26

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ja jednak użalę się, bo cóż innego można z tym zrobić. Broszura obnaża po raz kolejny to, na co od dawna zwracam uwagę komentując poczynania wójta - wszechobecne dziadostwo. Potwierdza w całej rozciągłości to, że czym by się Cz. B. nie zajął, to delikatnie mówiąc sp....i. Najwyraźniej nie panuje nad zadaniami i obowiązkami jakie przyjął i jakie nakłada na niego piastowany urząd.

Wracając do broszury. Wzrok uważnego czytelnika na pewno natknie się prędzej czy później na błąd w pisowni nazwy organu jednostki samorządu terytorialnego - jednoosobowego urzędu: Wójta Gminy Porąbka. Błąd czai się w treści umowy o współpracę z węgierskim miastem Túrkeve! Małą literą została zapisana nazwa, cyt.: Wójt [b]gminy[/b] Porąbka. Na podobne błędy można natknąć się w umowie zamieszczonej na stronie 6 elektronicznej wersji broszury

http://www.porabka.net/gazeta/#/7

To maleńki drobiażdżek na tle tego, do czego zdolny jest nasz wójt, a o zasadach pisowni nazw urzędów jednoosobowych w aktach prawnych można spokojnie poczytać tutaj:

http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629404

PS
Na stronach Towarzystwa Przyjaciół Porąbki jest za to umowa z ... Turkave.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

27

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Ja jednak użalę się, bo cóż innego można z tym zrobić. Broszura obnaża po raz kolejny to, na co od dawna zwracam uwagę komentując poczynania wójta - wszechobecne dziadostwo.

Myślę,  że nie o użalanie się chodzi. Redagowanie tekstów wielojęzycznych nie jest proste. Wymaga głębokiej wiedzy o każdym języku w którym wydawnictwo się odbywa. Mógłbym przytoczyć wiele przykładów o błędach w poważniejszych tekstach jak wspomniana broszura.
Błędy można poprawić jeżeli się chce. Nie da się natomiast poprawić dziadostwa. Dziadostwem jest zaliczenie góry Żar i Jeziora Międzybrodzkiego do Gminy Porąbka. Dziadostwem na skale międzynarodową  jest również stwierdzenie, że województwo / winno być komitat / Jász-Nagykun-Szolnok sąsiaduje z Powiatem Bielskim. To już pachnie awanturą międzynarodową. Słowacy słusznie mogą zapytać co się stało z naszym państwem, czyżby zwyciężyli węgierscy nacjonaliści i powstały ?Wielkie Węgry?
Tak wydrukowana broszura nadaje się tylko do wyrzucenia i myślę, że wcześniej czy później będzie to miało miejsce.

28

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Słyszałem, że gminny gimbus dowożący dzieci do szkoły ma być zlikwidowany bo nie nadaję się do remontu. Tak zadecydował wójt. Czy ktoś wie coś na ten temat? Jak ma być zorganozowany dojazd dzieci do szkoły, kto bedzie za to płacił?

29

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad, to ponoć prawda. Czaniecki gimbus ma jeździć do końca tego miesiąca, potem autobus prawdopodobnie przekazany zostanie w ręce LKS.
Gmina nadal będzie dopłacać do dowozu, tyle że w inny sposób - część kosztów dojazdu będzie dofinansowana do biletów miesięcznych MZK Kęty.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

30

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

admin napisał/a:

sąsiad, to ponoć prawda. Czaniecki gimbus ma jeździć do końca tego miesiąca, potem autobus prawdopodobnie przekazany zostanie w ręce LKS.
Gmina nadal będzie dopłacać do dowozu, tyle że w inny sposób - część kosztów dojazdu będzie dofinansowana do biletów miesięcznych MZK Kęty.

Na takie usługi musi być przetarg, a na BIPie Gminy jest tylko na usługi w Porąbce. Nie wiem jak to jest z przepisami. Na cholerę LKS Czaniec stary grat?
Dlaczego rodzicom nie powiedziano tego przed rozpoczęciem roku szkolnego? Przecież to nowe wydatki, nie wiadomo jak będą dołacać, komu będą dopłacać. Gratuluję organizacji. Po co się zajmować bachorami, lepiej się popluskać i poświętować u Bratanków.

31

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Tu można poczytać o dowozie dzieci do szkoły

http://www.abc.com.pl/problem/1840/6

32

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Niestety nie znam szczegółów. Sprawa obiła mi się tylko dziś o uszy.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

33

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

To prawda. Ale wcale nie musiało tak być. Jak w przysłowiu. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Albo - każdy jest kowalem swojego losu.


Likwidacja gimbusa to kolejny, tym razem namacalny przykład braku zarządzania gminą.
Nie piszę nawet nieudolności, tylko konkretnie braku zarządzania.


Wójt sam nie osiągania zamierzonych rezultatów.
Wójt nie osiąga ich poprzez organizowanie prac innych.
Wójt nie ustala celów (w budżecie - planie wydatków i dochodów, trudno szukać pozycji uwzględniającej koniec bimbusa który musiał prędzej czy później nadejść).
Wójt nie planuje, nie organizuje, nie motywuje, nie kontroluje. Właściwa zorganizowana kontrola wykazałaby, że nadchodzi koniec gimbusa. Właściwie zmotywowany pracownik w porę zgłosiłby potrzebę remontu, wymiany, itp...).
Wygląda na to, że Wójt nie zamierza osiągać jakichkolwiek celów.
Następny wójt będzie miał sporo do zrobienia - będzie musiał uporządkować chaos.

PS
Dla ścisłości, żebyśmy się dobrze rozumieli, przypomnienia za Wikipedią kilka definicji zarządzania:

Zarządzanie jest sztuką osiągania zamierzonych rezultatów przez innych ludzi, zarządzający (menedżerowie) osiągają cele organizacji poprzez organizowanie pracy innych, a nie przez wykonywanie zadań osobiście.
Zarządzanie to działalność kierownicza polegająca na ustalaniu celów i powodowaniu ich realizacji w organizacjach podległych zarządzającemu, na podstawie własności środków produkcji lub dyspozycji nimi (wg Gilińskiego).
Zarządzanie to działanie polegające na dysponowaniu zasobami (wg prof. T. Pszczołowskiego).
Zarządzanie to zestaw działań (planowanie, organizowanie, motywowanie, kontrola) skierowanych na zasoby organizacji (ludzkie, finansowe, rzeczowe, informacyjne) wykorzystywanych z zamiarem osiągnięcia celów organizacji. (wg Griffina).
Zarządzanie to porządkowanie chaosu (wg prof. B.R. Kuca)
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

34

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

ja mam 2 spostrzeżenia mianowicie:
1. w większości miejscowości tworzy się przy gimnazjach oddziały szkół podstawowych, żeby unikać dowożenia etc.
2.  zdecydowanie poprawi się "rentowność" MZK jeśli uczniowie zaczną dojeżdżać autobusami tej firmy (jaka struktura właścicielska jest wszyscy wiemy)

tempus fugit

35

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Likwidacja gimbusa to kolejny, tym razem namacalny przykład braku zarządzania gminą.

I tu bym się z panem nie zgodził. Wójt zarządził wyjazd na Węgry gdzie przebywa do dziś. Zapewne jeszcze raz tłumaczy książęczkę. W Czańcu szaleją rodzice, którzy nie wiedzą jak będzie wyglądał dojazd  ich pociech do szkoły. Wójt wróci i zarządzi zbadanie sprawy i zapewne coś wymyśli, znajdzie winnego. Zapewne powie to nie ja mnie nie było. I bedzie cacy. A co na to radni? Wiedzieli o tym czy dowiedzieli się z internetu. Zenonie, niech pan popatrzy ile w tym rządzenia, więcej optymizmu.

36

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wcale nie taka biedna gmina i to położona w rozwijającym się regionie przemysłowym zaczyna mieć kłopoty finansowe? Czy to nie dziwne? Wokoło kto tylko może, a właściwie chce, korzysta ze środków unijnych i buduje, remontuje, jednym słowem rozwija się.
To nie kwestia optymizmu lub jego braku. Wszechobecny nierząd dotyka nasze dzieci.


Ile kosztuje utrzymanie gimbusa? Może ktoś się orientuje?

W uchwale Nr III/16/2010 Rady Gminy Porąbka z dnia 29 grudnia 2010r. w sprawie uchwalenia Budżetu Gminy Porąbka na 2011 rok., w rozdz. 80113 dowożenie uczniów do szkół zapisano:
I. Wydatki bieżące - 332.970,00
1.Wydatki jednostek budżetowych - 331.970,00
w tym :
a) wynagrodzenia i składki od nich naliczane - 134.950,00
b) wydatki związane z realizacją zadań statutowych - 197.020,00
2. Świadczenia na rzecz osób fizycznych - 1.000,00

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo... chodzi o kasę. Widać o jaką kasę i gdzie transferowaną chodzi.

Czy dla potencjalnych zainteresowanych to łakomy kąsek?
Jakie to osoby lub podmioty?

PS
Jak dowóz dzieci zorganizowano w Krakowie:

http://www.bip.krakow.pl/plik.php?zid=76173&wer=0&new=t&mode=shw
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

37

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

szanowni rodzice są pieniądze na funkcjonowanie gimbusa zwolnić oświatowe układy, mąż pani .dyr zeasu.55 tys, rocznie.mąż pani dyrektor  55 tys rocznie zatrudniony w gminie.przerosty w ZEASIE 400 tys rocznie UTRZYMANIE ZEASU już są pieniądze . .co to za nowi pracownicy w urzędzie gminy. Szanowni radni zabieramy pieniądze z administracji przerost brak środków unijnych NIC SIĘ W GMINIE NIE DZIEJE ABY BYŁO TAK DUŻO URZĘDNIKÓW. A CZY PANI dyrektor WYKONAŁA AUDYT OŚWIATOWY O KTÓRY WNIOSKOWAŁ PAN KOCEMBA BO ZEWNĘTRZNA OCENA FUNKCJONOWANIA OŚWIATY POKAZAŁA BY TĄ TRAGEDIĘ .panie panowie radni nie bójmy się pokazać wreszcie problemów gminy na zewnątrz rozwiązujcie je bo to wasze zadanie ludzie O TO PROSZĄ PODOBNO NA OŚWIATĘ BRAKUJE 500 TYS CO TO ZA KOSZTY A NA GIMBUSIE ZAROBIĄ 30 TYS TYLE ILE WYNOSI NOWY ETAT MĘŻA PANI DYR.SZKOŁY W ROKU 2011 W NASTĘPNYM 55.

38

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie radny.
Jeżeli chce pan coś powiedzieć, to bardzo proszę o używanie do tego celu j. polskiego. Język którym się pan posługuje na forum nie daje kompletnie żadnych szans w zrozumieniu czegokolwiek.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

39

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Fakt, przekaz mętny, ale coś tam wyczytać można smile

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

40

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

1.budżet zespołu obsługi szkół kosztuje 400 tyś .-zarządza nim pani Koniorczyk co najmniej 150 tyś za drogo .
2.brygady remontowe to koszt 1500000 tu za drogo o około 800tyś.na czele stoi od tego roku mąż pani dyrektor.jednej ze szkół, i jak potem dbać o dzieci.czy pan Witkowski był zły po co było tworzyć nowy etat za 40 tys
3 administracja urzędu pęka w szwach tu jest około 500 tyś oszczędności .w roku 2011 ten zasób kadry nie pozyskał ani 1 euro na inwestycje.e-urząd to nie inwestycje KANALIZACJI BRAK
4 pan radny Kocemba wnosił o zewnętrzną ocenę funkcjonowania oświaty i kto się jej bał iż nie została wykonana,chyba pani dyr, bo pokazała by problemy oświaty w gminie.
5.jak zaplanowano budżet szkół skoro o podwyżkach dla nauczycieli wiedziano w roku 2010 a teraz jest brak 400 tys kto za to odpowie przed radą .
6 czy wszystkie inwestycje są trafione skoro brak środków.czy rozbudowa urzędu nie mogła poczekać aż wybuduje się przedszkole w  Kobiernicach ,szkoła w Porąbce podstawowa która bije grozą jak 21 wieku można dzieci w takich warunkach trzymać
7.A TERAZ OSZCZĘDNOŚCI NA GIMBUSIE W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO BO BRAKUJE 30 TYS. TYLE KOSZTUJĄ PODRÓŻE SŁUŻBOWE NASZEJ ADMINISTRACJI,A EFEKTÓW ZERO.
8 szanowny panie zenonie to moje uwagi i prośba ostatnia SZANOWNI RADNI CZAS NA ZMIANY

41

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

radny napisał/a:

szanowni rodzice są pieniądze na funkcjonowanie gimbusa TRAGEDIĘ .panie panowie radni nie bójmy się pokazać wreszcie problemów gminy na zewnątrz rozwiązujcie je bo to wasze zadanie ludzie.

Pomijając chaos wypowiedzi to zastanawiające jest ską nagle mają byc pieniądze na gimbusa. Czary czy co? Może mała drukarnia w podziemiach urzędu a może kreatywna księgowość.
Nie wiem kim jest radny i wiedzieć nie muszę, nie wiem czy wogóle jest radnym i w to nie wnikam ale odnoszę wrażenie, że ta Rada to udawanie. Rządzi Bułka a reszta je mu z ręki, może z wyjątkiem Kocemby.

42

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

radny napisał/a:

SZANOWNI RADNI CZAS NA ZMIANY

Otrzymaliśmy czytelny przekaz radnego, napisał czego oczekuje, ale to nic nowego. Jeżeli napiszę, że gminą rządzi układ to się pomylę czy tylko stwierdzę fakt. Z postów radnego tak wynika. Jeżeli wójt tworzy stanowiska pod powiązania rodzinne albo dobór na stanowiska jest według tegoż kryterium to jest układ. Jeżli w imię tego układu rezygnuje się z ocen i analiz to już  ochrona interesów grupowych, urzędniczych a nie kierowanie się dobrem mieszkańców gminy.
Z tego wszystkiego wynika jeszcze jedno, radni głosują jak chce wójt a jedyny, który stara się coś zmienić to radny Kocemba. Jeśli chodzi o pozostałych to mam wątpliwości.
Mając takich radnych wójt nie musi robić nic, no chyba że wstyd na skalę międzynarodową. Posyłam Czesława Bułkę po nauki do wójta gminy Ślemień, najbogatszej gminy w woj. śląskim, kto nie wierzy niech poczyta, link

3Dtrue&cp=27&gs_id=29&xhr=t&q=najbpgatsza+gmina+na+%C5%9Bl%C4%85sku&pf=p&sclient=psy-ab&source=hp&pbx=1&oq=najbpgatsza+gmina+na+%C5%9Bl%C4%85sku&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=299652945f2f6aec&biw=1010

A jak mu za daleko to do Czernichowa, jest na 9 miejscu w województwie.

43

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Teraz sobie pan radny woła o pomstę do nieba?
A z tego co pamiętam wszyscy radni to bułkowcy zagorzali oprócz  Kocemby co jakby nie patrząc jest w opozycji.

Teraz drogi panie radny to jest dupa zbita staliście jak mur za wójtem i czytając protokoły z sesji RG podnosicie łapki bez dyskusji, co wam karze wójt przegłosować to głosujecie.

Każdy umoczony w jakieś układy i układziki, biznesowe lub rodzinne.

Mieszkańcy gminy na wybory poszli w 40% reszta miała wybory w 4 literach, teraz trwoga i lament, a mieliśmy wybór ! Można było przerwać tą szopkę i zmienić coś w gminie.

Leniwe społeczeństwo, ciemnota i zabobon - teraz możecie sobie sami stanąć przed lustrem i napluć do twarzy smile

A wójt Bułka już obrósł w piórka bo wie że nowe zabawki dla druhów i obiadki dla KGW za 3 lata znowu zapewnią mu sukces wyborczy.

Dalej nie chodźcie na zebrania sołecki, wybierajcie jak wybieracie, a na pewno będzie się wam dobrze żyło smile

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

44

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Korzystając z dostępnych informacji pragnę przedstawić kolejne informacji dotyczące rozwój lokalnego z wykorzystaniem środków UE. Jak zwykle opieram się na poważnych opracowaniach, tym razem na publikacji pt. FUNDUSZE EUROPEJSKIE W GMINACH Rozwój lokalny, wykorzystanie środków UE, rekomendacje dla samorządów; redakcja naukowa: Maciej Stawicki Warszawa 2009.

Na potrzeby publikacji został zbudowany syntetyczny wskaźnik poziomu rozwoju gmin (Ws) mający charakter statyczny, który pozwala na porównanie poziomu rozwoju określonych jednostek terytorialnych (np. gmin) na tle innych tego samego typu. Celem badania było określenie zmian poziomu rozwoju gmin w Polsce pomiędzy 2004r. i 2008r. Badania przeprowadzono na podstawie danych statystycznych zaczerpniętych z Banku Danych Regionalnych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wnioski z raportu.
Gmina Porąbka osiągnęła syntetyczny wskaźnik rozwoju gmin w 2008 na poziomie - 21,84 (Ślemień - 15,19, Czernichów - 24,24)
W latach 2004 - 2008 nastąpiła zmiana wartości wskaźnika o ?1,97 (Ślemień - 0,07, Czernichów - -0,17)
W latach 2004 - 2008 zrealizowano projektów - 1 (Ślemień - 7, Czernichów - 1)
W latach 2004 - 2008 projektów na 10000 mieszkańców - 0,67 (Ślemień - 20,10, Czernichów - 1,53)
W latach 2004 - 2008 wartość zrealizowanych projektów ogółem [PLN] - 359 094,00 (Ślemień - 11 247 481,11, Czernichów - 22 449 467,81)
W latach 2004 - 2008 wartość zrealizowanych projektów na 1 mieszkańca [PLN] - 24,09 (Ślemień - 3 230,18, Czernichów - 3 432,64 )

Raport dedykuję naszym radnym - całość raportu dostępna tutaj:

http://www.wne.sggw.pl/publikacje/pdf/2011/Fundusze_europejskie_w_gminach_Stawicki.pdf
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

45

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czy trzeba coś komentować? Dane mówią same za siebie.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

46

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

banan11 napisał/a:

Czy trzeba coś komentować? Dane mówią same za siebie.

Skomentuję to jednak tak. Panie Boże za jakie grzechy, dlaczegoż nas opuścił. Amen

47

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Morlinek zgadzam się z panem w stu procentach.
Chciałbym jeszcze dodać że niestety ten bałagan z dowozem dzieci bije po kieszeni ludzi pracujących i płacących  podatki. To my musimy przeorganizować swoje życie żeby dowozić bezpiecznie swoje pociechy.
Ale istnieje ta jeszcze inna grupa ludzi którzy żyją na garnuszku gminy i mało się tym przejmują bo i tak gmina za wszystko im zapłaci i to nie mówię o rodzinach rzeczywiście biednych tylko o takich którym się nie chcę pracować albo jeden pracuje za granicą.
I to jeszcze by mnie nie interesowało ale kiedy dowiedziałem się że gimbus mógłby jeszcze długo służyć gdyby nie woził przez całe wakacje dzieci tych rodzin na wycieczki to przepraszam bardzo dlaczego mają na tym cierpieć inne dzieci i ich rodzice którzy nic od gminy jak rok długi nie dostaną gratis.
Mili forumowicze nie zrozumcie mnie zle  nie jestem zawistny że ktoś coś dostaje ale niestety tacy ludzie żyją wśród nas i gmina ich utrzymuję my musimy pracować świątki piątki a oni balują i mówią nieraz na nas  ?frajerzy?   
Radni niestety ale nam nie pomagają jak na razie bo pan radny z Górnego Czańca wczoraj rano uspokajał rodziców że gimbus będzie jeździł a wieczorem na zebraniu rodziców w gimnazjum pani dyrektor oznajmiła że gimbusa nie będzie.

48

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sigall napisał/a:

Radni niestety ale nam nie pomagają jak na razie bo pan radny z Górnego Czańca wczoraj rano uspokajał rodziców że gimbus będzie jeździł a wieczorem na zebraniu rodziców w gimnazjum pani dyrektor oznajmiła że gimbusa nie będzie.

Punkt 8 i 9 porządku obrad IX sesji Rady Gminy Porąbka:

8. Uchwalenia ?Regulaminu przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym ?
autobusami MZK sp.z o.o. w Kętach?.
9. Ustalenia cen biletów za przejazdy autobusami MZK sp.z o.o. w Kętach.

może wskazywać, że gimbusa nie będzie.

http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx?file=9661.pdf&fname=Informacja%20o%20sesji.pdf
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

49

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sigall napisał/a:

Radni niestety ale nam nie pomagają jak na razie bo pan radny z Górnego Czańca wczoraj rano uspokajał rodziców że gimbus będzie jeździł a wieczorem na zebraniu rodziców w gimnazjum pani dyrektor oznajmiła że gimbusa nie będzie.

Pozdrawiam!
Wprawdzie nie jestem radnym z Czańca ale na sprawą dowozu dzieci do szkoły jestem żywotnie zainteresowany. Należy na nią  spojrzeć przez pryzmat funkcjonowania całego szkolnictwa w naszej gminie. Gmina dopłaca potężne środki z własnych zasobów, bo subwencja oświatowa nie wystarcza. Powinno to być wystarczającym powodem do pełnej i rzeczowej oceny tego zagadnienia. Proponowany audyt w tym zakresie na posiedzeniu komisji został przyjęty ale już na sesji RG na wniosek radnego pana Wawaka decyzję co do audytu pozostawiono w rękach wójta przeznaczając na ten cel 50 tys. zł.
Audytu jak nie było tak nie ma a gra idzie o miliony.
Odnosząc się do samego gimbusa. Wydaje mi się, że jego likwidacja przyniesie wiecej szkody niż pożytku. Wielu rodziców z Czańca mając posyłać dzieci na Górny Czaniec korzystając przy tym z kilku połaczeń bedzie posyłać dzieci do gimnazjum w Kętach. Kilku moich znajomych z Czańca już stwierdziło, że tak zrobią. Za dziećmi powędruje subwencja oświatowa.
W jakim stanie jest autobus i co z nim trzeba będzie zrobić wiadomo było już dużo wcześniej i podejmowanie decyzji w tym zakresie we wrześniu i zaskakiwanie tym samym rodziców świadczy o niedowładzie organizacyjnym.
Mam nadzieję, że gimbus stanie się przyczynkiem do pełnego i rzeczywistego zajęcia się tematem szkolnictwa w naszej gminie. Pierwsza okazja już jutro na posiedzeniu połaczonych komisji. Na posiedzenie zapraszam mieszkańców Czańca, a członków rad rodziców w szczególności.

Ignacy Kocemba

50

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Kocemba dziękuję za zainteresowanie się sprawą przewozu dzieci w Czańcu.
Pisząc o radnych miałem wyłącznie na myśli  radnych z Czańca bo wiem, że rodzice z nimi rozmawiali byli też u pani sołtys, ale do tej pory nie wykazali żadnego zainteresowania.
Proszę o podanie miejsca i godziny jutrzejszego posiedzenia.
            Pozdrawiam