1

Temat: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Najprawdopodobniej od 1 listopada 2007 roku rozpocznie działalność na terenie Naszej Gminy Agencja Ochrony SPARTAN PATROL !
Ciekawy jestem wpływu jej działalności na poziom bezpieczeństwa, czy będzie tak wielki jak w Bielsku-Białej?

To tylko POLSKA !!!

2

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

No nieźle, ale z tego co mi się wydaje, to firmy, czy też sklepy mają zatrudnione już jakieś f-my ochroniarskie. Ciekawe jakim sposobem będą odbierać sobie firmy....

A w bielsku jest wiele takich firm, nie? np. komes, tatwedo etc.

3

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

W Czańcu jest wiele sklepów spożywczych ciekawe jak one sobie odbierają klientów.......

To tylko POLSKA !!!

4

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

O nasze bezpieczeństwo powinny dbać te służby państwowe, które są do tego powołane. Mamy przecież POLICJĘ.
Jedną z funkcji państwa jest zapewnienie swoim obywatelom bezpieczeństwa. Każdy z nas płaci podatki, a pojawienie się zapotrzebowania na firmy ochroniarskie oznacza, że funkcja ta nie jest należycie wykonywana. Widzę konkretne zagrożenia, które mogą nam zdecydowanie uprzykrzyć życie. Np. "zdobywanie klientów" może odbywać się sprawdzonymi wcześniej w tym segmencie usług metodami.
Poza tym nie czuje się specjalnie zagrożony. Więc przed czym/kim Spartan Patrol miałby mnie chronić?


PS.
Może jestem w będzie i faktycznie w Czańcu wzrasta przestępczość. Dlatego też i jest zapotrzebowanie na tego rodzaju firmy. Może ktoś z Was dysponuje tego rodzaju danymi statystycznymi?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

5

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Zenon, przecież taka firma nie chroni bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie opłacą abonamentu... Nie dajmy się zwariować.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

6

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Spartan?? chodzi o "stary" czy "nowy" spartan?? bo mam problem z rozróżnieniem

z tego co pamiętam to Spartan ( ten z ulicy Sobieskiego W BB) juz kiedyś oferował we usługi w Gminie Porąbka

tempus fugit

7

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

nowy

To tylko POLSKA !!!

8

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

PJ napisał/a:

rozpocznie działalność

Co rozumiesz przez rozpocznie działalność? Z waszych wypowiedzi wynika że została zatrudniona przez UG. Przeglądnąłem wszystkie oferty i nie znalazłem najmniejszej wzmianki na ten temat.

9

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Bananie XI czy poczucie bezpieczeństwo nie powinno być dostępne dla wszystkich, i tych którzy płacą abonament i tych których na to nie stać? To przecież podstawowa funkcja państwa. Mam wrażenie że zmierzamy w kierunku rozwiązań funkcjonujących w krajach Ameryki Południowej (m.in. Urugwaj Argentyna, Brazylia). W tych krajach roi się od wszelakiej maści ochroniarzy. Można ich spotkać nawet w niewielkich sklepach. Nie podoba mi się to.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

10

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Rozpoczęcie działalności na tym terenie rozumię iż zaczynają oferować usługi na tym terenie w pełnym zakresie tj. z grupą interwencyjną! Odnośnie umowy z Gminą na taką umowę podobno SCORPION. Odnośnie bezpieczeństwo dla wszystkich - tak taką usługę świadczy policja. Dodatkowe bezpieczeństwo w postaci monitoringi, ochrony fizycznej, grup interwencyjnych, zabezpieczenie imprez masowych, meczy itp. - taką usługę świadczą agencje ochrony. Myślałem że to jest ogólnie rozumiane - myliłem się.

To tylko POLSKA !!!

11

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Przyklady sa ogolnodostepne chocby wywolany Skorpion: spiewy z pseudokibicami czy lojenie piwska na dozynkach. O ile znam zycie to niemal wszyscy pracownicy firm ochroniarskich to wyrosniete polglowki lubiacy agresje i pod przykrywka jakiegos czarnego mundurka sieja postrach zalatwiajac sprawy w bardziej niecywilizowany spsob niz zomo. Pojawienie sie nastepnej firmy poprawi na pewno konkurencyjnosc.

12

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

Czarny mundurek nie w tej firmie tu jest moro i na pewno nikt nie pije na służbie. Odnośnie oceny to najlepiej zrobią to klienci.

To tylko POLSKA !!!

13

Odp: SPARTAN PATROL na terenie Naszej Gminy

A niech się plączą w tych mundurkach, co to komu przeszkadza. A jeżeli ktoś się czuje przez to bezpieczniej to i dobrze. A jeżeli są głupki które za to płacą to jeszcze lepiej, ale dla tych co tych w mundurkach zatrudniają.To dobrze że chłopy są wygolone,wielkie, napompowane sterydami o czym świadczą chrosty na ich gębach. Lepsze to niż śmieszni faceci z Komesu w Sawii w Kętach którym dano paralizator i udają groźnych, a to przecież niedołęgi życiowe, emeryci z wadami ruchu i kogo i co oni pilnują?żeby dziecko nie zjadło lizaka, a babcia z głodu nie zjadła beezębną szczęką czerstwej bułki. No tak ale jak by ich taki "ochroniarz" złapał to by im dał radę, ale już menelowi który wyżlopie mózgojeba nie da rady, jestem tego pewien.
Czy nie lepiej straty te wkalkulować w koszty niż płacić za tych pajacy.Dobrze że w Sawii jeszcze szefowie Komesu z Oświęcimia nie dali tym szwarcenegerom pistoletów, bo to by już było niebezpieczne. Następne giganty to szwarcenegery z Sacury: auto szrot, a w środku zabiedzony piesek (gdzie towarzystwo miłośników zwierząt?) i szwarcenegerek. Ludzie on z tym słabym z głodu i przyduszenia w środku nagrzanego szrota pieskiem to może chronić, ale babcie moherówy jak idą na różaniec.

Ostrzeżenia: 1