdżając od strony kościoła..
Spekulacji było wiele, a jak to wygląda w planach?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

27 Ostatnio edytowany przez Zenon (2008-01-13 14:48:18)

Odp: Chodnik

Kiedyś już pisałem na forum o tym. (http://www.czaniec.pl/forum/viewtopic.php?pid=2690)

Urząd Gminy miał zabezpieczone pieniądze na opracowanie koncepcji przebudowy centrum Czańca i chyba nawet zlecił komuś wykonanie projektu. Specjalnie nie interesowałem się tym dalej i nie wiem jak sprawa się potoczyła.
Natomiast obecnie planowane prace dotyczą wyłącznie drogi powiatowej i realizowane są przez Starostwo Powiatowe w B-Białej. Starostwo nic nie ma do centrum Czańca więc nie ma się co spodziewać, że zostanie cokolwiek kompleksowo zmienione poza drogą.

Należy tylko ubolewać nad tym, że partacze z Porąbki i tym razem dali ciała. Dlaczego przebudowa drogi nie została skoordynowana z przebudową centrum? Wychodzi na to, ze droga powiatowa zostanie poprowadzona, a do niej w przyszłości będzie "doklejane" centrum.
Obowiązkiem naszych władz i radnych jest panować w tego rodzaju przypadkach nad całością. W każdym razie dobry gospodarz nie pozwolił by sobie na taki chaos organizacyjny i rozrzutność publicznych pieniędzy. Co więc ci Panowie i Panie robią?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

28

Odp: Chodnik

Z informacji zamieszczonej w Kronice Beskidzkiej wynika, że remont ulicy K.K. Wojtyły kosztował będzie 1,1mln zł. Wskazuje na to że powinno się udać. wink

29

Odp: Chodnik

Wygląda na to, że kolega Zenon po raz kolejny rozsiewa błędne informacje. Specjalnie się wcześniej nie oddzywałem żeby najperw potwierdzić informacje i się okazało. że mam rację. Przebudowa centrum i budowa drogi pokrywają się w terminarzu, a obok nowej drogi powstanie nowy chodnik. Wystarczy wykonać dwa telefony albo udać się do SP, bardzo miła Pani bardzo chętnie udziela informacji.

30

Odp: Chodnik

Czy jest już znany termin tej inwestycji??

31

Odp: Chodnik

Rok 2008 to etap projektowania, rok 2009 wykonastwo.

32

Odp: Chodnik

pawel napisał/a:

Z informacji zamieszczonej w Kronice Beskidzkiej wynika, że remont ulicy K.K. Wojtyły kosztował będzie 1,1mln zł. Wskazuje na to że powinno się udać. wink

Tutaj chciałem wtrącić małe sprostowanie, gdyż to nie będzie remont a przebudowa ul.K.K. Wojtyły i koszt tego nie będzie 1,1 mln złotych tylko znacznie wyższy. Tak dla porównania rondo wybudowane w kozach kosztowało powiat około 900 tys., koszt 1 km chodnika to cena około 1 mln. Odnośnie chodników dodam jeszcze tylko, że dochodzą do mnie informację, że dyrekcja dróg krajowych prawdopodobnie rozpocznie budowe chodnika wzdłóż ul.Kęckiej.

33 Ostatnio edytowany przez Zenon (2008-01-18 01:36:13)

Odp: Chodnik

Brawo fancs!! Jestem pełen podziwu.

To, że zdobyłeś takie informacje to nic, ale że podzieliłeś się nimi na forum to już coś. To oczywiście żart - trochę krzywy za te "po raz kolejny rozsiewa ...". Jaki kolejny!!?? Jakie błędne!?


A tak na poważnie to nie rozsiewam błędnych informacji. To, że mogę być niedoinformowany, źle poinformowany, błędnie poinformowany, itd..., nie wynika z mojej ignorancji. Poza tym nie mam tyle wolnego czasu, żeby wydzwaniać do miłych pań, ani tym bardziej składać im wizyty.
Dodam tylko, że gdyby nasz urząd gminy, z wójtem na czele, rzetelnie zamieszczał informacje (czytaj: właściwie wywiązywał się ze swoich obowiązków) w przeznaczonym dla nich miejscu, to nikt, kto chciałby do nich dotrzeć, nie miałby z tym najmniejszego problemu. No ale o czym byśmy wtedy dyskutowali!?

Może jestem w błędzie ale na stronach internetowych urzędu nie ma kompletnie żadnych informacji o przebudowie. Stąd właśnie mój, nie pierwszy i nie ostatni, negatywny osąd naszych niedobrych władz.

Przebudowa drogi powiatowej w swym zakresie obejmuje również chodnik. Chodnik jest częścią drogi i wszelkie wykonywane na nim zabiegi leżą w gestii właściciela drogi - starostwa powiatowego. To chyba oczywiste.
Moje informacje nie są wyssane z palca, ale poparte źródłowo. W każdej chwili zainteresowanej osobie mogę podać źródła - dokumenty wytwarzane z okazji planowanego przedsięwzięcia.

Nie można niestety tego powiedzieć o twoich rewelacjach, które zostały zasłyszane od miłej pani.
Nie wierzę więc, że tak jest w rzeczywistości jak piszesz. Mam więc prawo sądzić, że po prostu rozsiewasz błędne informacje.

A swoją drogą. To bardzo ciekawe, że znasz terminarz. To dziwne, bo dopiero rozpisano przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji (data zakończenia - koniec  maja 2008). Dziwne i intrygujące zarazem.


PS
Kto to jest SP?

Całkowity koszt projektu 0,66 mln euro, tj. z grubsza jakieś 2,4 mln zł. Przebudowa będzie realizowana w ramach Program Rozwoju Subregionu Południe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego i dofinansowania ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 ? 2013.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

34

Odp: Chodnik

Z dzisiejszego wywiadu mogę potwierdzić słowa fansc. Przebudowa centrum i budowa pierwszego z 3 etapów przebudowy ul Kard Karola Wojtyły ma w miarę możliwości odbyć się w tym samym czasie i wszyscy do tego dążą. Na 100% odbędą się 2 z 3 planowanych etapów budowy przebudowy ulicy Kardynała K. Wojtyły. Etap 3 jest pod znakiem zapytania, trzeba uwinąć się z dwoma etapami w określonym czasie a najlepiej wszystkie 3 etapy zakończyć do końca 2009 roku i jeszcze jakieś obwarowania. Projektant centrum i drugiego etapu przebudowy jest ten sam, albo pewno będzie ten sam. Problemem jest Pan Wójt Gminy Porąbka, a mianowicie podczas przebudowy ulicy Kardynała zostanie zbudowany nowy chodnik, pod warunkiem że UG Porąbka zleci jedynie zaprojektowanie chodnika. Pan Bułka odmówił. Sytuację uratowali Radni Sołectwa Czaniec, którzy zobligowali się zrobić taki projekt. Dodam, iż jeżeli chodnik nie zostanie wybudowany podczas przebudowy ulicy Kardynała, to nie powstanie pewno nigdy ze względów praktycznych i teoretycznych.
Na koniec powiem że wszystko to usłyszałem w ... (nieważne). Nie widziałem ani jednego dokumentu potwierdzającego to co napisałem, dlatego bardzo proszę o nie przyjmowanie tego za pewniaka.
Tak czy inaczej chciałem zauważyć, że wszystko zmierza ku jak najlepszemu, a Wy już zaczynacie krytykować i narzekać.

35

Odp: Chodnik

Jestem sceptykiem w sprawach w których występuje Pan Wójt. Zresztą sam piszesz, że

galler napisał/a:

Problemem jest Pan Wójt Gminy Porąbka (...). Pan Bułka odmówił.

Chciałbym poznać to "merytoryczne" uzasadnienie decyzji i racjonalne jak mniemam.
W innym przypadku potwierdza się moje przypuszczenie a nawet mogę śmiało pomyśleć, że są to decyzje niegospodarne.
Sam jestem gospodarzem swojego domu i wiem, że jeżeli mam coś zrobić, to kompleksowe zaplanowanie przedsięwzięcia wychodzi w dłuższym rozrachunku taniej. Zresztą jak sam powiedziałeś niektórych rzeczy nie będzie można już przeprowadzić z różnych przyzczyn.

Jak to radni uratować sytuację?
Czy oznacza to, że wyłożyli kasę ze swoich diet i zapłacili za wykonanie projektu!!??


Galler masz rację z tym, że jak nie teraz do już nigdy, i dlatego warto o tym dyskutować. Nic się nie stanie jak padną czasem ostre słowa, a może nasze spostrzeżenia dadzą komuś do (pozytywnego) myślenia.

Zastanawiam się dlaczego plan przebudowy nie jest poddany publicznej ocenie. Przecież dotyczy naszego wspólnego otoczenia.

PS
Może ton moich wypowiedzi trochę niektórych razi, ale tak już jest. Nie ma się co przejmować, aże trochę z przekory wyolbrzymiam niektóre fakty. Mam w tym jakiś cel ...

A co powiecie o moich informacjach co do kosztów przebudowy?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

36

Odp: Chodnik

Nie mam pojęcia jak to uratowali, jak już mówiłem powtarzam tylko zasłyszane informacje.
Plan nie jest wyłożony bo jest dopiero w trakcie planowania: ustalenie wszystkich warunków jakie trzeba spełnić, negocjacje z właścicielami działek itd.
A Twój sposób wypowiedzi Zenon mogą sprowokować i pewno to jest Twoim celem, ale nie ważne, wtedy debata staje się ciekawsza.

37

Odp: Chodnik

galler napisał/a:

Z dzisiejszego wywiadu mogę potwierdzić słowa fansc. Przebudowa centrum i budowa pierwszego z 3 etapów przebudowy ul Kard Karola Wojtyły ma w miarę możliwości odbyć się w tym samym czasie i wszyscy do tego dążą. Na 100% odbędą się 2 z 3 planowanych etapów budowy przebudowy ulicy Kardynała K. Wojtyły. Etap 3 jest pod znakiem zapytania, trzeba uwinąć się z dwoma etapami w określonym czasie a najlepiej wszystkie 3 etapy zakończyć do końca 2009 roku i jeszcze jakieś obwarowania. Projektant centrum i drugiego etapu przebudowy jest ten sam, albo pewno będzie ten sam. Problemem jest Pan Wójt Gminy Porąbka, a mianowicie podczas przebudowy ulicy Kardynała zostanie zbudowany nowy chodnik, pod warunkiem że UG Porąbka zleci jedynie zaprojektowanie chodnika. Pan Bułka odmówił. Sytuację uratowali Radni Sołectwa Czaniec, którzy zobligowali się zrobić taki projekt. Dodam, iż jeżeli chodnik nie zostanie wybudowany podczas przebudowy ulicy Kardynała, to nie powstanie pewno nigdy ze względów praktycznych i teoretycznych.
Na koniec powiem że wszystko to usłyszałem w ... (nieważne). Nie widziałem ani jednego dokumentu potwierdzającego to co napisałem, dlatego bardzo proszę o nie przyjmowanie tego za pewniaka.
Tak czy inaczej chciałem zauważyć, że wszystko zmierza ku jak najlepszemu, a Wy już zaczynacie krytykować i narzekać.

Galler na potwierdzenie Twoich słów jest dokument jest to uchwała XIII sesji rady gminy z dnia 05 grudnia 2007r. w sprawie udzielenia Powiatowi Bielskiemu pomocy finansowej na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi powiatowej nr 4479S w miejscowości Czaniec. Poparciem Twoich słów, przynajmniej w części jest  równiez protokół z tejże sesji, który można przeczytać na BIP.

38

Odp: Chodnik

Patrząc na to jak gospodaruje Bułka, jako  obywatel Czańca mam uzasadnione obawy o ostateczny kształt inwestycji. Po prostu obawiam się, ze sprawy potoczą się w złym kierunku. Mieliśmy taki przykład w historii z kanalizacją.

To nie jest w mojej ocenie dobry gospodarz. Dlaczego? Torpeduje budowę chodnika! - przecież chodnik podnosi  bezpieczeństwo naszych obywateli. Wójtowi nie zależy na tym? Nie rozumiem tego ani trochę. Może ktoś się zlituje i mi wytłumaczy?
Mógłbym jeszcze zrozumieć gdyby Bułka wydawał gminne pieniądze i były ważniejsze od bezpieczeństwa sprawy, ale przebudowa drogi ma być finansowana ze środków unijnych. I znowu czarna rozpacz - nie rozumiem tego i tyle. Jak pies ogrodnika - jest szansa zrobienia czegoś na wspólny użytek za unijne pieniądze, i to się torpeduje?! Podejmuje się takie dziwne decyzje, że sprawy muszą ratować zdesperowani radni??!! Toż to skandal!
Przecież takie postępowanie, jeżeli jest faktem, nosi znamiona działania na szkodę naszej wspólnoty samorządowej (takie sytuacje z życia publicznego opisane są w Rozdziale XXIX ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r.)


Piszesz: Plan nie jest wyłożony bo....
W budżecie zostały zabezpieczone pieniądze na projekt przebudowy centrum. Czy zostały wydane? A gdzie w takim razie informacja o przetargu na wykonanie planu? Gdzie informacje o specyfikacji?

Władza ma działać transparentnie, a jeżeli tego nie robi, to widocznie ma coś do ukrycia. Prawda?
Pytanie - co ma do ukrycia?

Stare przysłowie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Poza tym w jaki sposób obywatel może ocenić fachowości podejścia do planowania przestrzennego w naszej gminie skoro władza nie daje mu takiej szansy?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

39 Ostatnio edytowany przez Zenon (2008-01-20 03:10:41)

Odp: Chodnik

Powiat Bielski zamówił wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej nr 4479S Czaniec - Roczyny - Andrychów w miejscowości Czaniec (od krzyżówki do zjazdu na Zagłębocze), w firmie Usługi Projektowe PRO-ZAT mgr inż. Andrzej Zaniat z Bystrej, za 106 kzł.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

40

Odp: Chodnik

Witam,
Widzę że temat zakończył się ponad rok temu i nic nikt nie pisze, a najgorsze że nic się nie dzieje.... Jak było tak jest.... wie ktoś COKOLWIEK o jakichkolwiek remontach budowach przebudowach itp itd w Czańcu

41

Odp: Chodnik

Hmmm...... czy odwiedza ktoś to forum????   bo strasznie cicho na nim:(