Temat: Apel do wszystkich

Uczestnictwo w wyborach to wielka odpowiedzialność.To odpowiedzialność za naszą wspólną przyszłość.
Znalazło się tylko dwóch ludzi w gminie,którzy wykazali się ogromną odpowiedzialnością i podjęli trud walki z obecnym UKŁADEM dla dobra wszystkich mieszkańców.
Są nim Pan Chwała Tadeusz i Pani Marta Tylza-Janosz.
Jako jedyni mają swoje programy.Jestem przekonany,że mogą się wzajemnie porozumieć i stworzyć dobry duet by dobrze zarządzać gminą dla nas wszystkich.
Jeśli nie będzie drugiej tury wyborów to My mieszkańcy poniesiemy odpowiedzialność zbiorową za naszą wspólną przyszłość.
Do tej pory jak w meczu byliśmy ROZGRYWANI I OGRYWANI.
Dlaczego żadna z partii politycznych nie wystawiła kandydata na wójta w gminie Porąbka?
Bo jesteśmy ROZGRYWANI I OGRYWANI.
Rozgrywanie toczy się "wyżej" niż na poziomie Gminy.
Wiemy kto jest "wyżej".
Wiemy kto niszczył plakaty 4 lata temu, wiemy kto robi to teraz.
[size=6]Mieszkańcy obudźcie się !!![/size]
[size=6]Pójdźcie do wyborów wszyscy !!![/size]
Kto nie pójdzie do wyborów niech ma świadomość,że popiera aktualną władzę gdyż nie odda głosu na Pana Chwałę czy Panią Tylzę,którzy chcą zmienić naszą rzeczywistość.
Dlaczego tak jest?
Bo aktualna władza ma poparcie w pracownikach Urzędu Gminy,w nauczycielach, w strażakach,w podmiotach
gospodarczych zależnych finansowo od gminy.
I również do Was apel.
[size=5]Nie bójcie się zmian,zagłosujcie według Waszego sumienia.[/size]
 Boicie się,że Was zwolni nowa władza ? Jestem przekonany,że nie.
Członkowie i sympatycy partii politycznych do Was również się zwracam.
[size=5]Nie dajcie sobą sterować.Macie swój rozum.[/size]

Nie wiem jak Wy drodzy mieszkańcy ale ja chcę się obudzić w nowej rzeczywistości dnia 17 listopada.
Dla Waszych przemyśleń na okres ciszy wyborczej pozolę sobie zacytować słowa pieśni patrotycznej o ponadczasowych słowach:

[center]Modlitwa obozowa.[/center]

[center]O, Panie , któryś jest na niebie,
Wyciągnij sprawiedliwą dłoń.
Wołamy z cudzych stron do Ciebie
O polski dach i polską broń.
O, Boże, skrusz ten miecz,
Co siekł nasz Kraj,
Do wolnej Polski nam
Powrócić daj !
By stał się twierdzą nowej siły
Nasz Dom, nasz Dom.
O, usłysz, Panie skargi nasze,
O, usłysz nasz tułaczy śpiew !
Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu
Męczeńska do Cię woła krew !
[/center]
[center]
O Boże, skrusz ten miecz...
[/center]


Przez 16 lat rządzi nami ekipa,która teraz  się już wypaliła i ponownie kandyduje by zadbać o swoje osobiste interesy poprzez ochronę wzajemnie wypracowanych przez ten czas " relacji ".
Przecież Pan wójt zapowiadał 4 lata temu że to jego ostatnie kandydowanie.
Stało się jednak inaczej.Bo gdzie mu będzie lepiej?
Od początku kadencji nasz dług publiczny gminy stale rośnie i zobowiązania spłaca się kolejnymi pożyczkami.
Wg rankingu Pisma Samorządu terytorialnego Wspólnota,gmina Porąbka w roku 2002 była na 180-tym miejscu pod względem zadłużenia na 1571 gmin wiejskich w Polsce.
Zaś w 2013 roku spadła na miejsce 961.
Dotychczasowe rządzenie nie pozwoliło na wypracowanie tzw.nadwyżki operacyjnej za pomocą której spłacałoby się sukcesywnie co roku dług gminy oraz realizowało inwestycje.
Nadwyżka operacyjna (bieżąca) to dodatni wynik bieżący budżetu jednostki samorządu terytorialnego, przy czym wynik bieżący rozumiany jest jako różnica między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi tego budżetu. Przyjmując, że dochody bieżące budżetu JST są wyższe niż jego wydatki bieżące, nadwyżkę operacyjną można wyrazić następującym wzorem:
NO = Db - Wb
gdzie:
NO - nadwyżka operacyjna
Db - dochody bieżące
Wb - wydatki bieżące

Biorąc pod uwagę nasze dochody i wydatki w Gminie Porąbka
[size=5]Żyjemy na kredyt.Jesteśmy w spirali kredytowej.[/size]

[size=5]Nie dajcie się ograć.[/size]

[size=5]Życzę Wam dużo spokoju i wszelkiej pomyślności.[/size]

2

Odp: Apel do wszystkich

Procent który głosował to pokazanie tylko że ludzie wszystko olewają. Może lubią tak jak w tej reklamie by ich olewać  i dlatego sami tak robią przy wyborach?!