201 Ostatnio edytowany przez galler (2010-10-06 08:01:14)

Odp: Kandydat Na Wójta

bezstronny napisał/a:

Proponuje zainteresować się ile Pan Gąsiorek osiągnął dla Czańca..

Między innymi to był powód, dla którego nie odpisałem od razu, zostawiłem sobie kilka dni na przypomnienie jakiegoś ważnego osiągnięcia. Mogę się oczywiście mylić, w swojej opinii, dlatego skoro kolega ma inne zdanie to bardzo proszę o wymienienie. Tylko proszę pamiętać, że mówimy o kandydacie na wójta i wymienianie np. ?zabrał głos?, ?wnioskował? itd. jest równoznaczne z brakiem osiągnięć.
Co do wojny z Porąbką to może najwyższy czas wywalić ludzi pokroju Pana Gąsiorka i zakopać topór wojenny. Wojna z Porąbką będzie tak długo jak długo sami ją będziemy podniecać .
A kolegi nick jest mocno nietrafiony.

GREGOR napisał/a:

geronimo uspokój hormony i nie niszcz porządku na forum

Według mnie to właśnie guru niszczy porządek na forum, a rzeczywiście moderator nie powinien pozwolić na obrażanie i szykanowanie ludzi przez guru i interweniować.

202 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-06 09:02:30)

Odp: Kandydat Na Wójta

geronimo napisał/a:

A może umów się na kawę z Panem Ignacym i on opowie ci historie swojego życia i pokaże co w nim zrobił!
Poza tym jako wójt będzie musiał pokazać swój życiorys zweryfikowany przez IPN o ile się nie mylę i wtedy poznasz czy był komunistycznym oprawcą czy zwykłym stójkowym i wlepiał mandaty pijanym rowerzystom.

Widzę, że masz wiedzę o tym kandydacie, chętnie poczytam co ten pan zrobił dla gminy, a może dla Polski, kim był i co robił, że przypisują mu niektórzy (według Ciebie, bezpodstawnie) "czerwoną działalność". ...bo ja akurat nie wiem o nim nic - no może poza ostatnimi "wystąpieniami w tv" big_smile

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

203

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:
geronimo napisał/a:

A może umów się na kawę z Panem Ignacym i on opowie ci historie swojego życia i pokaże co w nim zrobił!
Poza tym jako wójt będzie musiał pokazać swój życiorys zweryfikowany przez IPN o ile się nie mylę i wtedy poznasz czy był komunistycznym oprawcą czy zwykłym stójkowym i wlepiał mandaty pijanym rowerzystom.

Widzę, że masz wiedzę o tym kandydacie, chętnie poczytam co ten pan zrobił dla gminy, a może dla Polski, kim był i co robił, że przypisują mu niektórzy (według Ciebie, bezpodstawnie) "czerwoną działalność". ...bo ja akurat nie wiem o nim nic - no może poza ostatnimi "wystąpieniami w tv" big_smile

Drogi Modzie

a to już bardzo proste:
umów się na kawę z kandydatem zaproś go i przeprowadź z nim wywiad, formę rozmowy albo konferencję online na forum, może być ciekawe również dla innych forumowiczów.
Ja nie jestem zwolennikiem opowiadania o kimś z drugiej ręki i w ogóle brzydzę się czymś co w naszej społeczności jest nagminne ( jak nie wiem to zmyślę )

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

204

Odp: Kandydat Na Wójta

po co umawaić się na kawe skoro pan Kocemba jest użytkownikiem forum od tego jest forum żeby dyskutować na nim a nie przy kawie widzę że pan geronimo od samych początków swojego istnienia na forum szuka konfrontacji

Per Aspera Ad Astra

205 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-10-06 10:39:50)

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR napisał/a:

po co umawaić się na kawe skoro pan Kocemba jest użytkownikiem forum od tego jest forum żeby dyskutować na nim a nie przy kawie widzę że pan geronimo od samych początków swojego istnienia na forum szuka konfrontacji

Oj nie ... ale dynamiczna rozmowa jest dużo lepszą formą kontaktu
nie chodzi mi o konfrontacje, a o pokazanie, że myślenie negatywne nikomu z nas nie służy.
Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Czańca czy innej wsi naszej gminy bo musimy myśleć o naszej ziemi jako o jednym organizmie bo to nasza mała ojczyzna ...... tu się rodzimy i tu często spędzamy całe swoje życie więc ma znaczenie jaka ta nasza mała ojczyzna będzie...

A tym bardziej nie potrafię zrozumieć jak można oceniać kogokolwiek nie znając go, ot tak w czambuł ...
Obserwuje od 15 lat ludzi w gminie i konflikty które co jakiś czas rodzą się w tej społeczności są dla mnie niezrozumiałe np pomysł z przed 4 lat wydzielenia nowej gminy Czaniec ..
Im mniejsza społeczność tym mniejsze możliwości działania np finansowe ...
Twórzmy społeczeństwo obywatelskie... stowarzyszenia, organizacje wspólnot które mają wpływ na władzę i tą micro w gminie i tą macro w Warszawie...
Zacofanie naszej gminy w  temacie funduszy z UE inwestowania w bazę turystyczną itp. jest już bezpowrotnie stracone mamy 12 letnie zapóźnienie w stosunku do innych gmin, którego nikt już nam nie pomoże nadrobić jeżeli my ludzie młodzi nie zmienimy czegoś w tej gminie....

nie liczmy na tych ludzi którzy już byli bo to oni swoją ignorancją doprowadzili do takiego stanu rzeczy, przez 12 lat tarmosił się każdy o bzdety a to komuś chodniczek a to komuś drogę lub inne bzdety każdy ciągnął tą za krótką kołderkę w swoją stronę a miliony euro leżały odłogiem....
popatrzcie na strony gmin z top 10 wykorzystania funduszy z UE co zrobili co dziś mają a co mieli 12 lat temu...

Co udało się zrobić "władzy" w ciągu 12 lat?
"las Vegas" w Porąbce? ( latarnie i placyk)
chodniki w centrum Czańca?
hale sportową w Czańcu i kilka innych drobnych inwestycji!

Przecież nasza gmina nigdy nie będzie centrum wielkiego przemysłu, możemy być i jesteśmy naturalnym zapleczem turystycznym dla śląska więc gdzie działania na rzecz budowy infrastruktury turystycznej?
gdzie działania na rzecz ekologii dofinansowania do nowoczesnych technologii ogrzewania?

Kto z was zaprzeczy że w mroźny bezwietrzny poranek grudnia można zobaczyć górę żar z Czańca lub Kobiernic nie można bo nad naszą gminą wisi smog z kominów a cała kotlina zasnuta jest żółtym gryzącym w gardło dymem z pieców w których pali się najtańszy opał lub inne opony.
Czasem mam wrażenie że nawet na śląsku w czasach Gierka nie było takiego smogu jak każdej zimy jest w naszej gminie ...
Gdzie są pieniądze z UE na pomoc uboższym  mieszkańcom naszej gminy na modernizację ogrzewania i ocieplenie ich budynków??? a jesteśmy gminą z programu Natura 2000 ??
Oj możesz mówić że sieję zamęt ale pytań jest mnóstwo a nikt nie potrafi mi na nie odpowiedzieć.

Ostatni temat który doprowadza mnie do furii to palenie trawy i badyli po kartoflach odwieczny problem który jest nie do rozwiązania kilku (przepraszam za wyrażenie) palantów uzurpuje sobie prawo do tego żeby co kilka dni zafundować nam zasłonę dymną z palonych traw i badyli na jesieni zmusza nas do wdychania tego smrodu tyko dlatego że nie chce im się na kilku metrach kwadratowych zrobić kompostownika i zmienić swoją mentalność. Lepiej zapalić mokre badyle i zasmradzać całą wieś......... Natura 2000

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

206

Odp: Kandydat Na Wójta

Kiedyś złożyłem obietnicę, że jak będę kandydował na wójta to mieszkańcy Czańca pierwsi się o tym dowiedzą i słowa zamierzam dotrzymać, mam taki brzydki zwyczaj. Mojej przeszłości sie nie boję bo nie mam w niej nic do ukrycia ani czegoś czego musiałbym się wstydzić. Przed mianowaniem na stanowisko radcy  Ambasady RP w Budapeszcie podlegałem  pełnemu sprawdzeniu w zbiorach IPN. Gdy przyjdzie czas to będziemy rozmawiac o życiorysach i dokonaniach, umijetnosciach i kwalifikacjach. Cierpliwości.

Pozdrawiam

207 Ostatnio edytowany przez guru (2010-10-06 21:09:50)

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie/Pani "Geronimo",
Po pierwsze: nie przypominam sobie abym kiedykolwiek mial przyjemnosc poznania Pana/Pani i uwazam , ze nietaktem z Pana/Pani strony jest zwracanie sie do mnie "per TY". Jak Pan/Pani widzi ja tego nie robie. Pewne zasady dobrego wychowania obowiazuja nawet w afrykanskim buszu a co dopiero na tak zacnym forum jak "FORUM CZANIEC.PL". Zasady dobrego wychowania to suma: uwarunkowan genetycznych, wyksztalcenia, intelektu i kultury osobistej. Dokladnie po przeciwnej stronie tej definicji umieszczono definicje osobowosci 'CHAMA" : skrzywienia genetyczne, braki w wyksztalceniu, niski wskaznik inteligencji i brak kultury osobiste. Trudno polemizowac z definicjami popartymi dlugoletnimi badaniami. Osobiscie slepo wierze w trafnosc definicji.
Po drugie: Panski pseudonim w doslownym tlumaczeniu (Goyathlay - one who yawns) brzmi "nudny- doprowadzajacy do ziewania". Widze, ze starannie dobral Pan/Pani swoj pseudonim do Swojej osobowosci. Przyznam sie Panu/Pani , ze nie bardzo rozumiem czym Pan Kocemba, panskim zdaniem zaluzyl sobie na miano "PANA' a ja na miano "plebejusza (TY)". Pan Kocemba to byly funkcjonariusz sluzb terroru komunistycznego a ja byly wiezien polityczny  tego terroru. Pan Kocemba spedzil najtragiczniejsze chwile Stanu Wojennego w kurorcie "Kozubnik" a ja w wiezieniach Jastrzebie-Zdroju, Nowego Lupkowa , KWMO Bielsko-Biala i KWMO Katowice. Wyglada na to, ze praktycznie nic w naszej Polsce (czytaj: Gminie Porabka) od czsu komuny, sie nie zmienilo. "PANOWIE" pozostali panami a "PLEBS" plebsem. Niestety nic na to nie moge poradzic. Zawsze powtarzam " NIE TAK TO MIALO BYC". Z uporem maniaka jednak uzurpuje sobie prawo do nazywanie "GNIDY" gnida a "Pana" panem.
Z glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

208

Odp: Kandydat Na Wójta

geronimo napisał/a:

Co udało się zrobić "władzy" w ciągu 12 lat?...

Jak na taką "ekipę" to i tak dużo. Szkoda tylko tego czasu. Akcesja do UE i związane z tym możliwości nogą się już się nie powtórzyć.
Dlatego trzeba koniecznie przewietrzyć Porąbkę.

geronimo napisał/a:

Przecież nasza gmina nigdy nie będzie centrum...

Dlatego jest dużo do zrobienia. Do tego trzeba nowych ludzi, nowego spojrzenia, entuzjazmu, zaangażowania. Obecna ekipa poza sferą, którą zapewne zainteresują się odpowiednie organy, wykazuje oznaki wypalenia zawodowego - praca przestała dawać im satysfakcję, sprawiają wrażenie ludzi przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia - ewidentnie przestali się rozwijać zawodowo. Po prostu nie nadążają za zmieniającą się rzeczywistością.


geronimo napisał/a:

Kto z was zaprzeczy że w mroźny bezwietrzny poranek grudnia można zobaczyć górę żar z Czańca lub Kobiernic nie można bo nad naszą gminą wisi smog z kominów a cała kotlina zasnuta jest żółtym gryzącym w gardło dymem z pieców w których pali się najtańszy opał lub inne opony.
Czasem mam wrażenie że nawet na śląsku w czasach Gierka nie było takiego smogu jak każdej zimy jest w naszej gminie ...
Gdzie są pieniądze z UE na pomoc uboższym  mieszkańcom naszej gminy na modernizację ogrzewania i ocieplenie ich budynków??? a jesteśmy gminą z programu Natura 2000 ??
Oj możesz mówić że sieję zamęt ale pytań jest mnóstwo a nikt nie potrafi mi na nie odpowiedzieć.

Już wiele razy podejmowałem temat na forum - jakoś bez większego echa. Może to nie to miejsce, a może brak świadomości, nie wiem. Fakty są porażające - powietrze mamy gorsze niż np. w Bielsku. Wiem również, że poziom radioaktywności naszej gleby jest wyższy niż np. (!) w okolic Oświęcimia. To też efekt braku wyobraźni. Takie niestety są wyniki badań. Jeżeli ktoś się interesuje tematem, to z góry uprzedzam - nie podam tym razem źródła. Możecie wierzyć lub nie.

geronimo napisał/a:

Ostatni temat który doprowadza mnie do furii

Zapytam krótko. Co w związku z tym zrobiłeś? Pewno nic. A kto miał coś twoim zdaniem zrobić? Nie żebym miał o to pretensję, ale to jest właśnie sedno. Podobno na zbudowanie społeczeństwa obywatelskiego potrzeba 60 lat. Dlatego długa droga przed nami. W związku z tym moja krótka rada. Jak poczujesz swąd, to łap za telefon i kręć do odpowiednich służb - policja, urząd gminy (patrz w tym temacie Cele Strategiczne, Operacyjne i Szczegółowe gminy Porąbka - przy odrobinie sprytu dostępne z fotela w Internecie, nota bene pisałem o tym już na forum), Inspektorat Ochrony Środowiska w Bielsku, etc... Pewno poczujesz się dziwnie - zrobią na ciebie duże oczy, będziesz oszołomem. Ale jak takich telefonów będzie więcej, coraz więcej, to ...., to, tak jak kropla drąży skałę, za może za 60 lat będzie ciut lepiej.

Ignacy. Dobry życiorys - dobra rzecz. Nawet pies mojego sąsiada wie po co są zbiory IPN. Wielu ludzi ma już dość manipulacji, dość wyciągania, w zależności albo królika albo gołębia z kapelusza. Dokonania? Umiejętności i kwalifikacje również? Jedno, może dwa pytania. Dlaczego z takim życiorysem? Dlaczego z takimi horyzontami i z takimi umiejętnościami taki grajdoł!? Przecież ty się tutaj chłopie, przepraszam za bezpośredniość (fora dopuszczają), zmarnujesz. A może nuda na zasłużonej emeryturze?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

209 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-06 21:36:12)

Odp: Kandydat Na Wójta

Pytanie do Moderatora-czy to cos o pseudo "guru" mozna zablokowac?
Hmmm albo wplynac na to aby zmienil nick bo zdecydowanie jest przeciwienstwem tego co kryje sie pod pojeciem "guru"
"Każdemu zdarza się być głupcem przynajmniej przez 5 minut dziennie. Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu."
Ktos ten czas zdecydowanie juz przekroczyl....ale wybaczmy kazdy chce miec swoje 5 minut a ze akurat takie.....

210

Odp: Kandydat Na Wójta

Do administratora!!

Proszę o podanie danych identyfikacyjnych guru, który jest oszczercą podajacym nieprawdziwe informacje. Wszystkie wskazane przez niego dotychczas zdarzenia majace mieć rzekomo miejsce w moim życiorysie są nieprawdziwe, są wyssane z brudnego palca. Co wiecej naruszają nie tylko zasady forum, dobre obyczaje ale również przepisy kodeksu karnego określone w art 216. Oczekuję, że moje żądanie zostanie spełnione bez zbednęj zwłoki.

211

Odp: Kandydat Na Wójta

galler napisał/a:
bezstronny napisał/a:

Proponuje zainteresować się ile Pan Gąsiorek osiągnął dla Czańca..

Między innymi to był powód, dla którego nie odpisałem od razu, zostawiłem sobie kilka dni na przypomnienie jakiegoś ważnego osiągnięcia. Mogę się oczywiście mylić, w swojej opinii, dlatego skoro kolega ma inne zdanie to bardzo proszę o wymienienie. Tylko proszę pamiętać, że mówimy o kandydacie na wójta i wymienianie np. ?zabrał głos?, ?wnioskował? itd. jest równoznaczne z brakiem osiągnięć.
Co do wojny z Porąbką to może najwyższy czas wywalić ludzi pokroju Pana Gąsiorka i zakopać topór wojenny. Wojna z Porąbką będzie tak długo jak długo sami ją będziemy podniecać .
A kolegi nick jest mocno nietrafiony.

GREGOR napisał/a:

geronimo uspokój hormony i nie niszcz porządku na forum

Według mnie to właśnie guru niszczy porządek na forum, a rzeczywiście moderator nie powinien pozwolić na obrażanie i szykanowanie ludzi przez guru i interweniować.

Wg mnie na tylu mieszkańców naszego Czańca tylko on podjął próbę startowania na wójta, gdzie są inni, lepsi wg Pana? Oni chyba podwinęli ogon i dalej służą Panu Wójtowi, gdyż mają swoje prywatne interesy...
Trzeba mieć odwagę, aby mimo krytyce podjąć się tego.
A co do osiągnięć Pana Gąsiorka to słyszałem, że przyczynił się  do wielu rzeczy , no cóż, ale inni zbierają laury.
A co do wojny z Porąbką, to domaganie się równego traktowania uważa Pan za coś złego? Może ktoś w końcu zacząłby traktować te wszystkie cztery sołectwa na równi a nie Porąbkę nad trzema?

212

Odp: Kandydat Na Wójta

Właśnie odświeżyłem sobie zasady - i wyczytałem, że "łamanie powyższego regulaminu i niestosowanie się do zasad wiąże się z usunięciem użytkownika i wszystkich jego wypowiedzi!" Adminie do dzieła wink R. Giuliani miała na to prosty i skuteczny sposób - zero tolerancji.
Uważam adminie, że dałeś już parę razy ciała - stąd takie rozpasanie.
Nie interweniujesz też, pomimo ustawowego obowiązku, na łamanie ustawy o j. polskim.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

213

Odp: Kandydat Na Wójta

panowie i geronimo jak by każdy z was zareagował na obrazę? guru zareagował z kulturą więc nie ma co się go czepiać został sprowokowany ja trzymam jego stronę czyli stronę ludzi myślących

Per Aspera Ad Astra

214

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Kocemba,
Byl Pan laskawy napisac:
?Do administratora!!
Proszę o podanie danych identyfikacyjnych guru, który jest oszczercą podajacym nieprawdziwe informacje. Wszystkie wskazane przez niego dotychczas zdarzenia majace mieć rzekomo miejsce w moim życiorysie są nieprawdziwe, są wyssane z brudnego palca. Co wiecej naruszają nie tylko zasady forum, dobre obyczaje ale również przepisy kodeksu karnego określone w art 216. Oczekuję, że moje żądanie zostanie spełnione bez zbednęj zwłoki?.

Widzi Pan, panskie zadanie narusza prawo III Rzeczpospolitej. Jest proba wymuszeniem na Administratorze ?FORUM CZANIE.PL? tegoz prawa zlamanie. Ja wiem , ze panskie myslenia ma glebokie korzenie z czasow kiedy Pan i pana podobni byli nietykalni. Kiedy tego typu zadania bylo rozkazem dla ?maluczkich?. Rozkazem za ktorego nie wykonanie grozila sroga, komunistyczna kara. Nawet forma panskiego wymuszenia ?danych identyfikacyjnych? jest rodem z tragicznych SB-ckich czasow. Prosze zauwazyc , ze forme ?dane identyfikacyjne? zastapiono po  roku 89 forma ?dane osobowe?. Okreslenie "Oczekuję, że moje żądanie zostanie spełnione bez zbednęj zwłoki" tez nie pozostawia zadnych zludzen co do panskiej zawodowej przeszlosci.     Nie sadze aby Administrator naszego zacnego forum byl osoba podatna na wymuszenia wszelakiego rodzaju. Nie wspominajac juz o wymuszeniach zagrozonych konsekwencjami prawnymi.
Wspomina Pan w swoim poscie o Artykule 216 Kodeksu Karnego ktory brzmi:
? § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego?.

Obarcza mnie Pan odpowiedzialnoscia z tegoz artykulu jak rowniaz lamaniem zasad dobrych obyczajow. Raczy Pan zartowac. To Pan , wysunieciem Swojej kandydatury na Wojta Gminy Porabka lamie wszelkie zasady, nie tylko dobrych obyczajow ale zwyklej ludzkiej moralnosci. Ludzie z Pana przeszloscia powinni cieszyc sie wolnoscia, ktora przez ?niedopatrzenie? Pana Walesy  zostala im darowana. Powinien Pan ( jak rowniez Panu podobni , na przyklad nastepny ?zacny? kandydat: pulkownik bylego  WSI  Pan Tolarczyk ) zniknac z zycia politycznego i publicznego na zawsze. To Pan i panu podobni zniewazaja uczucia przecietnych POLAKOW, czyli nasze, wystawiajac swoje "szemrane" kandydatury na publiczne urzedy. Prosze, laskawie zwrocic uwage na Paragraf 3 wspomnianego przez Pana Artykulu 216 KK. Zniewaga to panska domena. Zniewaga dla mnie i smie sadzic, ze nie tylko dla mnie, jest panska kandydatura.
Szanowny Panie,  jezeli potrzebuje Pan moich danych osobowych prosze ich nie wymuszac  na osobach trzecich, prosze o nie poprosic. Oto moj adres e-mail_owy:  80guru83@gmail.com .
Z Glebokim Szacunkiem,
guru
P.S. Panie GREGOR dziekuje za intelektualnie uzasadniony sposob myslenia.

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

215 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-07 06:51:13)

Odp: Kandydat Na Wójta

"guru" czlowiek myslacy........tzn mysli ze mysli
no ale mamy traktowac go jak trolla i chyba juz przyszla pora......
a z  drugiej strony to powinnismy sie zlitowac nad nim to musi byc strasznie nieszczesliwy czlowiek,nie wie co zrobic ze soba,swoim zyciem jedyna atrakcja jest to forum-gdzie zieje ogniem i pluje jadem wszak to tylko mu wychodzi.
Sam nie wie co napisac aby go zauwazyli-plecie i pleci jedno i to samo idealnie komponowal by sie z obecnym ukladem a jeszcze lepiej odnalazl by sie kregach PiSu ktos trafnie zauwazyl
Marnujesz sie guru marnujesz ruszaj na Warszawe

Tak wyliczcie te zalgugi tylko ze konkretow brak,ktos tam cos slyszal cos bylo podobno ale faktow brak takie sa wlasnie osiagniecia radnych.....bezradnych

216

Odp: Kandydat Na Wójta

bezstronny napisał/a:

A co do osiągnięć Pana Gąsiorka to słyszałem,

Reasumując kandydaturę Pana Gąsiorka: argumentów przemawiających za jego osobą brak. Domniemany kierunek kampanii: populistyczne hasła nawołujące do polityki nienawiści wobec Porąbki (obym się mylił).
Argument w sprawie Jego cywilnej odwagi do mnie nie przemawia. Otóż niech nas leczy np grabarz bo żaden z lekarzy się nie odważył... Wójtem może zostać człowiek z osiągnięciami faktycznymi, a nie osoba która ma "odwagę" kandydować.
W między czasie wymyśliłem punkt dla Pana Gąsiorka, a mianowicie posiada (chyba) wykształcenie prawnicze.

217

Odp: Kandydat Na Wójta

Przeciez P.Gasiorek nawet nie wie co jest w Czancu a czego nie ma-na sesji tylko krzyczy-A dlaczego tego nie ma w Czancu?
Tylko ze w Czancu juz to dawno jest ale jak sie nie zagladnie do biblioteki czy domu kultury to potem robi sie z siebie posmiewisko

218

Odp: Kandydat Na Wójta

Do guru!

Nie będąc mieszkańcem Czańca chciałbym zrozumień kto ci dał prawo do osądzania ludzi, których nie znasz, o których nic nie wiesz i których w życiu nie widziałeś na oczy. Jeżeli twoja przeszłość jest  kryształowa i bohaterska nie kryj się za anonomowością, dawaj swoje imię i nazwisko, dawaj swoje dokonania i chwalebne czyny. Dawaj swoją kombatancką przeszłość, ocenimy czy jesteś usurpatorem czy człowiekiem prawym. Tak jak ty dajesz sobie prawo do oceny innych my ocenimy ciebie, po dokonaniach,  po czynach.

219 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-07 12:53:27)

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni forumowicze.
Ponieważ było kilka pytań, próśb czy żądań "usunięcia" użytkownika guru z forum, muszę przyznać, iż brak mi jednoznacznych podstaw ku temu.
Mimo, iż w naszym regulaminie czytamy "Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy" - jest to w zakładce "Czego nie powinniśmy robić?".

Do Pana Jaqbek - niestety w swoich wypowiedziach zachowuje Pan podobny styl do Pana "guru". Przykłady:

czlowiek myslacy........tzn mysli ze mysli

powinnismy sie zlitowac nad nim to musi byc strasznie nieszczesliwy czlowiek,nie wie co zrobic ze soba

Pytanie do Moderatora-czy to cos o pseudo "guru" mozna zablokowac?

Obaj Panowie zahaczają o granicę zasad naszego forum, ale każdy z Państwa wyraża tutaj swoje poglądy. Jeśli te poglądy okażą się złamaniem np. art. 23 Kodeksu cywilnego (zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby) - będzie to oznaczało działanie jednoznaczne.

Patrząc jednak bezstronnie na wypowiedzi - nie znam ani Pana Kocemby, ani Pana "guru". Każdy z nich przestawia pewne kwestie przeszłościowe. Trudno jest mi ocenić czy Pan "guru" ma informacje zgodne z rzeczywistością czy też nie. Nie pracuję także w IPN, abym mógł sprawdzić czy dana osoba teczkę ma czy też nie. W naszym kraju już spotykało się wiele osób, które zaprzeczały swojej przeszłości.
Tak więc - najlepiej w tym przypadku posługiwać się popartymi źródłem faktami, a nie rzucać hasła bez pokrycia i konsekwencji.

Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.


Co do wypowiedzi Pana Kocemby - nie wolno ujawniać publicznie danych osobowych tak więc nie sądzę, aby prośba została zrealizowana. Dodam tylko, że oprócz zwykłych danych potrzebnych do rejestracji na forum, zapisywane są wszystkie adresy IP - zarówno wypowiedzi jak i adresu rejestracji. Takie informacje mogą zostać przekazane, ale na wniosek odpowiedniego organu.

Nawiązując jednak do jednej wypowiedzi Pana geronimo - aby zaprosić Pana Kocembę na kawę, odpowiem tak: to nie mnie powinna interesować promocja swojej osoby. Zapytałem tylko jako zwykły wyborca (ponieważ z wypowiedzi wynikało, że dobrze zna Pan kandydata) o zasługi, osiągnięcia kandydata, którego po prostu nie znam.
Mam przecież prawo nie znać osoby (która de facto nie mieszka w mojej miejscowości) oraz jej przeszłości; ale żeby umawiać się od razu z nim na kawę...? To może najlepiej na plakatach wyborczych napisać "Jan Kowalski - kandydat na wójta. Chcesz poznać mój program i moją przeszłość - zapraszam na kawę".

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

220 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-10-07 12:49:03)

Odp: Kandydat Na Wójta

guru napisał/a:

Szanowny Panie/Pani "Geronimo",
Po pierwsze: nie przypominam sobie abym kiedykolwiek mial przyjemnosc poznania Pana/Pani i uwazam , ze nietaktem z Pana/Pani strony jest zwracanie sie do mnie "per TY". Jak Pan/Pani widzi ja tego nie robie.

Bo takie są przyjęte zasady na forach że się sobie nie "panuje"


Pewne zasady dobrego wychowania obowiazuja nawet w afrykanskim buszu a co dopiero na tak zacnym forum jak "FORUM CZANIEC.PL". Zasady dobrego wychowania to suma: uwarunkowan genetycznych, wyksztalcenia, intelektu i kultury osobistej. Dokladnie po przeciwnej stronie tej definicji umieszczono definicje osobowosci 'CHAMA" : skrzywienia genetyczne, braki w wyksztalceniu, niski wskaznik inteligencji i brak kultury osobiste. Trudno polemizowac z definicjami popartymi dlugoletnimi badaniami. Osobiscie slepo wierze w trafnosc definicji.
Po drugie: Panski pseudonim w doslownym tlumaczeniu (Goyathlay - one who yawns) brzmi "nudny- doprowadzajacy do ziewania". Widze, ze starannie dobral Pan/Pani swoj pseudonim do Swojej osobowosci.

Buraczane tłumaczenie...... mogę udowodnić drzewo genealogiczne swojego rodu do 7 pokoleń wstecz 9 i to herbowe po mieczu i po kądzieli więc za chama się nie uważam ale to tak na marginesie....
PS używaj polskich znaków diakrytycznych panie guru

Przyznam sie Panu/Pani , ze nie bardzo rozumiem czym Pan Kocemba, panskim zdaniem zaluzyl sobie na miano "PANA' a ja na miano "plebejusza (TY)". Pan Kocemba to byly funkcjonariusz sluzb terroru komunistycznego a ja byly wiezien polityczny  tego terroru. Pan Kocemba spedzil najtragiczniejsze chwile Stanu Wojennego w kurorcie "Kozubnik" a ja w wiezieniach Jastrzebie-Zdroju, Nowego Lupkowa , KWMO Bielsko-Biala i KWMO Katowice.

I trzeba było tam pozostać, a nie żyć wspomnieniami co w związku z tym mamy nosić na rękach obywatela i całować po ****
Mam w nosie gdzie siedziałeś i za co ja swoje też odsiedziałem za poglądy antykomunistyczne ale świat się zmienił i i ważne jest dla mnie jakim kto jest człowiekiem a nie jaki ma rodowód bo to nie hodowla psów rasowych......

Wyglada na to, ze praktycznie nic w naszej Polsce (czytaj: Gminie Porabka) od czsu komuny, sie nie zmienilo. "PANOWIE" pozostali panami a "PLEBS" plebsem.

Czyli jesteś plebsem ???

Niestety nic na to nie moge poradzic. Zawsze powtarzam " NIE TAK TO MIALO BYC". Z uporem maniaka jednak uzurpuje sobie prawo do nazywanie "GNIDY" gnida a "Pana" panem.
Z glebokim Szacunkiem,
guru

Abstrahując od konstruktywnego rozpatrywania wszystkich twoich wywodów uważam że jesteś zgorzkniałym człowiekiem widzącym w innych tylko wrogów wszędzie ubecy, zomowcy, złodzieje a tylko ty i kolesie np radiomaryjawici i kaczyści są dobrzy resztę do pieca albo na Madagaskar.
Czyli stały spisek Niemcy, Żydzi i pedały trzech zaborców co cię tarmosili po więzieniach i okradli ze wszystkiego...
Halo mister obudź się mamy XXI świat się zmienił ....... zamiast żyć swoimi wspomnieniami skończ lizać rany bo nikt z tego powodu cię nie przytuli, a ja chce żeby moja mała ojczyzna była krainą miodem i piwem płynąca ...
Nie zgadzam się na budowę mauzoleum ani nowego IPNu w gminie Porąbka w której ludzie tacy jak ty będą grali pierwsze skrzypce...

Motto na dziś jako kwintesencję mojej riposty:

Nigdy nie polemizuj z idiotą ? najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

221 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-07 13:23:46)

Odp: Kandydat Na Wójta

Moze moderator pokusi sie i wytlusci obrazliwe teksty "guru" zeby bylo sprawiedliwie.Tylko prosze sie przylozyc...bo pomysle ze brak Panu dystansu.Wszak moderator powinien wszystkich traktowac  jednakowo.
A co sie tyczy poziomu wypowiedzi czasami trzeba sie znizyc do poziomu rozmowcy aby zrozumial skoro inaczej sie nie da.


Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.Albert Einstein

222

Odp: Kandydat Na Wójta

Jeżeli wyzwiska typu zomowiec itd. wobec interpretacji admina nie są obraźliwe to albo jest stronniczy albo regulamin nie jest potrzebny. A jakubek może również odezwał się niekulturalnie, ale:
1.    Został sprowokowany.
2.    Proporcjonalnie do guru jego ilość obraźliwych stwierdzeń była znikoma.
3.    Aby guru zrozumiał, Jaqubek zniżył się do jego poziomu intelektualnego i kulturalnego.
Może i ktoś zdefiniował stwierdzenie ?obrażanie kogoś?, ale przyznacie sami, że używając słów pospolicie uważanych za kulturalne można kogoś obrazić. Ja osobiście czuję się obrażony.
Odbiegając już od tematu obrażania kogoś, to guru wprowadza na forum tyranie niczym pracownik SB z lat 80, narzuca wszystkim swoje zdanie, nie przyjmuje argumentów innych nawet pod rozwagę, konwersanci nie negują guru, ponieważ boją się porównania do komunistów, esbeków itd. Notorycznie odbiega od tematu przewodniego wprowadzając off-topici i rozwalając dialog. Uważam, że nawet, jeżeli nikogo by nie obraził, za swoją ogólną postawę na forum zasłużył na wyrzutkę. Oczywiście nie chcę wchodzić w zakres kompetencji moderatora, wyrażam jedynie swoje osobiste zdanie.
Ponawiam prośbę o powrót na właściwy temat.

223

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Państwo.

Odchodząc od polemiki na temat kto obraził, a kto nie, zapraszam do kontynuowania rozmowy w zaproponowanym temacie. Tym razem jednak wszystkich proszę o powściągliwość w swoich wypowiedziach i zarówno Pana "guru" jak i pozostałych Państwa.
Wzajemne zaczepki podnoszą tylko "ciśnienie" u osób, do których są one kierowane, a nie wpływają na jakość wypowiedzi, poprzez rzucanie emocjonalnymi epitetami, czyniąc wątek mało atrakcyjny dla czytających. Proszę także zwrócić uwagę, iż każdy odpowiada za swoje wpisy, a więc rzucanie hasłami bez pokrycia, może doprowadzić do dalszych czynów osób udzielających się na forum - tyle, że już poza wirtualnym "światem".
Wypowiedź moją proszę potraktować jako "żółtą kartkę" dla niektórych, bez wskazania na konkretnych forumowiczów.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej rozmowy w temacie.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

224

Odp: Kandydat Na Wójta

Admin to doskonały przykład odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku i bardzo dobrze
a co do reszty forumowiczów szczególnie do pana geronimo zauważyłem że pańskie pojawienie się na owym forum zmierza do jednego kierunku-doprowadzenia do kłótni i pokazaniu iż pan guru jest niespełna rozumu panie geronimo czas skończyć z konformizmem i przestać przytakiwać "towarzyszom"

Per Aspera Ad Astra

225 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-08 06:38:46)

Odp: Kandydat Na Wójta

Z checia powstrzymam sie od uwag i poczekam na rozwoj sytuacji.....
Gregor-kazdy ma wyrobiona opinie i slowa gieronimo i tak nic nie zmienia jesli chodzi o kwestie jednego z uzytkownikow.A wiec doszukiwanie sie drugiego dna raczej nie ma sensu.....

A dyskusja tak tak niech wroci na wlasciwy tor.....kandydaci na radnych jacys nowi czy stara ekaipa...
swego czasu pokladano wielkie nadzieje w Panu Zontku-nawet sugerowano ze powinien startowac na wojta-moim zdaniem raczej sie nie sprawdzil.