1

Temat: czas po wyborach

witam wszystkich big_smile:D: milczalem cały czas od postu o spokój dziś pisze dziekuje wszystkim za wybór myśle iż administr.wie 12 osób pisze na forum 43 oglądają życie uczy wszystkich pokory wyboru nie dokonali wieśniacy jak ktoś napisał w post lecz  Świadomi mieszkańcy CZAŃCA

smile:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
Czańca umiejący docenić to co zostało zrobione dla naszej małej ojczyzny Bułka nie jest złoty,ale powiem Gąsiorek Wiesław był z nami 12 lat ostatniej kadencji głosował razem I JEGO WYBÓR co zrobił MY posłuchaliśmy waszych uwag o zarządzanie gminą o transparentności urzedu o inwestycjach WY SZANOWNI MIESZKAŃCY DALIŚCIE NAM MANDAT ZAUFANIA.............MYŚLE iż demokracji czas nastał i czas zmian w naszym sołectwie gminie aby WSZYSKIM PO,PSL,PIS ,NOWA GMINA ŻYŁO I BYŁO LEPIEJ:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

2

Odp: czas po wyborach

Boze czytasz i nie grzmisz
A jak radny taki dumny to moze spusci kotare i tak z imnienia i nazwiska przeciez nie macie sie czego wstydzic no chyba ze sie mysle

3

Odp: czas po wyborach

Witam! Chcę się podzielić następującą wiadomością: czekam, już od trzech dni aby administrator forum Kobiernice uaktywnił moje konto. Aby być wobec wszystkich w porządku mój login brzmiał identycznie jak na forum czanieckim, oni chyba nie chcą, bym był ich forumowiczem. Wybierają sobie chyba wygodnych, trochę to daje do myślenia z kim tam mamy do czynienia, i wiecie co, nie chce mi się już z nimi gadać.

4

Odp: czas po wyborach

nie przejmuj sie leba ważne że to forum cię chcę:) ,panie radny moja siostrzenica z podstawówki pisze podobne wiadomości -taka sama ilość emotków

Per Aspera Ad Astra

5

Odp: czas po wyborach

Pytanie do Zenona

Zenon a jak ci sie podobały warunki do głosowania? Czy aby nie zostały naruszone podstawowe warunki do zachowania tajności? Ciekaw jestem twojej opinii.

6

Odp: czas po wyborach

Oto cytat, który na swojej stronie zamieścił Komitet Wyborczy Wyborców - Nowa Gmina.
?Z obietnic tych będziemy systematycznie i rzeczowo rozliczać nowe władze gminy i informować naszych wyborców na bieżąco.?
Oto link do artykułu, z którego pochodzi cytat

http://www.porabka.info/

A ja ogłaszam konkurs, z jakim innym politykiem kojarzą wam się wypowiedzi na temat rozliczania?
Mój wniosek jest następujący: można starać się wygrać wybory obietnicami jak to uczynić chcieli kandydaci komitetu Nowa Gmina, można na wygraną zapracować, tak jak to uczynili zwycięzcy kandydaci. Po wyborach można rozpocząć pracę, aby wygrać przyszłe wybory, lub zacząć rozliczać i znowu liczyć na wygraną będącą efektem słownej promocji, niepopartej konkretnymi efektywnymi działania.

7

Odp: czas po wyborach

Leba to moze proste pytanie-za co dostales bana?To moze wyjasnic wszystko....

Galler nie wiem na kogo glosowales ale jesli oddales swoj glos na kogos to czyms musial cie przekonac ze ulegles....i teraz chcesz mi wmowic ze masz to gdzies??????to po cos ty chlopie glosowal-jesli i ktos mowi chce zrobic to i to to ja oczekuje ze on to zrobi a jesli nie to przestaje byc dla mnie wiarygodny.Ide na zebranie i mowie-mialo byc to i to i gdzie to jest?????
Jesli po 4 latch tego nie ma to mowie-dziekuje!!!!!
Ale jesli elektorat wojta to ludzie ktorzy poszli postawic tylko krzyzyk a reszta ich nie interesuje to wcale sie nie dziwie ze jest tak a nie inaczej........tez bym tak chcial obiecac,obiecac a potem zyc sobie spokojnie na luzie wiedzac ze nikt o nic nie bedzie pytal....
P.Bulki rozliczac raczej nie beda bo po co emerytowana nauczycielka czy gospodyni z kola bedzie pytac o Davos skoro moze tego nie dozyc i rzadko ktora jezdzi na nartach.....
Obietnice mozna skladac tylko niech maja pokrycie w rzeczywistosci!!!!!!!
A nie pisac aby wam i nam zylo sie lepiej z naciskaiem na NAM!!!

Mysle ze Bog podaruje mi jeszcze te 4 lata zycia i bede mogl zapytac-Gdzie  Davos????!!!

8 Ostatnio edytowany przez galler (2010-11-25 14:37:39)

Odp: czas po wyborach

Jaqbek masz świętą rację. Pewno ja się mało zrozumiale wyraziłem. Chciałem zaznaczyć, że jeżeli jakiś komitet chce wygrać to musi zrobić coś więcej niż wypisać na ulotkach wszystko, co tylko mu do głowy przyjdzie. Trzeba praktycznie zaistnieć w realnych wydarzeniach i osiągnięciach. Bardzo mi się podoba, że wyborcy dostrzegli bajkowy styl wypowiadania się kandydatów Nowa Gmina, ludzi, którzy obiecują, krytykują i rozliczają zamiast udziału w jakimś realnym wydarzeniu, co by świadczyło o wartości kandydata.
Dotrzymanie obietnic kampanijnych to zupełnie inna sprawa. Zgodnie z moją teorią, jeżeli nie będą przynajmniej realizowali (już z pominięciem) efektu swoich postulatów, to po prostu nie powinni mieć szans na reelekcję i koniec. Rozliczanie jest po stronie wyborców.

9 Ostatnio edytowany przez leba (2010-11-25 19:02:45)

Odp: czas po wyborach

No tak, drogi Jaqbek, banana mam zapewne za niepochlebne opinie o "przywódcach duchowych" Nowej Gminy.
Proszę Państwa, wg Jaqbek  tzw. banany powinni dostać prawie wszyscy mieszkańcy Gminy Porąbka, bo nie poznali się na wspaniałych kandydatach na radnych i przewspaniałym kandydacie na Wójta, a najgorsze jest to, że przegrali i to z kretesem w swojej własnej wsi, obrazili się na społeczeństwo i plują jadem. A nie rozumiecie, że ludzie mają dość wojenek, być może gdyby kampania Nowej Gminy nie była tak agresywna, negująca wszystko i wszystkich wokół, to wynik wyborczy byłby inny. Najlepiej obrazić się na tych, którzy nie z Wami, wziąć zabawki i pójść do domu?
Brawo, prezentujcie się dalej z takiej strony, Wasi przeciwnicy tylko się cieszą.
A co do forum kobiernickiego, które mnie nie chce, nie będę rozpaczać, wręcz przeciwnie, proszę podziękować ichniejszemu administratorowi, że mnie nie zarejestrował, bo to szopka, a nie forum. Niech nie nazywa się forum Kobiernice, tylko forum Nowa Gmina. Na stronie czanieckiej można przeczytać przeróżne opinie różnorodnych poglądowo ludzi i chyba na tym polega rozmowa  i wyrazanie opinii. To tylko forum Kobiernice przygarnia teraz tylko słusznych poglądowo. Kto nie z nami to przeciw nam? A to adorujcie się dalej w dobrym zdrowiu. Pozdrawiam.

10 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-25 19:27:19)

Odp: czas po wyborach

Zadalem ci proste pytanie  a ty piszesz elaborat i do tego nie udzielasz odpowiedzi i zeby bylo jeszcze smieszniej wpychasz mi w posta cos czego nie napisalem.Tak proba ucieczki przed napisaniem-zrobilem to i to napisalem to i to proste.Zreszat malo mnie to obchodzi a zale to mozesz i tu wylewac

Tutaj tez daja zolte i czerwone kartki zapewniam cie!!!

I jesli juz to daja bana

11

Odp: czas po wyborach

Jaqbek - przecież dobrze wiesz, że każdy może sprawdzić co powiedziałem jednym prostym kliknięciem. Zasady forum znam i zapewniam Cię, stosuję się do nich. Po co te nerwy, no po co. Może za 4 lata będzie lepiej i wierz mi życzę wszystkim powodzenia.

12 Ostatnio edytowany przez xnoname (2010-11-25 22:22:28)

Odp: czas po wyborach

leba napisał/a:

Jaqbek - przecież dobrze wiesz, że każdy może sprawdzić co powiedziałem jednym prostym kliknięciem. Zasady forum znam i zapewniam Cię, stosuję się do nich. Po co te nerwy, no po co. Może za 4 lata będzie lepiej i wierz mi życzę wszystkim powodzenia.

leba nie warto prowadzić jakiejkolwiek dyskusji z poplecznikami komitetu Nowa Gmina oni uznają tylko jedną rację "swoją" bez względu na to czy jest to prawda, czy faktycznie mają rację. Jak zauważyłeś rzadko wypowiadam się na tym forum , ale po obserwacjach postów dla mnie Ci ludzie są tak zacietrzewieni jak PiS, który tak krytykują. "nieważne sposoby, ważny cel". To nie jest recepta na to żeby żyło nam się lepiej. Według niektórych osób wypowiadających się na tym forum wyniki wyborów świadczą o głupocie i ciemnocie społeczeństwa. A może jest wręcz przeciwnie?...  Według mnie mamy światłe i rozumne społeczeństwo i w każdym przypadku trzeba szanować decyzję większości.

13

Odp: czas po wyborach

xnoname- mądrego to i dobrze posłuchać. Dzięki za radę, skorzystam, pozdrawiam.

14

Odp: czas po wyborach

galler napisał/a:

Oto cytat, który na swojej stronie zamieścił Komitet Wyborczy Wyborców - Nowa Gmina.
?Z obietnic tych będziemy systematycznie i rzeczowo rozliczać nowe władze gminy i informować naszych wyborców na bieżąco.?
Oto link do artykułu, z którego pochodzi cytat

http://www.porabka.info/

A ja ogłaszam konkurs, z jakim innym politykiem kojarzą wam się wypowiedzi na temat rozliczania?
Mój wniosek jest następujący: można starać się wygrać wybory obietnicami jak to uczynić chcieli kandydaci komitetu Nowa Gmina, można na wygraną zapracować, tak jak to uczynili zwycięzcy kandydaci. Po wyborach można rozpocząć pracę, aby wygrać przyszłe wybory, lub zacząć rozliczać i znowu liczyć na wygraną będącą efektem słownej promocji, niepopartej konkretnymi efektywnymi działania.

Galler

Byłeś na spotkaniu komitetu w Czańcu? Słyszałeś obietnice? Podaj kilka. Ja znam kilka Davos,  drugi Szczyrk, baseny termalne, centrum zarządzania kryzysowego, mógłbym jeszcze kilka wyliczyć ale po co, to zapewnienia Bułki. Nie podoba się, że jednak ludzie głosowali na Nową Gminę chociaż przed wyborami nie byli zanni nikomu. Twoi ulubieńcy nie mieli i nie mają nawet programu wyborczego i jest to zapewne fenomen. Twoi ulubieńcy byli tak zapracowani, że zapomnieli o kanalizacji w  Czańcu, Bujakowie i Porąbce, dlatego w gminie cuchnie. Jak nie wierzysz przespaceruj sie na Bukowiec lub ulicą K. Wojtyły. Poczujesz boski zapach zwycięstwa.
Może kanalizacja jest nie potrzebna? Zapytaj również swoich wybrańców dlaczego mieszkańcy gminy płacą najwyższą stawkę za odprowadzane ścieki w województwie. A jak ci zostanie jeszcze trochę czasu to zapytaj mieszkańców Czańca ile płacą za wodę. A jak cię jeszcze to wszystko nie znudzi to zapytaj twoich wybrańców dlaczego w Gminie Porąbka nie ma dopłat do wody lub ścieków jak to ma miejsce w wielu innych gminach.

Ja stawiam proste pytanie. Ile trzeba kadencji Bułki aby doścignąć gminy żywiecczyzny?

No i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego pekają ściany sali gimnastycznej, widać nawet  z ulicy?

Jak na to wszystko odpowiesz dam ci nagrodę.

15

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

Pytanie do Zenona

Zenon a jak ci sie podobały warunki do głosowania? Czy aby nie zostały naruszone podstawowe warunki do zachowania tajności? Ciekaw jestem twojej opinii.

Zenon, gdzie jesteś, gdzie się podziałeś, wyniosłeś się do innej gminy?

16 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-27 09:18:44)

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

Pytanie do Zenona

Zenon a jak ci sie podobały warunki do głosowania? Czy aby nie zostały naruszone podstawowe warunki do zachowania tajności? Ciekaw jestem twojej opinii.

Nie podobały mi się. Taka jest moja subiektywna opinia.

Nie słyszałem żeby się ktoś skarżył. Nie zostały więc naruszone niczyje prawa.
Generalnie lokal był za mały. Wielu ludzi wychodziło z kartami poza obręb lokalu, a komisja nie reagowała.


Ordynacja wyborcza nie definiuje warunków technicznych jakim powinien odpowiadać lokal wyborczy. Natomiast za postanowieniem Sądu Najwyższego z 25.10.2000 r., III SW 88/00: Aby zapewnić tajność głosowania lokal wyborczy nie jest potrzebne wyposażenie lokalu wyborczego w specjalne pomieszczenia (kabiny), a w przypadku, kiedy w lokalu są kabiny, nie muszą mieć one zasłon.
Wydzielenie, urządzenie miejsc zapewniających tajność głosowania jest zadaniem zleconym gminie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

17

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

[Twoi ulubieńcy nie mieli i nie mają nawet programu wyborczego ... Twoi ulubieńcy byli tak zapracowani, że zapomnieli o kanalizacji

Twoja wypowiedz sugeruje, że głosowałem na kandydatów do Rady, którzy aktualnie zwyciężyli w wyborach.  Jest to całkowicie nieprawda, nie przyłożyłem ręki do tego faktu. Nie wiem skąd masz w ogóle takie informacje. Albo wypowiadasz się pomimo, że nie masz bladego pojęcia, na kogo ja głosowałem, albo Wisz (chociaż nie wiem skąd) i kłamiesz. Bardzo proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd wypowiadając się w temacie mojej osoby.

18

Odp: czas po wyborach

galler napisał/a:
sąsiad napisał/a:

[Twoi ulubieńcy nie mieli i nie mają nawet programu wyborczego ... Twoi ulubieńcy byli tak zapracowani, że zapomnieli o kanalizacji

Twoja wypowiedz sugeruje, że głosowałem na kandydatów do Rady, którzy aktualnie zwyciężyli w wyborach.  Jest to całkowicie nieprawda, nie przyłożyłem ręki do tego faktu. Nie wiem skąd masz w ogóle takie informacje. Albo wypowiadasz się pomimo, że nie masz bladego pojęcia, na kogo ja głosowałem, albo Wisz (chociaż nie wiem skąd) i kłamiesz. Bardzo proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd wypowiadając się w temacie mojej osoby.

Galler, to nie na temat. Ja nie sugeruję na kogo ty głosowałeś, bo mnie to nie obchodzi.  Nie obchodzi mie również twoja orientacja seksualna ani jakie masz upodobania. Moje pytania są kokretne, jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć to jest OK.

19

Odp: czas po wyborach

Zenon napisał/a:
sąsiad napisał/a:

Pytanie do Zenona

Zenon a jak ci sie podobały warunki do głosowania? Czy aby nie zostały naruszone podstawowe warunki do zachowania tajności? Ciekaw jestem twojej opinii.

Nie podobały mi się. Taka jest moja subiektywna opinia.

Nie słyszałem żeby się ktoś skarżył. Nie zostały więc naruszone niczyje prawa.
Generalnie lokal był za mały. Wielu ludzi wychodziło z kartami poza obręb lokalu, a komisja nie reagowała.


Ordynacja wyborcza nie definiuje warunków technicznych jakim powinien odpowiadać lokal wyborczy. Natomiast za postanowieniem Sądu Najwyższego z 25.10.2000 r., III SW 88/00 Aby zapewnić tajność głosowania lokal wyborczy nie jest potrzebne wyposażenie lokalu wyborczego w specjalne pomieszczenia (kabiny), a w przypadku, kiedy w lokalu są kabiny, nie muszą mieć one zasłon. Wydzielenie, urządzenie miejsc zapewniających tajność głosowania jest zadaniem zleconym gminie.

Zenon, poczytaj jeszcze to:

http://www.pkw.gov.pl/gallery/69/15/69153/Kodeks_Dobrej_Praktyki_w_Sprawach_Wyborczych.pdf

Jak uważasz, jak maja sie nasze wybory do tego?

20 Ostatnio edytowany przez xnoname (2010-11-27 00:31:22)

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:
galler napisał/a:

Oto cytat, który na swojej stronie zamieścił Komitet Wyborczy Wyborców - Nowa Gmina.
?Z obietnic tych będziemy systematycznie i rzeczowo rozliczać nowe władze gminy i informować naszych wyborców na bieżąco.?
Oto link do artykułu, z którego pochodzi cytat

http://www.porabka.info/

A ja ogłaszam konkurs, z jakim innym politykiem kojarzą wam się wypowiedzi na temat rozliczania?
Mój wniosek jest następujący: można starać się wygrać wybory obietnicami jak to uczynić chcieli kandydaci komitetu Nowa Gmina, można na wygraną zapracować, tak jak to uczynili zwycięzcy kandydaci. Po wyborach można rozpocząć pracę, aby wygrać przyszłe wybory, lub zacząć rozliczać i znowu liczyć na wygraną będącą efektem słownej promocji, niepopartej konkretnymi efektywnymi działania.

Galler

Byłeś na spotkaniu komitetu w Czańcu? Słyszałeś obietnice? Podaj kilka. Ja znam kilka Davos,  drugi Szczyrk, baseny termalne, centrum zarządzania kryzysowego, mógłbym jeszcze kilka wyliczyć ale po co, to zapewnienia Bułki. Nie podoba się, że jednak ludzie głosowali na Nową Gminę chociaż przed wyborami nie byli zanni nikomu. Twoi ulubieńcy nie mieli i nie mają nawet programu wyborczego i jest to zapewne fenomen. Twoi ulubieńcy byli tak zapracowani, że zapomnieli o kanalizacji w  Czańcu, Bujakowie i Porąbce, dlatego w gminie cuchnie. Jak nie wierzysz przespaceruj sie na Bukowiec lub ulicą K. Wojtyły. Poczujesz boski zapach zwycięstwa.
Może kanalizacja jest nie potrzebna? Zapytaj również swoich wybrańców dlaczego mieszkańcy gminy płacą najwyższą stawkę za odprowadzane ścieki w województwie. A jak ci zostanie jeszcze trochę czasu to zapytaj mieszkańców Czańca ile płacą za wodę. A jak cię jeszcze to wszystko nie znudzi to zapytaj twoich wybrańców dlaczego w Gminie Porąbka nie ma dopłat do wody lub ścieków jak to ma miejsce w wielu innych gminach.

Ja stawiam proste pytanie. Ile trzeba kadencji Bułki aby doścignąć gminy żywiecczyzny?

No i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego pekają ściany sali gimnastycznej, widać nawet  z ulicy?

Jak na to wszystko odpowiesz dam ci nagrodę.

Tak czytam tego posta i choć bywam na zebraniach wiejskich to nie słyszałem o takich obietnicach. Trochę poszperałem i popytałem i wiem skąd wzięło się Davos, pewno chodzi Ci o prezentację multimedialną przedstawioną na jednej z sesji Rady Gminy obecnego właściciela kozubnika, który powiedział iż projekt był inspirowany Davos. Tak na marginesie to projekt ten jest realizowany, jak ktoś nie wierzy zawsze może zapytać właściciela.
Jeśli chodzi o obietnice komitetu Nowa Gmina to są one zawarte w "programie" wyborczym (ktoś już na tym forum napisał, że jest on oderwany od rzeczywistości i realiów - czy coś w tym stylu).

P.S. Czyżby po wyborach po takiej z rozmachem kampanii ciężko było przełknąć gorycz porażki?

21 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-27 09:45:52)

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

Jak uważasz, jak maja sie nasze wybory do tego?

Co do kodeksu - to raczej zbiór zaleceń Rady Europy związanych z promocją i ochroną praw człowieka, demokracji.
Poza tym międzynarodowe instytucje już dawno nie wysyłają do nas obserwatorów, co może świadczyć to o tym, że uznają nasze wybory za spełniające dobre praktyki.

Już pisałem, że choć można mieć wiele drobnych zastrzeżeń, to ogólnie nie jest źle.
Zresztą jak wiesz o jakichś nieprawidłowościach to pisz wprost. Podyskutujemy.


PS
xnoname, sąsiad nie przeginajcie z cytowaniem.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

22

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

Moje pytania są konkretne, jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć to jest OK.

W sprawie powyższego zarzutu, tak nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Na pierwsze nie potrafię odpowiedzieć, bo nie jestem wróżką, a na drugie nie potrafię, bo nie jestem inspektorem nadzoru budowlanego czy kimś w tym stylu
Oto Twoje pytania:

sąsiad napisał/a:

Ja stawiam proste pytanie. Ile trzeba kadencji Bułki aby doścignąć gminy żywiecczyzny?
No i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego pekają ściany sali gimnastycznej, widać nawet  z ulicy?

W związku z tym, bardzo proszę Ciebie o odpowiedz.

23

Odp: czas po wyborach

Xnoname!

Śnisz. Sprawdziełem na stronie spólki Sawa Apartments, która jest właścicielem obiektów. Brak informacji zarówno w odniesieniu do projektów realizowanych jak i planowanych. Brak czegokolwiek o Kozubniku.
Gmina zobowiązała się natomiast do wybudowania:

- scieżek rowerowych,
- kanalizacji sanitarnej i wodociągów,
- infrastruktury turystycznej oraz modernizacji dróg.
Wszystko to wymaga zainwestowania conajmniej 21 mln złotych przez gminę. Ciekawe co?

24

Odp: czas po wyborach

sąsiad, znam sprawę troszkę bliżej i mogę tylko powiedzieć, że Sawa Apartments ma w planach wybudowanie bardzo dużego kompleksu głównie mieszkalnego. To, że czegoś nie ma ich stronie, nie znaczy, ze nie jest w zaawansowanej fazie przygotowań.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

25

Odp: czas po wyborach

Słyszałem kiedyś lub czytałem już nie pamiętam bo było to dawno, iż P. Bułka chce zrobic z kompleksu na kozubniku ''drugą dolinę krzemową''- gratuluję mu wyobraźni i poczucia humoru i zachęcam żeby dowiedział się czy jest i jak wygląda dolina krzemowa nim znów palnie głupstwo

Per Aspera Ad Astra