Temat: Co paliło się dzisiaj?

Witam,

Co paliło się dzisiaj od ok. 17:00? Do późnego wieczora słychać było syreny strażacikie, a około 17:00 spory dym w okolicy Górnego Czańca.

pozdrawiam

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

2

Odp: Co paliło się dzisiaj?

http://osp.czaniec.pl/wiadomosci.php

tempus fugit

3

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Czy strażacy OSP Czaniec otrzymują ekwiwalent za działania pożarnicze lub udział w szkoleniach w kwocie 10 zł/h lub zwrot utraconego zarobku. Czy ekwiwalent został wypłacony za majową powódz przez gminę?

4

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Tak ekwiwalent za majową powódź został wypłacony ale tylko tym którzy utracili zarobek w pracy. Jednak ekwiwalent wypłacany w gminie jest tylko przy długotrwałych akcjach, ogólnie nikt nie pobiera ekwiwalentu za wyjazdy do zdarzeń gdyż wszyscy ochotnicy się go zrzekli.

5

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Dzięki, a wiesz może jak odbywa się to całe rozliczenie, są to wreszcie pieniadze chłopaków i powinni wiedzieć kto ile przekazał dla swojej jednostki. Nie idzie to czasami do jednego worka. Z tego co mi jest wiadomo to ekwiwalent należy się za każde działanie i za każde szkolenie, jakby tego dobrze pilnować to jednostka miałaby trochę grosza. Na temat tego ekwiwalentu to poczytałem trochę na www.zosprp.pl, Ekwiwalent pieniężny dla członka Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w działaniach ratowniczych lub szkoleniu pożarniczym. Informacja w sprawie ekwiwalentu pieniężnego. Warto przeczytać, są tacy wójtowie co nie chcą płacić.
Nara

6

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Dokładnych informacji może udzielić Tobie Komendant gminny Pan Kazimierz Gałuszka. Z tego co się orientuje to gmina dostaje określoną kwotę co roku na straż i dzieli to na wszystkie jednostki, z tych pieniędzy musi także zabezpieczyć kwotę na ekwiwalent więc analogicznie jeżeli by chłopaki brały kasę do własnej kieszeni to by dana jednostka dostała mniej pieniędzy. Dlatego wszyscy w gminie się z rzekli ekwiwalentu i mamy święty spokój, ekwiwalent jest tylko wypłacany przy większych akcjach np. powódź.

7

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Czołem druchowie!
Stawaliście dzielnie na kobiernickim wale, a mieszkańcy Kobiernic są Wam za to wdzięczni, może zapomnieli o tym powiedzieć. Zatem w ich imieniu to czynię.

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Co się działo 1.12 i 2.12.2010
sprawdzałem na stronie i kicha

9

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Przepraszam ale już się nie zajmuje aktualizacją wiadomości na stronie osp.

W niedziele to jest 28.11.2010 pożar samochodu Czaniec ul. Koralowa.
30.11.2010 fałszywy alarm, (złośliwy) Porąbka Wielka Puszcza (Palenica)
2.12.2010 pożar sadzy w kominie Czaniec ul. Bukowa.

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Dziękuję za odpowiedź!
Kto się teraz zajmuje?

11

Odp: Co paliło się dzisiaj?

Powinien Pan Naczelnik Szlagor Mariusz