51

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Każdy z nas potrafi skrytykować Mercedesa klasy S.

Zgadza się. Każdy człowiek subiektywnie ocenia otaczającą rzeczywistość.
Ale też nie każdy może swoje tezy udowodnić i udokumentować. Zapewniam cię, że to wymaga dużo ciężkiej pracy. Spróbuj i podziel się spostrzeżeniami. Zauważ również, że żadne krytyczne zdanie nie doczekało się żądania opublikowania dementi. Dlaczego? Bo piszemy nasze artykuły o faktach. Tego wymaga prawo prasowe. Posługując się twoim porównaniem nie stwierdzamy, że kółka za duże lub za małe, bo tak nam się wydaje, bo takie mamy subiektywne odczucie i basta. Piszemy w ten sposób o zdarzeniach faktycznych, i przez to niewygodnych opierając się zawsze na prawdziwych materiałach źródłowych. Podajemy te źródła i przedstawiamy dowody. Dlatego kiedy pokazujemy, że kółka za małe to tak faktycznie jest. To nie my doprowadziliśmy gminę do takiego stanu.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

52

Odp: Wybory 2014

Zenon napisał/a:

"Dlatego kiedy pokazujemy, że kółka za małe to tak faktycznie jest. To nie my doprowadziliśmy gminę do takiego stanu."

Bzdura taka samo, jak to, że SNG jest "partnerem". Członkowie SNG z założenia pokazują, że kółka są małe. Chociażby ich nawet nie widzieli.

53 Ostatnio edytowany przez Marta Tylza-Janosz (2014-11-04 21:05:49)

Odp: Wybory 2014

Proszę mi wybaczyć, że nie często jestem gościem na forum. Muszę jednak coś napisać w sprawie SNG. Piszecie, że wszystko krytykujemy, a to nieprawda. Sami krytykujecie SNG, nie znając prawdy. Właśnie oddaliśmy do druku wspaniałą publikację o Kobiernicach w wierszach autorstwa Franciszka Szczepańczyka. Publikacja powstała we współpracy z Gminą Porąbka w ramach Programu współpracy Gminy Porąbka z organizacjami pozarządowymi. Książka jest darmowa i będzie służyć promocji gminy. Promocja książki już 8 listopada br. Za to, że Rada poparła moje starania o poszerzenie możliwości jakie daje gmina wszelkim organizacjom w zakresie współpracy, dziękowałam Radzie i Wójtowi na Zebraniu w Czańcu. A dużo było w tej materii do zrobienia. Przedtem w Porąbce nawet nie było bazy organizacji i nikt nie wiedział ile ich jest i co robią. Udało się podpowiedzieć urzędnikom jak zorganizować bazy, jak zainteresować organizacje możliwościami jakie daje ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, udało się namówić urząd by zorganizował stosowne szkolenia, a radę by zwiększyła kierunki działań współfinansowanych z budżetu gminy. Trzeci sektor musi być silny, nowe programy unijne zwłaszcza w zakresie rozwoju społecznego i ekonomii społecznej wymagają współdziałania organizacji z samorządem, bez współpracy nie otrzymamy środków na ważniejsze projekty oraz te z zakresu np. projektowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej. Również nie ruszymy z programami, które są wskazane jako priorytetowe w Strategii rozwoju woj. śląskiego na lata 2014-2020 "Śląskie 2020+". Tak duży nacisk jest kładziony na aktywizację mieszkańców, również obywatelską.
Co do uwagi o tym, że gdy SNG dojdzie do władzy to będzie tracić czas na rozliczanie, a nie pracę - zapewniam, bilans otwarcia, poznanie prowadzonych spraw, co trzeba zrobić na początku, zajmie mi może 2 tyg. Po tym czasie, jako osoba która pracowała w Urzędzie Gminy Kozy na stanowiskach kierowniczych, w tym zastępując sekretarza, oraz radna obecnej kadencji, wchodzę do urzędu i wiem na co zwracać uwagę i co robić smile Czasu nie mam zamiaru marnować, trzeba szybko dopasować realia gminy do priorytetów i kierunków wymaganych strategiami woj. i krajowymi, by móc pozyskiwać środki i realizować zadania własne w obliczu nadchodzących zmian.

54

Odp: Wybory 2014

Takie teksty chciałbym słyszeć od osoby która chce zarządzać gminą, ale nie tylko w czasie przed wyborami. Tymczasem na stronie SNG przeważają pisma sądowe, które w pewnym momencie przestały już robić na mnie wrażenie, przestałem je nawet czytać i zastanawiać się o co Panom z SNG chodzi. Trochę martwi mnie też postawa zwolenników SNG, którzy uważają, że załatwianie każdej sprawy trzeba robić za pomocą sądu i że to normalne. Dla mnie to nie jest normalne i dla większości osób też. Taka postawa odstrasza potencjalnych wyborców a pan Bułka przestaje być taki zły, bo przecież mogą przyjść gorsi. 
Zdecydowana większość osób, które chciała by zmian nie zna Pani Marty (dla mnie jedynego konkurenta dla Bułki) a patrząc przez pryzmat działań Pana Kocemby i Kubisia obawiają się wyboru kandydatki z SNG. Do nich należę też ja. 
4 lata temu nie głosowałem na Pana Bułkę i tym razem nie zagłosuję ale czy oddam pusty (nieważny) głos czy zaryzykuję i postawię na Panią Martę tego jeszcze nie wiem.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

Odp: Wybory 2014

Szanowny Obserwatorze.W numerze 4 Kuriera Sołeckiego odważyłem się napisać felieton zatytułowany "Co zrobić, gdy najpierw zalewa nas woda, a potem krew". Opisany w punktach problem jest rzeczywisty i mieszkańcom pewnej posesji spędza sen z.powiek od .. 32 lat. Osoba poszkodowana osobiście zwracała się z apelem do wójta gminy i rady gminy o pomoc. Nie otrzymała żadnej. Nie pomogły prośby, podania, wnioski. Ignorancja i beznadzieja. Co Szanowny Obserator zrobiłby w  sytuacji, gdyby znalazł się na miejscu poszkodowanego??? Proszę o szczerą odpowiedź, pomijając osobiste urazy lub niechęć do mnie.

56 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-11-04 22:06:17)

Odp: Wybory 2014

Po pierwsze nie czuję osobistej urazy ni nawet niechęci do szanownego Pana nie mam takiego powodu, wręcz jestem nawet Panu wdzięczny za transmisje obrad rady gminy. Z nich czerpię wiedzę co dzieje się w czasie sesji, kto i w jaki sposób się wypowiada, jakie porusza tematy itd. zaglądam też na stronę SNG ale jak już wcześniej wspomniałem przestałem się już ekscytować sensacyjnymi wieściami często bardzo stronniczymi, napełnionymi niechęcią do każdego kto nie jest z "Wami". Z przykrością muszę Panu oznajmić że nie dociera do mnie Kurier Sołecki dlatego też nie znam sprawy tam opisanej i nie będę się mógł do niej odnieść. Wiem że można znaleźć tekst na stronie ale na moim komputerze zamieszczony skan jest dość nieczytelny i trudny do czytania. Może uda mi się zdobyć gazetkę w formie papierowej to wtedy Panu odpowiem - szczerze.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

57

Odp: Wybory 2014

Pod koniec tzw skanów jest WERSJA PDF do pobrania która można powiększyć wielokrotnie
http://sng.org.pl/images/stories/KSWL/4 … koniec.pdf

Miłej lektury zatem.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

58

Odp: Wybory 2014

A dziękuję za wskazanie lepszej  wersji  - przeczytałem i nawet znam chyba temat ale nieco inaczej przedstawiony. Nie chciałbym wchodzić w szczegóły zwłaszcza że autor wskazanego tekstu też nie sprecyzował o kogo chodzi. Temat nie jest tak czarno biały jak go przedstawiono w artykule. Zdecydowanie to trudny temat, którego nie jest łatwo rozwiązać tak by poszkodowany był usatysfakcjonowany a i sąsiedzi nie ponieśli strat. Nie chcę tu bronić wójta bo w całej tej sprawie popełnił wiele błędów a i jego urzędnicy się nie spisali. Problem jest znacznie głębszy bo nie dotyka wyłącznie poszkodowanego. Szkoda, że autor nie zapoznał się  z opinią innych zainteresowanych w tej sprawie. Szczerze Wójt i jego urzędnicy dali plamę nie pierwszy raz ale problem nie jest tak oczywisty jak opisuje go ten artykuł. 
A tak na koniec coś się udało przez to pisanie skarg? Woda płynie tam gdzie powinna? 
Czasem ludziom wydaje się ze wystarczy napisać pismo do gminy a droga się sama posprząta, rów przy posesji sam się wyczyści. Może czasem wystarczy dogadać się z sąsiadami jak zrobić żeby woda płynęła bo płynąć musi a nikt nie miał z tego powodu szkód.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

59 Ostatnio edytowany przez wyborca5 (2014-11-04 23:39:27)

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Czy aby na pewno Panie Zenonie? SNG krytykuje wszystko. Każdy z nas potrafi skrytykować Mercedesa klasy S. Można powiedzieć, że za duży i nie ma jak parkować, można powiedzieć, że kółka za duże lub za małe, powodów do obrzydzenia możemy wymyślić 1000.

Retoryka nieco podobna, mniejsza o nią. Gdzie ten mercedes, gdzie ta klasa S. Nasza śmierdząca brudem i smrodem gmina? Kto jest tym kierowcą? Czesław Bułka? Pytam po raz enty. Co z 1100 miejscami pracy, kanalizacją, internetem? Kto to wsztsko obiecywał? Kłamał, biednych ludzi aby mu zaufali i oddali głos. Dzisiaj  robi to samo, za wszelką cenę stara sie utrzymać przy przysłowiowym korycie.
Szkoda mojego czasu. Nikt nie chce rozmawiac o konkretach, wszystko to młócenie słomy. Zwykłe pieprzenie, za przeproszeniem. Temat zastępczy to SNG, które nawet nie wystawiło komitetu wyborczego. Czego sie boicie, że zostanie rozliczone ostanie 16 lat naszej gminnej rzeczywistości? Już najwyższy czas aby ktoś zrobił solidne podsumowanie, postawił kreskę i wziął się do roboty. Każdy kto sie tego boi musi mieć po temu poważne powody. Ja się tego nie boję, ja tego oczekuję. Jak na razie gwarantem tego jest Pani Marta.

60

Odp: Wybory 2014

Przeczytałem wpis Pani Marty Tylzy Janosz i jestem pod wrażeniem. Pięknie powiedziane mądre słowa. Jednakże w pamięci tkwi mi mocno wcześniejszy wpis Pana Piotra Duszy o kodeksie Boziewicza. Gdyby Pani Marta startowała z jakiejkolwiek innej listy, nie miałbym dylematu. Niestety czytając kuriera czy "moim zdaniem" pogląd mam wyrobiony. Dlatego optuję za trzecią drogą.

Co do Mercedesa. Oczywiście to przenośnia, ale chyba dobrze pasuje. Zawsze uważałem, że miejsce gdzie mieszkam to taki Mercedes, może ma porysowany lakier, może cieknie z niego tu i ówdzie, z całą pewnością skrzynia biegów, szczególnie tych wyższych, nie działa, ale to Mercedes i trzeba o niego dbać. Dobrze byłoby gdyby kierowca go nie rozwalił. Niestety jeżeli dalej będą się ścierały dwie opcje to mamy remont blacharki pewny:(

61

Odp: Wybory 2014

No niech napisze ktoś w końcu w jakiej sprawie? Ścieków w rowach? Bujaków miał pieniądze na kanalizacje to jego radni głosowali przeciw, wójt skwapliwie to wykorzystał i zrezygnował. Internet szerokopasmowy, ponad 3 miliony, może w tym temacie się uda z kims porozumieć?

Na zebraniach sprawa kanalizacji Bujakowa jest zawsze tak samo tłumaczony: za mała koncentracja mieszkańców oraz to że gmina musiała by duży kredyt zaciągnąć. Dlatego urzad wyłącza Bujaków z aglomeracji i środki na kanalizacje odpuszcza. Niestety nikt nie próbuje dać coś w zamian... A ścieki nadal będą płynąć na podlesie....

Internet szerokopasmowy wykonuje Beskidmedia - Bujaków i Kobiernice mają być sieciowane światłowodem w przyszłym roku.

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

Odp: Wybory 2014

Panie Obserwatorze, sprawy gminy Porąbka zawsze były mi bliskie, już na etapie pracy w LO Kozy jako nauczyciel WOS. Start w wyborach uzupełniających do rady dwa lata temu, umożliwił mi aktywne włączenie się w prace na rzecz mieszkańców. Swoje przemyślenia zamieszczam na blogu http://mtjradna.blogspot.com/  . Oprócz tego moja praca (jestem dyrektorem samorządowej instytucji kultury), której poświęcam się w 100%, czasami w wolnych chwilach, nie pozwała mi na takie zaangażowanie, jakie bym chciała. Swoich poglądów co do przyszłości gminy i konkretnych rozwiązań nigdy nie ukrywałam, wręcz przeciwnie. Często odmienne moje zdanie i zapatrywanie na wiele rzeczy było traktowane jako zamach na pożądaną jednomyślność, która nie zawsze służyła interesowi mieszkańców, a jedynie interesom danych grup.
Co do obaw - nie wiem czego się Pan boi, być może napisze Pan. Ja tylko mogę powiedzieć, że dla dobra wszystkich stron najlepiej jest reagować i starać się uzyskać konsensus we wczesnej fazie jakiegokolwiek konfliktu, ale zgodnie z prawem i by nie dopuszczać do tego, by sprawy zabrnęły tak daleko - przed sąd.

63

Odp: Wybory 2014

GrzegorzD napisał/a:

Na zebraniach sprawa kanalizacji Bujakowa jest zawsze tak samo tłumaczony: za mała koncentracja mieszkańców oraz to że gmina musiała by duży kredyt zaciągnąć.

Zapytaj twoich kandydatów, Filarskiego i Tomiczka, może coś z siebie wyduszą. Z tego co wiem to internet szerokopasmowy to nie to samo co światłowody. Z programu z jakiego zrezygnował Czesław Bułka miały być również komputery dla najuboższych rodzin.

64

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Przeczytałem wpis Pani Marty Tylzy Janosz i jestem pod wrażeniem. Pięknie powiedziane mądre słowa. Jednakże w pamięci tkwi mi mocno wcześniejszy wpis Pana Piotra Duszy o kodeksie Boziewicza. Gdyby Pani Marta startowała z jakiejkolwiek innej listy, nie miałbym dylematu. Niestety czytając kuriera czy "moim zdaniem" pogląd mam wyrobiony. Dlatego optuję za trzecią drogą.

Polecam poczytać jednak kodeks Boziewicza bo autor pisze w nim o tym czy jest honor, jak być człowiekiem honoru. Polska była wielkim krajem z dumnym narodem, wspaniałą historią ludzi honorowych, bitnych, mężnych i pomysłowych.
Z najwspanialszą jazdą pancerną świata.
Dziś to wszystko jest rozmydlane i miałkie właśnie takimi tekstami, żeby za wszelką cenę być politycznie poprawnymi i spolegliwymi.
Od 16 lat jesteśmy karmieni obietnicami i wmawia się nam żebyśmy byli cicho i prosili to nam kapną trochę asfaltu, 2 latarnie, a tam dach załatają, a gdzie indziej dziurę zalepią.
Ludzie honoru nie proszą, nie skamlą lecz biorą sprawy w swoje ręce i o swoje sprawy walczą.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

65

Odp: Wybory 2014

wyborca5 napisał/a:
GrzegorzD napisał/a:

Na zebraniach sprawa kanalizacji Bujakowa jest zawsze tak samo tłumaczony: za mała koncentracja mieszkańców oraz to że gmina musiała by duży kredyt zaciągnąć.

Zapytaj twoich kandydatów, Filarskiego i Tomiczka, może coś z siebie wyduszą. Z tego co wiem to internet szerokopasmowy to nie to samo co światłowody. Z programu z jakiego zrezygnował Czesław Bułka miały być również komputery dla najuboższych rodzin.

Raczej już nic więcej nie wyduszą z siebie niż to co zawsze p. Filarski twierdzi. Zawsze jest powtarzane to samo. A czy to moi kandydaci? Oni są po prostu społeczności znani.

Co do internetu. Za krótko tu mieszkam, nie wiedziałem że był inny projekt niż ten realizowany obecnie przez prywatnego operatora

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

66

Odp: Wybory 2014

Dziękuję Panu Duszy za reprymendę i pouczenie. Pani Marta Tylza Janosz jest doktorem historii więc może coś na ten temat powie. Zgodnie z kodeksem Boziewicza zginęło wielu Polaków i nic to nie przyniosło. Przyszły rozbiory i tak straciliśmy ojczyznę no ponad wiek. 
"Ludzie honoru nie proszą, nie skamlą lecz biorą sprawy w swoje ręce i o swoje sprawy walczą." Przykro mi, ale to brzmi groźnie i z całą pewnością nie zachęci mnie do zmiany zdania. Ludzie cywilizowani nie walczą, ludzie cywilizowani porozumiewają się i dążą do dobrego celu.

Nie wiem do kogo kierowała Pani Marta Tylza Janosz pytanie, zwracała się do obserwatora, ale kolejny wpis Pana Duszy w mojej ocenie jest wystarczającą odpowiedzią.

67

Odp: Wybory 2014

No akurat Kodeks Boziewicza został napisany w okresie międzywojennym więc już po rozbiorach.
Wielu Polaków umarło również na grypę, ospę i gruźlicę bo są to choroby śmiertelnie groźne.
Tak na koniec mam prośbę moje nazwisko brzmi Dusza i ja go nie odmieniam.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

68

Odp: Wybory 2014

Kodeks Boziewicza dotyczy pojedynków. W pojedynkach wygrywa ten, kto lepiej włada bronią i nie koniecznie musi mieć rację w sporze. Nie taką przyszłość dla mieszkańców gminy widzę i dlatego apeluję, szukajmy kandydatów na radnych, którzy chcą dążyć do celu słowem i porozumieniem a nie pistoletem czy szabelką. Wybór należy do nas.

69

Odp: Wybory 2014

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Muszę jednak coś napisać w sprawie SNG. Piszecie, że wszystko krytykujemy, a to nieprawda.

smile a co widzimy?
(dla wyjaśnienia kilku aktywistom na forum wyjaśniam - powyższe zapytanie jest wyłącznie retoryczne, nie wymagające odpowiedzi ze względu na jego oczywistość, za to mające na celu zasugerowanie realnej oceny podmiotowej sytuacji)

70 Ostatnio edytowany przez Zenon (2014-11-05 01:12:22)

Odp: Wybory 2014

GrzegorzD napisał/a:

Co do internetu. Za krótko tu mieszkam, nie wiedziałem że był inny projekt niż ten realizowany obecnie przez prywatnego operatora

Internet to bardzo ciekawa sprawa. Na jego "fali" co roku powielano sprytny zabieg kreujący budżet.
Zapisywano w budżecie z kwotę 3.720.330,00 zł.

A jeżeli kwota zapisana jest w budżecie po stronie wydatków to musi mieć pokrycie po stronie dochodów.


Internetu nawet nie zamierzano budować.

Tutaj masz link: http://czaniec.pl/forum/post5814.html#p5814


galler negatywne oceny działań SNG łatwo ci przychodzą. Za to na uzasadnienie brakuje już argumentów.
Odsłanianie spraw, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego może mocno doskwierać i psuć szyki. A tak kiedyś było dobrze. Nikt do niczego się nie wtrącał i nie zadawał niewygodnych pytań.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

71 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-11-06 12:11:25)

Odp: Wybory 2014

Do wyborów pozostało nam 10 dni. Wiemy kto kandyduje do rady gminy, znamy też kandydatów na wójta. Chęć otwartej dyskusji o programie wyraził Pan Tadeusz Chwała jednakże temat został skutecznie zamknięty jedną wypowiedzią zwolennika SNG.
Cieszy to, że głos zabrała również Pani Marta Tylza Janosz. Zapytała "Co do obaw - nie wiem czego się Pan boi, być może napisze Pan. Ja tylko mogę powiedzieć, że dla dobra wszystkich stron najlepiej jest reagować i starać się uzyskać konsensus we wczesnej fazie jakiegokolwiek konfliktu, ale zgodnie z prawem i by nie dopuszczać do tego, by sprawy zabrnęły tak daleko - przed sąd."
Część odpowiedzi czego się boimy już padła. Pan wyborca5 dwukrotnie w swoich wpisach 36 i 41 odsyłał nas do artykułu w Kurierze pisząc "I jeszcze o ciąganiu po sądach Kurier Nr 5, "Co robi wójt gdy nie wykonuje uchwała Rady Gminy?" Przeczytaj i się dowiesz co ci grozi jeżeli Czesław Bułka będzie nadal wójtem."
Przeczytałem wspomniany artykuł z wielką uwagą. Odrzuciłem wszystkie emocjonalne wypowiedzi Pana Kocemby dotyczące władz gminy a skupiłem się jedynie na faktach, które zawarte są w artykule. Pierwszym faktem jest to, że Pan Kocemba naruszył święte prawo własności i ogrodził działkę do niego nie należącą. Drugim jest to, że w związku z tym faktem wójt gminy wystąpił do sądu ponieważ w/w działka stanowi własność gminną.
Pan Kocemba powołuje się na uchwałę rady gminy XLI/312/10. Nie napisał wszakże czy wystąpił do UG z pismem o chęci nabycia działki. Trudno sobie wyobrazić by to UG z własnej inicjatywy wynajął geodetów i wykonał wszystkie czynności związane ze sprzedażą działek jeżeli nie wie czy znajdzie się nabywca. Takich działek, które pozostały po wspólnocie gruntowej w Kobiernicach było bardzo dużo. Sprawa wydaje się więc mocno kontrowersyjna.
Czy naruszono prawo? Oczywiście, że tak. Pan Kocemba bezprawnie ogrodził teren nie należący do niego. Czy wystąpił z chęcią zakupu i UG mu odmówił tego nie wiemy, ponieważ nie ma wzmianki o tym w artykule. Jako człowiek postępujący zgodnie z prawem, ja ogrodziłbym działkę dopiero wtedy, gdy miałbym ją wpisaną w księgach wieczystych jako moją własność.
Patrząc na kolegium redakcyjne kuriera, widnieje tam nazwisko Marta Tylza Janosz, Ignacy Kocemba, Sławomir Kubiś. Wynika z tego, że Pani Marta Tylza Janosz jako członek kolegium zaakceptowała treść artykułu, którego autorem jest Ignacy Kocemba występujący we własnej sprawie o naruszenie świętego prawa własności.

Pan wyborca5, poruszył jeszcze jedną sprawę dotyczącą sądów. Napisał we wpisie 41 " ja nigdzie nie przeczytałem, że włoscianin ma byc ukrzyżowany, w ośwadczeniu, które jest ze wszech miar słuszne nigdzie nie cztałem o sądzie. Nie macie bladego pojęcia co to jest postępowanie prawne, a tak jest napisane". Jak to mamy rozumieć? SNG nie odda do sądu Pana Włościanina ponieważ sprawę przegra? Przecież nie da się udowodnić tezy, że ponieważ Tatry w swojej strukturze przypominają Alpy, są Alpami. Jakie kroki prawne podejmie SNG jeżeli nie sądowe. Wybatożą Pana Włościanina? A może zgodnie z kodeksem Boziewicza zostanie wyzwany na pojedynek? Jaką broń wybiorą, kłonice czy sztachety?

To jest odpowiedź bardziej konkretna na zapytanie Pani Marty Tylzy Janosz. To jest to czego się boimy. Minęły dwa dni od zadania pytania, odpowiedzi udzielono w kilku wpisach, teraz zrobiłem to konkretniej. Może uda się Pani Marcie ustosunkować się do naszych obaw.

Jak napisałem do wyborów pozostało 10 dni. Komitet Pana Bułki do tej pory nie przedstawił żadnego programu. Komitet SNG czy jak kto woli XXI zaproponował wiersze i opowiadania. Nie wiem czy to program wyborczy? Jedyny komitet chcący rozmawiać o programie i pokazujący ten program to komitet Pana Chwały. Pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych:)

72

Odp: Wybory 2014

Dla mieszkańców Czańca przygotowałem małe kompendium na temat zbliżających się wyborów - ile oddajemy głosów, czym są okręgi wyborcze, a czym obwody wyborcze i jak są podzielone. Mam nadzieję, że ta wiedza przyda się mieszkańcom.
http://www.czaniec.pl/czaniec.php?subac … amp;ucat=1

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

73

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

"I jeszcze o ciąganiu po sądach Kurier Nr 5, "Co robi wójt gdy nie wykonuje uchwała Rady Gminy?" Przeczytaj i się dowiesz co ci grozi jeżeli Czesław Bułka będzie nadal wójtem."
Przeczytałem wspomniany artykuł z wielką uwagą. Odrzuciłem wszystkie emocjonalne wypowiedzi Pana Kocemby dotyczące władz gminy a skupiłem się jedynie na faktach, które zawarte są w artykule. Pierwszym faktem jest to, że Pan Kocemba naruszył święte prawo własności i ogrodził działkę do niego nie należącą. Drugim jest to, że w związku z tym faktem wójt gminy wystąpił do sądu ponieważ w/w działka stanowi własność gminną.
Pan Kocemba powołuje się na uchwałę rady gminy XLI/312/10. Nie napisał wszakże czy wystąpił do UG z pismem o chęci nabycia działki.
Czy naruszono prawo? Oczywiście, że tak. Pan Kocemba bezprawnie ogrodził teren nie należący do niego. Czy wystąpił z chęcią zakupu i UG mu odmówił tego nie wiemy, ponieważ nie ma wzmianki o tym w artykule. Jako człowiek postępujący zgodnie z prawem, ja ogrodziłbym działkę dopiero wtedy, gdy miałbym ją wpisaną w księgach wieczystych jako moją własność.

Zdaje się, że mieszkaniec udaje, że nic nie rozumie z pisanego tekstu, jest to jednak mało prawdopodobne. Z rozmysłem i celowo manipuluje faktami, ale po kolei.
Aby rada gminy zdecydowala się cos sprzedać musi byc wniosek. Może to byc wniosek samej rady lub wójta. W tej sprawie wójt sam wystepuje aby sprzedac mieszkańcom skrawki ziemi. Rada się zgadza, ale wójt nie wykonuje uchwały. Bo co tam rada.
Skąd mieszkaniec1 wnioskuje, że Pan Kocemba komukolwiek coś przygrodził skoro posiada urzędowe mapy, wydane przez staroste bielskiego na których granice są zgodne z ogrodzeniem.  I to wyczytałem z Kuriera. Z ciekawości zaglądnąłem na portal i to się zgadza.
Czy mieszkaniec1 powinien więc odszczekać kłamstwo czy powinien zostać wykluczony z forum? A może celowo szkaluję Pana Kocembę aby mu zaszkodzić, taki należy postawić wniosek czytając jego wypowiedz. Nie pierwszy to przypadek i nie odosobniony. Nie nawidzę zakłamania, obłudy i fałszu. Nie ma tu znaczenia kogo sprawa dotyczy, Czesława Bułki, Ignacego Kocemby czy kogokolwiek.

74

Odp: Wybory 2014

Jestem czytającym od dawna ale wypowiadam się rzadko, polak zawsze mądry po szkodzie a szkód było wiele co odbija się niekorzystnym echem po mieszkańcach i ich kieszeniach, podatki, mało trafne decyzje i posunięcia, zaniechania i apatja. Moim zdaniem Czaniec jako największy "udziałowiec" powinien poprzeć swojego kandydata na wójta.
Tak robi się aby przeciwstawić się obecnemu włodarzowi, brak jest zasady ciągłości, musi być powiew świeżości. Inne spojrzenie na temat.

75

Odp: Wybory 2014

Pragne zauwazyc ze P.Chwala sam zamknal sobie temat,piszac tak

"Szanowny "zapytam" oraz inni anonimowi forumowicze,
informuję Was,że nie będę podejmował dyskursu na forum z osobami anonimowymi."

A wiec ja pytam kto zamknal temat? Strzelil sobie samoboja-i chyba to do niego dotarlo-Mieszkancu1 ;-) Chyba troszke za pozno...