26 Ostatnio edytowany przez GrzegorzD (2014-11-04 13:16:58)

Odp: Wybory 2014

Bo tak naprawdę SNG powinno się nazywać Stowarzyszenie na rzecz Gminy Porąbka. Wspierać obecne czy przyszłe władze  pomagając w rozwoju i promocji gminy. Jeśli tego nie potrafią - pojawi się predzej czy później nowa formacja a oni udadzą się na śmietnik historii.

mamy wieczne wyciąganie brudów.
Czy to coś dla nas wszystkich da?

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

27

Odp: Wybory 2014

Nigdy nie zbuduje się solidnej współpracy, kiedy w obu obozach będą ludzie wzajemnie się zwalczający. Trzeba sobie zadać pytanie - czy te osoby nas reprezentujące służą dla dobra ogółu, czy dobra własnego?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

28

Odp: Wybory 2014

Z jednej strony tylko sądy, z drugiej mocno trzymający się układ. Nie potrafię sobie wyobrazić by kiedykolwiek doszli do porozumienia. Jeżeli tego nie zmienimy w nadchodzących wyborach dalej będziemy trwać w stagnacji. Może warto poszukać rozwiązania w trzeciej opcji.

29

Odp: Wybory 2014

Mamy 5 komitetów:- KW Prawo i Sprawiedliwość
- KWW Sprawiedliwość i Prawość
- KWW Wspólny Głos
- KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota
- KWW Gmina XXI

W chwili obecnej w RG obserwuje się znaczny brak porozumienia.
Jako kandydat na radnego, razem z pozostałymi kandydatami podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy się wdawać w żadne kłótnie, przedwyborcze także. Tak samo jesteśmy nastawieni na dialog z każdym po wyborach, o ile oczywiście wyborcy nam dadzą taką możliwość. Powinna nas łączyć wspólna idea do zbudowania lepszej gminy, a kłótnie są absolutnym zaprzeczeniem jakiegokolwiek dialogu i rozwoju.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

30

Odp: Wybory 2014

Ja się boję co się stanie jak SNG wygra... Nie wydaje mi się żeby odpuścili obecnej władzy. wtedy dużo czasu zostanie stracone....

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

31

Odp: Wybory 2014

admin napisał/a:

Nigdy nie zbuduje się solidnej współpracy, kiedy w obu obozach będą ludzie wzajemnie się zwalczający. Trzeba sobie zadać pytanie - czy te osoby nas reprezentujące służą dla dobra ogółu, czy dobra własnego?

Troche się pogubiłem. Nie wiem czy admin to admin czy kandydat na radnego. Uważam, że admin wypowiadając się w sprawach wyborczych powinien występować jako kandydat. Proszę rodzielić te dwie funkcje, bedzie wtedy przejrzyściej.

Mam ulotke KWW B RPW, zagladam do środka a tam ani  oił słowa o minionej kadencji. Grupa ludzi sprawująca władzę przez 16 lat nie ma nic do powiedzenia. A gdzie obietnice, 1100 miejsc pracy, w samym Bujakowie 500, kanalizacja za 69 milionów. cholera wie co jeszcze. Gdzie rzeczowa informacja o stanie gminnych finasów, zadłużeniu? Nie ma nic. Obecna władza nie ma nic do powiedzenia i zaproponowania. Czytam kuriera, mam fakty, Wiem, ujawnianie takich faktów żadnej władzy nie jest na rękę. Dzięki Bogu jest ktoś kto te fakty pokazuje. Mieszkańcy gminy przecierają oczy ze zdumienia i zastanawiają sie co jeszcze przed nimi było ukrywane. Żadna władza i jej zwolennicy mający z popierania władzy konkretne korzyści będzie zaciekle zwalczała każdego kto ma odmienne zdanie. Jak jest rozgladnijcie sie wokół siebie.
Zamalowane banery, pozrywane plakaty, wszędzie KWW B RPW. Plakaty same się pozrywały a baner kandydata PSL pomalowały ptaki.  

Obserwatorze! uważasz, że opluwać wolno, szkalować wolno, ponieść odpowiedzialność trzeba ale tylko trochę , pogrozić palcem. Jeżeli napiszę, że jesteś złodziejem, jest to tylko założenie i nie ma nic wspólnego z oceną twojej osoby. To jaką powinieniem ponieść odpowiedzialność? Według ciebie.

Służyć mieszkańcom można różnie, niekoniecznie popierając ślepo nieudolna władzę.

32

Odp: Wybory 2014

Wyborco!

Obiecasz że jeśli wygracie, ostro ruszycie z działaniami na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców a nie ciąganiem byłej władzy po sądach? Czy wygra chęć "zemsty"?

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

33

Odp: Wybory 2014

Niestety obawiam się, że w przypadku wygranej SNG cała para pójdzie w ściganie wrogów. Pan Kocemba przecież wyraźnie o tym pisze w kurierze. Wyborca ubolewa, że w ulotkach komitetu Pana Bułki nie ma ani słowa o rozliczeniu poprzedniej kadencji. Ma rację, brak również konkretnego programu na przyszłość. Z drugiej strony brak takiego programu z komitetu XXI. Jaki komitet ma program i nawet opublikował go na tym forum?

34

Odp: Wybory 2014

Adminie piszesz o dialogu, spróbuj na sesji lub komisji porozmawiać z np.radnym Rodakiem lub Nalborczykiem jak i z większością naszych przedstawicieli.

35

Odp: Wybory 2014

SNG może i chce współpracować z każdym na rzecz gminy, warunkiem jest aby druga strona chciała.
Mieliśmy wiele inicjatyw, które spotkały mur obojętności w gminie
Przykłady są opisane na naszej stronie www.sng.org.pl 
Orszak Trzech Króli, konkurs pisanek Wielkanocnych, itp.
Co do kwestii dyskusji na względnym poziomie jestem za i to bardzo za, ale są rzeczy, których nie wolno odpuszczać chociażby ze względów honorowych.
Pragnę zapominalskim przypomnieć również, że nie wszyscy kandydaci na radnych KWW Gmina XXI należą do SNG i nie jest w porządku mieszać tych dwóch rzeczy.
W tym temacie mieliśmy dyskutować o wyborach, podsumować 16 lat rządów obecnej ekipy i zastanawiać się nad tym czy zmiany radnych i wójta są potrzebne czy nie.
Ja uważam, że obecny układ przespał wiele szans jakie można było wykorzystać dla dobra naszej wspólnoty.
Mam również nieodparte wrażenie, że wszechobecny nepotyzm i układ jaki zapanował w strukturach gminnych nie daje już szansy na skok cywilizacyjny.
Przykładem niech będą znikome udziały funduszy unijnych w inwestycjach gminnych jak również sama wartość jakichkolwiek inwestycji w strukturę drogową, turystyczną, techniczną i kulturalną.
Dwa "grzybki" z paleniskiem zwane miejscami odpoczynku nie spowodują, że nasze region - Podbeskidzie stanie się magnesem przyciągającym turystów weekendowych.
Posiadamy jako gmina wiele walorów turystycznych, które mogą generować nowe miejsca pracy, a nie generują.
Kolejną kwestią jest znikoma lub żadna dbałość o nas samych, o nasze zdrowie.
Zapraszam tak pod wieczór na wycieczkę z Roczyn do Czańca jaki "piękny" siwy smog unosi się nad kotliną w jakiej leży Czaniec. Brak programów wspierających mieszkańców w wymianie pieców na gazowe lub ekologinczne węglowe powoduje, że nasze dzieci oddychają gorszym powietrzem w zimie niż mieszkańcy Chorzowa w latach 80-tych XX wieku.
Czy ja muszę się godzić jako mieszkaniec na taką bylejakość standardów życia?

Otóż nie muszę i dlatego chciałbym wraz z innym zmienić to co w gminie jest złe, powtarzam złe, a nie wszystko jak niektórzy starają się wmówić mieszkańcom smile

Pozdrawiam
Piotr Dusza

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

36 Ostatnio edytowany przez wyborca5 (2014-11-04 15:14:12)

Odp: Wybory 2014

GrzegorzD napisał/a:

Wyborco!

Obiecasz że jeśli wygracie, ostro ruszycie z działaniami na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców a nie ciąganiem byłej władzy po sądach? Czy wygra chęć "zemsty"?

Niestety ja ci nic nie mogę obiecać bo nie kandyduję. Ale jestem pilnym obserwatorem naszego życia. Odnoszę jednak wrażenie, że niewiele wiesz o ciąganiu władzy po sądach. Od tego są tak zwane organy ścigania, jak twierdzą wtajemniczeni w urzędzie jest lub będzie kontrola RIO. To kontrola cykliczna i ma miejsce co 4 lata. Dzięki takiej kontroli dowiedzielismy sie o podarunku w kwocie 300 tysiecy dla Polimedu.  Co będzie tym razem, myślę, że sie dowiemy.
I jeszcze o ciąganiu po sądach Kurier Nr 5, "Co robi wójt gdy nie wykonuje uchwała Rady Gminy?" Przeczytaj i się dowiesz co ci grozi jeżeli Czesław Bułka będzie nadal wójtem.  Przecież to jakis matrix.
Pytanie. Grzegorzu D! Czy władza, która złamie prawo powinna za to być pociągnieta do odpowiedzialności?

37

Odp: Wybory 2014

Obawiam się, że porozumienie to podstawa. Obawiam się również, że obie strony czyli SNG i wójt ciężko na to pracowały by takiego porozumienia nie było. Teraz mamy głos my mieszkańcy i możemy raz na zawsze z tym skończyć idąc do urn wyborczych.
Pan Dusza pisze o honorze. Rozmawiając z sąsiadami wszyscy są zniesmaczeni sprawami sądowymi. Jedni z politowaniem kiwają głową, inni swoje opinie wyrażają dosadniej. Nawet ostatni przykład groźby sądowej jest tego przykładem. Jeżeli SNG wygra, zrobi z Pana Gamzy męczennika, jeżeli przegra ośmieszy się całkowicie. Nie chcę rozmawiać o SNG bo nie wiadomo kiedy mogliby i mnie po sądach ciągać. Pisze też Pan Dusza o członkach SNG. Ja nie spotkałem żadnego po za Panami Kocembą Duszą i Kubisiem. Byli na zebraniu wiejskim. Nikt nie chce się przyznać do tego, że należy do SNG. Jednakże udział w wyborach w komitecie XXI stawia kandydatów pod określonym szyldem.
Oczywiście, że zmiany są konieczne, ale uważam, że musimy szukać kandydatów gwarantujących możliwość porozumienia. Czy tacy istnieją? Oczywiście. Wystarczy popatrzeć na listy kandydatów.

38

Odp: Wybory 2014

Wyborco!
Oczywiście że powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Ale nie powinno to być na pierwszym miejscu.
Wszyscy narzekają na kanalizację. A gdzie np dopłaty do przydomowych oczyszczalni?  Gdzie PSZOK w Porąbce?

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

39

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Obawiam się, że porozumienie to podstawa. Obawiam się również, że obie strony czyli SNG i wójt ciężko na to pracowały by takiego porozumienia nie było. Teraz mamy głos my mieszkańcy i możemy raz na zawsze z tym skończyć idąc do urn wyborczych.
Pan Dusza pisze o honorze. Rozmawiając z sąsiadami wszyscy są zniesmaczeni sprawami sądowymi. Jedni z politowaniem kiwają głową, inni swoje opinie wyrażają dosadniej. Nawet ostatni przykład groźby sądowej jest tego przykładem. Jeżeli SNG wygra, zrobi z Pana Gamzy męczennika, jeżeli przegra ośmieszy się całkowicie. Nie chcę rozmawiać o SNG bo nie wiadomo kiedy mogliby i mnie po sądach ciągać. Pisze też Pan Dusza o członkach SNG. Ja nie spotkałem żadnego po za Panami Kocembą Duszą i Kubisiem. Byli na zebraniu wiejskim. Nikt nie chce się przyznać do tego, że należy do SNG. Jednakże udział w wyborach w komitecie XXI stawia kandydatów pod określonym szyldem.
Oczywiście, że zmiany są konieczne, ale uważam, że musimy szukać kandydatów gwarantujących możliwość porozumienia. Czy tacy istnieją? Oczywiście. Wystarczy popatrzeć na listy kandydatów.


Szanowny Panie
Bieganie po sądach to ostateczność i nikt tego nie lubi.
Kiedyś kwestie honorowe regulował kodeks Boziewicza i to tylko wśród ludzi honorowych. Dziś pozostaje sąd bo nikt z SNG nie poczuwa się do bycia członkiem mafii. 

Co do spraw toczących się w sądach administracyjnych jest to ostatnia deska ratunku dla obywatela jeżeli władza nie chce obywatelowi pomóc chociaż jest do tego zobowiązana,Jeżeli władza popełnia błąd i działa na szkodę mieszkańców i pomimo zgodnych z prawem wezwań do zmian nie czyni tego to ma Pan jako obywatel dwa wyjścia:
1. zgadzać się na deptanie Pana prawa jako obywatela RP
2. Wkroczyć na drogę postępowania administracyjnego.

Proszę łaskawie poczytać publikację i dokumenty na naszej stronie w jaki sposób i w czyim imieniu stajemy po drugiej stronie urzędniczej barykady!
Przecież kwestia drogiej kanalizacji, wadliwych podjazdów, odwodnień ulic które zalewają ludziom posesje to nie są sprawy których nie można załatwić pismem do UG. 

My obywatele mamy wybierać i kontrolować, nie jesteśmy stadem baranów, nasza rola nie może kończyć się na wrzuceniu karteczki do urny, mamy zapisane w konstytucji, ustawach i uchwałach prawa z których powinniśmy korzystać.
Pan raczył chyba zapomnieć, że państwo urzędnicy służą obywatelowi.
To nie jest praca to jest służba i czas chyba o tym przypomnieć niektórym z bilbordów!!!

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

40

Odp: Wybory 2014

Obserwator napisał/a:

ale żeby od razu straszyć sądem?

A co w tym złego. To jedna z demokratycznych instytucji powołana do rozstrzygania sporów. Opłacana z naszych podatków. O tym czy jest się o co spierać decyduje pokrzywdzony. Wójt widocznie nie czuje się pokrzywdzony głoszonymi opiniami. Zresztą napisz konkretnie to porozmawiamy.

wyborca5 napisał/a:

Od tego są tak zwane organy ścigania

Nie rozumiesz pojęć. Organy ścigania stawiają inne ściśle określone oskarżenia.  To, co zarzuca się panu W. nie należy do takich kategorii. To oskarżenia  prywatne. Tym nie zajmą się organ ścigania. Tym zajmują się obywatele w ramach swojego konstytucyjnego prawa do sądu.

Dlaczego mamy nie korzystać ze swoich praw?  A może ich nie znamy? Jak inaczej mamy bronić swego imienia? Wynająć zbira? Nie! Mamy prawo do sądu i skorzystamy z niego.


wyborca5 napisał/a:

Obawiam się również, że obie strony czyli SNG i wójt ciężko na to pracowały by takiego porozumienia nie było.

Mylisz się. SNG powstało bo tak zdecydowali jego założyciele. Istnieje m.in. po to by władza miała partnera do działania na rzecz społeczności lokalnej. Niestety władza tego nie rozumie. Nie dotarło do niej, że w istocie pełni rolę służalczą w stosunku do mieszkańców.

To bardzo wyidealizowany obraz. Wiem.

W normalnym stabilnych warunkach istnieje równowaga w społeczeństwie pomiędzy władzą i obywatelami. Poparz dookoła. Zastanów się dlaczego są takie stabilne kraje jak np. często podziwiana Szwajcaria, gdzie ludziom żyje się tak dobrze. Na przeciwległym biegunie, nie sięgając daleko może być Rosja. Zastanów się dlaczego. - Bo ludzie sami się gospodarzą. Sami decydują o sobie i kontrolują się. Nie gospodarzy nimi władza lokalna. Nigdy nie będzie tak dobra jak obywatele ze swoją różnorodnością i zdolnością adaptacji do zmian. Tam nie zawodzą mechanizmy kontrolne. A u nas? - U nas jak tylko nie spełni swej roli rada gminy (jej konkretna komisja) - nie skontroluje tego, co ma skontrolować zaplątana w nici zależności, cała idea samorządności wali się. Stąd możliwa jest taka sprawa jak 300.000,00 zł, stąd możliwe jest pozbycie się akcji spółki AQUA, dziwne budowy obiektów infrastruktury i inne.

SNG naruszyło równowagę układu gminnego. Chorego układu. I dobrze. Niech się coś zacznie zmieniać. Niech powstanie jeszcze kilka takich SNG. Szybciej wrócimy do normalności.

Wójt nigdy nie miał pod oknem urzędu realnej opozycji. Teraz ma. Stąd tyle nieprzychylnych opinii. Czas wyborczy ten stan nasila.



Dla porządku proszę nie cytować w całości wypowiedzi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

41

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Obawiam się, że porozumienie to podstawa.
Rozmawiając z sąsiadami wszyscy są zniesmaczeni sprawami sądowymi. Jedni z politowaniem kiwają głową, inni swoje opinie wyrażają dosadniej. Nawet ostatni przykład groźby sądowej jest tego przykładem.

Zdaje się, że niewiele wiecie, kto co zaczął i kiedy. Podaję link: http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=154
Oto kolejny link
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=153
Dalej, Kurier Nr 4 strona 15, Kurier Nr 5 strona Nr 10.
Poczytaj dziatwo, a potem wygłaszaj poglądy.  O sądach i sądzeniu.
Ja podaję konkrety. Czy ktoś zna inne?  Bo ja znam człowieka, na którego z urzędu nasyłano policję bo domagał się aby z gminnej drogi woda przestała zalewac jego dom.
Paracie się plotami albo celowo podajecie nieprawdę.
Jako mieszkaniec korzystający z kanalizacji popieram skragę sądową Pana Kocemby. Nie znam takiego mieszkańca gminy, który by uczynił innaczej. Tyle o sądach. Tekst należy czytać ze zrozumieniem, ja nigdzie nie przeczytałem, że włoscianin ma byc ukrzyżowany, w ośwadczeniu, które jest ze wszech miar słuszne nigdzie nie cztałem o sądzie. Nie macie bladego pojęcia co to jest postępowanie prawne, a tak jest napisane.  Piszecie co wam śłina na język przyniesie.
Z kim mam sie porozumieć? Z grupą Czesława Bułki? W jakiej sprawie? Ceny ścieków, dziur w drodze, inwestycyjnych bubli, podatków? No niech napisze ktoś w końcu w jakiej sprawie? Ścieków w rowach? Bujaków miał pieniądze na kanalizacje to jego radni głosowali przeciw, wójt skwapliwie to wykorzystał i zrezygnował. Internet szerokopasmowy, ponad 3 miliony, może w tym temacie się uda z kims porozumieć?
Napiszcie z kim, albo nie zawracajcie [wymoderowane]

42

Odp: Wybory 2014

Pan Dusza stwierdził, że nikt z SNG nie poczuwa się do bycia członkiem mafii. Ma pan rację, ale gdzie pan to wyczytał. Przeczytałem z uwagą wpis Pana W. On pisze o strukturze. Podobną strukturę ma IBM i Kompania Piwowarska. nie oznacza to jednak, że w IBM robią piwo. Ten sam pierwiastek też może różnić się strukturą, najlepszym przykładem jest węgiel, może być diamentem, może być sadzą.
Jestem nowym forumowiczem, chociaż czytam od dawna a już straszy mnie Pan kodeksem Boziewicza. Nie chcę się pojedynkować ani teraz ani później, chodzenie do sądów też nie jest moją pasją. Dlatego nie chcę rozmawiać o SNG bo jak widać może być spora nadinterpretacja.
Chcę na tym forum rozmawiać a nie kłócić się. Dlatego proponuję by przyjrzeć się kandydatom na radnych. Szukajmy tych, o których wiemy, że są nie tylko godni szacunku, ale co najważniejsze gotowi do kompromisu i zdolni do porozumienia.

43

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Przeczytałem z uwagą wpis Pana W. On pisze o strukturze. Podobną strukturę ma IBM i Kompania Piwowarska. nie oznacza to jednak, że w IBM robią piwo. Ten sam pierwiastek też może różnić się strukturą, najlepszym przykładem jest węgiel, może być diamentem, może być sadzą.
Jestem nowym forumowiczem, chociaż czytam od dawna a już straszy mnie Pan kodeksem Boziewicza. Nie chcę się pojedynkować ani teraz ani później, chodzenie do sądów też nie jest moją pasją. Dlatego nie chcę rozmawiać o SNG bo jak widać może być spora nadinterpretacja.

Zanim coś napiszesz to albo się zastanów albo wrzuć na google takie oto hasło: struktura mafijna, tu masz link https://www.google.pl/search?newwindow= … Td242jm2RQ

To jest wszystko obrzydliwe. Kogo chcecie wybielać? Słowa zostały zapisane. Gdyby było prawdą co napisał włościanin dzisiaj już by nie mial gdzie mieszkać, razem z rodziną.  Proponuję najpierw trochę poczytać a potem zabierać głos.

44

Odp: Wybory 2014

Nie chcę wdawać się w spory. Każdy ma prawo do własnego osądu. Tam padły słowa przypomina strukturę a nie napisano jest strukturą. Tak czy owak wypowiedź była niefortunna i sprawa została na forum załatwiona. Przed sądem może być różnie.
Zostawmy to ponieważ nie należy do tego wątku. Jeżeli przeczytamy wszystkie wpisy, nawet te skrajne, dojdziemy do wniosku, że 100% forumowiczów chce zmian. Jedni, by stawiać wszystko na ostrzu noża, inni by skończyć z kłótniami. Dobre jest to, że każdemu z adwersarzy a przynajmniej mam taką nadzieję, zależy by gmina się rozwijała. Dzisiaj w ręce wpadła mi ulotka jednego z kandydatów do rady z komitetu Pana Chwały. Twarz, krótko o sobie, ale było najważniejsze, program kandydata. Może gdybyśmy jako wyborcy skupili się na przyszłości zamknęlibyśmy sprawę kłótni. Możemy wszystkich hamulcowych wyeliminować przy urnie.

45

Odp: Wybory 2014

Zenon napisał/a:

"SNG ... Istnieje m.in. po to by władza miała partnera do działania ..."

Jakim partnerem jest SNG widzimy smile

46

Odp: Wybory 2014

admin napisał/a:

W chwili obecnej w RG obserwuje się znaczny brak porozumienia.
Jako kandydat na radnego, razem z pozostałymi kandydatami podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy się wdawać w żadne kłótnie, przedwyborcze także. Tak samo jesteśmy nastawieni na dialog z każdym po wyborach, o ile oczywiście wyborcy nam dadzą taką możliwość. Powinna nas łączyć wspólna idea do zbudowania lepszej gminy, a kłótnie są absolutnym zaprzeczeniem jakiegokolwiek dialogu i rozwoju.

Ładnie opisałeś to używając gładkich słów. W sam raz pasujących do kampanii?
Realne życie jest bardzo kanciaste. Proponuję na początek wrócić do "dialogu" łączącym ludzi o wspólnych ideach, którego dostąpiliśmy podczas dyskusji o funduszu sołeckim. Ewidentna sprawa rozstrzygnięta na niekorzyść mieszkańców. Funduszu nie ma. Bo jak to możliwe, żeby mieszkańcy sami, o sobie, bez nas... Wiem też jak skończyłby się "dialog" w sprawie gimbusa. - Parkował by w Czańcu przy ul. Zagłębocze. Tak samo można wsłuchać się w "dialog" zmierzający do likwidacji MZK. A może wiesz gdzie mogły by zostać zagospodarowane pieniądze z likwidacji? Owoców "dialogu" obecnej władzy - samej ze sobą jest wiele.

Ja mam nadzieję na zmiany.

Bywam na zebraniach, słucham o czym i jak mówi się na obradach RG i Komisji (oczywiście dzięki nagraniom). Uważam, że kandydaci powinni zorientować się w ty, że gmina doszła do ściany i stoi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

47

Odp: Wybory 2014

galler napisał/a:

Jakim partnerem jest SNG widzimy smile

Jest wymagającym. W tym sęk.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

48

Odp: Wybory 2014

Na tym forum wiecej czytam niż z piszę, na kogo głosować wiem i to moja sprawa. Ale podziele się spostrzeżeniem. Dostarczono mi do domu ulotkę Bezpartyjnych. Patrzę i oczom nie wierzę. Kazimierz Gałuszka, lat 50 Oryginalna pisownia KANDYDATKA DO RADY POWIATU, OFICER POŻARNICTWA. Czytam drugą ulotkę, Kazimierz Gałuszka lat 58, OFICER POŻARNICTWA - KOBIERNICE.
Więc nie wiem czy to KANDYDATKA czy KANDYDAT. Lat 50 czy 58. No i ten oficer pożarnictwa. Czy jet nadużyciem, że "zapomniał" napisać emeryt, albo w stanie spoczynku, jak to raczej jest pisane u mundurowych. Co jest grane? A może to wszystko to gender. I on znowu chce być radnym powiatowym.

49 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-11-04 20:02:46)

Odp: Wybory 2014

Czy aby na pewno Panie Zenonie? SNG krytykuje wszystko. Każdy z nas potrafi skrytykować Mercedesa klasy S. Można powiedzieć, że za duży i nie ma jak parkować, można powiedzieć, że kółka za duże lub za małe, powodów do obrzydzenia możemy wymyślić 1000.
Problem polega na tym, że SNG tego mercedesa pożąda jak kania dżdżu. Tylko po co? Mam wrażenie, że pragnie rozjechać poprzedniego kierowcę. My wyborcy możemy sprawić, że wywalimy starego kierowcę i tego, który tak bardzo pożąda. Możemy zatrudnić kierowcę, który będzie prowadził z rozsądkiem. Wtedy Mercedes się uchowa:)

50 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-11-04 20:17:39)

Odp: Wybory 2014

Rozumiem że stary kierowca to obecne władze a ten który bardzo pożąda to ten który się ujawnia co cztery lata i kandyduje znowu. wink