51 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-17 20:16:06)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Nigdzie nie twierdziłem, że jestem przeciw jawności. Twierdziłem jedynie, że to mikroskopijny element działania gminy. Jeżeli ktoś całą uwagę na nim skupia i doszukuje się jakiś informacji, które nie mają znaczenia dla przeciętnego mieszkańca to jego problem.
Co do funduszu sołeckiego, pisałem o wybuchu Ignaca i torpedowaniu jego uruchomienia w wątku o SNG. Bida stwierdziła, że za dużo papierów a za mały zysk. To delikatnie ująłem. Był jeszcze czas by fundusz zaistniał w tym roku, ale SNG tego nie chciało.

W dawnych czasach byłem w ZSRR, jako studenci spotkaliśmy się z ichnimi studentami. Ruskie wzniosły toast szklaneczką wódki "wypijmy za gazety, które piszą prawdę". Mimo, że nasze towarzystwo szklaneczką wódki nigdy nie pogardziło, ręka nam się zatrzymała. Zapytaliśmy jakie to gazety? Odpowiedź Rosjan, jak to jakie, Prawda i Izwiestia. No i gorzałki nie wypiliśmy.

Piszesz o artykułach w szmatławcu. Mnie najbardziej podobał się ten w wykonaniu pani Marty, gdzie jako była nauczycielka pisze o cyfrowej szkole w Kobiernicach. Fakt, takich szkół w Polsce jest bardzo mało, a tu proszę, jest w Kobiernicach. Ucieszyłem się jak pani Marta napisała, że podczas zewnętrznej ewaluacji prowadzonej przez kuratorium oświaty szkoła podstawowa w Kobiernicach otrzymała ocenę AAA. Dobrze, że pani Marta podkreśliła też to, iż kobiernickie gimnazjum również otrzymało ocenę AAA. Dla nie zorientowanych AAA to najwyższa możliwa ocena i niesłychanie rzadko się zdarza. Dwie najwyższe oceny w jednej miejscowości jest niebywałe w całej Polsce. 
Podobał mi się też artykuł Ignaca o integracyjnym przedszkolu w Kobiernicach. To wielki krok w XXI wiek.

Sławek Kubiś też fajnie napisał o nowym moście na Wołek. Dobrze też ujął sprawę w artykule o miejscu wypoczynku dla mieszkańców i rowerzystów w Porąbce. Toż to były wuefista i potrafi docenić sport.

52

Odp: Wybory samorządowe 2014

gminniak nie wiesz kto to jest  Pan Cepiga albo Pani Błasiak,  nie wiesz,więc nie pisz bzdur. Popytaj ludzi z Porąbki to Ci powiedzą kto to jest. Strach się bać jak by się okazało że Ci ludzie będą w radzie gminy. Na-szczęście to mało prawdopodobne, chyba że ktoś  będzie głosował "dla jaj" Poszukaj sobie artykułu w necie jak to Pan woźnica jeździł po pijaku bryczką po Kozubniku lol 
Wiem że młodzi "dla jaj" mogą zagłosować na tego Pana ale nikt o zdrowych zmysłach tego nie zrobi. Panią Błasiak wszyscy w Porąbce znają i nie wieże że ktoś będzie na nią głosował.  Na szczęście w Czańcu nie będzie się na nich głosować bo tu ich nikt nie zna, w Porąbce znają ich wszyscy dlatego dziwie się Panu Kocembie że dobrał sobie takich partnerów. 
Pan Kubiś popularny jest w Kobiernicach i Czańcu ale w Porąbce to on ma samych wrogów więc szans mu większych nie daję.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

53

Odp: Wybory samorządowe 2014

Eh Gamza ty uczciwy człowieku,  urban się może od ciebie uczyć. 

Zacznij odśnieżanie swojej drogi do domu za swoje pieniądze,  a dopiero potem oceniaj i pouczaj innych.

54

Odp: Wybory samorządowe 2014

Obserwator napisał/a:

Na szczęście w Czańcu nie będzie się na nich głosować bo tu ich nikt nie zna

Przypominam. Mamy jednomandatowe okręgi wyborcze.

À propos okręgów. Czy nasz wójt nie pozbawił w roztargnieniu mieszkańców dwóch ulic praw wyborczych? Powszechnie wiadomo, że nie czyta tego co podpisuje ku naszej zgubie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

55

Odp: Wybory samorządowe 2014

Panie Piotrze niestety nie mogę się z Panem zgodzić w sprawie funduszu sołeckiego. Bo przecież to co Pan pisze, rzekomo wydarzyło się na zebraniu rady sołeckiej, która jest organem doradczym czy też pomocniczym sołtysa. Decyzja w sprawie utworzenia a raczej nie utworzenia funduszu na 2015 rok zapadła na sesji rady gminy, co można było obejrzeć na (jak to Pan nazywa) pudelku.I na zamieszczonym filmie możemy obejrzeć i wysłuchać dyskusji na ten temat, gdzie Pani Marta przedstawiła zalety tego funduszu o ile dobrze pamiętam to również Pan Filarski brał udział w tej dyskusji i również popierał ten pomysł. Później odpowiedź Pani skarbnik i głosowanie.  Można sprawdzić kto był przeciw. Tak wiec myślę, że jednak w tym temacie trochę minął się Pan z prawdą. Oczywiście nie podejrzewam że celowo.

56 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-17 23:37:56)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Sprawa funduszu miała dwa etapy. Faktycznie, pierwsza rozmowa miała miejsce na radzie sołeckiej. Miałem nadzieję, że można będzie sprawą zainteresować pozostałych członków rady. Wtedy nastąpił atak Ignaca, który wszystko wymieszał a sprawę podsumował, że skórka nie warta wyprawki, czyli kasa marna a papierów do diabła. Niestety skutecznie zamknął temat.
Przy głosowaniu sprawa była prosta. Można sprawdzić na pudelku. Gdyby SNG chciała faktycznie funduszu wówczas można było podjąć temat na kobiernickiej radzie sołeckiej. Jestem pewien, że udałoby się przekonać do sprawy Adama albo Jadzię Żelichowską. Gdyby w Czańcu pani Marta przekonała nawet w kuluarach albo też na radzie sołeckiej chociaż jednego czanieckiego radnego fundusz by funkcjonował. Decyzja zapadłaby większością głosów a co za tym idzie i wójt i pani skarbnik musieliby się podporządkować.
Dlatego twierdzę, że SNG wcale nie chciało funduszu a sprawa była dla nich czystą propagandą!
To wielka szkoda dla gminy. Fundusz z całą pewnością by sprawił zdecydowanie większe zainteresowanie mieszkańców sprawami sołectwa. Poprawiłaby się też frekwencja na zebraniach wiejskich.
Dlaczego tak się stało? Bo gdyby fundusz powstał byłoby to ze szkodą dla SNG ponieważ ludzie poczuliby swoją siłę. Wtedy mogliby sami w wielu sprawach decydować i SNG byłoby zupełnie zbędne. Rządy objęłoby zebranie wiejskie.

57

Odp: Wybory samorządowe 2014

[justify]Ares 1 bardzo łagodnie to ująłeś. Dla mnie kłamstwo jest kłamstwem. Przy funduszu sołeckim tylko Gamza twierdzi, że SNG było przeciwko choć wszyscy czytamy, i oglądamy że jest za funduszem. I jestem prawie pewna, że Gmina XXI będzie to miała w swoim programie.  Żaden Gamza tego nie zmieni.  Nie wierzę co pisze Gamza o radzie sołeckiej.w Kobiernicach. Ale jeśli trzeba Sopiaka i Żelichowską przekonywać do funduszu to niezła żenada. Tu Gamza ich wkopał, bo to znaczy, że właśnie oni byli i są przeciw funduszowi. I zobacz ares 1 jeszcze, że Gamza ciągle wróży z fusów. Pan Ignacy miał startować na wójta a nie startuje. Pani Marta nie miała startować a startuje. Wszystko u Gamzy pomieszane, nie rozumie biedaczysko co pisze. A największą brednią, może się ze mną ares 1 zgodzisz to jest to, że SNG jest przeciw temu żeby ludzie mogli więcej decydować o sprawach w gminie. Zenon to pięknie opisuje, ale Gamzie chodzi o to, żeby o ludziach mówić źle, czyli to kampania negatywna. I tak jak gminniak napisał im bardziej źle się o kimś mówi tym bardziej nadaje się na radnego. Bo to są kłamstwa i ploty, a głupi ludzie to sobie zapamiętają i zagłosują na Sopiaka, żeby nadal gmina była czarną dziurą bez przyszłości. A gdzie w ogóle można znaleźć nazwiska kandydatów na radnych w gminie?[/justify]

58

Odp: Wybory samorządowe 2014

ares 1 napisał/a:

Panie Piotrze niestety nie mogę się z Panem zgodzić w sprawie funduszu sołeckiego.   Można sprawdzić kto był przeciw. Tak wiec myślę, że jednak w tym temacie trochę minął się Pan z prawdą. Oczywiście nie podejrzewam że celowo.

I tak aresie 1 nie będziesz miała racji, cokolwiek byś napisał. Obsesja jest mocniejsza od faktów. Wójt wnioskuje o nie wyodrębniania funduszu sołeckiego, niezależni radni walczą o jego wprowadzenie i to oni sa winni, że tego funduszu nie ma. O innych bzdurach nie wsponę. Szkoda czasu. Czekam na kolejnego kuriera i odpowiedz na pytanie kto szprzedał udziały w AQUA-wie.

59 Ostatnio edytowany przez Zenon (2014-10-18 09:50:49)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Nie będę się silił na wyliczenie ile kłamstw zawiera wczorajszy wpis z godz. 22:21:07 ponieważ jego autor żyje w jakimś innym świecie, w którym życie płynie swoim rytmem przynosząc zupełnie inne wydarzenia i fakty.

A można się o tym przekonać TUTAJ : Link prowadzi do artykułu Pani Marty Tylzy-Janosz pt. Co to jest 20 tys. na sołectwo Czaniec ? Czyli dlaczego Funduszu sołeckiego na 2015 r. nie będzie.

Obok komentarza autora znajdziemy tam również nagranie z przebiegu dyskusji jaka odbyła się nad propozycją wójta o NIEWYODRĘBNIENIU funduszu sołeckiego. Warto posłuchać i obejrzeć którzy radni byli za, a którzy przeciw, i co powiedzieli o funduszu w naszym realnym świecie.

Widać tam i słychać kto był przygotowany do dyskusji, a kto nic a nic o funduszu nie wiedział - np. głos pani dla której kwota 20 tys nic nie znaczy. Słychać głosy radnych którzy przekonują, że tutaj nie chodzi nawet o kwotę, ale o pozwolenie mieszkańcom sołectw na decydowanie - zwiększenie inicjatywy.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

60

Odp: Wybory samorządowe 2014

No i właśnie oto chodzi. Kłamstwa mają włazić do umysłów ciemnego ludu, to nadal nie będzie funduszu sołeckiego, bo tak nie chce swójt Bułka. I to jest porażka, bo to wójt nie chce, żeby ludzie mieli wreszcie na coś wpływ, czyli żeby mogli zrobić coś co uważają za ważne dla sołectwa. A tą panią co nie chciała 20.000 dla Czańca jest pani Mydlarz i trzeba to wreszcie powiedzieć głośno. Jak dobrze, że SNG wszystko to nagrywało i że Pani Marta już dawno to opisała. Co za 20.000 można dla Czańca zrobić? No i dlas innych sołectw też? Przecież to Pani Marta już dawno opisała w Kurierze. A Ganza jak zwykle kłamie.

61

Odp: Wybory samorządowe 2014

Film o funduszu także dostępny na stronie TV Czaniec:
http://www.tv.czaniec.pl/funduszu-solec … 92308.html

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

62 Ostatnio edytowany przez admin (2014-10-18 13:37:20)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Fundusz sołecki jest sprawą stosunkowo nową i opinie ja jego temat są różne. Moim zdaniem to ważna i potrzebna inicjatywa. Zakładam, że radni SNG byli sprawni na umyśle i potrafili zliczyć do ośmiu. Tylu radnych trzeba by coś przegłosować. Rachunek jest prosty, było ich trzech plus Filarski jako zakamuflowana opcja SNG. Brakuje jeszcze czterech. Co należy zrobić by fundusz powstał?
Pierwsza opcja to wstawić punkt do zebrania wiejskiego, że jest talie coś jak fundusz sołecki, czym się to je i jakie są korzyści. Zebranie wiejskie jest w stanie zobligować radnych by opowiedzieli się za utworzeniem funduszu lub nie podejmowaniem tematu. Takie postanowienie powinno być dla radnych wiążące. Rozumiem, że pani Marta doprowadziła do tego, by sprawa funduszu była rozpatrzona na zebraniu wiejskim w Czańcu. Rozumiem, że Kubiś wystąpił z tym samym na zebraniu wiejskim w Porąbce. Nie wiem czy tak było, wiem, że Ignac w Kobiernicach z takim punktem nie wystąpił.

Czas uciekał a matematyka się nie zmieniała. Pozostaje ostatnia szansa czyli rady sołeckie. W Kobiernicach przez wiele lat była praktyka, że rada sołecka obligowała radnych gminnych do określonych głosowań. Fakt, było to wtedy gdy Ignac zawodowo inwigilował, ale mogło zadziałać nawet teraz.
Biorąc pod uwagę, że większość radnych nie była specjalnie zorientowana w sprawie na radach sołeckich można było się nad tym zastanowić i gdyby zapadła decyzja, że chcemy funduszu, zobligować wszystkich radnych do odpowiedniego głosowania.

Widząc, że terminy są napięte chciałem właśnie tak zadziałać, ale tu zakrzyczał mnie Ignac i było po sprawie. Gdyby wtedy zajęto się funduszem na poważnie, przypuszczam że Kobiernice byłyby za, ale to dalej mało. 3+1+2= 6. Dlatego twierdzę, że gdyby pani Marta przekonała chociaż jednego czanieckiego radnego do sprawy, fundusz by na sesji przegłosowano. Na sesjach nigdy nie było wszystkich radnych.

Doskonale o tym wiedzieli i jeżeli ktoś twierdzi,  ze pani Marta czy Ignac nie potrafią liczyć do ośmiu, po prostu jest [wymoderowano]. Cała ta błazenada na sesji była robiona pod pudelka coby ciećola miała co przeżywać. Wiadomo, że na sesji nie przekonają nikogo, bo ciężko pracowali na to by ich pozostali radni traktowali jak traktowali. Byli pewni sukcesu, czyli że fundusz nie przejdzie i można będzie pisać o tym w szmatławcu, coby łyknął to jak gęś kaszę taki gminniak czy wyborca. Ci wierzą w słowo przez nich pisane jak ruski student w Prawdę czy Izwiestię. Ot i cała prawda o funduszu sołeckim:(

63

Odp: Wybory samorządowe 2014

Każdy kto pisał na tym forum dał sobie spokój bo widać na kilometr, że to zatwardzialy bulkowiec.czerpie z tej opcji garściami boi się jak diabeł święconej wody jakiś zmian. 
Dajcie sobie ludziska na wstrzymanie bo każdy swój rozum ma i widzi na filmach kto prawdę mówi,  a kto łże jak pies.
tyle w tej kwestii.

64

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wypowiedź niezadowolonego w 100% potwierdza, że mam rację. Ich system propagandy działa na określonych ludzi. To smutne, że metody których uczono w dawnych czasach w pewnych miejscach do dziś są skuteczne:(
Mam nadzieję, że działają tylko na tych co nie odróżniają inwigilacji od inseminacji bo to na szczęście niezbyt liczna grupa:)

65 Ostatnio edytowany przez Zenon (2014-10-18 14:27:10)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Kandydaci na wójta zgłoszeni w PKW:

BUŁKA CZESŁAW KWW B-RPW
CHWAŁA TADEUSZ WŁODZIMIERZ - KWW SiP
TYLZA-JANOSZ MARTA BARBARA - KWW GMINA XXI

A tutaj link do przejrzystego opracowania o wyborach:
http://www.batory.org.pl/upload/files/P … a_2014.pdf

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

66

Odp: Wybory samorządowe 2014

Trochę za Panem nie nadążam Panie Piotrze. Nie wiem czy przeczytał Pan artykuł Pani Marty o funduszu (odnośnik jest w dzisiejszym wpisie Zenona) na jej blogu. Kęty sobie poradziły i nawet opozycja do burmistrza pochwaliła na swojej stronie "faktykęty " to przedsięwzięcie.  Nasza większość w radzie skoro myśli samodzielnie jest przeciwna wprowadzeniu funduszu. Tylko ciekawe dlaczego na zebraniu wiejskim poza Panią Martą nikt z radnych nie chciał powiedzieć co nim kierowało przy tym głosowaniu,tylko siedzą cichutko. Nawiasem mówiąc to podobno w trakcie wymiany zdań wójta z Panią Martą ten w końcu przyznał, że w następnym budżecie taki punkt będzie. Czyżby już wiedział, że wygra w wyborach i nowa rada również będzie głosować tak jak chce.

67

Odp: Wybory samorządowe 2014

Kluczowe pytanie zadałeś Aresie. "Tylko ciekawe dlaczego na zebraniu wiejskim poza Panią Martą nikt z radnych nie chciał powiedzieć co nim kierowało przy tym głosowaniu,tylko siedzą cichutko."
Sprawa o której piszesz, poruszona była na zebraniu wiejskim już po głosowaniu. Wypadałoby zapytać dlaczego sprawy funduszu nie poruszono przed głosowaniem?
Pomyśl, co by się stało, gdyby poruszono temat przed głosowaniem? Otóż zmusiłoby to pozostałych radnych do zajęcia się tematem. Jeżeli jeszcze zostaliby zobligowani przez zebranie wiejskie do głosowania za funduszem, ten by zaistniał i z czy by się zaprezentowali na pudelku? O czy pisaliby w szmatławcu? Nie mogliby też rozdzierać szat i płakać nad rozlanym mlekiem!
Wiele razy pisałem, że jestem gorącym zwolennikiem funduszu sołeckiego. Dlatego mam za złe SNGowcom takie załatwienie sprawy! Wiedzieli, że większość radnych nie była zorientowana w temacie i to wykorzystali. Mieli w pięcie społeczeństwo obywatelskie, ważne były ich partykularne interesy.
Jestem przekonany, że zrobili to z premedytacją bo ich rola w poprzedniej kadencji sprowadzała się do skłócenia rady i działania pod hasłem czym gorzej dla gminy, tym lepiej dla nas. Stąd te wszystkie pozwy i donosy.  Jeżeli zaś spartolili sprawę funduszu z głupoty to nie nadają się nawet do pilnowania krów!

68

Odp: Wybory samorządowe 2014

Zenon napisał/a:

Kandydaci na wójta zgłoszeni w PKW:
BUŁKA CZESŁAW KWW B-RPW
CHWAŁA TADEUSZ WŁODZIMIERZ - KWW SiP
TYLZA-JANOSZ MARTA BARBARA - KWW GMINA XXI

Wygląda na to, że lista trzech kandydatów na wójta GP jest listą ostateczną.
Czy nie wydaje się Państwu nieco dziwnym, że żadna ze znanych partii, tj. PO, PiS, PSL nie wystawiły swoich kandydatów w naszej gminie?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

69

Odp: Wybory samorządowe 2014

Próbując podążać Pana tokiem, wnioskuję że nasza rada w większości potrzebuje aby ją nakierowywać jak mają głosować. Sorry ale ja jestem przeciwny radnym którzy głosują w sprawie a nie potrafią powiedzieć dlaczego podjęli taką decyzję.

70

Odp: Wybory samorządowe 2014

Tu się należy zgodzić. Nikt nie jest doskonały. Jak wcześniej pisałem, fundusz sołecki to stosunkowo nowa sprawa. Mogę zrozumieć radnego, któremu to umknęło i obudził się z ręką w nocniku. Trudniej mi zrozumieć kogoś, kto wie o co chodzi i robi wszystko by przegrać:(
Widzisz drogi Aresie, Ignac walczył jak lew gdy chodziło o pozbawienie mandatu Nalborczyka. Ciekawe dlaczego pojawia się teraz osoba w jego komitecie, która też lubi jeździć po pijaku, nie ważne czy autem czy bryczką. Tak Aresie, nikt nie jest doskonały:(

71

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wloscianin napisał/a:

 Ciekawe dlaczego pojawia się teraz osoba w jego komitecie, która też lubi jeździć po pijaku, nie ważne czy autem czy bryczką. Tak Aresie, nikt nie jest doskonały:(

Rzecz wydaje się być intrygujaca. Czy Piotr Gamza jest w stanie wskazać kiedy i przez jaki sąd ta osoba została skazana prawomocnym wyrokiem. Jeżeli takiego wyroku nie ma to jest domniemanie niewinnosci. Dalej proszę podać wyrok o  który proszę. Jeżeli takiego nie ma to wszystko to lipa.

72

Odp: Wybory samorządowe 2014

admin napisał/a:
Zenon napisał/a:

Kandydaci na wójta zgłoszeni w PKW:
BUŁKA CZESŁAW KWW B-RPW
CHWAŁA TADEUSZ WŁODZIMIERZ - KWW SiP
TYLZA-JANOSZ MARTA BARBARA - KWW GMINA XXI

Wygląda na to, że lista trzech kandydatów na wójta GP jest listą ostateczną.
Czy nie wydaje się Państwu nieco dziwnym, że żadna ze znanych partii, tj. PO, PiS, PSL nie wystawiły swoich kandydatów w naszej gminie?

W innych gminach jest bardzo podobnie. W Czechowicach wystawił PiS i bodajże jeszcze w jednej gminie PO i to tyle.

73

Odp: Wybory samorządowe 2014

Jak się za młodu jeździło do Związku dostudentów to nie dziwić się, że tamte mechanizmy są przez Gamzę znane i cenione. Napisz człowieku swoją wersję np. przejęcia linii MZK przez PKS. Przecież to SNG nagłośniło temat, Pani Marta opisała i zawalczyła na komisjach i na szczęście mamy czym jeździć do pracy w Kętach. Nie jak w Porąbce bo tam linie ograniczono. Dlaczego Gamza nie pastwi się innych kandydatach? Bo nic nie wiedzą i nic nie znaczą. Bo się zwyczajnie nie znają jak Nalborczyk, Rodak, Mydlarz, a czasami i Młynarska - Mazur i ci inni z Kobiernic i Bujakowa. A jak mają w sobie „pracowitość i zaangażowanie w to co robię, dociekliwość i wiedza z zakresu administracji samorządowej oraz brak zależności,” – to z blogu Pani Marty to trzeba ich zniszczyć i nakłamać. No to wszyscy co chcą zmian w gminie wiedzą na kogo głosować. Na tych co od lat są znani z opisywania tego co się w gminie dzieje i co na pewno wiedzą jak to naprawić.
A co robi Gamza? Gamza pisze, że funduszsołecki to nowa sprawa. Bzdura. Od lat wójt piszae ustawę o niewyodrębnieniu funduszu sołeckiego czyli go nie chce. Dalej pisze „Wiedzieli, że większość radnych nie była zorientowana w temacie i to wykorzystali.” Jak radni mogą nie być zorientowani w temacie? To po co są? A jak Pani Marta albo Pan Ignacy dogaduje się z resztą radnych jak my tu wszyscy z Gamzą to mamy odpowiedź. Przecież wszystko co proponuje SNG jest  wyśmiewane. To kto tu nie chce się dogadać. W Czańcu padł wniosek o powołanie funduszu sołeckiego i został przegłosowany na tak. I chyba postawił ten wniosek Pan Krzysztof Pszczółka co kandyduje z Gminą XXI. A to kolejny łebski gość. I takich nam trzeba w radzie.
Mamy trzech kandydatów na wójta. Chwała znowu się wychyla nie wiadomo po co. Gość nie rozumie, że odbiera głosy Pani Marcie. Ludzie odpuśćcie człowieka któremu zależy tylko na kasie a nie na gminie. Prawdziwa walka trwa między Panią Martą i Bułką. I jak teraz nie zmienimy czegoś to już nie będzie okazji.

74

Odp: Wybory samorządowe 2014

...Mamy trzech kandydatów na wójta. Chwała znowu się wychyla nie wiadomo po co. Gość nie rozumie, że odbiera głosy Pani Marcie. Ludzie odpuśćcie człowieka któremu zależy tylko na kasie a nie na gminie. Prawdziwa walka trwa między Panią Martą i Bułką. I jak teraz nie zmienimy czegoś to już nie będzie okazji.

Powyższy tekst napisał gminniak.
Jestem pewien kto jest autorem.
Szkodza,że działacie na szkodę  Gminy.

Na wstępię sprostuję informację zawartą na tym forum .
Otóż ja kandyduję na Wójta Gminy Porąbka oraz do Rady Gminy Porąbka z komitetu,którego jestem współżałożycielem, pełnomocnikiem wyborczym i pełnomocnikiem finansowym a jego nazwa brzmi Komitet Wyborczy Wyborców Sprawiedliwość i Prawość.
Nie istnieje komitet o nazwie KWW SIP.
Poprawny skrót zarejestrowany w PKW brzmi:

[size=5]KWW Sprawiedliwość i Prawość[/size]

Proszę o nierozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji.

Widzę,że już czas na rozmowy w internecie bo moi konkurenci chcą mnie zdyskredytować.
Otóż gmminniaku jeśli stać Cię na wpis,który godzi w moje dobra osobiste a szczególnie w dobro Gminy Porąbka dla ,której pracuję od wielu lat non profit to mam nadzieję,że będzie Cię również stać na odwagę cywilną by po pierwsze ujawnić swoją tożsamość.
A jeśli nie stać Cię na odwagę cywilną to miej świadomość,że jeśli łamiąć prawo
nie jesteś anonimowy w internecie.Sprawa może dotyczyć zarówno ścigania z urzędu jak i z oskarżenia prywatnego.
Powyższy tekst  ewidentnie dezawuuje moją osobę jako kandydata na Wójta Gminy Porąbka,
No cóż brudna kampania  na pewno będzie się rozpędzać przed wyborami samorządowymi.
Ja informuję Państwa,że nie zniżę się  do tego poziomu.
Wiemy,komu może zależeć na tym by mnie zdyskredytować.


Gwoli wyjaśnienia informuję Państwa,że kandydując na urząd Wójta Gminy Porąbka mam na celu jedynie  fakt by móc zmienić smutną rzeczywitość naszej Gminy na lepszą ku dobru wspólnemu.
Aktualnie i od dłuższego czasu jestem zawodowo stabilnie umocowany zawodowo w fińskiej spółce.
Od kilkunastu lat pracuję w marketingu na stanowiskach menadżerskich w koncernach krajowych i zagranicznych  i z powodzeniem realizuję cele biznesowe tych firm.

Dlatego NIE KANDYDUJĘ NA URZĄD WÓJTA GMINY PORĄBKA Z POBUDEK FINANSOWYCH.


Cel ekonomiczny,biznesowy Gminy Porąbka jest bliski mojemu sercu jako mieszkańcowi Gminy i dlatego podjąłem decyzję o tym by  kandydować po raz drugi na  urząd  Wójta Gminy Porąbka  jak również do Rady Gminy Porąbka mając nadzieję,że moje doświadczenie będzie przydatne w  rozwoju naszej Gminy.
Rzekłbym nawet ,że naszym obowiązkiem jest ratować Gminę Porąbka przed zapaścią...

Ja kandyduję również do Rady Gminy Porąbka,po to by w przypadku niewybrania mnie na urząd Wójta Gminy Porąbka ,móc mieć wpływ poprzez mój głos na  jakość życia naszych obywateli.

Mając na uwadze wspólne dobro obywateli a w szczególności poprawę jakości życia osób,którym przyszło związać swoją przyszłość,również przyszłość ich rodzin i dzieci na terenie naszej Gminy,informuję Państwa,że  jedynym dla mnie celem jest móc uczestniczyć w procesie ,który jednoznacznie wpłynie na poprawę jakości życia naszych obywateli.
Gminniak   zaś próbuje zdeawuować moje szczere chęci.
Czy to prawdziwy czy fałszywy gminniak?

Mając na uwadze powyższe ,ja jako Tadeusz Chwała kandydat na urząd Wójta Gminy Porąbka, już teraz deklaruję przekazywanie moich poborów w wysokości 25 % wys .wynagrodzenia zasadniczego w przypadku  wybrania mojej osoby przez szanownych wyborców na ten urząd.
Środki te zamierzam przekazywać regularnie przez cały czas trwania kadencji na dożywianie głodnych dzieci   w szkołach ,pochodzących z niezamożnych rodzin.

Uważam,że dochody wójta i innych osób z grona managmentu w Gminie Porąbka ale również w całym kraju,są znacznie zawyżone.

Drodzy Wyborcy,
jesteście w większości ludźmi z doświadczeniem życiowym i macie wiedzę na temat "Niełatwo jest żyć".
Ja deklaruję Państwu moję zaangażowanie w naprawę naszej Gminy deklarując jednocześnie pomoc dla ludzi potrzebujących.
Wiemy doskonale,że zbyt dużo dzieci jest głodnych w szkole .Wynika to z niedoskonałego jeszcze systemu ekonomicznego jakim jest kapitalizm w szczególności w Polsce.
Jedynym lekarstwem na tą niedoskonałość jest nasza wspólna chęć -byśmy sobie wzajemnie chcieli pomóc.

Już niedługo przedstawię Państwu swój program wyborczy,który mam nadzieję ułatwi Wam dokonanie właściwego wyboru.
Każda Wasza decyzja będzie dla mnie dobra pod warunkiem,że będzie skutkowała pozytywami dla ogółu.

75 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-19 00:23:31)

Odp: Wybory samorządowe 2014

No i wyszło szydło z worka:)
Niezadowolony to typowy przykład Ignacowego układu. Jeżeli ktoś nie zgadza się z metodami inwigilatora kanapkowego, atak będzie personalny. Argumentów brak. Jak dokopać wrogowi? Wspominając o żonie!  Powiedz co masz do mojej żony? Dobrze też dokopać sąsiadom, powiedz co masz do moich sąsiadów twierdząc, że mają sobie drogę odśnieżać? Ulica Świerkowa ma 5 numerów domów!
Ludzie, wyborcy drodzy, głosujcie na listę XXI bo jak nie to wezmą się za wasze żony, dzieci i sąsiadów. Od czterech lat ostrzegam przed nimi!!!
Ja nie kandyduję w wyborach. Nie widzę powodu by mnie obrażano za to, że mam swoje zdanie i nie boję się go publicznie wyrażać!
Przypominam też, co już kilkukrotnie na tym forum wspominałem, że internet nie jest czarną dziurą, jeżeli jeszcze raz naruszysz moje dobre imię, zaatakujesz żonę czy sąsiadów wytoczę ci proces sądowy i nawet Ignac z Zeniem ci nie pomogą. Stać cię na to? Twój wis został zeskanowany, wydrukowany i może być dowodem w sprawie!
Swoją drogą jestem ciekaw reakcji admina. Ten wpis niezadowolonego złamał wszelkie zasady regulaminu, ciekawe czy dostanie bana? Pewnie nie.

Pani Marto, gratuluję elektoratu, jestem pod wrażeniem do czego wasze metody doprowadziły!