51 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2010-12-09 16:42:17)

Odp: czas po wyborach

banan11

Coś cię prześladuje, ja przytoczyłem to co napisał pan Kocemba na kobiernickim forum, łącznie z tym, że dodaje on  za każdym razem pod tekstem "Ignacy Kocemba". Poniżej tego jest jeszcze mój tekst. Teraz zadowolony?

52

Odp: czas po wyborach

I jeszcze do banana11

Oczywiści, że RG ustala wynagrodzenie i będzie to miało miejsce w 14 grudnia. Pan Kocemba pyta czy Bułka zasługuje na podwyżkę, a ja powtarzam pytanie. Banan11 a według ciebie zasługuje czy nie? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to tez dlaczego?

53 Ostatnio edytowany przez Ignacy Kocemba (2010-12-09 20:28:08)

Odp: czas po wyborach

ZAPROSZENIE

Zapraszam mieszkańców Czańca oraz pozostałych miejscowości na II SESJĘ RADY GMINY PORĄBKA w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce zwołanej na dzień 14 grudnia 2010 roku na godz. 15:30. W czasie sesji odbędzie się ślubowanie wójta. Szczególnie ciekawym punktem porządku obrad będzie ustalenie wynagrodzenia dla wójta gminy. Dotychczasowe wynagrodzenie Czesława Bułki to:
- wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4.700.- zł
- dodatek funkcyjny w wysokości 1.900.- zł
- dodatek specjalny w wysokości 2.400.- zł
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego.
Wynagrodzenie zostało zostało ustalone 28 maja 2008 roku.

Moje pytanie do forumowiczów. Czy Czesław Bułka zasługuje na podwyżkę?

Ignacy Kocemba, radny

PS
W swoim imieniu zawsze występuje osobiście. W przypadku cytowania moich tekstów  proszę wszystkich, sąsiada również, o ich wyraźne oznaczenie. Administratora natomiast, proszę aby przypomniał obowiązki moderatorowi banan11. Bodajże to on pisał, "znam twoje IP", a jeżeli nie on to przepraszam.

54 Ostatnio edytowany przez galler (2010-12-09 22:06:32)

Odp: czas po wyborach

Ignacy Kocemba napisał/a:

Zapraszam mieszkańców Czańca oraz pozostałych miejscowości na II SESJĘ RADY GMINY PORĄBKA...

Radni są wybierani celem reprezentowania interesów mieszkańców. Wyobraźmy sobie, co by było gdybyśmy osobiście (my mieszkańcy) musieli być obecni przy podejmowaniu decyzji. Reasumując, nie po to wybieraliśmy Radnych, aby osobiście się teraz stawiać na RG.

Ignacy Kocemba napisał/a:

Moje pytanie do forumowiczów. Czy Czesław Bułka zasługuje na podwyżkę?

Myślę, że wynik ostatnich wyborów jest odpowiedzią na Pana pytanie.

55 Ostatnio edytowany przez guru (2010-12-11 18:33:34)

Odp: czas po wyborach

Szanowni Panstwo,
Pan Bulka, za doprowadzenie Gminy Porabka do skraju bankrutctwa pobiera apanaże w wysokosci
dwoch srednich zarobkow (klasa srednia) pracownikow w Stanach Zjednoczonych Ameryki Polnocnej. Nasze spoleczenstwo ma sie do spoleczenstwa amerakanskiego jak piesc do du*y. O przecietnej zarobkow , czy poziomie zycia nie warto nawet wspominac. Jezel czlowiek o tak wysokim uposazeniu ubiega sie o podwyzke w czasie kiedy wokol szerzy sie ubostwo a nawet nedza, to jest to żądanie chore i niemoralne. Ktos napisal, ze wyniki wyborow upowazniaja  Wojta do podwyzki. Takie stwierdzenie moglo wyjsc z pod piora tylko calkowitego ignoranta, ktory zapomnial, iz na kartce do glosowania byly tylko nazwiska a nie kwoty. Cala ta farsa zwiazana z podwyzka dla czlowieka ktory o rzadzeniu wie tyle co ja o "cesarskim cieciu"  jest pluciem w twarz naiwnemu elektoratowi ktory wybral go ponownie. Zasada jest prosta "wiesniak wybral" i "wiesniak zaplaci" a wlasciwie jego przedstawiciele, radni z ugrupowania Pana Bulki. Ci sami radni ktorzy juz w poprzednich kadencjach pomagali budowac podwaliny wielce watpliwego "dobrobytu" Gminy Porabka.

Z glebokiem Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

56

Odp: czas po wyborach

guru napisał/a:

Jezel czlowiek o tak wysokim uposazeniu ubiega sie o podwyzke w czasie kiedy wokol szerzy sie ubostwo a nawet nedza, to jest to żądanie chore i niemoralne.

Przypominam szanownemu guru, że to Pan Kocemba zapytał jedynie czy Pan Bułka zasługuje. I możemy teraz oddać się demagogii. O ile wiem oficjalnego wystąpienia Pana Bułki o podwyżkę nie miało miejsca, (choć mogę się oczywiście mylić).

57

Odp: czas po wyborach

Jak czytam wypowiedzi radnego to dochodze do wniosku ze lepiej pojsc samemu na ta sesje i posluchac co w gminie piszczy.
Nie wiem dlaczego wystepujem pod nickiem a nie ujawni kim jest chyba to wstyd byc radnym albo to swego rodzaju zabezpieczenie-nie beda mnie rozliczac z tego co robie albo z tego ze nic nie robie.Tylko komu potrzebny taki radny........

Mnie zawsze uczyli ze nagroda,premia jest za dobrze wkonana prace,za efekty i mam nadzieje ze tymi kategoriami beda myslec jak dojdzie do ustalania wynagrodzenia.

58

Odp: czas po wyborach

Jaqbek napisał/a:

Mnie zawsze uczyli ze nagroda,premia jest za dobrze wkonana prace,za efekty i mam nadzieje ze tymi kategoriami beda myslec jak dojdzie do ustalania wynagrodzenia.

Zgadzam się w 100%.
Proszę zauważyć pewien paradoks. Cała Gmina uważa, że dotychczasowy Wójt jest w szerokim tego słowa znaczeniu zły i należy go zmienić. Tym czasem w Wyborach popiera go zdecydowana większość. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem zwolennikiem podwyżki wynagrodzenia dla Pana Wójta, staram się jedynie obiektywnie analizować fakty. Ta zdecydowana większość poprzez reelekcja wystawiła mu pozytywne referencje, w skrócie większość stwierdziła, że ?dobrze wykonał pracę?,  bo przecież gdyby było inaczej to by go nie wybrali.

59

Odp: czas po wyborach

sprawa ustalenia wysokości wynagrodzenia wójta/burmistrza/prezydenta miasta jest każdorazowo rozpatrywana na początku nowej kadencji, taki punkt w obradach sesji rady nie zobowiązuje do podwyżki
swoją drogą wójt naszej gminy zarabia niewiele mniej niż prezydent Warszawy:)

tempus fugit

60

Odp: czas po wyborach

cóż za porównanie... prezydent w-wy z pewnością zasłużył na wyższe wynagrodzenie

Per Aspera Ad Astra

61

Odp: czas po wyborach

dr napisał/a:

swoją drogą wójt naszej gminy zarabia niewiele mniej niż prezydent Warszawy:)

No i to już jest jakiś konkret w temacie. Teraz mamy odniesienie. Jestem na NIE.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

62 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-12-14 20:49:50)

Odp: czas po wyborach

Wojt dostal podwyzke.......Łapki rowno szly w gore nie bylo niespodzianek!!!!!Proponuje aby co miesiac po gminie przeszla lista i elektorat Bulki zrzucil sie na ta podwyzke.
Ciekawe czy z takim samym entuzjazmem stawiali by krzyzyki-zrzucil sie na podwyzke-jak stawiali na wyborach.
Brawo!!! prosze Panstwa mamy sie czym chwalic,chociaz w tym jestesmy na pierwszym miejscu.........

63 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-12-18 15:05:24)

Odp: czas po wyborach

Wynagrodzenie wojta.

- wynagrodzenie zasadnicze - 5.000.- było 4.700.-
- dodatek funkcyjny - 1.900.- pozostał
- dodatek specjalny - 2.600 - było 2.400
- dodatek za wieloletnia pracę / pochodna od wynagrodzenia zasadniczego/ 1.000.-, było 940.-

Maksymalne wynagrodzenie wójta może wynosić, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, 12.540 zl

Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kwoty takie zarabiaja prezydenci duzych miast!!!!!!

64

Odp: czas po wyborach

na takie wynagrodzenie trzeba sobie zasłużyć.... i gdzie tu sprawiedliwość?

Per Aspera Ad Astra

65

Odp: czas po wyborach

Może nie o wójtach, ale porównanie mamy:

http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/346917,ile-zarabiaja-prezydenci-dolnoslaskich-miast,id,t.html
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/ile-zarabiaja-prezydenci-polskich-miast-sprawdz-44911.html
http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

66

Odp: czas po wyborach

Wszyscy zajmujemy się pensją wójta - może jest wysoka ala to rada ja akceptuje czyli osoby które wybraliśmy i które popieramy. Dlaczego nikt nie zajmie się pensjami pracowników UG które w wielu przypadkach są wysokie i nie proporcjonalne do wykształcenia.
Stworzono w naszym urzędzie pełno dziwnych stanowisk. Osoby na nich zatrudnione pobierają tylko pensje a nie wnoszą nic dobrego dla nas czyli osób dla których powinny pracować. Ostatnie zmiany schematu organizacyjnego UG stanowią pełne tego odzwierciedlenie. Któż mógł Wójtowi taki pomysł podsunąć. Radni powinni przyjrzeć się pracownikom  urzędu i to naprawić. Nie może być tak aby pojedyncze osoby które mają wpływ na decyzje Wójta zachowywały się jako nietykalne. Sprawa przestrzegania czasu pracy w urzędzie także jest karygodna ale  w związku z tym wójt winien wyciągnąć konsekwencje wobec Kadrowej która powinna uczciwie kontrolować urlopy czy tez ?spacery po gminie? w czasie pracy.

67

Odp: czas po wyborach

Pozdrawiam!

Za podwyżką wynagrodzenia dla Czesława Bułki nie głosowałem, podobnie zresztą uczynił pan Janusz Kojder, więc nie uczyniła tego cała rada, a jet to ważne. Uważam, że pensje pracowników urzędy powinny być jawne. Nie chodzi o to ile zarabia pani x czy pan y tylko ile wynosi pensja na określonym stanowisku. Spróbuje spowodować aby taka informacja była dostepna dla mieszkańców gminy. Na temat przestrzegania dyscypliny pracy w urzędzie krążą legendy, jeden z pracowników mial nawet utracić prawo jazdy bedąc w pracy. Zapytam wójta na najbliższej sesji czy to polega na prawdzie, jeżeli tak to jakie wyciągnął konsekwencje służbowe.

Ignacy Kocemba

68

Odp: czas po wyborach

Życzę Wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Per Aspera Ad Astra

69

Odp: czas po wyborach

przerazona napisał/a:

Sprawa przestrzegania czasu pracy w urzędzie także jest karygodna ale  w związku z tym wójt winien wyciągnąć konsekwencje wobec Kadrowej która powinna uczciwie kontrolować urlopy czy tez ?spacery po gminie? w czasie pracy.

Przed swietami  postanowilem odwiedzic salon fryzjerski,czekalem spokojnie wraz z innymi klientami a bylo tego sporo wszak kazdy chce  pieknie wygladac.Panie robily fryzury,jakies zabiegi kosmetyczne itd ale nie o tym...jakiez bylo moje zdziwienie kiedy to w pewnym momencie podniosla sie roleta i ukazala sie pracownica Urzedu i to nie jakas tam "płotka" ale ta z tych "grubych ryb" zagladam co miesci sie za zaluzja-okazalo sie łózko opalajace .
Byla godzina 12:15...urlop,przerwa...wierze ze miala wtedy wolne wink
Pani zapewne przygotowywala sie na sylwestra bo opalenizne trzeba zaczac "hodowac" odpowiednio wczesniej...tak mi wytlumaczono

70

Odp: czas po wyborach

Mamy nadzieje że opalenizna została "wychodowana" i sylester się udał.
Ale pracownicy Urzędu winni w czasie pracy nie poddawc sie zabiegą upiększajacym tylkom pracować - ale może oni tego nie rozumieją i nasze władze winny wyciagnąc konsekwencje w stosunku do osób które się spażniają czy też organizują spacery w czasie pracy.
Czyż nie jest to efekt rozbestwienia urzędników i braku kontroli nad ich pracą a właściwie dysypliną............

71

Odp: czas po wyborach

przerazona napisał/a:

Mamy nadzieje że opalenizna została "wychodowana" i sylester się udał.
Ale pracownicy Urzędu winni w czasie pracy nie poddawc sie zabiegą upiększajacym tylkom pracować - ale może oni tego nie rozumieją i nasze władze winny wyciagnąc konsekwencje w stosunku do osób które się spażniają czy też organizują spacery w czasie pracy.
Czyż nie jest to efekt rozbestwienia urzędników i braku kontroli nad ich pracą a właściwie dysypliną............

A kogo to interesuje. Jest takie powiedzenie: " Co wolno wojewodzie to nie tobie........"
Najważniejsze, że podwyżka została zaklepana, oczywięcie z naszych pieniążków. Chociażby wam języki kołkiem w gębie stanęły albo palce poodpadały wójt i tak palcem nie kiwnie. Po prostu chce mieć spokój, więc się nie czepiajcie się. Niemniej jednego jestem ciekaw, czy nasz król szos gminnych Adam Zeman jak mu zabierali prawo jazdy za jazdę po pijaku to był w pracy, czy przypadkowo na wolnym nadzorował asfaltowanie drogi w Wielkiej Puszczy. Może ktoś wie jak to było?

72

Odp: czas po wyborach

Co się z Wami porobiło. Wszyscy wyniesli się do Kobiernic?

73

Odp: czas po wyborach

Co ze sprawą pomiędzy Panem Kocembą a guru?

74

Odp: czas po wyborach

Nie znam dalszych szczegółów, ale nie tak dawno do właściciela serwera została przesłana prośba sądu o udostępnienie danych IP forumowicza guru.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

75 Ostatnio edytowany przez guru (2011-03-20 23:42:56)

Odp: czas po wyborach

Szanowny Panie Administratorze,

Prosze przekazac Szanownemu wlascicielowi serwera, iz przekazywanie jakichkolwiek informacji osobisto-zastrzezonych, pseudo przedstawicielom policja i pseudo przedstawicielom sadow jest bardzo sliska sprawa. Sprawa ktora ma bardzo scisle obostrzenia prawne, za ktore "zaliczyc" mozna wysoka grzywna wraz z odsiadka. Panie Wlascicielu prosze uwazac co Pan "udostepnia" i komu. Jezeli Pan Wlasciciel serweru udostepnil juz, legalnie czy tez nielegalnie moje dane osobowe to z cala pewnoscia powinienem otrzymac  oficjalne oskarżenie o obraze moralna bylego wspopracownika PRL-owskich Sluzb Specjalnych. Cierpliwie czekam i gromadze dokumenty historyczne i nie tylko, na temat dzialalnosci pracownika komunistycznej milicji wspolpracownika Sluzb Bezpieczenstwa  Pana Kocemby.Przyrzekam, iz biezace informoacje  o postepie procesu bede przekazywal w miare ich pozyskiwania na lamach tegoz forum.

Dziekuje.

guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".