1

Temat: segregacja odpadów

mam pytanko dlaczego do dzis nie został zebrane w Czańcu odpady segregowane??? miały być zbierane w poniedziałek, jest wtorek a tu nadal pełno worków leży przy ulicy Wojtyły...

tempus fugit

2

Odp: segregacja odpadów

I  nie tylko przy ul KKW. Szczególnie okazale wyglądało wszystko podczas wczorajszej burzy. Wiatr rozwiewał worki i ich zawartość po całej miejscowości. Ciekawe czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje z faktu niewywiązywania się przez P. Pardelę z umowy.

3

Odp: segregacja odpadów

Chyba ktoś się nie wyrobił w terminie.
Na bocznych uliczkach śmieci zostały zabrane.
Pozdrawiam

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

4

Odp: segregacja odpadów

galler to nie tylko wiatr porozwiewał śmieci. W nocy wiatrowi pomagali huligani. Tak czy inaczej odpowiada za to wykonawca i chyba się tym wcale nie przejmuje.

5

Odp: segregacja odpadów

Takie opóźnienia trwaja już kilka miesięcy, ale wina leży także po stronie mieszkańców. Duża grupa ludzi nie zgniata butelek itp. rzeczy przez co zamiast jednego worka wystawiają dwa, a to oznacza że firmie zbierającej zajmuje to dwa razy więcej czasu.

6 Ostatnio edytowany przez galler (2007-08-26 08:46:05)

Odp: segregacja odpadów

Skoro są dwa worki zamiast jednego to firma zbierająca odpady ma tez zapłacone za dwa worki a nie jeden (zamiast 1,70 dostaje 3,40), a wykonawcy chyba o to chodzi aby było jak najwięcej do odwiezienia. Poza tym skoro się jakas fima podjęła prac a nie może się wyrobić to może trzeba zwiększyć moce przerobowe np równocześnie wypuścić dwie ekipi zbierające albo zmienić grafik odbierania odpadów i rożciągnąć prace w czasie. Tak czy inaczej Czaniec po ostatnich burzach wyglądał jak ogromne śmietnisko, na każdym kroku były butelki, szkło albo na środku drogi całe pełne worki. Szczęście mieli tylko Ci którym z przed płotów nie porwało śmieci.

http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … e=4143.JPG

http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … e=4110.pdf
SIWZ IV rozdział pkt 1.1
Umowa wykonawcy z UG paragraf 3

7

Odp: segregacja odpadów

Nie wiedziałem że tak mądrze jest napisana umowa, ale w tym przypadku Gmina powinna wymagać większego wysiłku ze strony  firmy zbierającej odpady. Ciekawe kto i w jaki sposób liczy te worki ?  Ilość pustych rozdanych mieszkańcom, czy pełnych przekazanych do sortowni ?

8

Odp: segregacja odpadów

to chyba nie była umowa tylko ogłoszenie o przetargu i SIWZ smile

tempus fugit

9

Odp: segregacja odpadów

Nie jest to umowa lecz informacja o przetargu, która firma przedstawiła najlepszą oferte. Widząc, że ta właśnie  firma aktualnie wywozi śmieci sądze  że podpisali umowe  na warunkach jakie firma przedstawiła  czyli 1.70zł za worek.

10

Odp: segregacja odpadów

Odgrzewam stary wątek.
Przygotowaliśmy kalendarz odbioru odpadów komunalnych na 2019 dla mieszkańców Czańca. Kalendarze można pobrać i wydrukować.
Mam nadzieję, że bardzo się przyda smile

Linki i więcej informacji w artykule
http://www.czaniec.pl/czaniec.php?stron … &id=44

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg