Temat: System powiadamiania SMS

http://www.porabka.pl/index.php?str=2&id_str=64

Mam pytanie do Wójta Czesława:

Co za długo świętowano wczorajsze wybory, że nie było czasu wysłać smsa do mieszkańców (wyborców).
To po co w ogóle ta cała hucpa ze stroną i akcja w temacie zagwarantowania nam bezpieczeństwa???

W nosie mam taki system bo i tak jakiś urzędnik zawali sprawę !!!

Gratuluję panie wójcie !!!!
Artykuł z Onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr … omosc.html


Kilka tysięcy mieszkańców bez prądu


Jeszcze około trzy tysiące gospodarstw z pogranicza województw małopolskiego i śląskiego jest pozbawionych prądu. Halny wiejący z prędkością 100 km na godzinę spowodował tam uszkodzenie linii średniego napięcia.

Prądu brakuje w miejscowości Jasienica oraz między Bielskiem-Białą a Czechowicami. Najgorsza sytuacja panuje w miejscowości Nidek w powiecie wadowickim. W sumie bez prądu jest około 3 tys. gospodarstw.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Usunęliśmy już m. in. awarie stacji średniego napięcia w podwadowickiej Radoczy. Prąd nie dopływał tam do ok. 2,5 tys. odbiorców – powiedział Kazimierz Szypuła z firmy Tauron-Dystrybucja.Od rana ze skutkami wiatru walczą też strażacy. Jak powiedziała rzecznik bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa, w rejonie Bielska-Białej ratownicy usuwają z dróg powalone drzewa, m. in. na drogach wylotowych z miasta w kierunku Szczyrku i Katowic, a także w podbielskich Buczkowicach.

- Apelujemy, aby mieszkańcy zamknęli i zabezpieczyli okna i drzwi balkonowe przed samoczynnym otwarciem. Powinni też zabezpieczyć meble ogrodowe oraz zabrać z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr - dodała.

Radzi też kierowcom, by nie parkowali samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków, a podczas podróży zachowali ostrożność przy wyjeździe z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

Usuwanie skutków wichury może potrwać do późnych godzin nocnych. Według synoptyków z biura prognoz IMGW w Katowicach wiatr powinien osłabnąć w czwartek po południu.