1 Ostatnio edytowany przez GrzegorzD (2015-01-06 22:08:38)

Temat: Zmiana lekarza rodzinnego

Jako że mój ZOZ i lekarza pokazali mi środkowy palec przystepując do PZ i zamykając ośrodek  muszę się w końcu przenieść. Rozumiem ze u nas wszystkie zozy są normalnie otwarte. Czy wystarczy pobrac deklaracje z nfz i zaniesc np do Kobiernic, czy musze coś jeszcze zrobic? Czy lekarz w Kobiernicach otrzyma 29 letnią historię moich wizyt czy startuje z czystym kontem i lekarz bedzie wiedziec tyle ile mu powiem?

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

2

Odp: Zmiana lekarza rodzinnego

Ze strony MINISTERSTWO ZDROWIA:

Pamiętaj!

Masz prawo 3 razy w roku bezpłatnie zmienić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ, rodzinnego). Nie obowiązuje rejonizacja.

Możesz zmienić lekarza POZ m.in. wtedy, gdy:

    zmieniasz miejsce zamieszkania,
    Twój dotychczasowy lekarz POZ nie zawarł umowy z NFZ lub ją stracił,
    nie jesteś zadowolony z jakości opieki medycznej.

Żeby zmienić lekarza, należy:

    wypełnić druk deklaracji (można go otrzymać w rejestracji lub pobrać z tej strony),
    złożyć go w rejestracji wybranej przychodni lub praktyki lekarskiej.

Masz także prawo do uzyskania kopii dokumentacji medycznej, w której zapisane są informacje o stanie Twojego zdrowia i leczeniu. Dotychczasowy lekarz (przychodnia) wyda Ci ją, jeśli złożysz pisemny wniosek i poniesiesz koszt jej wykonania.
http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/podsta … -zdrowotna

3

Odp: Zmiana lekarza rodzinnego

Ja też zmieniałam lekarza POZ. Tylko to ja pokazałam środkowy palec.... Możesz sobie zrobić ksero dokumentów, musisz za nie zapłacić. Wypełniasz deklarację w nowej przychodni i tyle smile

4

Odp: Zmiana lekarza rodzinnego

Z tego co wiem, to nie ma żadnej historii chorób. W teorii wszystko miało być w systemie, ale jak praktyka pokazuje - teoria to jedno a praktyka ni jak się do niej ma.