426

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

No proszę, to jednak jakaś korespondencja się znalazła, dzięki czemu lico wójta Czesława coraz bardziej przypomina w barwie i konsystencji dojrzałego pomidora. Jestem ciekaw do czego radny IK dotrze tym razem, co może wreszcie wstrząśnie naszą gminną sceną i pogrąży pomidory w otchłani zapomnienia.

427

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jak zapewne Państwo pamiętają majowa powódź 2010 roku została okrzyknięta przez pana Czesława Bułkę powodzią skarpetkową. Zapewne pamiętają Państwo również, że w czasie powodzi część czasu spędził lecząc utrapione ciało kąpielami w zaprzyjaźnionym  Turkeve. Może niektórzy pamiętają również, że z popowodziowych promes oddał prawie 800 tys. Dlaczego to piszę, ano dlatego, że skutki tych działań odczuwamy nadal. W dniu 13.03.2013 r. w UW w Katowicach zostały rozdane kolejne promesy link http://www.katowice.uw.gov.pl/urzad/akt … :4736.html Wilamowice otrzymały 3 mln, Czernichów 0,5 mln, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej 10 mln. Co dostała Gmina Porąbka? Dostała ochłap z pańskiego stołu w wysokości 60 tys.
Otrzymała pieniążki również Gmina Kęty, a jakże 0,5 mln.  Już wiem co powie Czesław Buka.
Tak działania i zaniechania wójta gminy przekładają się na sytuację finansową mieszkańców.

428 Ostatnio edytowany przez Piotr Dusza (2013-04-01 09:52:44)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ja dzisiaj z dużym niepokojem oglądałem prognozę pogody do przyszłej soboty.

Dziś,  jutro i we wtorek intensywny śnieg, a potem do soboty deszcz.
Ziemia zmarznięta, a zbiorniki w 3/4 pełne.

Ponieważ to wątek o aktywności wójta więc przypomnieć warto wójtowi żeby się pofatygował i wykonał telefon do RZGW i zapytał czy są przygotowani na tak duże ilości wody?
Może zaczną zrzucać wodę od wtorku, a nie od soboty na pełny gwizdek !!!

Straszne ....  skąd my to znamy sad

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swi … 0,1,0.html

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

429

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ale jaja,  poczytajcie jaki pan Czesio ma gest. Dla prywatnej firmy na mosteczek daje 1,5 mln złotych.
http://www.radiobielsko.pl/news/17479-W … html#17479
Będziemy śpiewać piosneczkę.
Czesiowy mosteczek ugina się
Czesiowy mosteczek ugina się
Bałwan na nim stoi nie rusza się.

430

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

W dniu 6 maja 2013 r. o godz. 15:30 w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce, odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Porąbka, tj. Budżetu, Samorządu, Rozwoju Społeczno – Gospodarczego, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego oraz Kultury, Oświaty, Zdrowia, Rodziny, Sportu, Rekreacji i Wypoczynku.
Proponowany porządek posiedzenia:

I. Sprawa MZK Kęty.
II. Analiza projektów uchwał przygotowanych pod obrady XXVIII Sesji Rady Gminy, a dotyczących następujących spraw:
    1. Dokonania zmian w:
           a) wieloletniej prognozie finansowej gminy,
           b) uchwale budżetowej na 2013 r.
    2. Bezprzetargowego zbycia części nieruchomości położonej w Bujakowie, stanowiącej własność Gminy Porąbka.
    3. Wyrażenia zgody na sprzedaż działki oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków numerem 298/2, stanowiącej własność Gminy Porąbka.
    4. Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów Sołectw Kobiernice i Porąbka.
    5. Uchwalenia Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach, prowadzonych przez Gminę Porąbka.
    6. Zmiany Uchwały Nr XXXII/221/09 Rady Gminy Porąbka z dnia 29 lipca 2009 r. ws. uchwalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli określającym wysokość stawek dodatku za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków, a także szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków, a także szczegółowy sposób
obliczania wynagrodzenia za godziny ponad wymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wypłacania innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, ze zmianą wynikającą z Uchwały Rady Gminy Porąbka Nr VIII/62/2011 z dnia 29 czerwca 2011 r.
III. Ustosunkowanie się do skarg :
    1. p. Sławomira Nalborczyka złożonej za pośrednictwem Rady Gminy Porąbka na Uchwałę Nr XXVI/249/2013 Rady Gminy Porąbka z dnia 27 marca 2013 roku ws. wygaśnięcia mandatu radnego,
    2. p. Sławomira Kubisia na działalność Wójta Gminy Porąbka.
IV. Informacja na temat działki położonej w Porąbce-2 oznaczonej numerem 4765.
V. Zapoznanie się z pismem Wojewody Śląskiego w sprawie ws. repatriacji.
VI. Wolne wnioski.
Źródło:  http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=12434

Z projektami niektórych uchwał, które będą przedmiotem posiedzenia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Nasza Gmina można zapoznać się tutaj: http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=121

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

431

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

No to już przędą cieniutko, zabierają nauczycielom dodatki. Przecież to jest poniżające. Co będzie dalej?
Powoli przestaniemy się przyznawać w jakiej gminie mieszkamy.

432

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Przyjmując uchwałę RG może zaoszczędzić około 40.000 rocznie. Sprawę obniżenia dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli ZNP i MKPOiW “Solidarność” opiniują negatywnie.
Mam inny pomysł na pozyskanie podobnej kwoty. Wystarczy wójtowi obniżyć uposażenie o 3.200 zł.

433

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pomysł obniżenia uposażenia wójta jest w tej sytuacji jak najbardziej zasadny.

Przypominam, bo może nie wszyscy wiedzą o co tutaj chodzi. Wójt wpadł na pomysł aby ustalić dodatek wypłacanych nauczycielowi na jego wniosek, przy czym ów dodatek ma wynieść:
- dla 1 osoby w rodzinie - 1 zł
- dla 2 i więcej osób w rodzinie - 2 zł


Treść projektu uchwały, wraz ze stosownymi opiniami dostępna jest tutaj:
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=121

Brakuje jednak wśród upublicznionych dokumentów uzasadnienia do przedstawionego projektu. Nie wiemy zatem czym kieruje się wójt, co zamierza zrobić z zaoszczędzoną w ten sposób kasą, i ile jej będzie.


Czy w przypadkach innych możliwych cięć wydatków socjalnych przygotowane są podobne uchwały?

Co sądzą o projekcie nasi nauczyciele? Ja uważam, że treść uchwały jest delikatnie mówiąc uwłaczająca.


Przypomnę, że chodzi o kwoty brutto, bo netto - na tzw. rękę, to mamy kwoty 0,70 zł i odpowiednio 1,40 zł

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

434

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Ja uważam, że treść uchwały jest delikatnie mówiąc uwłaczająca.
Przypomnę, że chodzi o kwoty brutto, bo netto - na tzw. rękę, to mamy kwoty 0,70 zł i odpowiednio 1,40 zł

Niestety Zenonie masz rację. Powoli stajemy się pośmiewiskiem.

435

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czy przedstawicielom SNG nie wydaje się, że powinni jakoś energiczniej zabrać się za naprawianie tego bałaganu, który pozostawia po sobie wójt i ta jego ekipa. Ogłaszanie w internecie to chyba za mało. Tu trzeba dać ludziom do ręki konkretne afery wraz z efektem działań. Wreszcie jakieś konkretne skargi, kontrole, żeby ktoś z wyższego szczebla władzy zainteresował się tą gminą, która jak po wybuchu jądrowym – jałowa i bez życia.

No jak to jest możliwe, że przewodniczący rady Wawak podpisuje się pod pismem, że wypowiedzi wójta to mają tylko wyraz osobisty. Czyli wójt gminy – urzędnik na najwyższym gminnym szczeblu na komisjach i sesjach wypowiada się osobiście. To nie mamy wójta, tylko obywatela Bułkę Czesława, co przychodzi i dyrdymały opowiada. Ale nie siedzi wśród widowni tylko przy przewodniczących obrad. Nie ma w medycznych encyklopediach opisów chorób psychicznych, którymi są zainfekowani ci ludzie.

A ta cholerna Tunezja nie wyjaśniona do dzisiaj i już nie będzie wyjaśniona nigdy. Nie ma już na forum ujadaczy, co bronili się, że mogli wyjechać, że wszystko jest w porządku. Dyrektorka śmieje się wszystkim w oczy, bo ją wójt – kolega z piaskownicy broni i bronił będzie. Jeśli „rodzic” ma jakieś informacje to niech je nam opisze, ba mieszkańcy maja prawo wiedzieć w czym rzecz. Kiedy ta kobieta wreszcie odejdzie, żeby mogły się rany zabliźniać.

Nauczyciele, elita elit, to tylko z czterema wyjątkami też pośmiewisko. Ludzie z wyższym wykształceniem, oczytani, wydawałoby się mądrzy i wygadani, a nic nie mają do powiedzenia w  sprawie odebrania im części uposarzeń. To tylko Pan Kubiś ma poglądy i się ich nie wstydzi. A reszta jak barany na rzezi zgadzają się na wszystko. Kiepska ta elita, zaczyna mi być szkoda dzieci w szkołach, skoro muszą się męczyć z miernotami.

436

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zapytam w sumie przewodniczącego komisji RG czy Pan Bułka przychodzi jako obywatel Bułka Czesław i powinien siedzieć na krzesełku dla publiczności, czy jako Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka ?

Wszystkie wypowiedzi osób są nagrane i myślę, że lada moment pojawi się również wypowiedź (mam nadzieję, że wójta, a nie obywatela) w której dość precyzyjnie wypowiada się, że w jego interesie leży wyjaśnienie całej sprawy.

Stowarzyszenie SNG nie jest li tylko instytucją, która za zadanie ma pisanie donosów. My chcemy normalności i pełnej jawności , chcemy bronić obywateli przed arogancją władzy, przed ukrywaniem faktów.
W końcu musi być normalnie, nie musi być od razu kraina miodem i mlekiem ale niech będzie transparentna, przyjazna dla obywatela, uczciwa i pracowita.
Kontrolę nad pracą wójta sprawuje Rada Gmin, a jeżeli ta rada jest niewydolna to organem kontrolnym musi być społeczeństwo inaczej każda władza robi co chce ale głównie robi dobrze sobie, zapominając, że została wybrana aby robić dobrze NAM.

SNG ma za zadanie tej władzy przypomnieć kto ją wybrał, po co i w jakim celu.

Od trzech lat przyglądamy się pracy tej RG i wójta dość dokładnie i stwierdzamy dobitnie, że jedna osoba lub nawet 10 nic nie osiągnie ale zorganizowana grupa ludzi bez cienia trwogi w sercu może wiele.

Nikt nam nie pomoże jeżeli my sami nie weźmiemy spraw w swoje ręce.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

437

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

cieciola napisał/a:

Nauczyciele, elita elit, to tylko z czterema wyjątkami też pośmiewisko. Ludzie z wyższym wykształceniem, oczytani, wydawałoby się mądrzy i wygadani, a nic nie mają do powiedzenia w  sprawie odebrania im części uposarzeń. To tylko Pan Kubiś ma poglądy i się ich nie wstydzi. A reszta jak barany na rzezi zgadzają się na wszystko. Kiepska ta elita, zaczyna mi być szkoda dzieci w szkołach, skoro muszą się męczyć z miernotami.

Jakaż to elita? Elita czego? Dawno nic nie pisałem ale się wkurzyłem. Pamiętacie, jak pojawiła się plotka, że będzie połączone gimnazjum w Porąbce z podstawówką obie panie dyrektorki przyprowadziły swoje "elity "na sesję. Panie dyrektorki trzęsły tyłkami, że stracą stołki więc zaciągnęły ludzi na posiedzenie. Naturalnie nic z tego nie wyszło. Czy teraz również zbiorą wszystkich nauczycieli z całej gminy i przyjdą na posiedzenie komisji? 
To będzie papierek lakmusowy co są warci nauczyciele. Tą będzie test dla elit.

438

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad napisał/a:

Jakaż to elita? Elita czego? Dawno nic nie pisałem ale się wkurzyłem. Pamiętacie, jak pojawiła się plotka, że będzie połączone gimnazjum w Porąbce z podstawówką obie panie dyrektorki przyprowadziły swoje "elity "na sesję. Panie dyrektorki trzęsły tyłkami, że stracą stołki więc zaciągnęły ludzi na posiedzenie. Naturalnie nic z tego nie wyszło. Czy teraz również zbiorą wszystkich nauczycieli z całej gminy i przyjdą na posiedzenie komisji? 
To będzie papierek lakmusowy co są warci nauczyciele. Tą będzie test dla elit.

Coś w tym jest. Dziś najbardziej aktywni są nauczyciele zwolnieni. Właśnie dlatego, że zostali zwolnieni. Na własnej skórze odczułem gniew organów władzy w sytuacji, kiedy otwarcie prezentowałem poglądy na funkcjonowanie gimnazjum. Poglądy jednoznacznie odbiegające od poglądów pracodawcy, za co dziś jestem w miejscu, w którym jestem. Ale wiecznie tak nie będzie.

W załączniku apel Głosu Nauczycielskiego w sprawie przyszłości  zawodowej i życiowej nauczycieli.

Załączniki:

Ikona załącznika Obudz sie nauczycielu.jpg 307.42 kb, 153 pobrań od 2013-05-05 

439

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Parafrazując artykułu z Głosu Nauczycielskiego apeluję Obudź się mieszkańcu Gminy Porąbka.

Artykuł podlinkowany przez Sławomira Kubisia znakomicie podsumowuje to, czego brakuje naszej społeczności. Brakuje szeroko pojętego działania we własnym interesie, lokalnej inicjatywy. Działania tak potrzebnego zwłaszcza teraz, kiedy nasza władza lokalna poszła swoją drogą i nie reprezentują już interesów mieszkańców gminy. Nie dziwię się więc wcale, że nie reprezentuje interesów nauczycieli. Nauczyciele nie dbają o siebie albo nie potrafią zadbać.

Można by jeszcze raz przeczytać ten artykuł, a nauczyciela zastąpić kimś innym, inną grupę zawodową, społeczną etc. Spróbujcie, zachęcam. Tekst zabrzmi bardzo podobnie, właściwie tak samo lecz odnosić się będzie do każdego z nas.
Moim zdaniem to co stało się złego i dzieje nadal w naszej gminie, to poniekąd nasza wspólna wina. Zbyt lekkomyślnie zaufaliśmy naszej lokalnej władzy, a ona z tego skorzysta. Wystawiła nas do wiatru. Rozlazło się po kątach bylejakość, kolesiostwo, załatwiactwo i nepotyzm. Tracimy wszyscy. Tracimy realne pieniądze. Tracą nawet ci, którym się wydaje, że zyskują. Tracą nauczyciele w swojej bierności, stracą kierowcy MZK, którzy w przypadku zmiany przewoźnika utracą pracę,  stracili mieszkańcy Czańca na wybudowanym w centrum w ramach rewitalizacji węźle komunikacyjnym. Stracimy wszyscy na złych decyzjach związanych z przygotowaniem gospodarki śmieciowej.

Ale coś dobrego zaczyna się dziać. Kilku nauczycieli przejrzało na oczy a inni prędzej czy później pójdą w ich ślady, Radza Gminy przestaje powoli być jednolitym, marionetkowym ciałem usłużnym układowi zamkniętemu, powstało Stowarzyszenie Nasza Gmina i działa czanieckie forum.
Mam wrażenie, że odbiliśmy się od dna.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

440

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

         
Moim zdaniem to co stało się złego i dzieje nadal w naszej gminie, to poniekąd nasza wspólna wina. Zbyt lekkomyślnie zaufaliśmy naszej lokalnej władzy, a ona z tego skorzysta. Wystawiła nas do wiatru. Rozlazło się po kątach bylejakość, kolesiostwo, załatwiactwo i nepotyzm. Tracimy wszyscy. Tracimy realne pieniądze. Tracą nawet ci, którym się wydaje, że zyskują. Tracą nauczyciele w swojej bierności, stracą kierowcy MZK, którzy w przypadku zmiany przewoźnika utracą pracę,  stracili mieszkańcy Czańca na wybudowanym w centrum w ramach rewitalizacji węźle komunikacyjnym. Stracimy wszyscy na złych decyzjach związanych z przygotowaniem gospodarki śmieciowej.
.

Proszę pamiętać, że ta władza, ten układ rządzący w naszej gminie nic nie odda za darmo. To jest układ naczyń połączonych. Nie ma jednak takiego układu, którego nie można obalić. Może najwyższy czas powiedzieć panie Waligóra panu dziękujemy, przez pana Czaniec stał się niczym. Stracił nawet przewodniczącego rady gminy. Może najwyższy czas zrozumieć, że bez KWW Rodzina Prawo Wspólnota, bez Bułki i Płonki, bez Mydlarzowej Czaniec też się będzie rozwijał, też będą inwestycje a może będzie ich jeszcze więcej. Nie ma ludzi nie zastąpionych. Tym państwu już dziękujemy.

441

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Może najwyższy czas zrozumieć, że bez KWW Rodzina Prawo Wspólnota, bez Bułki i Płonki, bez Mydlarzowej Czaniec też się będzie rozwijał, też będą inwestycje a może będzie ich jeszcze więcej. Nie ma ludzi nie zastąpionych. Tym państwu już dziękujemy.

Jakie też. Będzie się rozwijał zdecydowanie lepiej i szybciej. Podobnie jak cała gmina. Problemem naszego forum, a także rodzącej się inicjatywie społecznej, moim zdaniem jest nadmiat afer i sensacji. Przeciętny obywatel, który nie śledzi doniesień na bieżąco ma bardzo utrudnione zadanie, jeśli chce się połapać w całym tym ogromie absurdów. Poza tym, uważam, że samo informowanie, na zasadzie tablicy ogłoszeń i miejsc zwyczajowo przyjętych to za mało. Potrzebna jest rozmowa na szczeblu domu, posesji, zakładu pracy, ulicy, sołectwa. Takie nieustanne wyjaśnianie, informowanie i tłumaczenie dlaczego powinno być inaczej, niż chce RG, UG, wójt Czesław.

Czekam na Kuriera Sołeckiego. Jako stały obserwator i uzytkownik forum mam prawo przypuszczać, co znajdę w kolejnych numerach Kuriera. Ale już przeciętny mieszkaniec gminy nie. Panowie ze Stowarzyszenia to jest poziom uświadamiania, który na szczeblu rodziny, posesji i sołectwa może przynieść sukces, w postaci zmiany mentalności i wiedzy mieszkańców. Jeśli jeszcze okrasicie wszystko odwołaniami do przepisów prawa, opinii prawników, to sukces macie na wyciągnięcie ręki. Powodzenia.

442

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ta elita elit to z mojej strony kpina. Przecież każdy z nas chodził do szkoły, chodziłam i ja i wiem, że dawniej nauczycieli darzyło się szacunkiem. Dziś ta pożalsięboże elita zasługuje na pogardę, bo nie potrafią swych spraw załatwiać w ciszy gabinetów, tylko wywlekają swe żale na światło dzienne. Ale jeśli dla dyrektorki gimnazjum jedyną formą kontaktu i dialogu jest agresja w lokalnej prasie, w żenujących wystąpieniach na sesjach, czy wieczne użalanie się nad sobą i szukanie ochrony gdzie się tylko da, to co ta kobieta może dobrego robić dla zawodu nauczyciela. Sprowadza ten zawód do poziomu pośmiewiska i żenady, którą jest sama osobiście.

A że koledzy chronią to spektakl trwa. Więc może  "rodzicu" wreszcie  napisz coś konkretnego, bo chyba wiesz coś więcej niż ja i wielu innych, a takie podpuszczanie to jest z poziomu tej dyrekcji. Karty na stół.

443

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

cieciola napisał/a:

A że koledzy chronią to spektakl trwa. Więc może  "rodzicu" wreszcie  napisz coś konkretnego, bo chyba wiesz coś więcej niż ja i wielu innych, a takie podpuszczanie to jest z poziomu tej dyrekcji. Karty na stół.

Sprawa jest tak tajna, że nie czuję się kompetentny, by wysuwać się przed szereg. Ponoć w Urzędzie Gminy obowiązuje dyrektywa, żeby nikt pary z usta nie puszczał w sprawie gimnazjum w Porąbce. Wiem tylko tyle, że stanowisko w sprawie dyrekcji gimnazjum zajął kurator w Katowicach. Ale nie jestem pewien jakie to stanowisko i dlatego nic nie napiszę na pewno. A domysłami nie chcę się dzielić, bo bardziej mogę zaszkodzić, niż pomóż.

444

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pana Błasiaka z Porąbki, który ma dziecko szczególnej troski nie znam. Nie wiem jakie ma ręce, dwie lewe czy dwie prawe, nie wiem czy chce mu się robić czy nie.  Wiem natomiast jedno. Pan Czesław Bułka odpowiadając na zapytania radnych w sprawie  w sprawie  budowy chodnika oraz bariery nie do pokonania dla inwalidzkiego wózka zachował się. No więc jak się zachował. Nie będę tego oceniał. Życzę mu aby posiedział na wózku inwalidzkim chociaż przez jakiś czas. Może coś zrozumie. Słuchajcie i oceniajcie.
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=144

445

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

To jest właśnie esencja tej władzy.
Może winny projektant, może wykonawca, może święty dygdy.
Ludzie po studiach, z wykształceniem technicznym pozwalają na taki bubel i partaninę na ich oczach i nie wiadomo kto jest winny.

A gdzie zdrowy rozsądek? Co został w domu czy pojechał na urlop?

Byłem dzisiaj po raz kolejny zobaczyć ten podjazd i gwarantuję, że w 4 godziny średnio pracowitych dwóch ludzi zrobi porządny podjazd bez problemu.
Należy podnieść 4 krawężniki do poziomu podjazdu, zasypać piaskiem z cementem, ułożyć kostkę i po sprawie.

Podejście wójta jako gospodarza gminy jest absolutnie niegodne.
W słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów jakie cisną się do głowy po obejrzeniu jego wypowiedzi.

Panie Błasiak ja Pana przepraszam w imieniu wójta za dwie lewe ręce bo czuję się odpowiedzialny za słowa  gospodarza Gminy Porąbka, bo wypowiadał te słowa nie jako obywatel Bułka ale z pozycji piastowanego przez niego stanowiska wójta naszej gminy.

Więc ja jako obywatel tej gminy jeszcze raz Pana przepraszam.

Jeżeli gmina nie zrobi tego podjazdu tak jak się należy to my w czynie społecznym przywieziemy materiały i Panu ten podjazd zrobimy.

Z poważaniem
Piotr Dusza
SNG.ORG.PL

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

446

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Znowu mamy przykład bimbania sobie z obowiązującego prawa.

Rozsądek rozsądkiem. Tymczasem wójt i osoby zatrudnione w gminie, których praca polega na nadzorowaniu budowy drogi i chodnika powinni wiedzieć, że to, co się stało stanowi naruszenie prawa.

Zgodnie z przepisem art. 29 ustawy o drogach publicznych, w przypadku budowy lub przebudowy drogi, budowa lub przebudowa zjazdów dotychczas istniejących należy do zarządcy drogi. Zjazd zgodnie z przepisem rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie oznacza część drogi na połączeniu z drogą niebędącą drogą publiczną lub na połączeniu drogi z dojazdem do nieruchomości przy drodze; zjazd nie jest skrzyżowaniem. Dlatego też powinien być projektowany zgodnie z § 77-79 niniejszego rozporządzenia.

Zjazd w myśl § 77 rozporządzenia, powinien być dostosowany do wymagań bezpieczeństwa ruchu na drodze oraz wymagań ruchu pieszych.

Nie można się więc panie wójcie powoływać na to, że były konsultacje i sprawa jest zamknięta. To żałosny bełkot.

PS
Uważam, że doszło przy tej budowie do niedopełnienia obowiązków służbowych przez konkretnych urzędników. Powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. To naturalna kolej rzeczy. Należy skończyć z tym dziadostwem.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

447 Ostatnio edytowany przez Piotr Dusza (2013-05-08 21:13:30)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

A propos jakości i nadzoru nad inwestycjami w gminie.
Jak można zaprojektować drogę, wykonać ją i w ogóle nie uwzględnić tego, że w naszej szerokości geograficzne pada śnieg i deszcz.
Efekt .... efekt jest taki, że wykonano nawierzchnię na mojej ulicy i od 2009 roku podczas każdych opadów deszczu mam wielką kałużę przed domem , a woda z ulicy Sosnowej spływa na cały mój ogród.

Konsekwencje widać na zdjęciu, a długofalowe działanie spowodowane nieustającym zalewaniem mojej działki to zniszczony płot, podgniłe słupy, usychające tuje, które źle znoszą duże ilości wody.

Przypominam zatem wszystkim, że zgodnie z prawem każdy kto jest zalewany przez drogi należące do gminy, powiatu lub województwa powinien domagać się naprawienia wadliwego odprowadzania tychże wód i zadośćuczynienia.

W związku z  Ustawą z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne Dz. U. z 2012 r. poz. 145, 951.
Art. 29.
1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:
1) zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej, ani kierunku odpływu ze źródeł – ze szkodą dla gruntów sąsiednich;
2) odprowadzać wód oraz ścieków na grunty sąsiednie.

http://naforum.zapodaj.net/images/60fd9cc84155.jpg

Zapraszam bo można bezpiecznie puszczać łódki z papieru smile

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

448

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Sytuacja, jaką władze gminy zgotowały Wojtkowi i jego najbliższym jest haniebna. Pamiętajmy, że każdego z nas może spotkać zdarzenie, które będzie wymagało interwencyjnej pomocy organów Gminy Porąbka. Czy możemy liczyć na taką pomoc? Wydaje się, że nie. Kiedy wreszcie w Gminie Porąbka zagości dialog pomiędzy organami gminy, a mieszkańcami?

449

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wójt nie rozumie swojej roli  na urzędzie. Dlatego nie potrafi być gospodarzem gminy. Brakuje mu  zwykłej ogłady, czego wyraz dał wyrażając swój stosunek do Pana Błasiaka. To zwykłe chamstwo i
wstyd dla naszej społeczności, ze takiego prozaicznego problemu wójt nie może  rozwiązać od ręki. Pomyślcie. Czy taki ktoś powinien nas reprezentować?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

450

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Informacje znajdujące się pod linkiem http://www.kety.pl/pl/news/wysokie-noto … ch#refresh
polecam szczególnie radnym, w pierwszej kolejności tym którzy pchają się w objęcia nie dochodowego PKSu.