Temat: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Witam ! To jest mój pierwszy post na tym forum... wink

czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się,jak długo czeka się w naszej wiosce na instalację telefonu stacjonarnego TPSA ?
I czy sa mozliwosci techniczne dla Neostrady (szybszej niż ta najwolniejsza tongue)?

Pozdrawiam !
P.

2

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Oczywiście, nie ma przeszkód by mieć neostradę. Można również korzystać z internetu Netii albo Tele2.
Niestety nie orientuję się ile trzeba oczekiwać na telefon z kabla, wiem natomiast, że szybciej można dostać telefon TP z łączem radiowym.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

3

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Nie jest wcale tak dobrze. Jeszcze za czasów "komitetu telefonizacji" zapotrzebowanie na telefony w Czańcu zostało niedoszacowane. Po uruchomieniu centrali okazało się, że jest jeszcze dużo przyczajonych potencjalnych abonentów. Wielu z nich pozostawało w ukryciu ponieważ, spryciarze, chcieli w ten sposób uniknąć opłat przyłączeniowych - wtedy kwota niebagatelna ok. 1300 zł.
W konsekwencji Tpsa zaczęła rozdawać na prawo i lewo telefony na tzw. łączach zwielokrotnionych, inaczej nienaturalnych - na linii montowano np. urządzenie PCM-4, które umożliwiało na jednej linii przyłączenie 4 telefonów.
Może coś mieszam - nie jestem technikiem ale sama idea jest taka jak piszę.
Skąd to wiem? Miałem taką linię - modem zestawiał na niej połączenie z zawrotną prędkością 9600 b/s. Tragedia. Po  interwencji w Tpsie przełączyli mnie na linię naturalną, na której można realizować połączenia ADSL. Nim to nastąpiło trochę wody w Domaczce upłynęło.

Ile obecnie telefonów w Czańcu pracuje na PCM-4 lub czymś podobnym? Obawiam się, że dużo. Tak dużo, że trzeba było wspomóc moce przerobowe radioliniami.

Mogę ci jedynie doradzić - czym prędzej złóż wniosek i czekaj. Zaznacz jednak, że chcesz mieć w pełni funkcjonalne łącze, nie jakieś badziewie umożliwiające tylko realizację połączeń głosowych.


Życzę powodzenia.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

4

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

admin napisał/a:

Oczywiście, nie ma przeszkód by mieć neostradę. Można również korzystać z internetu Netii albo Tele2.
Niestety nie orientuję się ile trzeba oczekiwać na telefon z kabla, wiem natomiast, że szybciej można dostać telefon TP z łączem radiowym.

Niestety (a może i stety ?) łącz radiowych opartych na NMT450i (czyli na starym Centertelu) tpsa już nie zakłada - do końca 2009r. ma zakończyc się obowiazkowa "cyfryzacja" tej sieci,wiec po co zakladac cos,co za chwilę bedą musieli wymieniac...cyfryzację mieli rozpocząć wraz z nowym rokiem,wiec liczę,że może do konca roku cos będzie wiadomo...na takim cyfrowym łączu radiowym CDMA450 internet ma śmigać nie 9600 kbit/s,ale do 1 Mb/s wink
Oby to "do" nie wyglądało tak,jak w przypadku doskonale znanych "radiówek" wifi,dlatego marzę o kablu,marzę...

Zenon napisał/a:

Mogę ci jedynie doradzić - czym prędzej złóż wniosek i czekaj. Zaznacz jednak, że chcesz mieć w pełni funkcjonalne łącze, nie jakieś badziewie umożliwiające tylko realizację połączeń głosowych.


Życzę powodzenia.

Dzięki... wink Wniosek już dawno złożony  (o przeniesienie wszystkich usług z poprzedniej lokalizacji - w tym Neostrady,której byłem wiernym abonentem od samego poczatku tej usługi,a wcześniej SDI)- zaraz po kupnie domu w Czańcu,w sierpniu ub.r.
Umowa z odroczonym terminem realizacji - do 10 miesiecy - ale ludzie gdzie indziej (np.w ponadpoltoramilionowej wsi o nazwie Warszawa tongue) mimo to czekają lata,albo brak jest możliwosci technicznych,dlatego pytałem,jak to wyglada u nas na wiosce wink

Czekam,zobaczymy...całe szczęscie,ze przynajmniej Plus ma przyzwoity zasieg i istnieje iPlus wink

Pozdro.

5

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Miałem podobną sytuację,  jak wspomina Zenon - a mianowicie zwykły modem prawie nie działał, a neostrada nie chciała działać.... dopiero po interwencji zmienili moje łącze na "normalne".... Aż się nasuwa pytanie - ile ludzi żyje w nieświadomości używając zwielokrotnionych łącz?? I ilu osobom odmówili podpięcia neostrady z tegoż powodu?

6

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Ja byłem wściekły jak się dowiedziałem o tym zwielokrotnieniu. A najbardziej jak się dowiedziałem, że do neostrady trzeba mieć naturalne łącze.
Do dzisiaj uważam, że zostałem podstępnie doprowadzony do podpisania niekorzystnej umowy.
To tak jakby ktoś sprzedawał samochody na stalowych kołach. Niby okrągłe, oko cieszą, ale normalnie używać się nie da.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

7

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

fazi napisał/a:

Aż się nasuwa pytanie - ile ludzi żyje w nieświadomości używając zwielokrotnionych łącz?? I ilu osobom odmówili podpięcia neostrady z tegoż powodu?

Zapewne wielu...żeby zestawic normalne łącze,musi być wolna "para" drutów w kablu zbiorczym...

Właśnie prawdopodobnie ze wzgledu na brak wolnej pary tak odwlekaja podpięcie mojego domu

8

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

Wracając do łącz. Gdy kupiłem mój pierwszy zestaw neostrady - po tygodniu okazało się że nie jest możliwe uruchomienie usługi na moim łączy, w wyniku czego musiałem zwrócić zestaw.... i w tym momencie szalka się przebrała.... parę pisemek do bielska, katowic, kilka telefonów... I co? I nagle okazało się że się da.... jednym słowem CHCIEć TO MóC!

tak więc drodzy forumowicze nie dajcie się zwodzić, że nie da się podpiąć neo na jakimś łączu!!

9 Ostatnio edytowany przez Zenon (2008-01-18 20:12:58)

Odp: Telefon i Neostrada w Czańcu ?

A mnie to wygląda na farta. Pewno twoje telefony zbiegły się w czasie z dostawianiem nowych półek w centrali albo z czym innym.
W moim przypadku trwało to pół roku. W końcu po osobistej wizycie (biura TPSA były jeszcze w Bielsku) i rozmowie z ... już nie pamiętam, dostałem naturalną linię (kabelek) i kłopoty się skończyły.


Potwierdzam, trzeba być niedowiarkiem - zamkną drzwi to oknem... nie odpuszczać.

Ale jest lepszy numer. Nie wiem czy wiecie.
Jak wiadomo jest kolejka do neo i ludzie mają poskładane wnioski, czekają. Wnioski są wprowadzone do systemu i jak się zwolni jakaś linia, to operator przydziela ją oczekującemu.
Pomyślcie o takim przypadku - ktoś rezygnuje z neo i chce przesiąść się na system oferowany przez Tele2 czy Netię.   
Najpierw musi złożyć rezygnację z umowy. Składa rezygnację i zostaje odłączony od neostrady. W tym czasie jego linia może zostać przydzielona komuś innemu - w systemie widnieje jako wolna. Teoretycznie może się zdarzyć, że zawierając umowę z Tele2 czy Netią okaże się, że nie ma już warunków technicznych.
Pytałem o taką sytuację, gdyż chciałem mieć 100% pewność, że w przypadku zmiany operatora nie zostanę na przysłowiowym lodzie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.