26

Odp: Wybory samorządowe 2014

Podane daty świadczą tylko o tym, że jeszcze jest czas na podanie kandydatów na wójta gminy. Podobnie jest jeszcze czas na konkretny program. Ja uważam jednak, że w Kurierze Sołeckim zremby programu wyborczego są jasne i precyzyjne. Rzeczowe opisy wydarzeń z terenu gminy, które kładą się cieniem na jej funkcjonowaniu są dowodem na kompetencję autorów, którzy dostrzegają problemy tam, gdzie one się zagnieździły, a gdzie niewielu ich dostrzega. Przy tym uważam, że mają pomysły na ich rozwiązanie i uniknięcie w przyszłości. A każdy, który się z treścią artykułow nie zgadza ma prawo do własnej wersji wydarzeń. I jednocześnie obowiązek do ujawnienia tej wersji w formie publicznej. Chętnie poczytam dla równowagi i higieny emocjonalnej.

27 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-14 00:16:10)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Pytia napisała"Ja uważam jednak, że w Kurierze Sołeckim zremby programu wyborczego są jasne i precyzyjne". Błąd ortograficzny w jej wypowiedzi pomijam i odniosę się do meritum. Pierwszy z brzegu artykuł, fakt wybrałem ten gdzie pada moje nazwisko.
W ostatnim szmatławcu Ignac rozkoszuje się pseudo sukcesem. Chodzi a ignacowe wypociny zatytułowane "Znajdzie się kij na kocembowski ryj". Tu faktycznie można się doszukać programu wyborczego. Dla nie zorientowanych przypomnę, że w trakcie powodzi, Ignac fałszywie zaalarmował służby o zagrożeniu a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja po poszukiwaniach dopadła go w innej części Kobiernic. Szczegóły można poznać w wątku o SNG. We wspomnianym artykule, Ignac chełpi się, że prawo może mu naskoczyć!
Cóż, dzisiaj w radio była informacja, że jakiś debil zawiadomił służby o swoim zarażeniu wirusem ebola. Służby postawiono na nogi i wprowadzono procedury. Okazało się, że debilowi nic nie jest, ale machina ruszyła. Jaka jest różnica między wyczynem podanym dzisiaj w radio a wyczynem Ignaca? Otóż jest jedna! Debil gdy wszczynał fałszywy alarm był nawalony jak stodoła a Ignac to zrobił na trzeźwo!!!
Fakt, świetny program wyborczy!
Zapytam Pytię, droga Pytiu jak myślisz, czy debil który dzisiaj postawił służby na nogi poniesie konsekwencje swego czynu?
Hej lobbysto kęcki Zeniu, zadałem pytanie! Pod jakim szyldem w wyborach ukrywają się Ignacowi zwolennicy?

28

Odp: Wybory samorządowe 2014

No i robi się zabawnie. Włościanin czytuje "szmatławca", no, no zniża się do poziomu bruku. Taki "prawy" obywatel nie powinien nawet spojrzeć na tą wredna gazetę, a tu patrz nawet ją cytuje. Obawiam się jednak czy nie dostanie skrętu kiszek. Przy okazji wychodzi cała jego niewiedza i oddanie "bułkowskim ideałom"

29

Odp: Wybory samorządowe 2014

wyborca5 napisał/a:
baca napisał/a:

po co chcesz ocyniać kandydatów?

Co tu takiemu odpisać? Beeeee? Chyba wystarczy.

Zło odpowiydź.
Powinno być  "Es Beeeeek"

30

Odp: Wybory samorządowe 2014

baca napisał/a:

Powinno być  "Es Beeeeek"

I robi się jeszcze zabawniej.

31

Odp: Wybory samorządowe 2014

Powolutku pojawiają się zgłoszone nazwiska, jednak to nie koniec listy:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/240208

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

32 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-15 18:00:09)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Ciekawa lektura, jednakże pierwsze co rzuca się w oczy to skutki czteroletniej polityki SNG skłócenia wszystkich ze wszystkimi. Żaden komitet po za Bułką nie obsadził pełnej listy, najgorzej wygląda to w Bujakowie. Widać ogólne zniechęcenie, nawet ci, którzy mogliby coś zdziałać nie chcą bawić się w wojnę, wzajemne podchody i kłótnie nic nie dające wyborcom.
Przejrzałem poszczególne komitety. Nie znam wszystkich osób kandydujących, ale zauważyłem też pozytywne elementy w zamieszczonych listach. W Kobiernicach  z komitetu SNG są trzy osoby, Ignac, którego komentować nie trzeba bo już nim rodzice dzieci straszą, Dusza, znany z afery gównianej opisanej w wątku o SNG, i Florek, którego kojarzę z akcji strażaków, gdzie występował w klapkach a powszechnie znany jest z afery pod bujakowską remizą. Patrząc na ten skład mam nadzieję, że nikt z nich do rady nie wejdzie bo nic nie mają do zaproponowania.
Zbyszek Drabek, znany z wieloletniej działalności w radzie sołeckiej i komitetach rodzicielskich z całą pewnością nie da żadnych szans klapkowemu strażakowi Florkowi a Adam Sopiak w zestawieniu z Duszą? tu jestem spokojny o wynik. Powodzenia życzę Sławkowi Mice. Wiele lat działa w klubie sportowym, jest też aktywnie działającym członkiem rady sołeckiej a co najważniejsze to mądry gość więc co daj Bóg wykopie Ignaca na aut:)
Pozytywną niespodzianką są kandydaci Chwały. Poparli go myślący ludzie, którzy kiedyś angażowali się w SNG, ale przejrzeli na oczy. To cieszy.

33

Odp: Wybory samorządowe 2014

Tak sobie czytam listy kandydatów poszczególnych komitetów i o ile znam ludzi to to http://www.bielsko.slaska.policja.gov.p … znica.html jest o jednym z kandydatów. Jak dla mnie to w przypadku wyboru tego kandydata prawdopodobne będą wybory uzupełniające, no chyba, że się mylę

34 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-15 22:51:40)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Hm, na szybko przejrzałem listy i nie znalazłem pięćdziesięciotrzylatka a tym bardziej woźnicy na żadnej z list, nawet na ignacowej. Kobiety w tym wieku też nie ma.
Chyba inwigilacja tyle warta co ignacowa afera z kanapkami w przedszkolu:(

35

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wloscianin napisał/a:

Hm, na szybko przejrzałem listy i nie znalazłem pięćdziesięciotrzylatka a tym bardziej woźnicy na żadnej z list, nawet na ignacowej. Kobiety w tym wieku też nie ma.
Chyba inwigilacja tyle warta co ignacowa afera z kanapkami w przedszkolu:(

Wiek można podawać albo rocznikowo albo dokładnie czyli np. osoba z grudnia 2000r. rocznikowo ma 14 lat, a dokładnie to ma 13 bo jeszcze czternastego nie skończyła.

36

Odp: Wybory samorządowe 2014

W takim razie jest tylko jedna taka osoba na liście ignacowego komitetu. To prawda, że po ignacowych zwolennikach można się spodziewać wszystkiego, ale gość jest z Czańca i myślisz, że nawalony jeździł quniem po Porąbce? Coś mi się nie chce wierzyć, ale kto wie?

37

Odp: Wybory samorządowe 2014

Pojawiły się kolejne nazwiska, tym razem uzupełniono listę kandydatów na radnych.
Dodatkowo pojawiły się nazwiska osób ubiegających się o stanowisko wójta - tutaj bez rozczarowań.


CHWAŁA Tadeusz Włodzimierz zam. Porąbka, wiek: 46 KWW Sprawiedliwość i Prawość
TYLZA-JANOSZ Marta Barbara zam. Czaniec, wiek: 36 KWW Gmina XXI


http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/240208

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

38

Odp: Wybory samorządowe 2014

Włościanin napisał że zdziwił by się gdyby Marta Tylza Janosz kandydaowała na wójcinę.

Włościaninie nie możemy się obrażać na demokrację z powodu tego że Marta Tylza-Janosz kandyduje na wójcinę.
Załóżmy że ma obszerną wiedzę historyczną nie znaczy to że ma wystarczającą wiedzę administracyjną i potrafi zarządzać zasobami ludzkimi co udowadnia w swojej obecnej pracy.
Wystarczy porozmawiać z kimś z pracowników gminy Kęty i od razu można się dowiedzieć że jest  delikatnie mówiąc osobą nielubianą i apodyktyczną.
Opnie ludzi z naszej gminy to potwierdzają.
Ciepła posadka może się już niedługo skończyć jak zmieni się władza.
I to mogło skłonić tą panią do kandydowania.

Urzędzie Gminy Porąbka drżyj !!!

39

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wloscianin napisał/a:

W takim razie jest tylko jedna taka osoba na liście ignacowego komitetu. To prawda, że po ignacowych zwolennikach można się spodziewać wszystkiego, ale gość jest z Czańca i myślisz, że nawalony jeździł quniem po Porąbce? Coś mi się nie chce wierzyć, ale kto wie?

Początkowy trop dobry ale obliczenia zawiodły smile

40

Odp: Wybory samorządowe 2014

To co pisze kolega Paździoch trochę mi wyjaśnia. Ja nie obrażam się na demokrację. Ja cały czas twierdziłem, że gdyby Ignac miał kandydować to byłaby katastrofa. Nigdy nie kwestionowałem wiedzy pani Marty. Znam ją z opowiadań syna, którego uczyła w liceum. Fakt, w kontakcie z uczniami też wykazywała się cechami wymienionymi w wypowiedzi kolegi. Jedyna pozytywna cecha takiego zachowania to, że nie pozwoli Ignacowi fikać. Nie wiedziałem, że na ciepłej posadce się grunt pod nogami pali. Wiele to wyjaśnia.
Z drugiej strony wójt czy wójcina to jedno, ale istotne będą programy komitetów. Ważny też będzie skład rady. jeżeli rada będzie potrafiła w porozumieniu iść do przodu, będzie OK. Jeżeli będzie tak jak za poprzedniej kadencji przy ignacowych i jego kumpli wyczynach, czarno to widzę. Zakładamy jednak czarny scenariusz czyli wejście Ignaca do rady. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Prosty przykład. Dla Kobiernic w przyszłej kadencji najważniejsze będą obiekty sportowe. Przy zgranej radzie jest to do zrobienia. Jeżeli będzie Ignac, to skończy się na wyszukiwaniu haków na Adama Sopiaka czy innych radnych i nici z obiektów sportowych bo jak zauważył kęcki lobbysta Zenio, ignacowi ludzie niczego załatwiać nie będą. Będzie dalsza wojenka. Nawet gdyby pani Marta została wójciną to też niewiele zmieni. Jedyne to, że inwigilowane będzie społeczeństwo a nie wójt. Drżyjcie nie tylko urzędnicy, ale mieszkańcy. Każdemu zdarzy się coś przeskrobać, a to coś puścić do rowu, a to rów nie wykosić czy inne przestępstwa. Nie ujdzie wam to na sucho, nie będzie zmiłuj jak zapomnicie zapłacić za wywóz śmieci czy podatek gruntowy na czas. Szybka zapuka do was komornik a gmina będzie kwitła.
Czekam ma programy. W zeszłej kadencji aż net się gotował od pomysłów późniejszych członków SNG. Fakt, głupich czy zerżniętych z innego komitetu. W tym roku od czerwca zamilkli. Nawet Ignac nic na forum kobiernickim nie gryzmoli choć wie, że się tam nie wypowiadam. Kubiś woda w usta o chłopie nie wspomnę a ten zawsze był najzabawniejszy. Widać po za atakowaniem władz czy takich prostych mieszkańców jak ja, nic nie mają do powiedzenia ani zaproponowania.

41 Ostatnio edytowany przez admin (2014-10-16 19:40:50)

Odp: Wybory samorządowe 2014

A jak poczytalem co pisze o "prezesie" Mice...wiekszych bredni nie napisal nikt w ostatnim czasie
Pani Tylza-no coz boja jej sie niestety-poniewaz wie jak ma wygladac wszystko aby bylo zgodne z prawem z zasadami normami it a tego w naszej gminie nie ma.
Pan Chwała to ciekawy przypadek ujawnia sie co 4 lata przy okazji wyborow i tyle...od poprzednich wyborow nie poczynil nic aby zaistniec i moze i dobrze....

42

Odp: Wybory samorządowe 2014

Dziwi mnie trochę co napisał Pazdzioch o Pani Marcie, bo ja akurat wiem, że jest osobą bardzo cenioną i to zarówno przez obecne władze jak również przez kęcką opozycję.  I wiem to z osobistych relacji a nie z tego, że ktoś opowiadał.  Ale przed wyborami musimy się przyzwyczaić do straszenia i bezpodstawnych ataków na kandydatów z każdego komitetu. Jestem również zaskoczony szybkim wyrobieniem opinii Pana Piotra na ten temat, bo przeglądając forum doczytałem się kilku pochwał dla Pani Marty, jak i nawet deklaracji o podobnych poglądach.

43 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-16 19:14:41)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Drogi Aresie, swego zdania o pani Marcie nie zmieniam, nigdy niczego złego o niej nie pisałem:)
Nie zmienia to faktu, że zdziwiłem się widząc ją na liście kandydatów. Wynika to tylko z mojej sympatii do pani Marty. Jeżeli przegra z Cześkiem, straci wiele ze swej pewności siebie i charyzmy. Jeżeli wygra zderzy się z betonem niezadowolonych, czy takich [usunięto] jak zapytam. Ci ludzie mają kolosalne oczekiwania, które są nie do spełnienia. Tak czy owak współczuję pani Marcie, lekko nie będzie. Poczekajmy na jej program. Faktem na dziś jest to, że jako radna wykazała się wiedzą, ale nie podjęła się żadnej inicjatywy zostawiającej trwały ślad na lata. Czy coś powstało dzięki jej zaangażowaniu? Może chociaż metr chodnika, może jakiś projekt inwestycji? Obawiam się, że przeciętny mieszkaniec nie odczuł na sobie czy otoczeniu niczego co mógłby powiedzieć "to mamy dzięki pracy pani Marty w radzie w poprzedniej kadencji", a może się mylę?

44 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-16 19:32:26)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Ja na swoje osiągnięcia życiowe nie narzekam. Mam wielki dom, jeżdżę dobrym autem, zwiedziłem świat, syn robi karierę w Krakowie a córka w Dubaju. Wręcz przeciwnie, chciałbym by rządzący nie psuli moich osiągnięć życiowych poprzez obniżenie ceny metra ziemi czy nakazanie mi mycia śmieci. Jeżeli masz większe osiągnięcia to się pochwal. Lubię poczytać coś pozytywnego i nie jestem zawistny:)
Temat ten jednak dotyczy wyborów, ja nie kandyduję a ty?

Przedstawiciel Bułki? A jak ty do tego doszedłeś? Jeżeli już miałbym być jakimś przedstawicielem to chyba kobiernickiej rady sołeckiej, ale po konsultacjach z innymi przedstawicielami tej rady. Tam jakoś dogadujemy się bez problemów:)

45

Odp: Wybory samorządowe 2014

Czy dzięki Pani Marcie powstał metr chodnika? Jasne, że nie Czy Bułka z Gałuszka poprą jakiś pomysł radnej? Wolne żarty jeszcze by się okazało, że potrafi znacznie więcej niż ci dwaj i co? Bułka przez lata wspiera radnych co go wspierają. Opozycję to trzeba zniszczyć a nie pomagać
Czy SNG się nie wypowiada? Strona internetowai Kurier Sołecki dają tyle wiedzy, że jeszcze nigdy tyle nie było w tej gminie. A im więcej prawdy tym wg Gamzy to większy szmatławiec. No to napisz człowieku swoją wersję tego co tam w gazecie pisze. Dawaj pośmiejemy się trochę. Jeśli taka jest prawda to twoje słowa są kłamstwem a jak jest inaczej to opisz to ze szczegółami i przepisami prawa. Szklana kula to za mało. Straszenie mieszkańców to wszystko co Gamza ma do powiedzenia. Bo to taka chłopina co zawsze przeciw a nigdy za. Kłamstwo goni kłamstwo takiej gminy chce Gamza. Kłamstwa, pomówienia na porządnych ludzi. Czegoś się boi ma swoje sprawki i boi się konsekwencji.

46

Odp: Wybory samorządowe 2014

Drogi Adminie, ponieważ usunąłeś wypowiedź zapytam, proszę również o usunięcie mojej ostatniej wypowiedzi ponieważ była ona odpowiedzią na zaczepkę a teraz sama w sobie traci sens.

Gminniak ma rację, SNG wypowiada się w szmatławcu i na stronie SNG. Co możemy tam wyczytać? Totalny atak na wójta czy innych radnych. Czy znalazłeś tam propozycję co ci ludzie po za krytyką mają do powiedzenia? Co chcieliby zrobić dla mieszkańców? Możemy to wyczytać między wierszami jak to zauważyła Pytia, niestety kierunku rozwoju gminy tam nie znajdziemy. Ignac nawet na posiedzenia rady sołeckiej przestał przychodzić. Krytykować każdy może. Nie wymaga to specjalnego wysiłku. Jak już nie ma się do czego doczepić to się robi śledztwo w sprawie fundatora talerza kanapek na otwarcie przedszkola. Jak mam zaufać ludziom, którzy jedyne co zrobili to szukali haków?

47

Odp: Wybory samorządowe 2014

Jawność życia publicznego to podstawowa zasada demokracji.
Spróbujmy zastanowić się jak jawność wygląda w naszej gminie. Właśnie teraz, tuż przed wyborami. Poszukajmy pozytywnych przykładów. Zastanówmy się nad tym, co i dlaczego działa właściwie, a co szwankuje.  

Przy okazji nie dajmy się opanować trolom.

A dlaczego zasada jawności jest taka ważna?
Dlatego, że to właśnie my mieszkańcy sprawujemy władzę zwierzchnią w gminie.
Nie wójt, nie radni, nawet nie rada i komisje. A wynika to wprost z naszej Konstytucji.

Art. 4.
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

To my sprawujemy władzę. Zwróćcie uwagę na spójnik lub - wyraża alternatywę łączną, czyli dopuszcza tu możliwość sprawowania władzy przez nas i równocześnie przez naszych przedstawicieli.

Nasza obecna władza w gminie w ogóle tego nie rozumie.

Jak powszechnie wiadomo nasza gmina jest źle rządzona. Nie trzeba szukać daleko. Wystarczy spojrzeć dookoła przez pryzmat jawności - czy przestrzegana jest u nas zasada jawności? Kto jest jej zwolennikiem? A kto zagorzałym przeciwnikiem? I dlaczego?

Jawność, to dostęp do urzędowych dokumentów: uchwał, zarządzeń, procedur. Ale i również umów, protokołów pokontrolnych i innych urzędowych pism. W tym na przykład wszelakich projektów, dokumentów księgowych,  przetargowych, sprawozdań.

Która władza boi się jawności? Która władza boi kontroli społeczności lokalnej nad jej poczynaniami? Kto personalnie obawia się Funduszu Sołeckiego? Kto i dlaczego obawia się upublicznienia poziomu dofinansowania publicznym groszem działalności organizacji pozarządowych w naszej gminie? I dokumentów traktujących o tym? Czy ludzie ci przypadkiem nie boją się jednoznacznej oceny podjętych decyzji? Na przykład o finansowaniu publicznymi pieniędzmi niektórych przedsiębiorców w naszej gminie. Takich, którzy równocześnie nie wypłacają pieniędzy swoim pracownikom.  Jak ocenić takie działanie?

Same pytania. No cóż. Taką mamy gminę. Albo inaczej. - Taką gminę nam zbudowano. Nie byłoby ich w warunkach jawności, do której wszyscy mamy prawo wynikające z Konstytucji.


To dlatego moje wpisy od dawna podpisuję mottem:

... racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.


Konstytucja dostępnej pod linkiem: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9970780483

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

48 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-10-16 22:28:05)

Odp: Wybory samorządowe 2014

[size=4]Niezła ściema z tą nazwą "Komitet Wyborczy Wyborców Gmina XXI" [/size]
[size=4]Ale BŁASIAK Genowefa to strzał w stopę :) [/size]
[size=4]CEPIGA Józef to strzał w kolano ;) [/size]


[size=4]I na dodatek KUBIŚ Sławomir lol tego Pana to szkoda nawet komentować. Tym sposobem SNG w Porąbce się nie załapie. 0 szans! I dobrze! [/size]
[size=4]Co do wójta to bardzo mi przykro ale Pan Czesław B. nie ma z kim przegrać. :( [/size]

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

49 Ostatnio edytowany przez admin (2014-10-17 09:46:05)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Zenio, walnął z grubej rury, podparł się konstytucją.
OK, to odpowiem ci jak trol oskubanej papudze. To wszystko tak ma być jak piszesz, ale fundusz sołecki nie istnieje w gminie bo nie chcieli go radni SNG, było o tym na forum więc niech papuga nie ściemnia. Co do innych dokumentów to nie wiem jak jest, bo ich nie potrzebowałem. Wyrobiłem dowód osobisty bez najmniejszych trudności.
Wyobraźmy sobie, że faktycznie są jakieś niedociągnięcia w naszej gminie, o których pisze. Wyobraźmy sobie, że kumple  a może i ona sama (bo nie odpowiedział czy startuje) wygrywają wybory. Co mamy z tego, że te wybory wygrają? Może po tej informacji pojeździmy na rowerze? Może więcej turystów wpadnie do nas i zostawi kasę bo u nas w gminie będzie pełna jawność czegoś tam? A może humor Ignacowi się poprawi jak się dowie kto zapłacił za przedszkolne kanapki?
Dajmy władzę tym ludziom, będziemy wszystko o wszystkich wiedzieć, ale połamiemy nogi w dziurach na drodze bo łatanie kurcze trzeba załatwić, a tym zajmować się nie będą!
Nie twierdzę, że dostęp do informacji jest nie ważny. Ja po prostu nie odczuwam na codzień braku dostępu do informacji, ale skutki ignacowych kłótni odczuwam bo wiele Kobiernice na nich straciły!

50

Odp: Wybory samorządowe 2014

Czyli panowie powyżej chcą tajemnic a nie jawności. Chcą żeby było jak jest no i mają prawo. A Zenon chce jawności i też ma prawo. Więc ja apeluję do Wloscianina i Obserwatora, żeby wzięli z Kuriera jeden temat dowolny i opisali kłamstwa tam opisane. Na początek weźcie chłopaki fundusz sołecki bo ja twierdzę, że Włościanin bezczelnie kłamie z tym funduszem. Podpowiem wam, że SNG pisze o tym w numerze 1 i 4 w Kurierze. Są też nagrania na stronie  i zebranie wiejskie w Czańcu bo ktoś tam wspominał o funduszu a wójt to nawet nie wiedział w którym roku go nie będzie. Dopiero Pani Marta mu wyjaśniła. Wloscianin pisze „ale fundusz sołecki nie istnieje w gminie bo nie chcieli go radni SNG”. Co innego to opinia jaka się niesie. Też kłamliwa zwykłych zakłamanych i fałszywych. Więc ja chcę prawdy tak jak w Kurierze. Jak Wloscianin wie lepiej to niech odpowie na art. Pani Marty o MZK albo o sprzedaży akcji AQwy. A może wytłumaczy czemu wójt nie czyta pism co je podpisuje? A może powie dlaczego w Porąbce trzech radnych się zwinęło skompromitowanych. Czy może to po artykule Pana Kubisia o radnym Jurczaku. Przeczytałem ,że okręgi są jednomandatowe no to każdy ma szansę nawet taki Pan Cepiga albo Pani Błasiak, których nie znam ale widzę, że władze muszą się ich strasznie bać jak nasyłają na nich takiego Obserwatora. Ja to uważam, że im bardziej źle się mówi o kandydatach tym więcej dobrego mogą zdziałać w radzie gminy. Panikarz Wloscianin niczego nie zmieni.