376

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Wykaz podmiotów, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty jest ewidentnym kupowaniem głosów wyborczych. I w związku z tym zadaję  pytanie sobie i szanownym czytelnikom, czy w 2013 roku można jeszcze dotrzeć do danych z roku 2010, gdzie moje przypuszczenie może znaleźć uzasadnienie?

Raz wytworzona informacja publiczna nie przestają nią być z upływem czasu.
Oczywiście jest termin, w których określona informacje wina być przez wójta przechowywana i po jego upływie nie będzie możliwe jej udostępnienie, ale to, to już inna historia.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

377

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

Za pośrednictwem tut. Forum zwracam się do wszystkich Radnych, szczególności Panów  Kocemby oraz Sopiaka o udzielenie odpowiedzi na pytania:
Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?

Przed wyborami samorządowymi w 2010 roku mieszkańcy GP otrzymali od kandydata na stanowisko wójta list: „Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Porąbka!”. W treści listu odnajdziemy następujące słowa: „bardziej przykre jest, że zostaliśmy narażeni ostatnio na podawanie do publicznej wiadomości faktów nieprawdziwych, na granicy oszczerstw. (…) Podaje się nieprawdziwe dane o stanie infrastruktury oświatowej (Szkoła Podstawowa w Porąbce)”.

12 listopada 2012 roku na posiedzeniu połączonych komisji na temat stanu technicznego Szkoły Podstawowej w Porąbce padły następujące słowa:

Pan Radny Roman Pękala – My jako radni z Porąbki cały czas atakujemy Urząd Gminy, ostatnio mieliśmy takie spotkanie z Panem wójtem. Pan wójt stwierdził, żeby w roku kalendarzowym 2013 pokończyć to, co mamy zaczęte, a potem w roku 2014 konkretnie się wziąć za tę szkołę, a nie zrobić tylko troszeczkę. Myślę, że my jako piętnastu członków Rady musimy się dogadać. Nie mogą mieszkańcy, dzieci i młodzież na tym cierpieć”.
- Pan Radny Henryk Jurczak – Nie wiem, czy jesteśmy w stanie, patrząc na finanse naszej gminy, gdzie zadłużenie jest bardzo wielkie, trzeba naprawdę bardzo zmobilizować się, bo ta szkoła to już jest podstawowa sprawa. Pani dyrektor (Szkoły Podstawowej w Porąbce  – przypis SK) wypisuje pisma, docierają do nas naprawdę warunkowe dopuszczenia tej szkoły do użytkowania. Jeśli jest wola to my radni z Porąbki jesteśmy za.
- Pan Radny Ignacy Kocemba – Panie przewodniczący, może nie wszyscy państwo wiecie, ale przygotowanie projektu modernizacji Szkoły Podstawowej w Porąbce kosztowało niecałe 300.000 zł. , same plany tyle kosztowały. W mojej skromnej ocenie błędem było założenie, że ze środków unijnych uzyska się pieniądze na remont całej szkoły. W zasadzie na odbudowę, to jest najbardziej właściwe pojęcie. Nie założono żadnych etapów. Być może, gdyby te etapy były, sytuacja wyglądałaby inaczej. Przy tak wielkiej inwestycji, około 20.000.000 (milionów - SK) nie mógł być zrealizowany, po prostu nie było pieniędzy, nie był w stanie trafić na listę
- PR Roman Pękala – Pieniądze były tylko został odrzucony wniosek, nie był on rozpatrzony, trafiliśmy na listę rezerwową.
- PR Ignacy Kocemba - Wychodzi na to w ramach tego budżetu Unii Europejskiej wniosek nie trafił na listę.  Dlatego warto zawsze mówić jak sytuacja wygląda.
- RP Henryk Jurczak – Od początku kiedy powstał projekt mówiłem, podobnie jak radny Kocemba, że to jest duża inwestycja i że nie ma szans powstać ten obiekt za tzw. jednym zamachem. Problem polega na tym, że całe dofinansowanie na całe województwo śląskie jest 85 mln, z tego nasza szkoła miała kosztować 20 mln . Nie było takiej opcji. Owszem, była mowa, że może jakaś lista rezerwowa. Na chwilę obecną nie ma już środków unijnych, nie ma programów, żeby ta szkoła powstała w takim zakresie. Jedyna szansa to powiem nieładnie szczypać etapami, może z lokalnych grup działania.
- Pan Wójt Czesław Bułka –  ( z powątpiewaniem - SK) Tak, trzeba by projekt zmienić.
- RP Henryk Jurczak – Już sześć lat temu mówiłem, że ten projekt jest zbyt duży i że to była taka piękna sprawa, ale nie na nasze możliwości. Trzeba podjąć odważne kroki, co roku mówimy, że coś wystarczy zrobić, ale cały czas jest tak samo”.

Jeszcze 1 września 2012 roku Pan wójt podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego twierdził, że remont SP jest realny, zwłaszcza w obliczu 100 – lecia powstania szkoły. Po dwóch miesiącach nie mówi się o rozbudowie i remoncie, a raczej o odbudowie i że szkoła jest do użytku dopuszczana warunkowo. To jak jest naprawdę? Chcę wiedzieć jaki jest stan techniczny szkoły, do której z ochotą uczęszczają moje dzieci. Chcę poznać opinię wójta gminy na ten temat, zwłaszcza w kontekście obietnic przedwyborczych z 2010 roku.

378

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

circus napisał/a:

Przed wyborami samorządowymi w 2010 roku mieszkańcy GP otrzymali od kandydata na stanowisko wójta list: „Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Porąbka!”. W treści listu odnajdziemy następujące słowa: „bardziej przykre jest, że zostaliśmy narażeni ostatnio na podawanie do publicznej wiadomości faktów nieprawdziwych, na granicy oszczerstw. (…) Podaje się nieprawdziwe dane o stanie infrastruktury oświatowej (Szkoła Podstawowa w Porąbce)”.

12 listopada 2012 roku na posiedzeniu połączonych komisji na temat stanu technicznego Szkoły Podstawowej w Porąbce padły następujące słowa:

Pan Radny Roman Pękala – My jako radni z Porąbki cały czas atakujemy Urząd Gminy, ostatnio mieliśmy takie spotkanie z Panem wójtem. Pan wójt stwierdził, żeby w roku kalendarzowym 2013 pokończyć to, co mamy zaczęte, a potem w roku 2014 konkretnie się wziąć za tę szkołę, a nie zrobić tylko troszeczkę.

Sprawa jest prosta. Czesław Bułka w swoim liście okłamał mieszkańców gminy. Mając pełną wiedzę o stanie szkoły podstawowej w Porąbce kłamał, łgał świadomie i z rozmysłem. W dodatku robił z siebie ofiarę rzekomych niecnych czynów konkurentów. Kłamał więc podwójnie. Inaczej tego nazwać nie można. Teraz udaje przysłowiowego wsiowego głupka i już obiecuje, że najlepszy do roboty to rok 2014,  a więc rok wyborczy.
Jaka była sytuacja ze szkołą wiedzieli również wszyscy radni poprzedniej kadencji, panowie Wawak, Pękala, Tomiczek i cała reszta. Są więc współwinni kłamstwa jakiego się dopuści Czesław Bułka. Kto raz skłamał kłamał będzie zawsze.

379

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:
circus napisał/a:

Przed wyborami samorządowymi w 2010 roku mieszkańcy GP otrzymali od kandydata na stanowisko wójta list: „Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Porąbka!”. W treści listu odnajdziemy następujące słowa: „bardziej przykre jest, że zostaliśmy narażeni ostatnio na podawanie do publicznej wiadomości faktów nieprawdziwych, na granicy oszczerstw. (…) Podaje się nieprawdziwe dane o stanie infrastruktury oświatowej (Szkoła Podstawowa w Porąbce)”.

12 listopada 2012 roku na posiedzeniu połączonych komisji na temat stanu technicznego Szkoły Podstawowej w Porąbce padły następujące słowa:

Pan Radny Roman Pękala – My jako radni z Porąbki cały czas atakujemy Urząd Gminy, ostatnio mieliśmy takie spotkanie z Panem wójtem. Pan wójt stwierdził, żeby w roku kalendarzowym 2013 pokończyć to, co mamy zaczęte, a potem w roku 2014 konkretnie się wziąć za tę szkołę, a nie zrobić tylko troszeczkę.

Sprawa jest prosta. Czesław Bułka w swoim liście okłamał mieszkańców gminy. Mając pełną wiedzę o stanie szkoły podstawowej w Porąbce kłamał, łgał świadomie i z rozmysłem. W dodatku robił z siebie ofiarę rzekomych niecnych czynów konkurentów. Kłamał więc podwójnie. Inaczej tego nazwać nie można. Teraz udaje przysłowiowego wsiowego głupka i już obiecuje, że najlepszy do roboty to rok 2014,  a więc rok wyborczy.
Jaka była sytuacja ze szkołą wiedzieli również wszyscy radni poprzedniej kadencji, panowie Wawak, Pękala, Tomiczek i cała reszta. Są więc współwinni kłamstwa jakiego się dopuści Czesław Bułka. Kto raz skłamał kłamał będzie zawsze.


Dokładnie !!!!

Podobnie o ile pamiętam było z zadłużeniem gminy i pożyczkami, kurczaki ja chyba mam gdzieś ten list od Bułki to sprawdzę ale prośba gdybym nie miał może ktoś zrobić skana i wrzucić na forum jako załącznik ?!?!?

380

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

A ja zachowałem sobie lista pana Andrzeja Płonki do mieszkańców Gminy Porąbka z listopada 2010 roku.
Pan Płonka pisze tak: "O mandat radnego do Rady Powiatu będę się ubiegał - tak jak poprzednie kadencje - z listy bezpartyjnej - RODZINA, PRAWO, WSPÓLNOTA.
RODZINA - tak jak pisał Nasz Papież - wartość najświętsza
PRAWO - do życia w prawdzie, w wolności sumień i wyboru własnej drogi szczęścia
WSPÓLNOTA - budująca swoją Małą Ojczyznę na miarę naszych marzeń i oczekiwań." Układ i pisownia zgodna z oryginałem.
O komentarz do powyższych słów pokuszę się później.

381

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad napisał/a:

A ja zachowałem sobie lista pana Andrzeja Płonki do mieszkańców Gminy Porąbka z listopada 2010 roku.
Pan Płonka pisze tak: "O mandat radnego do Rady Powiatu będę się ubiegał - tak jak poprzednie kadencje - z listy bezpartyjnej - RODZINA, PRAWO, WSPÓLNOTA.
RODZINA - tak jak pisał Nasz Papież - wartość najświętsza
PRAWO - do życia w prawdzie, w wolności sumień i wyboru własnej drogi szczęścia
WSPÓLNOTA - budująca swoją Małą Ojczyznę na miarę naszych marzeń i oczekiwań." Układ i pisownia zgodna z oryginałem.
O komentarz do powyższych słów pokuszę się później.

Nie wiem co buduje Starosta Andrzej Płonka sobie w powiecie ale nasza Mała Ojczyzna to gmina i bynajmniej nie jest budowana zgodnie z moim (wyborcy) pojęciem szczęścia, marzeń i oczekiwań.

Widać ewidentnie, że koleżka Starosty Płonki imć Bułka ma specyficzną drogę szczęścia.
Może dla niego ta droga jest szczęśliwa bo przytula co miesiąc grubo ponad 10 tysiaków, ale ja nie czuję się szczęśliwy wiedząc, że zapłacę ponad 9 złotych za m3 ścieków i 40 co miesiąc za śmieci.

Nie czuję się również szczęśliwy wiedząc, że będę jako mieszkaniec gminy jeszcze wiele lat spłacał milionowe długi Bułki, które poszły na budowę nowej rezydencji urzędników i zostały przejedzone na ich podwyżki.

Każdy ma poczucie swojego szczęścia i jestem w 100% pewien, że Bułka i Płonka są szczęśliwi tylko, że za nasze.

382

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Raz wytworzona informacja publiczna nie przestają nią być z upływem czasu.
Oczywiście jest termin, w których określona informacje wina być przez wójta przechowywana i po jego upływie nie będzie możliwe jej udostępnienie, ale to, to już inna historia.

Czy zamiast rozpamiętywać nad cudzym rozlanym mlekiem nie lepiej znaleść metodę, żeby wszystkie informacje znalazy się w Internecie? Jeśli UG Porąbka ma taki obowiązek to znajdźcie sposób na wyegzekwowanie obowiązku tak, jak to robi forumowicz z Nowej Wsi. Bo jak czytam powyżej czas ma znaczenie.

383

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jeszcze jeden cytat z listu Andrzeja Płonki.  " ....nie wolno nam zapominać o ubogich, o tych ludziach, którzy sami sobie nie radzą. Po prostu o CZŁOWIEKU i WARTOŚCIACH, o które tak mocno upominał się wielki nasz rodak Jan Paweł II, który nam  przekazał, których nas nauczał, a my winniśmy przekazywać je kolejnym pokoleniom. A wszystko to z myślą o tym, aby w miejsce tych WARTOŚCI  nie weszły inne, takie jak słynne ostatnio dopalacze, narkotyki, alkohol, nadużywanie komputerów, korupcje...." Składnia i pisownia zgodna z oryginałem.

384

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad napisał/a:

Jeszcze jeden cytat z listu Andrzeja Płonki.  " ....nie wolno nam zapominać o ubogich, o tych ludziach, którzy sami sobie nie radzą. Po prostu o CZŁOWIEKU i WARTOŚCIACH, o które tak mocno upominał się wielki nasz rodak Jan Paweł II, który nam  przekazał, których nas nauczał, a my winniśmy przekazywać je kolejnym pokoleniom. A wszystko to z myślą o tym, aby w miejsce tych WARTOŚCI  nie weszły inne, takie jak słynne ostatnio dopalacze, narkotyki, alkohol, nadużywanie komputerów, korupcje...." Składnia i pisownia zgodna z oryginałem.


Bardzo mi się podoba sposób realizacji tych "WARTOŚCI." Już samą w sobie wartością jest sposób zwalczania alkoholu. Zapewne prym wiedzie pan Sławomir N. Radny z KWW Rodzina Prawo Wspólnota, członek komisji rewizyjnej, 2,5 promila. Dzielnie walczy o dobre imię Gminy Porąbka, tkwiąc na swoim stanowisku, wspomagany przez współczłonków. Włącznie z liderami, panami Płonką i Waligórą oraz nieocenioną panią Marią Mydlarz.

385

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jakiś czas temu mogli Państwo przeczytać pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/79 jak jest promowana Gmina Porąbka na stronie internetowej zaprzyjaźnionego węgierskiego miasta Túrkeve .
Naturalnie tekst nie obudził stosownego zainteresowania ze strony wójta Czesława Bułki. Z należytą powagą potraktował moje uwagi burmistrz Túrkeve pan Zoltan Szabó. Kompromitujący tekst został zdjęty ze strony internetowej miasta. W jego miejsce został umieszczony nowy tekst a ja otrzymałem mail o następującej treści:


Szanowny Panie Ignacy Kocemba!

Odpowiadając na pański list krytycznie odnoszący się prezentacji Porąbki na stronie miasta Túrkeve, chciałabym Pana poinformować, że oprotestowany tekst został zdjęty ze strony, a z pomocą osoby, której język polski jest językiem ojczystym staraliśmy się przedstawić poprawny tekst. Chętnie przyjmiemy pańskie poprawki i spostrzeżenia, ewentualnie uzupełnienia. Myślimy, że wielowiekowa przyjaźń polsko-węgierska oraz przyjacielskie kontakty pomiedzy mieszkańcami Túrkeve i Porąbki nie mogą zależeć od opublikowanego na stronie internetowej, w dobrej wierze, tekstu.

Z polecenia Burmistrza miasta Túrkeve
Tereminé Hanász Judit, starszy radca

Pan Burmistrz pokazał, że posiada klasę. Czy posiada ją również pan wójt? Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

386

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jest początek roku a pan Czesław Bułka już zaciąga kredyt krótkoterminowy w wysokości 1,5 mln. http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=12060  Pół roku temu pożyczył 3 mln i 0,5 ml kredytu krótkoterminowego. Co się dzieje z gminnym budżetem?
Jakie zastrzeżenia do projektu budżetu na 2013 rok miało RIO? Dlaczego nie została poinformowana o tym Rada Gminy?
Oto pytania na najbliższą sesje.

387

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Co się dzieje z gminnym budżetem?

Jak to co, trzeba szukać kasy dla wracających nauczycieli. Ale żeby aż 1,5 bańki?

388

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czegoś tu nie rozumiem:

Anonimowo dla ogólnej statystyki
mailem czy osobiście na dziennik podawczy czyli z imienia i adresu?

Czy jakiś urzędnik lub wójt mógłby określić w końcu jak to ma być?

Bo w dokumencie *.DOC są sprzeczne informacje, a ja chętnie bym skorzystał z możliwości i wysłał ww ankietę.
Weź udział w krótkiej anonimowej ankiecie!
Jeżeli w ciągu najbliższych 5 lat planujesz:
•    wymianę tradycyjnego kotła węglowego na ekologiczny ( ekogroszek, gaz, pelet, brykiety, olej itp.)
•    wymianę okien
•    termomodernizację budynku, ( ścian, dachu lub stropodachu)
•    montaż  kolektorów słonecznych
•    modernizację instalacji grzewczej
•    instalację pompy ciepła
•    inne inwestycje ograniczające zużycie energii

Weź udział w krótkiej anonimowej ankiecie!
Uzyskane informacje umożliwią określenie potrzebnego wsparcia finansowego (dotacji) dla Mieszkańców Gminy Porąbka i przyczynią się do zwiększenia szans w ubieganiu się o środki zewnętrzne na tego rodzaju cele.
Formularz ankiety można otrzymać w siedzibie Urzędu Gminy Porąbka lub pobrać ze strony internetowej www.porabka.pl
Wypełnioną ankietę można złożyć w tutejszym Urzędzie Gminy lub przesłać pocztą elektroniczną na adres ors@porabka.pl.
Dla użytkowników zarejestrowanych w systemie SI SMS w grupach Bujaków, Czaniec, Kobiernice, Porąbka i Porąbka Wielka Puszcza istnieje możliwość wzięcia udziału w ankiecie poprzez wysłanie odpowiedzi sms-em na numer 661 000 112 (koszt według taryfy Twojego operatora). Forma odpowiedzi dowolna (ograniczona długością jednej wiadomości sms) – po prostu napisz co planujesz.

Termin nadesłania ankiety upływa 28 lutego 2013r.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w Urzędzie Gminy Porąbka,
ul. Krakowska 3 na Dzienniku Podawczym pok. nr 11 lub Sekretariacie pok.nr9.

Słowo NALEŻY jednoznacznie sugeruje, że wyżej podane warianty a więc mail lub sms nie będzie brane pod uwagę.

To zdecydujcie się wysłać czy złożyć !!!

Termin nadesłania ankiety upływa 28 lutego 2013r.
czy Wypełnioną ankietę należy złożyć w Urzędzie Gminy Porąbka,
Tak to rozumiem i dlatego urzędniku - autorze wpisu i ankiety proszę zdecyduj się w jakiej formie mam to uczynić, żeby było dobrze.

Pozdrawiam
PD

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

389

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czytając o badaniu ankietowym mam wrażenie, że działania są jakby, delikatnie mówiąc, pozorne. Ale nie o tym chcę napisać choć obie sprawy są do siebie podobne. Chcę napisać o niegospodarności, której konsekwencją są wysokie ceny wody w naszej gminie.

Na stronach www.porabka.pl została zamieszczona informacja o okresowej ocenie stanu sanitarnego wody w naszej gminie.
Ocena powstała w ramach zadań wykonywanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej.

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na pewien fragment z treści tego urzędowego dokumentu.

Woda na teren gniny dostarczana jest przez AQUA S.A w Bielsku-Białej.
Na terenie gniny znajduje się Stacja Uzdatniania Wody Czanięc należąca do Górnośląskiego
Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach, które nie podaje produkowanej wody na teren gminy.

[Wytłuszczenie moje]


Cały raport dostępny pod linkiem: http://www.porabka.pl/fck_files/Inspekt … itarny.pdf

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

390

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

     

Na stronach www.porabka.pl została zamieszczona informacja o okresowej ocenie stanu sanitarnego wody w naszej gminie.
Ocena powstała w ramach zadań wykonywanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej.

Raport nie odzwierciedla rzeczywistego stanu sanitarnego na terenie gminy Porąbka. W rzeczywistości takie badania  mijają się z celem gdyż producent wody prowadzi systematyczne badania w ramach własnego laboratorium.
Raport nie zawiera natomiast wyników badań wody przeprowadzonych przez PPIS w ujęciach przydomowych - studniach. W roku 2011 na skutek wadliwie działającej gminnej kanalizacji nastąpiło skażenie wody w przydomowych studniach. Badania przeprowadzone w PPSE wykazały wielokrotne przekroczenie dopuszczalnych poziomów skażenia. Pisała o tym Kronika Beskidzka.
W odróżnieniu np od PPIS w Oświęcimiu PPIS w Bielsku-Białej nie bada wody w Sole oraz lokalnych potokach. Wyniki mogłyby okazać się druzgocące.

391

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Raport nie odzwierciedla rzeczywistego stanu sanitarnego na terenie gminy Porąbka.

To bardzo prawdopodobne.
Stwierdzenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o

przydatność wody do spożycia przez ludzi na terenie gminy Porąbka

można uznać za prawdziwe dla badanych próbek (i należy wszak to dokument urzędowy).
Pewne wątpliwości rodzą się jednak gdy czyta się doniesienia o:
1)
http://biznes.onet.pl/asfalt-i-asfalt-t … rasa-detal
http://www.fakt.pl/Tak-oszukiwali-na-dr … 072,1.html
2)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 22401.html
3)
http://www.kobiernice.pl/index.php?q=node/16&nn=78
4)
http://www.google.com/url?sa=t&rct= … mp;cad=rja

Parametry wody ok. Tylko dlaczego tego chloru tak dużo - 0,63 przy normie 0,3

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

392

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Z listu Czesława Bułki do mieszkańców.
"Nie poprzestajemy jednak na dotychczasowych osiągnięciach. Złożonych jest wiele wniosków,
które uzyskały wstępną pozytywną ocenę przez jednostki wdrażające i czekają na swoją kolej w dofinansowaniu, tj.: budowa chodnika w Kobiernicach (ok. 2 mln zł), restauracja zamku na Wołku (200 tys. zł), dostęp do szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy Porąbka (4 mln zł), termomodernizacja budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce (ok. 1 mln zł) i najbardziej spektakularny projekt - uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Porąbka, którego koszt jest szacowany na 69 mln zł. "

Panie Wójcie, panie Czesławie Bułka, minęły 2 lata kadencji co pan z tego zrealizował? Co poszło na przysłowiową zieloną łąkę. Już wiemy, internet szerokopasmowy, termomodernizacja PG na Kozubniku. Co jest prawdą a co pańską mrzonką i kłamstwem? Gdzie są obiecane miejsca pracy?

393 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2013-02-25 10:52:54)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Z listu Czesława Bułki do mieszkańców.
"Nie poprzestajemy jednak na dotychczasowych osiągnięciach. Złożonych jest wiele wniosków,
które uzyskały wstępną pozytywną ocenę przez jednostki wdrażające i czekają na swoją kolej w dofinansowaniu, tj.: budowa chodnika w Kobiernicach (ok. 2 mln zł), restauracja zamku na Wołku (200 tys. zł), dostęp do szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy Porąbka (4 mln zł), termomodernizacja budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce (ok. 1 mln zł) i najbardziej spektakularny projekt - uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Porąbka, którego koszt jest szacowany na 69 mln zł. "

Panie Wójcie, panie Czesławie Bułka, minęły 2 lata kadencji co pan z tego zrealizował? Co poszło na przysłowiową zieloną łąkę. Już wiemy, internet szerokopasmowy, termomodernizacja PG na Kozubniku. Co jest prawdą a co pańską mrzonką i kłamstwem? Gdzie są obiecane miejsca pracy?

Oto dowody zbrodni zaniechanie i dezinformacji.

Załączniki:

Ikona załącznika Obietnice wojta GP Pana Czeslawa Bulki z 2010 roku.pdf 952.93 kb, 395 pobrań od 2013-02-25 

394

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/95 można zapoznać się z publikowanymi danymi na temat umorzeń oraz przyznanych ulg przez wójta gminy. Dane są bardzo pouczające.

395

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/95 można zapoznać się z publikowanymi danymi na temat umorzeń oraz przyznanych ulg przez wójta gminy. Dane są bardzo pouczające.

Cóż za niedopatrzenie. Minęło tyle dni od publikacji danych o umorzeniach i odroczeniach i nic? Pomimo tego, że biegły w tej materii nie jestem, zauważyłem kilka ciekawostek. Zgodnie z UCHWAŁĄ NR XI/99/2011
RADY GMINY PORĄBKA § 1. Zwalnia się z podatku od nieruchomości na terenie Gminy Porąbka w 2012 r.:
1. Grunty, budynki oraz budowle lub ich części służące wykonywaniu statutowo określonych zadań
publicznych o charakterze lokalnym, z wyjątkiem związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
2. Grunty, budynki oraz budowle lub ich części wykorzystywane na działalność statutową polegającą na
świadczeniu bądź prowadzeniu działalności kulturalnej lub sportowej z wyjątkiem wykorzystywanych do
prowadzenia działalności gospodarczej.

3. Grunty, budynki oraz budowle lub ich części wykorzystywane na realizację zadań z zakresu ochrony
bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, z wyjątkiem wykorzystywanych do prowadzeniem działalności gospodarczej.
4. Grunty, budynki oraz budowle lub ich części wykorzystywane na działalność statutową polegającą na
świadczeniu bądź wykonywaniu zadań niezawodowej ochrony przeciwpożarowej, z wyjątkiem wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli powyższe jest obowiązujące, to rozumiem, że UG sam sobie podatku nie naliczy, bo płaciłby sam sobie. Podobnie rzecz się ma w związku z działalnością Gminnej Biblioteki Publicznej – nie zarabia. Ale już GOK o ile mi wiadomo organizuje imprezy dochodowe oraz wynajmuje salę widowiskową – czyli zarabia. Umorzenie na 3.632,64 zł w 2010 r. Czy Komenda Policji w Bujakowie w zakresie mediów nie jest przypadkiem finansowana z WKP w Katowicach? Ulga 2.832,19w 2010 r. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Wszystkie OSP dostały ulgi pomimo organizowania wesel i sprzedaży kalendarzy. Czyli dochody z działalności gospodarczej generują? Oczywiście tak. Parafia Czaniec – jedyna w gminie. Nikt mnie nie przekona, że parafia nie przynosi dochodów- ulga 1.011,36 przyznana. Mało tego w roku 2010 – wyborczym. Ciekawe. LKS i KS również znalazły się w tym zaszczytnym gronie, choć przecież bilety na mecze sprzedają. Chyba, że się mylę. No i na koniec najtłuściejszy kąsek – PG w Porąbce.  25.356,86 zł – za rok 2010 i 2011. Gimnazjum służące wykonywaniu statutowo określonych zadań publicznych o charakterze lokalnym samo w sobie nie zarabia, ale baza noclegowa już tak. Mam na myśli tę bazę, która jest, a jakoby jej nie było. Wnioskuję jednak, że zdolności menadżerskie DyrA pozostawiają wiele do życzenia, skoro każdego roku baza nie przyniosła zysku, a tylko stratę, którą to wspaniałomyślnie kolega wójt Czesław umorzył.

396

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/95 można zapoznać się z publikowanymi danymi na temat umorzeń oraz przyznanych ulg przez wójta gminy. Dane są bardzo pouczające.

Rzeczywiście dane są pouczające, szczególnie rok wyborczy 2010. Jakim to cudem w czasie skarpetkowej powodzi jak to się onegdaj mówiło ucierpiał potentat Surma Władysław. Jak to się stało, że nie ucierpieli mieszkańcy Czańca  ani żadna inna firma? Jak to jest z tymi OSP? Zarabiają, nie płacą podatków i jeszcze są zasilanie z budżetu gminy. Co więcej, ciągle im mało i mało, ciągle żądają więcej, a gdy się trzeba rozliczyć to  wywodzi na to że ich fundusze są tajne.

397

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Rzeczywiście dane są pouczające, szczególnie rok wyborczy 2010.

Pouczające? Są zniewalające. Im dłużej się przyglądam, tym bardziej żółć mnie zalewa. Okazuje się, że powódź dotknęła tylko dwie osoby. Reszta mieszkańców Kobiernic mieszka w wodoodpornych bunkrach. Bardzo też jest ciekawe stwierdzenie: "interes publiczny strony". Jaki interes w niepłaceniu np. czynszów mają OSP, GOK. gimnazjum, LKS? Ja dostrzegam tylko jeden - interes wyborczy. Wójt Czesław nie kwapił się do poinformowania mieszkańców o metodach kupowania głosów wyborczych. Teraz już wiemy. Ksiądz z ambony reprezentuje potężną siłę skierowaną do potężnego elektoratu.

398

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Jak to jest z tymi OSP? Zarabiają, nie płacą podatków i jeszcze są zasilanie z budżetu gminy. Co więcej, ciągle im mało i mało, ciągle żądają więcej, a gdy się trzeba rozliczyć to  wywodzi na to że ich fundusze są tajne.

W tabelki to ja nie wierzę. Przyglądnąłem się im uważnie i porównałem 2010 rok. Dane się nie zgadzają pomimo, że dotyczą tych samych lat. Dla mnie jest to jedno wielkie kłamstwo. Mam trudną sytuację finansową. Czy mogę się zwrócić o umorzenie podatków? Dlaczego nikt na zebraniach wiejskich, a chodzę na nie systematycznie nawet nie nadmienił o takiej możliwości? Gdzie są radni? Trzeba było czekać tyle lat aby zainteresował się tym pan Kocemba. A gdzie byli radni z Czańca?  Widocznie lepiej jest nasłać na ludzi komornika a OSP od działalności gospodarczej umorzyć. Co za draństwo ale i zakłamanie. Ciemne jesteście ludzie jak Zimbabwe dwa wieki temu.

399

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

No i na koniec najtłuściejszy kąsek – PG w Porąbce.  25.356,86 zł – za rok 2010 i 2011. Gimnazjum służące wykonywaniu statutowo określonych zadań publicznych o charakterze lokalnym samo w sobie nie zarabia, ale baza noclegowa już tak. Mam na myśli tę bazę, która jest, a jakoby jej nie było. Wnioskuję jednak, że zdolności menadżerskie DyrA pozostawiają wiele do życzenia, skoro każdego roku baza nie przyniosła zysku, a tylko stratę, którą to wspaniałomyślnie kolega wójt Czesław umorzył.

Mam pytanie: czy UG jest w posiadaniu dokumentacji dotyczącej finansowania   działalnosci bazy noclegowej i czy jest ona do wglądu tak by można odsunąć podejrzenia?

400

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

To jest bardzo dobre pytanie. W ogóle żeby skończyć mielenie ozorem najlepiej przedstawić dowody na pomówienia. Czy one są? Pewnie nie i może dlatego dyrektor W. jest tak bardzo chroniona przez wójta B. , bo wie za wiele i jak zacznie sypać to się posypie.