901

Odp: Wybory 2014

Temat dotyczy wyborów i niech tak pozostanie. 
W celu dyskusji o radach sołeckich i zebraniach wiejskich zapraszam do nowego tematu: http://czaniec.pl/forum/topic592-rady-s … wosci.html

Panie Włościaninie, to temat, w którym liczę na Pana aktywność i wiedzę.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

902

Odp: Wybory 2014

z innej baczki: Co z wyrokiem Wójta?

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

903

Odp: Wybory 2014

Bez względu na to, kto by to zrobił, uważam że taki list z "uwagami" na temat kontrkandydata, to kompromitacja. To nad wyraz niesmaczne. To po prostu nie przystoi. Trzeba się za coś takiego wstydzić. I to mocno!
Wszystko co wydarzyło się później, jest jedynie konsekwencją tego nie do końca przemyślanego kroku.
Nie mówmy o tym więcej.
Ktoś musi z tym niestety spać...

904

Odp: Wybory 2014

Po tylu klamstwach,pomowieniach,plotkach nikt kaca moralnego w ekipie  wojta nie ma, cel byl jeden-wygrac za wszelka cene-nie wazne jak,nie wazne jakimi sposobami.

Mam nadzieje ze kiedys doczekam aby moc powiedziec-Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy!!

905

Odp: Wybory 2014

Włościanin nie weźmie udziału w rozmownie o radach sołeckich jak i w innych wątkach, ponieważ został permanentnego bana, Widocznie zadał zbyt trudne pytania w tym wątku. Za moim pośrednictwem chciał się pożegnać z forumowiczmi.

906

Odp: Wybory 2014

big_smile big_smile big_smile a przed chwila pisałem Pan Bog nie rychliwy....

907

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Włościanin nie weźmie udziału w rozmownie o radach sołeckich jak i w innych wątkach, ponieważ został permanentnego bana, Widocznie zadał zbyt trudne pytania w tym wątku. Za moim pośrednictwem chciał się pożegnać z forumowiczmi.

Pytanie. Czy włoscianin, który żegna się jako mieszkaniec1 dostanie etat w urzędzie gminy? Myślę, że najbliższy czas da nam odpowiedz.

908

Odp: Wybory 2014

No proszę... Jakieś szczegóły?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

909

Odp: Wybory 2014

Panie Ignacy
Z tego co wiem, Włościanin nigdy nie starał się o pracę w UG. Nic się w tej materii nie zmieniło. Bana dostał za niewygodne poglądy, dociekliwość oraz za to, że nie zgadzał się by ktoś nazywał go kłamcą!

910

Odp: Wybory 2014

Pierwszy mieszkańcu przekaż Wloscianinowi czyli sobie, że może dochodzoć swoich praw w sądzie. Za niewygodne poglądy. Kłamstwa powinny być niewygodne dla kłamców. Jaka gmina taki Wloscianin. Szkoda, że Bułce nie można dać dożywotniego bana.

911 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-12-07 14:18:21)

Odp: Wybory 2014

Pani Cieciolu
Włościanin ma silną osobowość i nie potrzebuje sądów w przeciwieństwie do tych, którzy z braku umiejętności dyskusji muszą się do sądowych arbitraży odwoływać. Są zebrania wiejskie, na których Włościanin pogada z Zenonem. Tam się nie da manipulować wypowiedzami moderując je:)
Ma Pani rację pisząc " Kłamstwa powinny być niewygodne dla kłamców." Tak było, dlatego został zbanowany, dlatego na forum już nikt nie chce pisać. Dlatego forum ma wszelkie szanse by stać się tym, czym jest forum kobiernickie. Historią:(

912

Odp: Wybory 2014

Wójt kontroluje stanowiska w gminie. Ta grupa tworzy kokon niezainteresowany zmianami, a już w żadnym wypadku zmianą wójta. To klęska samorządu.

Oczywiście to nie moja teza, żeby nie było, że wciąż się czepiam. Nikt na szczęście nie zabronił stawiać diagnozy.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,142 … z3LJSgnQzB

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

913

Odp: Wybory 2014

No i cisza nastała.
Nie umiemy z sobą rozmawiać. Nie potrafimy. A tak bardzo się dziwimy, tak bardzo nie możemy zrozumieć, kiedy inni też tego nie potrafią.
Nie przyjmujemy argumentów innych, ba - każdego myślącego inaczej od razu próbujemy zdyskredytować, ośmieszyć, obrazić. Przecież czytanie najbardziej nawet absurdalnych wypowiedzi nie świadczy źle o czytającym lecz o tym, kto je wypowiada. smile Trochę kolorytu też się przyda.
Mam nadzieję, że niniejsze Forum jednak nie przejdzie do historii.
A co do powyższego tekstu, to nic dodać, nic ująć. Bardzo trafna ocena rzeczywistości.

914

Odp: Wybory 2014

Jaśku pogadać zawsze można tylko jest problem bo co wynika z naszego gadania? Jak ja słyszę, że Pani Marta się ośmiesza bo szuka sprawiedliwości w sądzie jak tu się coś pisze, że Pani Marta przegrywa wybory przez jakiegoś nauczyciela. Jak ja ciągle czytam, że Bułka przed wyborami miał jakiś program, a śp. Wloscianin obraża się jak się go nazywa kłamcą choć w żywe oczy kłamie cały czas to jak i z kim tu rozmawiać. Z  tymi gówniarzami co sobie konta na chwilę porobili i się żalą, że ich na wagarach ścigali? Chyba trzeba się zapisać się do SNG żeby mieć coś do powiedzenia i coś zrobić. Tu na forum to tylko łzy się wylewa beż konkretnych dyskusji na konkretne tematy. A z resztą nawet jakby było tu konkretnie to co z tego jak radni od Bułki zrobią wszystko co wójt chce. Mieliśmy szasę i ją zmarnowaliśmy. Ot i gadać się nie chce.

915 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-12-08 21:15:09)

Odp: Wybory 2014

Co do historii, było to już przerabiane. Na forum kobiernickim gdzie grupa związana z ugrupowaniem, którego nie ma zakrzyczała wszystkich pozostałych. Dzisiaj pojawia się jeden wpis na pół roku a wątek o wyborach miał cztery wpisy i 600 otwarć do tej pory.
Niestety tutaj został wysłany jasny sygnał. Wszystkie wypowiedzi, które były nie w smak moderatorowi zostały usunięte. Panie Jaśku, patrząc na poprzednią stronę, gadał Pan sam ze sobą?
Po co się wypowiadać jeżeli głównym cenzorem jest moderator, fanatyczny zwolennik jednej opcji, a takiej cenzury to w najgorszych czasach PRLu nie było?
 
W tym wypadku Admin dokonał wyboru.

Ugrupowanie społeczno kulturalne ma swoją stronę. Tu była możliwość dyskusji, ale było ryzyko, że teorie głoszone na stronce będą demaskowane. Teraz kulturalnie poczytamy o wójcie, który źle rządzi, o kolosalnych osiągnięciach ugrupowania do którego nikt nie chce się przyznać i przestaniemy zaglądać tutaj, bo co nas to obchodzi?

Jaki quń jest, każden widzi. Z takiego gadania o złym, dobro nie powstanie. Może gadać wieszczu z Kubisiem, ale co to da?

916

Odp: Wybory 2014

co stało się z wykonaniem wyroku? W BIP-ie nic nie ma

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

917 Ostatnio edytowany przez admin (2014-12-10 10:33:45)

Odp: Wybory 2014

Decyzja o moderowaniu tego tematu została podjęta po zamknięciu przez admina w dniu 2.11.2014 r. innego tematu dotyczącego wyborów, ze względu na poziom dyskusji. Czara goryczy została prawdopodobnie przelana przez jednego z uczestników dyskusji, dość jednoznacznie i wyraźnie negatywnie ocenionego. Zacytuje tutaj w całości treść tej wypowiedzi - całość można doczytać w linku:


Dostrzegając wartość w prowadzeniu rozmów i jednocześnie nie akceptując dominacji troli, poprosiłem Admina o umożliwienie kontynuowania dyskusji w nowym temacie, przekonując o potrzebie jej prowadzenia i zobowiązując się do moderowania wypowiedzi. Na taką propozycję Admin przystał, dając mi możliwość moderowania. W tym miejscy zaznaczam, że moderowanie wypowiedzi polega tu na ich ocenie pod kontem ewentualnego naruszenia umowy wynikającej z Regulamin forum. W żadnym zaś wypadku, wbrew głoszonym tu opiniom, ocena wypowiedzi nie polega na weryfikacji jej treści pod kontem smaku dla moderatora.

W związku z tym, że Mieszkaniec1 rozpowszechnia nieprawdzie informacje jakoby, cyt.: Wszystkie wypowiedzi, które były nie w smak moderatorowi zostały usunięte, oświadczam, że usunięcie niektórych postów związane było z naruszeniem przez ich autorów regulaminu forum, w tym również bezpośrednie ataki na moderatora. - Każda propozycja banu, przed jej zaakceptowaniem została dokładnie rozważona.

Proszę więc o przyjęcie do wiadomości tych wyjaśnień i zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o powodach zbanowania uczestników dyskusji. Zbanowani sami, swoim postępowaniem i nie dostosowaniem się do zakreślonych tu reguł, dokonali jednoznacznego wyboru. A mówimy o regułach bardzo prostych, wynikających bezpośrednio z podstawowych, powszechnie przyjętych i zaakceptowanych zasad współżycia społecznego.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

918

Odp: Wybory 2014

Czy przystoi?

Przed wyborami w dniu 19.10.2014 r. na Zebraniu Wiejskim w Czańcu, nasz wójt oświadczył, że został nominowany do nagrody w kategorii Gmina Roku 2014 w ogólnopolskim plebiscycie Orły Polskiego Samorządu. O wyróżnieniu rozpisywała się wtedy Gazeta Beskidzka, wydanie nr ROK X/ NR 10 /127/ PAŹDZIERNIK 2014, z którą Czesław Bułka podpisał umowę na sponsorowane artykuły w latach 2010 – 2013. Na stronach SNG również o tym pisano.  Dzisiaj z kolei na stronach www.porabka.pl został zamieszczony skan pisma z gratulacjami dla wójta z okazji sukcesu odniesionego w wyborach samorządowych, nadesłany przez Bronisława Komorowskiego - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. - Tak to przynajmniej wynika z zamieszczonego podpisu.

Porównując oba wydarzenia, zadałem sobie proste pytania. Na ile to podobne? Gdzie są różnice? Czy jest wspólny mianownik?

Na pewno wspólny dla obu zdarzeń jest tutaj wójt - raz nominowany do wyróżnienia za osiągnięcia, których nie dokonał, drugi raz dostrzeżony przez Pana Prezydenta po wygranych wyborach. A różnice? Pierwsza sytuacja prawdopodobnie związana z planem zakupu na wolnym rynku "wyróżnienia". Druga? - to gratulacje nadesłane od samego Pana Prezydenta RP. Na pewno nie w zamian za pieniądze! Bo tego to nawet trudno jest sobie wyobrazić.  I tutaj dostrzegam dysonans. Jest różnica? A może jej nie wcale nie ma? Nie mogę jednak się "okłamywać" i twierdzić, że jest inaczej.
A wspólny mianownik? Znajdzie się, jak najbardziej. Ale jaki? Na to pytanie sami sobie odpowiedzcie.

Wiele jednak wskazuje na to, że nawet z ostrożności na cień tak jednoznacznej oceny, to nie przystoi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

919

Odp: Wybory 2014

Wpis taki oczywiście został usunięty. 
Temat wyborów został wystarczająco wyczerpany.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

920

Odp: Wybory 2014

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie procesu wyborczego. Ciekawe dlaczego nie ma go na stronce SNG?

921

Odp: Wybory 2014

Tak dla sprawiedliwości wstawię skoro wcześniejszy też wstawiłem.
http://www.porabka.pl/fck_files/postanowienie.png

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

922

Odp: Wybory 2014

Nie znamy uzasadnienia. Sąd Apelacyjny prawdopodobnie nie zdążył rozstrzygnąć sporu gdyż... skończyły się wybory. W takiej sytuacji ewentualnych roszczeń z tytułu treści odnoszących się do wnioskodawcy, a zawartych w ulotce wyborczej może on dochodzić w drodze ochrony dóbr osobistych w procesie cywilnym. To tylko moje przypuszczenia. Poczekajmy na uzasadnienie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

923

Odp: Wybory 2014

Zenon napisał/a:

Nie znamy uzasadnienia. To tylko moje przypuszczenia. Poczekajmy na uzasadnienie.

No właśnie, to tylko przypuszczenia. Poprzednie w żaden sposób się nie sprawdziły. Ciekawi mnie natomiast to, że postanowienie zapadło 4 XII a na stronce SNG nadal jest nieprawomocne postanowienie a prawomocnego brak. Czyżby nie mogli otrząsnąć się z klęski? A może są w jakimś matriksie? Pani Marta tez zatrzymała się na martusiowym blogu przed klęską. Na sesji jej nie było.

924

Odp: Wybory 2014

Jestem tu od niedawna i nie wyznaję się jeszcze w tym, kto jest kim i jakim nickiem się posługuje. Szczerze mówiąc nawet mnie to nie interesuje. Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia, to niech mówi (pisze), chętnie poczytam.
Wiem też, kto ma swoją stronę i kto prowadzi blogi, a jest związany w jakiś sposób z tym Forum. Jednakże w żaden sposób nie uprawnia mnie to do tego, by sugerować co tam powinno być zamieszczane i kiedy, czy też do krytyki tych przedsięwzięć. Nie podoba mi się, nie lubię - nie odwiedzam. smile
Prawomocne, nieprawomocne, klęska, matrix, przegrana z kretesem...
Cóż to jest klęska? Nawet jeżeli ktoś kandydował na jakąkolwiek funkcję i nie uzyskał nawet jednego głosu poparcia (bo przez skromność wrodzoną sam na siebie nie oddał głosu), to i tak należy mu się uznanie za odwagę! smile
Bardzo proszę, porzućmy już tę retorykę. To nie wnosi niczego nowego.

925

Odp: Wybory 2014

Wszystkim, którzy odważyli się wystartować w wyborach należy się uznanie. Jednym można gratulować wygranej, innym odwagi.
Tu piszemy o procesie, który odbieram jako element kampanii wyborczej. Na stronce SNG pojawiło się nieprawomocne postanowienie, które jest do dzisiaj, mimo że zapadło prawomocne postanowienie  10 dni temu. Prawomocnego nie zamieszczono, w tym jest rzecz. Prawomocne wstawił nam na forum Pan Obserwator, ale nie znamy uzasadnienia.
Rozdmuchując nieprawomocne postanowienie, łącznie z wywieszaniem go w formie plakatu w kampanii wyborczej, wbrew postanowieniu sądu, ktoś podjął określone kroki. Jeżeli postanowienie prawomocne jest inne, wypadałoby również je opublikować. Tego wymaga szacunek wobec wyborców. Zaniechanie powoduje różne spekulacje a tego przecież nie lubimy. Tego samego dotyczy wpis na martusiowym blogu. Pani Marta zapomniała nawet swoim wyborcom podziękować, o zamieszczeniu prawomocnego postanowienia nie wspomnę. Moim zdaniem to nie ładnie z jej strony, wszak często się na ów blog powoływano. Z drugiej strony to jest faktycznie jej sprawa i nic nam do tego.